Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
27. júl 2010

vanesska ti poviem ze po takej 2 hod chvilke ako sme mali dnes a plne krcov a placu takeho ze sa nadychnut ani nemohol som uplne K.O.vcera bolo cosi lepsie ale zase si tuto chvilku rano vybral a vecer bol klud.uz fakt neviem cim mu pomoct ved robim vsetko co nam poradila doktorka aj na nete som nasla.vzdy cosi pomoze ale len na malinku chvilku ked ho to chyti.dnes sme stretli znamych a ti povedali ze ich syn to mal az do polroka ale tie prve 3 mes. ze desne cosi.musiem byt trpezlivy a verit ze musi s toho vyrast.
idem ja s netu ku zehlicke kde stravim minimalne polku noci ..lebo cez den sa k zehleniu nedostnem az ked rodinky zalahne ( ako teraz) mne zacina vzdy nejaka praca 😝
je to vycerpavajuce ale stoji to zato a ked sa Majko na mna usmeje hned je po vsetkom tom zlom 😉

katie233
28. júl 2010

Ahojte 🙂. Tak tohto týždňové počasie si asi užíva každá z nás 🙂). Teploty sú fajn, len keby nepršalo a vykuklo slniečko. Takto sú tie dni veľmi pochmúrne.

Danka, myslíme na teba, nech všetko dobre dopadne 😵.

Evi, to je zlé, keď Majko takto trpí. Škoda, že všetko zaberá len na chvíľočku. Asi z toho tie deti musia naozaj len vyrásť. Ale je to hrozný pocit, keď ho vidíš takto sa trápiť. Ja by som sa tiež mala pustiť do žehlenia. Ale už tam mám len malú kôpku 😉.

Ja som bola včera na poradni. Brali mi aj poslednýkrát krvičku na krvný obraz, kultivácie na streptokoka dopadli dobre, akurát tam mám zase koli. Už dvakrát ma na to liečili a stále sa to opakuje 😖. Ale našťastie nemám ani výtok ani svrbenie, tak to neriešim. Nohy mi do včera ako tak odpuchli, takže doky nevedel posúdiť nakoľko to bolo vážne, ale keď sa dostávajú do normálu, tak je to asi v pohode. Povedal mi, že pokiaľ mám tlak dobrý a puchnú chodidlá a nie nohy (lýtka, stehná), tak by to malo byť dobré, ale že keď budem mať pocit, že je to extrém, tak mám radšej prísť. A inak sa telo už pripravuje na pôrod, bábo zostupuje nižšie. Povedal, že do termínu isto porodím 😀, takže manžel stíha 😵.

Ja idem dnes na predpôrodnú prípravu, trošku si zacvičíme, podýchame. Teším, teším. Pekný deň.

vanesska
28. júl 2010

ahojte...

tak zase krasny dnik pred nami super sa tesim...

lucy... mnam kolacik... ja som posledne tyzdne strasne na sladke neviem preco hoci mi pocas celeho tehu sladke chutilo ale teraz fakt nedam ani den bez nejakeho keksiku alebo kolaciku... 😅

evina... to je fakt zufale... a neskusali ste zmenit znacku mliecka co papa?
inak ja keby som bola taka zufala by som skusila akupunkturu... tam co chodim ja na akup. je vo vedlajsich dverach doktor ktory sa specializuje vyslovene na akup. pre deticky od uplnych novorodeniatok ono to je specialna forma lebo sa nepichaju do babtiek tie ihlicky ale oni maju taky pliesok ktorym ich na tych konkretnych bodoch len tak jemnucko skrabkaju a stimuluju napr. travenie a pod. len neviem do akej miery je tato baby acup. pristupna aj inde ako v BA... 😕 inak uz asi nic ine neostane len sa spoliehat ze to casom prejde lebo uz fakt asi viac urobit nemozes... 😒

katie... tak super ze stihas do terminu a teda aj s muzikom...
ja mam zajtra poradnu tak som zvedava co dokina povie ako sme na tom my...
pred tyzdnom mal krcok uz len 1cm takze pocitam ze teraz bude zas o cosi mensi... tak snad aj my stihneme do terminu a nebudeme prenasat... 😝
tak pekny dnik...

dahra
28. júl 2010

Caute,
hlasim sa z nemocky, mm mi doniesol book a zohnal aj net 🙂, lebo vcera som sa nudila a dnes duplovane.
Takze je to tak, ako som predpokladala. ☹ Do 4.8. so mnou nebudu nic robit, bude sa vyckavat ci sa porod spusti sam. Dvakrat denne mam monitor, to je vsetko. Na porod to zatial nevyzera. Cisarsky sa bude robit iba v pripade komplikacii, podla sona maly ma 3,6kg. Doktori vravia, ze to moze vzdy byt +/- pol kila. Sesterke den pred porodom vraveli, ze ma 3,5 a na druhy den v reali mal 4,10. Dnes dokonca padla zmienka, ze ma zajtra poslu domov. Tak som zvedava. Esteze sa pocasie schladilo, tak to mi robi radost. 🙂
Vanesska, Katie - mozno ma nakoniec fakt predbehnete 😝

katie233
28. júl 2010

@dahra asi by si sa doma lepšie cítila 😵. Vyčkávať v tom nevábnom prostredí nemocnice, kedy sa pôrod rozbehne spontánne je na zbláznenie. Vanesska ťa možno predbehne 😀, ale ja chcem ešte dva týždne vydržať. A vôbec sa necítim na to, že by som mala ísť rodiť. Len podľa vaginálneho nálezu u dokyho sa telo pripravuje na pôrod, ale to sa môže chystať týždeň, dva, tri,... Uvidím, ako sa s tým vysporiadame. Tak nech je tak či tak, držíme ti palce, nech je to rýchlo a úspešne za tebou 😉.

ika33
28. júl 2010

Ahojte kočky, no mne dnes vôbec nefungoval net a potom sme boli na pohrebe, takže sa sem dostávam až teraz.

Dahra - tak to nech ťa teda pustia domov a radšej pribehneš keby niečo. Ale zas keď by ťa mali radšej pod dohľadom ...

Katie - tak super, že stíhate tatinka

Ja som dnes nejaká ubolená asi sa rozťahujem a niečo sa mi zaseklo, lebo ma hrozne moc bolia kríže a vyráža mi to aj do chrbta aj do nohy a na pravú nohu neviem niekedy stúpiť. Som aj dosť unavená, takže asi dnes pôjdem dosť zavčasu spať.

Mojej krstnej dcére zistili, že prekonala infekčú mononukleózu, tkaže z toho bola zväščená pečeň aj selezina. No a vraj keď ju priniesli do nemocnice už mala po. No a pred tým bola u nás, takže v utorok idem k Dr. do poradne a musím mu to povedať, nech zváži či nespravíme nejaké tie vyšetrenia, pre istotu.

vanesska
28. júl 2010

jej dahra... no tak to je uzasne ze ta nechaju len tak v nemocke tyzden uplne zbytocne... 😖
a kvoli comu ta vlastne hospitalizovali vsak termin mas az o tyzden.... 😕
no najlepsie by bolo keby ta zajtra pustili predsa len cakanie doma je ovela prijemnejsie...
a co sa mna tyka ja sa ta zatial urcite nechystam predbehnut... este minimalne tyzden alebo aspon 10 dni si rada pockam aj ked uvidime co zajtra povie dokina som celkom zvedava... lebo sa mi zda ze brusko uz mam dost klesnute aj my casto tvrdne... ale to este nic nemusi znamenat...

ika... tie bolesti mozu byt fakt z toho roztahovania panvy a pod... veru najlepsie vtedy si lahnut...
no a s tou mononukleozou vzdy lepsie ako tie vsetky diagnozy co jej predpovedali... 😠
akurat by jej doki mal predpisat vitaminy na pecen moja sestra ked mala mononukl. uzivala essentiale forte tie su vraj najlepsie aj ked dost drahe... drzim palce nech sa z toho co najskor dostane a veru tebe by asi mali urobit nejake testy kedze ste boli spolu v kontakte...

tak pekny vecer

evina0
28. júl 2010

vaneska to bolenie neni mlieckom ja som rada ze mu koonecne mliecko sedi a sam po nom kaka to je prvorade. bolenie ma s toho ze ked pije tak sa nahlta vela vzduchu a ten mu robi tie bolesti.skusala som aj castejsie a pomenej krmit ale bez vysledku- takze len s toho vyrast a verim ze to bude uz coskoro zatial mu pomaham ako viem aj kvapky sme zacali davat castejsie a uvidime.lebo su na prirodnej baze takze sa mozu aj casto.
s tou akupunkturou to neviem ci by som uz take male babenko nato dala a ako vravis ze je to asi len speci v Ba a to ej pre nas daleko.. zvladli to ine maminky tak to zvladnem aj ja 😉

katka no mozno porodis aj skor ked drobcek uz klesa 🙂 a manzel bude pi porode.

ika no nic moc to zdravotnictvo ked az potom zistia ze mala mononukleozu- moja svagrina to prekonala tiez ako mala a doteraz ma cosi s pecenou a zle vysledky a teraz v oktobri cakaju tie babenko a stale ma s pecenou cosi aj parkrat nato lezala v nemocke a sleduju ju vraj od detstva ale v tehu ej to na organy zaberak tak preto musela aj na upravu pecenovych testov do nemocky aby jej hodnoty znizili.

dahra podla mna vam bude doma lepsie lebo mne stacili 2 dni cakania ked sme maly plany poplach a sla som sa v nemockle s toho cakania zblaznit preto je lepsie byt doma a ked to dojde sup sup do porodnice. aj v Mt maju takyto postup ze najskor ak to pojde tak normalne a ked nie rychlo cisrsky tak vidim ze aj teba ten postup caka.ale verim ze to budes mat rychlo za sebou a nenehaju ta dlho trapit. silno drzime aj s Majkom palceky lebo ja som sa trapila cca 10,5 hod od silnejsych kontrakci uz po narodenie Majka.ale zvladla som to aj ked mne uz bolo jedno ci by som rodila normalne kedze som bola uplne otvorena ale Pan Boh to chcel inak a chranil nas aj s Majkom. mozno budes mat taky rychly porod ze sa ani nenazdas-ako mala kamoska za 4 hod mala po vsetkom a ziadnych poslickov ani nemala 😕 prsoet to na nu prislo a islo to. a k tomu vazeniu babenka je to naozaj pravda ved mne typovali max 4000g a vidis ze Majko mal az 4310 g sami lekari boli prekvapeni ze sa tak sekli.a ze kde vo mne taky chlap aj bol.sice brusko som mala dost velke ale vody malo.niekto to ma naopak.

drzkajte sa tehulky a uz sa tesim na nove spravicky o vasich babetkach 😵 😵 😵 ja idem dat Majkovi mliecko a potom zase cosi porobit lebo dnes sme behali pol dna a nic som dokopy nespravila 🙄 len povybavovali veci k hypoteke a ohlaodm domu.

ika33
29. júl 2010

Ahojte babulky.

Dnes to u nás vizerá na pekný slnečný deň. Tak si troška požehlím, čo to operiem,oddýchnem si a po obede si dám malú prechádzku. Plán by na dnes bol, tak snáť sa to všetko podarí 🙂

S tou mononukleózou, no čo na to povedať, aspoň, že to zistili a teraz bude mať malá chvíľku pečeňovú diétu a predpísaný kľud a s vitamínikmi to snáť dotiahneme do dobrého konca a už ju to trápiť nebude. No určite si bude musieť dávať už od teraz väčší pozor ale čo už. Je pravda, že radšej toto ako niečo ešte horšie. Najlepšie by bolo keby to nebolo nič ale už keď si vybrať, tak radšej niečo menšie ako ... Ešte ich čakajú vyšetrenia skrs toho tŕpnutia ale do dúfam, že povedia, že je to z toho, že má ploché nohy a tým, že nosí tie vložky na tvarovanie si tlačí na nerv a preto to tŕpnutie.

Evi - tak chúďa Majko zase ho trápi to bruško, no ale ako si písala, asi len treba z toho vyrásť. Tak už vám chýba iba kúsok a potom by už mohlo byť dobre, takto nejako ešte vydržte. želám Majkovi, aby to bolo už čo najskôr preč a mohol si užívať 😉

Vanesska - tak ty sa teda ešte drž po kope chvíľku a potom ale už si to odroď, nech tu máme ďalšiu maminu, ktorá nám bude nosiť samé dobré správičky o drobátku. 😉

Dahra - tak tržím palčeky, aby ťa dnes pustili domov a užívala si si pohodlie domova, alebo ak ťa nepustia nech to teda na teba príde čo najskôr. 😉

Ostatné babenky sa zatial držte a nepredbiehajte sa 😀

Všetkým želám pekný dník.

dahra
29. júl 2010

Caute,
nakoniec ostavam v nemocnici. V noci som zacala spinit a stale to pretrvava, takze radsej zostavam tu. Bolesti ziadne, doktor ma prezrel, povedal, ze este to v dohladnej dobe na porod nevyzera. Som sama v izbe, ani vcera ani dnes mi nikoho nedali, tak je klud. Iba prvy den som bola s takou mladou 25 - rocnou maminou - isla na cisarsky, prve dieta mala tak, tak aj druhe musela rodit cisarskym.
@vanesska - musela som ist tyzden pred terminom, lebo na cisarsky sa vzdy tak musi ist. To moja gynoska sa naplasila, som si vybehala vsetky predoperacne - krv, interne, kardio, anesteziologa. Ledva som to stihla, bo kazdy mal dovolenku. A nakoniec asi uplne zbytocne. 😠 Ved ked vyjdem von, tak jej vycistim zaludok. Poviem jej, ze jej doktori odkazuju, ze nabuduce, ked bude mat "bajocko" podozrenie na velke dieta, tak nech najprv laskavo spravi sono a ine vysetrenia. Keby tie vysetrenia mala, nemuseli ma hospitalizovat. Radsej mi mala dat odporucanie na sono. Doktor sa ma tu pytal, ako prisla na to, ze dieta je privelke - tak som musela s pravdou von - ze premerala ma pohladom 😀 😀 😀 .

ika33
29. júl 2010

Dahra - a čo ti na to povedal lekár? (premeranie pohladom) 😀
keď špiníš je asi lepšie keď is v nemocke pre istotu, tak to tam nejako vydrž veď 04. 08. je zachvíľku 😅

prahaxx
29. júl 2010

Ahojte baby, som doma,
v brusku bolo tesno, vobec ziadne miesto a
pan doktor vravi, ze vecernicek nestihneme, az vecerne spravy
stastny rodicia A+M oznamuju narodenie dcerky. Mária má sexi miery 3240/51 a den D je 25.7.2010 o 19:22
Dakujem Vam vsetkym za podporu, modlitby a Bohu za dar rodiny

skvely pan doktor mi velmi pomohol, bola pohodova nedela poobede, ja len jedna rodicka, mali cas, doktor po dovolenke oddychnuty, pokojny, asi by mal bol normalne porodil aj pred tym tyzdnom, ked to na mna prislo prvy krat, intenzivne bolesti boli uz od soboty rana, v nedelu na obed sa uz nedalo vydrzat, 2x sme zastavovali autom, aby som si riadne predychala, prisla som na salu otvorena na 1,5 prsta, teda o pol prsta viac, ako ked ma prepustali, ale ked zmerali kontrakcie uznali, ze babatku uz v tychto dlhodobych bolestiach nie je dobre, 14:30 som bola hospitalizovana, uz neviem presne v akom poradi som absolvovala zmiernujucu injekciu, utz, monitor asi 3x, roztlacanie krcka rukou 3x, cipku na roztiahnutie 2x, prepichnutie plodovej vody, 20 min sprchu a jednu hodinovu sprchu tesne pred kreslom, na kreslo som sa dostala pred 19:00, krcok este stale drzal, tak 3 bolesti som zisla z kresla predychavat, 2 bolesti polohovala vpravo a vlavo, vytlacenie hlavicky na 3 bolesti, potom zvysok na 2 bolesti, ked mi ju pan doktor podaval, cela som sa triasla od slabosti a zimy, odvazila som sa ju len pohladit, hned po placente mi ju doniesli a pokusili sa prisat, ale len pokojne pozerala okolo a zatial mi urobil dole asi 3 uzliky, a zastipal nejakym sprejom, vtedy asistentka zahlasila, ze nejaka jej kolegyna si ten sprej striekla do krku a museli jej davat dychat, tak som mala dost. chcel aj dalsi steh, ale ten sme uz nechali nabuduce 🙂) skutocne musim povedat, ze to bol Pan Doktor s velkym D 🙂)))) ked robi niekto svoju pracu s citom, je to poznat.
oplatilo sa mi aj cvicenie s EPI-nom a masaz hradze Weledou, dalo sa to bez nastrihu, pondelok bol po tych vsetkych dlhych bolestiach, akoby ma presiel vlak, zial utorok bol, akoby ma presiel parny valec, stale sa zo mna lial krvavy potok, dostala som rano zavrat, hotova, pretoze sa mi nestahovala maternica, len zas tie bolesti, tak mi dali injekciu, bolesti este vacsie, 40 vloziek za 2 dni a to uz chceli, aby som kojila a starala sa o babatko takmer cely den, vecer este dalsia injekcia a 2 hodiny bolesti, ale po nej sa krvacanie ukludnilo, je sice stale, ale miernejsie

a zial nastupuje aj psychika, unava, strach o babatko a tak...
@dahra Danka drz sa, nemas sa kam ponahlat, no nech si Ta aj nechaju v porodke, v Cadcianskej nemocnici prepustaju len pre to, ze nemaju miesto, no uznaj, to je riadny dovod...

babatko je neskutocny zazrak, citim sa ako hrdinka 🙂 prajem Vam to vsetkym a co najpohodovejsie 🙂
drzte sa 🙂

janemari
29. júl 2010

@prahaxx waw gratulujem 🙂 NEch rastie do krasy a sily,ty sa coskoro zotav a uzivaj si materstvo. 😉

ika33
30. júl 2010

Všetkým prajem pekný deň.

prahaxx- tak ti teda gratulujem ešte raz, krásne si to zvládla, tak sa teraz čo najrýchlejšie zotav a potom si už vychutnávaj materstvo. Potom sem prihoď nejaké to foto nech vidíme aj mi malinku 🙂

Tak dahra a za chvíľku už nám napíšeš ty a potom Vanesska, Katie, potom si dáme chvíľku pauzu a budeme sa vytešovať z vašich ratolestí, no a potom sa už pridáme aj my ostatné. No a keďže my tu už budeme maminky, tak dievčence z endo si sem pekne prejdú ako tehulky 🙂

Ja sa mám dosť unavene, nejako ma vyčerpáva už uplne všetko. Chôdza mi nerobí uplne dobre, lebo po každej prechádzke mám sťahy a tlaky. Neviem či ma obchádza nejaká choroba ale nadnes ráno sa mi spravila asi afta v puse na podnebí, tak to dosť bolí. budem musieť zbehnúť do lekárne nech mi niečo dajú čo môžem. Inak bambulka je asi OK, lebo robí premety v mojom bruchu 🙂

vanesska
30. júl 2010

caute kocky...

prahax... tak aj ja gratulujem k babatku a k peknemu porodu!
a som rada ze ti epino pomohlo ja tiez cvicim tak snad to bude mat nejaky ucinok... 😵

dahra tak to je dobre s tou tvojou dokinou ze premerala ma pohladom... 😝 akoby sme zili v stredoveku... 🙄
tak ale ked si zacala spinit tak je asi lepsie ze si v nemocke...
no snad to uz pride coskoro nech tam netrcis dlho zbytocne...
a vazili ti maleho aspon v nemocke aby zistili ci je fakt taky velky??

my sme vcera boli na poradni ale bola to taka bleskovka ze za 5 min.vybavene aj s vyzliekanim... vsetko je ok stav z min.tyzdna nezmeneny takze na skory porod to v najblizsie dni nevyzera... ale vsak mame este 2 tyzdne...tak snad v pohode dockame aj nasho doktora... a potom uz malicka moze ist von...
akurat ze mi tak nejako tvrdne brusko najma v noci stiahne mi ho a potom sa postupne uvolnuje tak neviem ci je to tvrdnutie alebo tie falosne kontrakcie...
inak by ma aj celkom zaujimalo aka velka je malicka... pred 2 t. mala tych 2,8kg tak snad uz az tak vela nepribera hoci ja este priberam kazdy tyzden tak 0,5 kg normalne asi potiahnem aj do tych 20kg co som pocas tehu pribrala 🙄 hoci mi to nikto nechce verit lebo zevraj mam len take brusko jak keby som zjedla loptu a nic viacej tak nechapem kde sa to na mna lepia tie kg...

joooj inak mne sa chce tiez dnes nejako spat aj ma hlava pobolieva aj sa mi furt kycha no len som vstala uz by som si najradsej isla znova lahnut... 😖
tak zatial pekny dnik...

liviaf14
30. júl 2010

@prahaxx blahoželám k bábätku, nech ste obe zdravé a spokojné 😵

dahra
30. júl 2010

Ahojte,
@prahaxx - gratulujem k drobciatku, si fakt hrdinka, ze si to zvladla po takych mnohych a tazkych peripetiach. Nech malicka pekne rastie a robi vam doma len samu radost. Obom vam zelam vela zdravia a vela sil. 🙂

Mne dnes 4.25 odisla hlienova zatka. Zobudila som sa na bolest v podbrusku. Vcera som cely den trochu spinila a dnes toto. Spinenie ustalo okolo 10.00. Rano som par hodin mala aj kontrakcie (takmer kazdych 10 min. mierna par sekundova bolest) Opakovalo sa to, tak sa to nedalo prehliadnut. Supli ma dnes uz 2krat na monitor, maly ok. Okolo obeda bolesti ustupili, nic sa nedeje, tak zasa cakam. Zatial nie som otvorena, len krcok sa uz uvolnil a nedrzi pevne. Dnes to iste nebude, pravdepodobne ani zajtra.

@vanesska - maleho "vazili" na utz v utorok. Mal 3,6kg - ale ako som pisala, doki vravel, ze sono ma odchylku pol kg (vacsinou hore). 20kg navyse mam aj ja 🙂, ale 3/4 z toho som pribrala v 1. a 2. trimestri, posledny trimester sa na mna nalepili dake 3kg.

lucy778
30. júl 2010

ahojte 😉

@prahaxx blahoželám ti a prajem vám obom veľa zdravia 🙂

a my sme sa práve vrátili z nemocky 😒 v utorok som necítila pohyby a v stredu to bolo také nijaké, sme-tam sa niečo v bruchu pohlo, ale nebolo to to, na čo som zvyknutá. nevedela som čo mám robiť, či k dokymu alebo rovno do nemocky na pohotovosť, no bola som zúfalá. najmä keď mi kamoška začala vykladať strašidelné historky o tom, čo sa komu hrozné prihodilo 😖 Tak sme nakoniec išli rovno na pohotovosť, tam ma hneď napojili na tie pásy a síce drobec sa rozhýbal ale na zázname ukazovalo slabé kontrakcie na maternici. takže ma tam nechali, mm musel letieť domov pre veci - ešte, že som myslela dopredu a čo to mu nahádzala na posteľ, lebo by sa zapotil 😀 ale až tak dopredu som nemyslela, lebo to by som si tú tašku rovno zobrala 😀
hneď ma napojili na infuzku, dali mi tam magnezko - tieklo mi to od cca pol šiestej až do polnoci, no nekonečný príbeh. samozrejme moje hrozné žily - jedna sestrička ma napichla a pustila infuzku, všetko bolo ok a po nejakej dobe prišla druhá, že mi to pustí rýchlejšie, lebo ide hrozne pomaly a to už tieklo mimo. ruka o chvíľu opuchnutá, tvrdá a boľavá. tak mi to prepichla do druhej ruky a potom to už bolo ok. stále mi robili tie záznamy a stále tam na tej maternici boli nejaké výkyvy ale aj napriek tomu ma dnes pustili domov, beriem železo a magnezko 3x denne a mám sa šetriť. som z toho trochu hotová, som si uvedomila, že musím rýchlo pre drobčeka všetko pripraviť, lebo prihodiť sa môže všeličo, tak nech má aspoň postieľku a nejaké oblečko 😝 Aj keď pevne verím, že vydržíme pekne do termínu. zvažujem čo s prácou, tento týždeň si dám oddych a možno už nenastúpim, babatko je prednejšie. takže sa idem pekne natiahnuť na gauč a oddychovať ako mi nakázali. 😉

liviaf14
30. júl 2010

@dahra držím ti palce, nech to máš čo najrýchlejšie za sebou, toto čakanie je desné, mám to ešte v živej pamäti, ja som prenášala týždeň a liezlo mi to už na nervy 😀

ika33
30. júl 2010

ahojte,

teda Lucy, tak si dávaj veľký pozor a prácu už nechaj tak, veľa oddychujte. JA už som tiež dala práci zbohom a poviem ti doma mi je lepšie, môžeš si kedykoľvek ľahnúť,nemusíš sa stresovať a je to lepšia pohoda.
Ja som si tiež včera uvedomila, že sa čokolvek môže stať a ja môžem ostať v nemocke kedy koľvek, tak som sa rozhodla, že už začnej s nejakým tým nákupom. Začala som s vecami čo budeme potrebovať do nemocky a s hyg. vecami, nech to nezostane na manžela, lebo si neviem dosť predstaviť, že by mi išiel kupovať vložky a tampóny do podprsenky. 🙂 Budúci týždeň nakúpim nejaké tie plienky a kozmetiku, no a čo sa oblečenia týka, tak kúpim naozaj len to najnutnejšie čo potrebujeme v nemocke a keby niečo, tak ostané úž dokúpia ostatní. A keď bude všetko OK, tak si to všetko vychutnám koncom augusta a v septembri. 🙂

baby chcem sa vás spýtať či je normálne keď pri chôdzi cítim sťahy v podbrušku a tvrdne mi bruško ale hľavne tak dole, no a ešte mám také tlaky od krížov ku konečníku. Sem tam mám pocit ako keby mi zadok pri konečníku strpol. Neviem vôbec či to je normálne, nemali ste to niektorá?

vanesska
30. júl 2010

dahra... takze ty uz to mas kazdym dnom iste... 😅 😵
no hlavne nech to netrva prilis dlho a nech to je co najviac v pohode... 😵

lucy... veru ty si davaj pozor... podla mna by si naozaj mala ist na PN vsak do MD to uz mas za par tak este predtym si zoberies nejaku dovolenku a potom PN... ta robota urcite za to nestoji...!
tak teraz hlavne vela oddychuj a relaxuj nic nenatahuj...
inak to s tym nakupovanim a chystanim ja som to robila fakt priebezne lebo som sa tiez bala ze keby daco prislo aby som nemusela to potom nahanat na poslednu chvilu tak som to chcela tak do konca 7.mes mat vsetko zabezpecene... neboj postupne to das dokopy hlavne tie dolezite veci aby ste mali ostatne sa da dokupit aj po porode alebo to moze vybavit aj manzel... 🙂

ika... no tie stahy v podbr. som zacala pri chodzi citit aj ja az som niekedy musela zastavit kym to prejde mne to prislo ako stvrdnutie bruska alebo taka cvicna kontrakcia lebo som po par sekundach citila ako to prechadza...
ale tie tlaky od krizov ku konecn. som nemala ale podla mna to tiez mozu byt tie cvicne kontry inak ked to mavas kazdy den mozno by nebolo zle si to odsledovat ako casto a povedat to dokimu a oni ti natocia monitor a tam zistia ci su to kontr. alebo nie...

evina0
30. júl 2010

prahaxx este raz blaozelame k dcerke 😵
sko pises ze mat dietatko v naruci je uzasny pocit a clovek sa citi ako hrdina ze vsteko zvladol- tak som sa aj ja citila ale az po par dnoch.a s tym krvacanim je to asi normal aj ja som vela krvacala a to som aj vela krvi stratila pri cisarskom, ja som krvacala ci spinila hadam aj 3-4 tyzdne.uz som mala nato nervy ale vraj tak dlho sa telo cisti 🙄.
uvodne dni su najhorise lebo je clovek cely uboleny, unaveny a starat sa o dietatko kojit ho kazdu chvilku..musis si denne povedat ze bude lepise a zvladnes to. najst si rezim s babetkom a ver ze bude kazdym dnom lepsie.

uz som nasla trosku sposob ako Majkovi pomoct na to bolave brusko- masirujem mu ho aj 4 x za den a nie len ked je uz zle a vyzera to tak ze je mu lepsie a ked je az zle vtedy davam kvapky nie pred kazym jedlom a asi aj to trosku pomaha..uvidime dokedy.nevravim ze je to uz OK ale aj to malinko je super 😉
dnes mal manzel dvolenku tak mi pomahal s malym a az sa cudujem ze maly spinka dnes takmer cely den len na nejake prebalenie ci papanie sa budil a ked chytil rkce do bruska. ale je to a tym ze len co sa zacal mrvit tak manzel alebo ja sme priskocili upokojili ho hned a zase zaspal- netreba ho nehat upne prebrat a staci mu ze nas citi pri sebe 🙂
este som chcela povedat ze mrcha zatial nikde a aj bolesti su takmer neni len sem tam ma zaboli vajecnik a hlavne tak kde som rezana, vtedy sa az skrutim od bolesti 😒 ale myslim si ze neneha na seba dlho cakat lebo vtedy co som sem pisala tak bola na 100% ovulacia uz len dufam ze sa sama dostavi a nebudem muset ist na vyvolavacku ako v minulosti( takmer kazdy mesiac som ju mala) lebo uz chcem konecne HAK na tu endometriozu a to lozisko nech si tam nekraluje vo mne ☹ a nerastie dalej.

tehulky davajte na seba pozor a prajem rychle a bezbolestive porody!!

lucy778
31. júl 2010

@evina0 chcem sa ťa opýtať na matrac do postieľky, pamätám si, že ty si kupovala taký s kokosovým vláknom. môžem vedieť koľko je vrstvový? lebo som našla 2-vrstvový kokos-molitan ale aj 3-vrstvový kokos-molitan-kokos a nejak neviem, ktorý môže byť lepší. som z toho všetkého celá zmätená 😀

mirip
31. júl 2010

@lucy778 kokos molitan kokos jednoznačne

lucy778
31. júl 2010

@mirip ďakujem 🙂

prahaxx
31. júl 2010

Ahojte info o @dahra: dnes sa jej narodil syncek Andrej 🙂
vsetko najlepsie !!! a nech to ide co najlepsie 🙂

janemari
31. júl 2010

waw tu sa rodi ako na pase 😲 @prahaxx mala by si si zmenit status uz necakas uz mas 😀

jani2
1. aug 2010

@dahra - tak predsa už! A to bolo rečí, že dnes ešte nič! 🙂 🙂 🙂 Veľmi, veľmi blahoželám a prajem hlavne veľa zdravia! Ostatné príde popri zdraví potom aj samo! 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

prahaxx
1. aug 2010

@janemari dobry postreh, zmenila som, ale veru momentalne absolutne nic nestiham ☹ 😲

zlatanka30
1. aug 2010

dahra super blahozelam k drobcovi nech ste zdravi!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂