Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

lenullkak.
3. mar 2009

Ahoj mercy. ako to, že ešte vraciaš??? Ja som len v 30tt, ale tiež by som to už chcela mať za sebou, ale len kvôli tomu, že sa na malinkú tešíme...zo dňa na deň viac a viac... 😀

mona1111
3. mar 2009

mercy - mne nie je zle ale kazdy den ma priserne pali zaha a taktiez ma boli hlava pomaly kazdy den. Mam taky pocit, ze mi zacina rast aj zub mudrosti ten sa uz snazi vyjst asi tak dva roky a teraz ma priebezne pobolieva.

petra1985
3. mar 2009

mna akurat strasne tlaci uz babo a neskutocne to boli niekedy ma take chvaty akoby mi chytila organy a krutila nimi tocila hrala sa.. je to bolestive ale musim vydrzat este..nechcem aby sa narodila skor ako ma..

mercy mas 36 tt vydrzis neboj.. a to stale vracias este? tak to je dost neprijemne

petra1985
3. mar 2009

je to individualne kamoskina mama zacala vraciat na zaciatku tehu a skoncila 10 minut pred porodom 🙂

mona1111
3. mar 2009

ahoj Petra 1985 vsimla som si, ze mame rovnaky termin porodu 🙂

lenullkak.
3. mar 2009

petra, aj moja malá dokazuje to čo tvoja. niekedy mám pocit, že má zo mňa boxovacie vrece...fakt to je niekedy dosť nepríjemné. A tá záha trápi aj mňa. Do 28tt som nemala žiadne problémy...a teraz? Páli ma záha, tvrdne mi bruško, puchnú mi nohy, kríže ma pobolievajú...čím ďalej je to horšie a horšie... ☹ Ale ja to všetko pretrpím, pretože moju malinkú Zojku neskutočne ľúbim...

Ozaj, koľko vážia vaše bábenká??? a koľko asi vážili keď ste boli v 30tt??? 😅

petra1985
3. mar 2009

hej prave pozeram🙂 a odkial si?

mona1111
3. mar 2009

Som z Michaloviec

majka35
3. mar 2009

mercy ... aj mňa strašne v tehotenstve pálila žáha, posledné tri mesiace to bolo na nevydržanie, bála som sa niečoho najesť ... spala som len v sede, denne 3-4 hodiny ... čo som zjedla, musela som dať von, lebo ináč by som sa od bolesti zbláznila, preto som na konci tehu schudla a nie pribrala ... trochu mi pomáhala fatra extra ... a pôrodu sa nevie dočkať asi každá z nás, mne tiež gynekológ povedal, že túto otázku mu dáva každá, keď som sa ho opýtala, či by sa ten pôrod nedal nejako urýchliť ... 😅
máš už len 4 týždne do pôrodu, tak to nejako vydrž, ubehne to ako voda

tehula
3. mar 2009

merci: kamaratke tak sa zacal spustat porod. Tak ako zacinala, grcanim, tak aj skoncila......vraj pred porodom ju chytilo zvracanie a hnacky, kym sa otvorila dostatocne, bola uz totalne vysilena, ze nevladala tlacit.
Snaz sa aspon tekutiny doplnat, ak by nahodou, ze to uz na teba islo.
Drzim palce, ja uz tiez chcem mat babatko v naruci, no este ma caka cely trimester 😖

petra1985
3. mar 2009

no lenullka mna pali zaha skoro kazdy vecer len zjem nieco faajne a koniec.. je to otrasne.. nikdy mi to nerobilo problem som nevedela co to je konecne viem.. bleee.. brusko mi tvrdne tiez a tiez to je take neprijemne taky krc oh oh.. krize ma bolia stale ked sa zohnem a vystriem hlavne ked umyvam vlasy nad vanou ohnuta potom je to utrpenie.. a len co si klaknem mam problem uz vstat tak ma tazi to brusko.. niekedy mi je az smiesno z toho 😀

poviem ti pravdu neviem kolko vazi moja mala lebo mne ultrazvuk moj gynekolog nerobi robil mi ho raz v 87 yzdni ked zistil, ze som tehu.. naposledy ked mi robili ultrazvuk zaciatkom januara tak mala kilo a pol. to bolo tusim v tom 30 alebo 31 tt uz nepamatam presne. teraz by mala mat tak okol 2,5 ktovie... ale zajtra idem za porodnikom on mi ultrazvuk urcite urobi tak som zvedava.. neviem ani kolko vazi kolko meria sledujem si to na tehotenskej kalkulacke tam som zaregistrovana a vzdy mi tam napise kolko asi meria a vazi teraz malinka.. je to hrozne.. prides ku gynekologovi ziaden ultralzvuk nic strci ti sprepacenim prsty ci sa neotvaras a cau.. je to dolezite je viem ale tiez ma zaujima aj to ako sa babo ma.. mam na to nervy vam poviem

petra1985
3. mar 2009

mona1111 tak to sme obe z vychodu 😎

petra1985
3. mar 2009

mona1111 a rodit budes v michalovciach?

lenullkak.
3. mar 2009

peti, tak po pôrode treba zmeniť gyn. pretože to nie je v poriadku, že malinkú ani nekontroluje... 😠

mona1111
3. mar 2009

petra 1985 ano rodit budem v Michalovciach, ale chcem si zabezpecit aj nadstandartnu izbu, tak dufam, ze bude volna. Ja tiez neviem kolko malicky vazi ani kolko meria. Ked som bola vna ultrazvuku tak mi lekarka nic nepovedala. Len mi spravila ci su dobre prietoky, ale kolko vazi tak to neviem. Dufam, ze na buduci tyzden ma objedna na ultrazvuk tak sa opytam. Mne tiez obcas tvrdlo brusko ale mne sa zdalo, ze to je tym ako sa mi tam maly natahuje, tak neviem. Ved vcera so mi zdalo akoby sa mi v brusku hojdal z jednej strany na druhu.Bolo to srandovne.

lenullkak.
3. mar 2009

moni, skús pozrieť v tehu knižke...aj mne nepovedala gyn. ja som si to pozrela v knižke a malinká má teraz 1280g

petra1985
3. mar 2009

lenullka nechcem ho menit lebo je dobry odbornik moj porodnik mi povedal, ze mam unho dobru starostlivost .. nevybera si posiela tehulky na kazde vysetrenie to sa mi paci nom.. nic nezanedba.. len ten ultrazvuk no neviem naco ho tam ma.. a ma ho furt zapnuty tak uz ked lezim tam na tej koze tak nevidim problem prejst mi kus po brusku a kuknut co sa tam deje.. je to divne.. sak ked este nekopalo tak som ani nevedela ci zije vobec.. 😒

tie prietoky viem mne tiez vtedy nic nepovedala len napisala do knizky mona1111 skus pozriet ci nemas zapisanu vahu v knizke.. a mne inak prietoky vysli hranicne som sa tak zlakla som brala lieky nebolo mi vsetko jedno.. pokial to brusko tvrdne len na par sekund tak je to vraj ok.. a v nasom tyzdni uz by sme sa nemali cudovat tomu ..
mona1111 a CTG uz si absolvovala? viem co to je ale neviem ako prebieha vysetrenie idem dnes tak som zvedava

mona1111
3. mar 2009

Petra 1985 mna to caka zajtra. ALe nie je to nic strasne.V knizke mam len rozmery a akemu tyzdnu zodpovedaju. Bola som na ultrazvuku v 31 tt a v knizke mam, ze velkost asi hlavicky zodpoveda 31 tt. Ja som bola operovana v tretom mesiaci, na poradne chodim od zaciatku tehu kazde dva tyzde. Mala som dve cysty na vajecniku.

petra1985
3. mar 2009

hej tie rozmery ja im vobec nerozumiem akurat viem medzi nimi rozoznat vahu 😀
oh to je hrozne musela si byt z toho riadne vystrasena.. ale vraj to neni vazne spravia zakrok a dobre mojho sefa manzelka mala polyp na krcku a tiez museli robit zakrok.. mona a uz je to ok?

lenullkak.
3. mar 2009

peti, tak keď je vo všetkom inom starostlivý tak je to v poho a možno ultrazvuk nerobí, lebo vie, že ste obe v poriadku... 😅

to CTG je, že vám dajú cez bruško taký pás a budú sledovať či máte kontrakcie... 😅

lenullkak.
3. mar 2009

moni, ako ťa operovali - laparoskopicky? Bóže, ale si si vytrpela...už je to ok??? 😨

petra1985
3. mar 2009

lenullka no je to divne ale mozno to je nejaky saman 😀

jaaaj a je dobre mat tie kontrakcie alebo nie?🙂

mona1111
3. mar 2009

lenullkak - nie dali mi slabu narkozu, ale operovali ma po 6 hodinovych bolestiach. Nemohli ma skor lebo som zahryzla na ranajky do chleba a bolesti prisli neskor. Takze som trpela 6 hodin. Sestricky po operacii mi hovorili, ze ked som toto prezila bez liekov od bolesti tie som odmietla tak porod zvladnem ako nic. Tak uvidime, ci mali pravdu. Ale 4 dni po operacii boli kriticke, velmi sme sa s manzelom bali o nasho chrobacika, ale je to viditelne velky bojovnik.

veronika81
3. mar 2009

ahojte baby,
tak v tejto téme som sa našla 😀 😀 Už chcem rodiť!!
Ale popravde..cítim sa nejak extrémne dobre (že by "kľud pred búrkou" 😉 ), akurát mi tvrdne bruško a mávam dosť často poslíčkov, bolesti ako pri MS, ale to je už normálne. Včera som bola v poradni, na pôrod to vraj zatiaľ nevyzerá. Ale tak straaašne by som už chcela rodiť, veľmi sa na malého tešíme!!

Bavili ste sa o váhe dieťatka, tak my sme mali v 32tt 2037g a potom v 36tt už 2723g. Včera ho nemerali, takže neviem ani váhu, až budúci pondelok sa dozviem, ale určite už máme cez 3 kilá.

Držím Vám všetkým palce, už to nemáme ďaleko..

lenullkak.
3. mar 2009

peti, myslím, že ešte by si ich nemala mať, neviem...

moni, normálne mi po chrbte prešli zimomriavky...je to super, že je taký silný, ešte je len v brušku 😅

mona1111
3. mar 2009

petra1985 uz by to malo byt ok. Preto som bola sledovana castejsie kazdy druhy tyzden som bola na poradni.Mam skvelu lekarku, velmi mila a prijemna a ma dobry pristup k pacientkam.

petra1985
3. mar 2009

veronika tak to nosis riadneho valibuka.. v 32tt 2037g 😀

mona1111 tak to si si vytrpela.. ale aspon ta utesili, ze zvladnes porod lavou zadnou🙂 asi mas dobry prah bolesti

lenullka no tak to som zvedava.. neviem to rozoznat lebo este neviem ako taka kontrakcia vyzera.. teta je porodna sestra mi to spravi ona povedala, ze nemam byt ani hladna ani smadna lebo vraj potom nevychadzaju tie ctg dobre.. tak zeby ste vedeli 🙂 ja uz mam strach z takych tych vysetreni naposledy som bola na prietokoch a nevysli najlepsie tak sa bojim co mi zahlasia teraz...

lenullkak.
3. mar 2009

veronika, vitaj medzi nami...ja to síce ešte mám ďaleko, ale verím ti, že sa na maličkého tešíte a neviete sa ho už dočkať, veď máš k tomu už len krôčik...aj ja ti držím palce, aby si porodila v termíne a prirodzene a nie vyvolávačkou...zažila som v decembri baby čo prenášali a o to to mali horšie s vyvolávačkou... 😨

mona1111
3. mar 2009

petra1985 potom napis ako ti dopadlo CTG.uvidis vsetko bude ok 😉

petra1985
3. mar 2009

dam vediet.. 😉 tak to dufam moni🙂