Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

habibi78
6. mar 2011

@janulkama tak to ti blahozelam.... nas ta cela procedura neminie, ale ja mam kazdy mesiac tolko novych lekarskych sprav, ze im ich mozem pravidelne posielat, nie len raz za rok 😖
tiez som zvedava, co mi zajtra povedia na socialke..... duuuuuufam, ze je vsetko tak ako ma byt.....
aku mate diagnozu, ak mozem? my mame plucne a respiracne problemy....

janulkama
6. mar 2011

@habibi78 máme syndróm periodických horúčok s častými infektami dýchacích ciest,imunodeficenciu,aftóznu stomatitídu a ešte nejaké tam boli,ale tieto 3 boli pre nich hlavné.

evka25
7. mar 2011

@lucik77 Aj tak ďakujem za radu . 😉

evka25
7. mar 2011

@bubinko83 no ja som je to povedala už teraz a malý bude mať 3 roky až koncom júla, tak nás už aj odporučila k odborníkom, ale to len teraz. Na kožné už chodíme dávno aj na kardio.

bubinko83
7. mar 2011

@evka25 a k akym odbornikom vas odporučila?

evka25
7. mar 2011

@danielik79 no toto aj mňa zaujíma, ale do prihlášky MŠ mi môže dať, že je dieťa spôsobilé, či?

evka25
7. mar 2011

@bubinko83 alergoimunologia

bubinko83
7. mar 2011

@evka25 tam chodime aj my a ešte na kožne.Imunolog nam to potvrdi toho som sa pytala.Na kožnom sme ešte neboli sa spytat.

danielik79
7. mar 2011

@evka25 ja ked som podávala prihlášku do MŠ som mala konkrétne napísané:Dieťa býva často choré ,vyžaduje dlhodobú liečbu vzhladom na jéj ochorenie neodporúčam zaradiť do kolektívu. A na lístku čo dávaš do škôlky pred nástupom že je zdravé bolo:Dieťa je evidované u alergologa zatial zdravé.No a dnes nastúpila namiesto 4 len na 3 hodiny a velmi bola rada že je tam.

habibi78
7. mar 2011

@janulkama tak bola som na socialke, som tam evidovana ze som na predlzenej rd nasledujucich sest rokov, dovtedy s nimi nic nemusim riesit... takze plany poplach..... ine by to bolo v pripade, ze by som medzi rodicovskou a predlzenou rodicovskou nastupila do prace...... u mna som doma od kedy sa mala narodila az doteraz suvisle, takze najblizsie mam zajst na socilaku po ukonceni predlznej rd.... 😉
dufam, ze v Dovere to bude rovnake.....
@danielik79 aj tak dakujem, ze si nas na tu soc.poistovnu upozornila, radsej sa prejst a overit si to ako mat potom neskor pruser.... takze dakujem 😵

janulkama
7. mar 2011

@habibi78 no aj ja som bola,ešte že som išla,ja som medzi tým aj pracovala na dohodou,tak som bola odhlásená...ale zajtra idem na úrad,podla tej pani na sociálke sa po novom už môže robiť a dieťa byť v školke,tak sa idem popýtať.Inak aj na zdravotnej som bola,aj tam som sa musela zahlásiť...takže dobre,že som išla 😉

lucik77
7. mar 2011

Baby nebojte sa toho, že Vám všade napíšu, že nie je vhodný pobyt dieťaťa do kolektívu. Mne to napísala kožná a dokonca aj detská. Musia to napísať, ináč by Vám predlženú MD neschválili. Nemusíte sa báť, že Vám dieťa do škôlky nezoberú, podľa zákona tam môžu byť max.4hodiny. Ďalšia vec je, že dokonca môžu obedovať, ja som si malého vyzdvihla vždy po obede. Toto mám overené a dala som si záležať pri zisťovaní, lebo na 2och miestach som dostala rozdielne odpovede, takže to mám čierne na bielom priamo z ústredia. ....ako dôkaz, keby niečo.

A väčšinou schvaľujú na rok, potom si o to treba opätovne požiadať. Na vyrozumení je presne napísané, dokedy Vám to schválili a dátum čerpania.

lola31774
7. mar 2011

@ada11 ahoj môj syn tiež bude mat 7.8.tri roky a už som to teraz začala vybavovat,predlženu matersku,mame atopicky ekzem a alergiu na všetku travu a pel,tak som zvedava či nam to schvalia,mame ist aj do kupelov na mesiac ale až dovrši tri roky,tak aj preto by som bola rada keby nam to vyšlo ahoj

danielik79
7. mar 2011

@habibi78 v ZP by si mala vyplniť papier že máš PRD aspoň ja som to musela tam vypisovať .

habibi78
7. mar 2011

@danielik79 uvidime, cim ma tam zajtra prekvapia..... dakujem 😵

janulkama
8. mar 2011

Ako píše Lucik77,všade Vám to lekári musia napísať,aby Vám to schválili,ale do MŠ Vám dieťa zoberú na tie 4 hodky.Martin tak chodí,aj obeduje 😉

janulkama
8. mar 2011

@habibi78 ahoj,dnes som bola na úrade,takže po novom je to takto:Dieťa môže ísť na celý deň do škôky a aj ty do práce a popri tom poberať PMD kvôli zlému stavu dieťaťa.Som z toho úplne prekvapená,povedala mi to dnes na úrade,teraz som si pre istotu volala do Bratislavy na úrad a tam mi to potvrdili.
@danielik79
@evka25
@lola31774
@bubinko83
to aj pre Vás infoška 😉

Takže mne malý už zajtra nastupuje na celý deň a ja idem do práce 😉

bubinko83
8. mar 2011

@janulkama ja som to vedela,mne na to odpovedal sam pan minister Mihal v teme Rodičovsky prispevok 2011 🙂 A to citujem:

po novom je narok na RP aj v pripade, ze ho poberate potom, ako dieta dosiahne tri roky - zo zdravotnych dovodov - bez obmedzenia moznosti pracovat ci mat dieta v skolke. Cize - mozete pracovat, mozete dat dieta do skolky, RP vam zostava.

habibi78
8. mar 2011

@janulkama ja som to tu tiez spominala, ze sa moze pracovat, aj dieta moze ist do skolky na cely den.... ale aj tak dakujeme, tato info urcite ostatnym pomoze 😉
bola si aj v zdravotnej poistovni? ja som dnes nestihla.... 😝 obehavali sme skolky.... 😵

bubinko83
8. mar 2011

@habibi78
@janulkama ,ja len nechapem ten vyznam predlženej materskej zo zdr.dovodov kedže može žena pracovat a dieta dat na cely den do školky jak zdrave dieta 😨 😖 To si može potom každa žena čo ma chore dieta aj taka čo normalne nastupuje do prace.

evka25
8. mar 2011

@janulkama celý deň???? Tak to som teda nevedela, ale je to pre mňa lepšia výhoda, ale aj tak mi to nejde do hlavy, vedela som, že môžem ho dať do škôlky a aj môžem pracovať. Tak to mi je novinka :d :D :D

danielik79
8. mar 2011

@janulkama na celý deň sa mi nezdá ja som musela podpísať papier že nepôjde na viac ako 4 hodiny do škôlky.

janulkama
8. mar 2011

Je to pre nás výhodné,to je jasné,poberať 190e,chodiť do práce a mať dieťa v škôlke...ale po pravde,fakt padnuté na hlavu,no nie? 😀 Ale nech,také zákony spravili,tak nech nám aspoň niečo dajú,do 3 rokov sme sa starali o choré dieťa,tak teraz mi to aspoň finančne vrátia 🙂
@bubinko83 vieš,mne tá pani na úrade povedala,že tak spravili zákon,že nikde nieje dané,že nemôže pracovať.Asi na to zabudli,alebo čo spraviť dodatok,lebo to fakt nemá význam...ale mne to nevadí,aspoň môžem nastúpiť do práce,ak bude chorý,budem doma,aj tak som sa do práce tešila 🙂

janulkama
8. mar 2011

@danielik79 aj ja som to podpisovala,aj v škôlke mi to museli potvrdiť,ale od 1.1.2011 je zmena v zákone a tak,overovala som si to aj u nás aj v BA a potvrdili mi to,tak je to pravda...

bubinko83
8. mar 2011

@janulkama ,no ja si mylsim že to upravia lebo je to na hlavu postavene a najviac sa mi nepači to že to bude zneuživane a napr.take mamičky ktore by to naozaj potrebovali to nedostanu a take čo budu pracovat budu poberat aj tento prispevok.Poznam aj maminy ktore maju zdrave deti a vybavili to.Ale to sme na slovensku,že? 😕

janulkama
8. mar 2011

@bubinko83 aj ja také poznám a dosť ma to štvalo,už som to tu nedávno písala,ako si to jedna vybavovala...určite sa to bude zneužívať,alebo budú tvrdšie podmienky pre uznanie toho stavu...

bubinko83
8. mar 2011

@janulkama ,stači mat znamosti a peniaze a všetko ide ☹

janulkama
8. mar 2011

@bubinko83 Vieš,ja som si za tie 3 roky tolko toho s malým vytrpela,kolko eur som dala za lieky,nemocnicu a tak,takže takto sa mi to aspoň vráti...

janulkama
8. mar 2011

Inak dievčence,ktorá chcete vedieť,akú diagnózu máme,v časopise MAMA A JA teraz sme.Sme na strane 110,môj príbeh...

danielik79
8. mar 2011

@bubinko83 no mne sa zdá že v tomto štáte je už možné asi všetko.Za chvílu aj na hlavu postaviť prezidenta. 😅