Môže dieťa chodiť do škôlky na celý deň, keď som na predĺženej rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ako je to pri predĺženom rodičovskom príspevku do 6 rokov, keď má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Dieťa mi chodilo riadne do škôlky, ja som bola riadne zamestnaná, avšak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav som požiadala o predĺžený rodičovský príspevok, ktorý mi bol priznaný.

Môže dieťa ďalej chodiť do škôlky na celý deň?

Doteraz do nej chodilo, chodí do predškolskej a nechcem ho z nej náhle vytrhnúť.

Môžem ja zostať naďalej riadne zamestnaná ako doteraz?

Môžem v prípade choroby dieťaťa, čo je v danom prípade každú chvíľu, čerpať aj OČR?

Treba poberanie predĺženého RP hlásiť zamestnávateľovi alebo niekde inde?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania rodičovského príspevku - aj predĺženého môžete pracovať neobmedzene. Dieťa môže byť v škôlke viac ako 4 hodiny.

Predĺženie RP oznamujete iba zamestnávateľovi. Môžete pokračovať v práci naďalej. V prípade potreby ísť na PN, či OČR + RP = takýto súbeh je možný, pokiaľ by ste nezostali na rodičovskej dovolenke, ale zostali by ste pracovať.

S prianím pekného dňa,
Lenka