Aké máte skúsenosti pri úrazoch mliečnych zubov?

motylik136
15. okt 2013

Malá mi nešťastne spadla tak, že si so zubami presekla peru, ktorá sa jej hojí celkom pekne...len ma zaujímajú vaše skúsenosti s pádom na zuby...boli sme u zubára, ktorý nám povedal, že predné zuby sa hýbu, ale to možno iba kvôli opuchu, ale môže sa aj stať, že časom odumrú alebo sa ďasná začnú zapalovať a opuchať.Aké máte vy skúsenosti?Zahojili sa zuby alebo odumreli a vypadli?

minnie55
15. okt 2013

Ja osobne skúsenosť so svojimi deťmi nemám, ale moja kamarátka je zdravotná sestrička v detskej zubnej ambulancii a pred časom jej syn nešťastne spadol zo šmýkalky rovno na predné zúbky. Takmer sa mu vylomili, celé sa kývali a ona ich chytila, vyrovnala a vsunula do ďasna. Vraj u detí to takto funguje a zúbky opäť prirastú.

jaroska
15. okt 2013

Moja dcéra má 3 roky,pred rokom spadla,no jej sa zuby potom nekývali...Strašne jej pera krvácala a predný zub "lopatka" sa jej zlomil ☹ Takže teraz kúsok zubu chýba...

habibi78
15. okt 2013

moja si vybila predne dva zuby ako trojrocna.... jeden casom zosivel, t.j. odumrel....pri chorobach ked mala horucku jej zvykla opuchnut pusa a boleli ju, inak bol klud.... zubarka jej to vycistila a raz v roku sme chodili na rtg... pred mesiacom dostala 42 horucky, zistilo sa ze zo zubkov, pod zubky sa jej dostal hnis...tak isli oba zubky aj s korenmi von... teraz jej uz vypadol sam spodny zubok, vedlajsi spodny sa jej tiez kyve, nastastie v skolke su bez zubkov takmer vsetky deticky takze s tym nema ziadny problem, naopak frajeruje 😀

Takze sledovat u zubara a pri bolestiach, resp.opuchoch ihned riesit 🙂 drzim palce 🙂

sea23
15. okt 2013

moj maly mal sotva 2roky,ked sa smykol a spadol tak,ze si treskol predne zuby,tiekla krv,bolelo ho to, po par dnoch sa mu odlomila polka zubka ,tak sme sli zubarke,maly ma slabu sklovinu,musime si davat pozor,ale zatial sa nic vaznejsie neodohralo,iba mame malu chybicku krásy....

monkabonka
15. okt 2013

moja dcerka mala iba 1,5 ked spadla a udrela si predne zuby. aj krvacala a strasne jej to bolelo. vtedy som si ale nic vazne nevsimla. asi tyzden potom jej zosivel zub. bola som dost smutna z toho. pytala som sa lekarov co mame robit. jeden povedal ze treba vytrhnut zub, druhy ze treba si davat pozor ci nema pod zubom hnis a ci jej to neboli. nakoniec som to nechala tak. uz som si aj zvykla ze ma sivy zub a asi 3-4 mesiace potom postupne sa jej zub zacal byt stale viac biely. a teraz si uz nikto nevsimne ze kedysi a mala sivy zub. su teda aj stastne pripady.

hameeda
15. okt 2013

mojej dcere vybil jeden chlapček zuby s hombalkou keď mala dva roky, predné tri zuby, vtedy zubarka povedala že s tým nič neporieši, no od tých vybitých sa jej pokazili aj ostatné zubky, neboleli ju, takže sme to neriešili keďže išlo o mliečne zbuy, a keď mala 5,5 roka tak sme išli do zubára a on nám to vyriešil operačne, normálne malú uspali, vytiahli jej korene tých vybitých zubkou a opravili jej 9 zubov, no to sme robili v Sýrii kde je úroveň zdravotníctva bohužiaľ na vyššiej úrovni ako u nás, teraz má 11 rokov a už jej pomaly mliečne zubky vypadávaju a rastu trvalé, no keďže sme mali mliečne všetky opravené tak nemá žiadny kaz, takže aj trvalé sa nemajú od čoho nakaziť, a stále keď prídeme do zubárky tak tá vraví ako to má krásne urobené....

strieza
15. okt 2013

Syn spadol z bicykla, keď mal 6 rokov a zuby sa mu dali do pravého uhla 😒 . Tak sme mu ich zatlačili späť, boli u zubárky, tá to len skontrolovala a normálne sa prijali späť a normálne aj vypadli, kedy mali. Taktiež to nemalo vplyv na trvalé zuby. To je naša skúsenosť 😉 .

adulka82
15. okt 2013

ahoj...moj maly spadol, ked mal 1 rok a odlomil si polovicu z oboch prednych vrchnych zubkov...teraz ma 6 rockov a zubky este stale drzia, akurat ten jeden mu zacal menit farbu...vcera bol u zubarky, vraj je vsetko v poriadku, ten jeden mu uz odumiera, casom vypadne a narastu nam uz trvale...

patrikmisko
15. okt 2013

môj synček spadol ako 2 ročný na predné zubky, a zatlačili sa do vnutra, moja reakcia bola, hned mu ich vyrovnať, a urobila som správne, synček ma už 4 roky a zúbky krásne držia, a su krásne biele 🙂

ava11
15. okt 2013

nam maly tiez spadol na podlahu zubkami, nemal este ani rok. odlomil sa mu kusok predneho zubceka. placu bolo vela, viac maminka ako maly 😀 zubcek mu neocernel, nekyval sa, takze sme sa len zmierili, ze ho ma trosku iny. nie je to extra viditelne.

brisilda
15. okt 2013

moj syn si roztal peru na 5 stehov a tiez nam vraveli, ze to treba odsledovat a mali sme ist na vysetrenie ....po prichode na Slovensko lekar len mavol rukov, ze ziadne vysetrenia netreba tak sme navstivili sukromneho zubara a vsetko bolo vraj OK , po vypadnuti mliecneho zuba mu rastli zuby strasne krivo 😖 doslova predne zubky robili pismeno T tak boli krive ale nastastie same sa mu casom vyrovnali 🙂 maly sme nosit strojcek ale nastatie nenosime 🙂

mizu89
30. aug 2016

Ahojte chcela by som sa spytat mali sme mensi uraz.maly sa splhal na detsku jedalensku stolicku a stolicka spadla a maly rev.ked som ho zobrala na ruky tak som si vsimla ze usla krvicka zo zubka (ocny dolny) ktory este neni cely von.chcela som mu umyt zubky no ani za svet( s unyvanim mame stale problem od kedy podrastol).poradte mi aspon nejaku masticku na ukludnenie.viem ze je dologel,calgel... a vela inych na prerezavanie ale nejaky krem na zmiernenie bolesti zubka(ak ho boli zubok z toho padu).planujem ist aj ku zubarke ale pochybujem ze mu otvori teraz pusu ked ma boo. :'(

lulika611
29. jún 2018

@ava11 a ani ste mu ho nedalo obrusit? Ide mi o to, ze moj maly si tiez odlomil kusok a bojim sa ze si doreze jazyk kedze ho ma taky drsnejsi ako ten zdravy. A ci mu to nebude prekazat pri papani

ava11
29. jún 2018

@lulika611 jooj to uz je pred 5 rokmi 🙂 Nedali sme ho vtedy obrusit ani nic, jazyku to nevadilo.
Inak v 3 rokoch spadol z odrazadla, ten isty zub si zlomil v polovici. Do 5 rokov to bolo ok, potom mu zhnedol a zacal sa stiepit. Teraz v 6 rokoch mu ho zubar vytrhol a uz rastie novy krasny trvaly 🙂 Takze nase patalie trvali pomaly 5 rokov 😀

tina1979
4. aug 2018

Dievcata, ako rastu zubky vasim detom po urazoch? Riesim synov predny zubok - trvaly, ktory mu rastie zlty. Povedali mi, zevraj to moze byt ak mal uraz na mliecne zubky. Ano, mal uraz ked bol este mliecny zubok, aj sa knisali , ale vsetko bolo v pohode. A teraz mu vyrasta zlty.

vroni
4. aug 2018

Dcera si ako dvaapol rocna odlomila kusok predneho zubu. Nekyval sa, necernal, nebol ostry, normalne vypadol ked mala nejakych sedem rokov. Na trvalom zube ma sklovinu zrhubnutu presne vo vzorke zlomeneho kuska. Nie je to vidno, vsimol si to az zubar, ale vraj to bude casom slabe miesto a je pravdepodobne, ze tam bude potrebovat nejake spevnenie....

katuskatt
9. nov 2019

Baby nam dnes spadol maly v postielke,tiekla mu krv a kyva sa mu predny zubok. Maly este nema ani rok. Neviete co s tim?

moninah
9. nov 2019

@motylik136 ked som bola ja mala, spadla som na obrubnik a cela horna jednotka aj s korenom mi vypadla. Doktorka kazala lan zasunut naspat. Mama tak urobila s zub prirastol a fungoval este par rokov.

katuskatt
9. nov 2019

Bojim sa toho,ze ked dudle,aby mu nevypadol cely. Nechce nam to ukazat ale je vidno nieco ako keby sa mu z vnutornej strany oddelil od jasna a vytrca mu viac dopredu

ivanacan
13. nov 2019

Katuskatt pripajam sa k tvojej otazke nam sa stalo predvčerom to iste ale v ohradke 😢 plno krvi po chvili ustúpila a vyzeralo že je všetko dobre no dnes som si všimla že ho má bambula troška vpredu a slabunko sa kyve 😖 som stoho nešťastná

tina1979
13. nov 2019

Pri urazoch mliecnych zubkov je dolezite, aby sa neposkodil trvaly zubok. Nas mal uraz na mliecne a potom mu vyrastol cierny trvaly zub.

mia576
17. jan 2020

@katuskatt ako ste dopadli s tym zubkom? spevnil sa mu a kedy? nasmu malemu sa dnes stal uraz a tiez dolny predny rozkyvany. zatial ma naordinovanu kasovitu makku stravu

mia576
17. jan 2020

@ivanacan ako ste dopadli s tym zubkom? spevnil sa mu a kedy? nasmu malemu sa dnes stal uraz a tiez dolny predny rozkyvany. zatial ma naordinovanu kasovitu makku stravu

mia576
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia576
18. jan 2020

ahojte. tie deti co mali rozkyvany mliecny zub, po akom case mohli prejst na normalnu aj tvrdu stravu? aspon chlebik na ranajky bez korky

katuskatt
18. jan 2020

@mia576 my sme zacali po 3 dnoch. A ma ho uz spevneni. Je sice trosku vidiet,ze je krivy,ale nic strasne. Zubarka povedala,ze to nic neni.

mia576
18. jan 2020

@katuskatt a napr. cukriky ako? bo ako na potvoru prave vcera prisla navsteva a tvrde cukriky doniesli. len som skoro skryvala aby nevidel

katuskatt
18. jan 2020

No nas maly ma 14 mesiacov a tvrde cukriky este nepapa 😊

ivanacan
28. jan 2020

@mia576 no nam zubar povedal že aspon 4tyzdne nic tvrde ale nemusela to byť kasovita strava 🙂 zubok je stale posunutý o milimeter a zatial vdaka bohu je v poriadku,len ho treba sledovať ci neciernie

mia576
28. jan 2020

@ivanacan ak scernie tak co potom s nim?