Je možné padanie vlasov z pokazených zubov?

veverickav
15. mar 2016

Ahoj zienky.. Mozno cudna otazka, chcela by som sa spytat, ci mate niektora z vas rovnaky problem... Uz dlhsie som nerobila nic s pokazenym zubom ( uz mi z neho trcia iba pahyle,zub to uz skor neni) a mam pocit, ze ta infekcia sa mi dostala do celeho tela a zacali mi strasne padat vlasy. Je to mozne? Nemam ani hormonalne problemy, ani so stitnou, ani stres, atd. Viem, zub som si mala davno nechat vytrhnut, ale mozno viacere poznate ten strach zo zubara... ( inak, objednana som na zajtra- snazim sa to prekonat) uz som sa nemohla na to pozerat. Moja otazka teda je- moze padanie vlasov byt sposobene zlym zhnitym zubom? Dakujem a pekny den 🙂

lorela
15. mar 2016

Áno, môže.

ruthike
15. mar 2016

Zhnity zub ti moze narobit obrovsku neplechu - infekcie dychacich ciest, anginy, neuralgie. Aj na srdcovy sval sa to vraj moze preniest - dlhodobo neliecene zuby, takze sup k zubarovi. Nerozumiem ako strach zubara moze doviest niekoho az do takeho stavu, ze ma pahyl namiesto zubu, ale mam viacero takych kamosov takze viem, ze sa to deje. Snad ta to inspiruje k preventivkam