Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

maciatkolulu
22. jan 2017

@katikaba fuha, fixny strojcek bez rentgeu, sa mi verit nechce....😉 ale tak ok, mozno si ten rengen mala pred tehotenstvom, lebo to nie je velmi profesionalne nasadzovat strojcek len tak, nech je teda lekarka sikovna ako chce, ale predpokladam, ze nema rengenove oci😅

tosomja
22. jan 2017

Ahojte, ja som to nakoniec vzdala, nie pre strach, či peniaze. Ale od mája som tam chodila ako na hodiny klavíru a zakaždým iná "diagnóza" raz taký strojček, raz sa nedá, treba iný, potom taká cena, potom iná...Raz toto raz hento. A v piatok som už išla na "istotu" že nasadia strojček...A oni že HM...Treba odtlačky podnebia...Som sa zdvihla, poďakovala za 9 mesiacov a odišla. ☹

katikaba
23. jan 2017

@maciatkolulu nemala som ani pred tehotenstvom,strojcek sedel perfektne,teraz ho uz mam dole,nosim len na noc taky zubny aparat,zuby sa vyrovnali na paradu

maciatkolulu
23. jan 2017

@katikaba aha, tak to som este nepocula, musi to byt realne "skvela"zubarka ked sa pustila donaplikovania strojceka bez zakladnych vysetreni.... ale tak hlavne, ze je vsetko ok.

smejo03
23. jan 2017

Mne robili klasicke rtg ale neboli si isti tak este mi robili CT....a az na zaklade toho vyhodnotia stav a urobia liecebny plan preto mi je zvlastne ze sa celustny ortoped pusti bez aspon rtg do liecby....snad teda mate vsetko v poriadku 🙂

evina57
24. jan 2017

A ako dlho trva,kým nasadia strojček? Ja idem vo februári na konzultáciu..

dorottka
24. jan 2017

@evina57 pomerne rychlo. Prides pokonzultovat, dalsim krokom su rontgeny - OPG a tele snimka, aby videli kvalitu kosti, korene a tak, celkovy stav, aby boli pohyby bezpecne. Vtedy sa zvyknu zobrat aj odtlacky zubov. Potom je nejaky medzicas, kym si ortodontistka vsetko pomera (na zaklade tych rtg a odtlackov) a vyrobi liecebny plan - ten zalezi od toho, kolko ma casu pripadne od zavaznosti odchylky (cca 2-4 tyzdne). Potom je termin na nasadenia strojceka 🙂

miskafluff
24. jan 2017

Ja som mala strojcek na zuboch cca 2-3 tyzdne od prvej konzultacie.
1. Konzultacia
2. Rtg
3. Liecebny plan
4. Dentalna hygiena, odtlacky, separacia
5. Nasadenie strojceka

miky7777
30. mar 2017

@laurita285 prosím ťa vieš aj mne poslať kontakty dňa Dk a tiež Poľsko chcela by som si tiež dať strojček ďakujem ti 😊😉

smejo03
30. mar 2017

Mne akurat vcera lepila na horne zuby 🙂 dnes to trosku citit. Je to citlive ale da sa to prezit 🙂)

miky7777
30. mar 2017

@smejo03 kde si bola ja som bola u Lehotského v Trenčíne ale len konzultácia zatiaľ

smejo03
30. mar 2017

@miky7777 ja chodim v Bratislave k MUDr. Majernikovej na polikliniku v Karovej Vsi

blahowoman
30. mar 2017

@smejo03 mozes mi do IP napisat cenu strojceka? Chystam sa s dcerou do Bratistlavy,lebo na str.Slovensku dr.maju cas...nech sa pripravím na pálky ... dakujem

miky7777
3. apr 2017

Ahoj smejo3 aj mňa by zaujímalo celková cena strojčeka ďakujem 🙂

miky7777
3. apr 2017

Alebo poraďte mi kde v poľsku robia strojčeky na zuby a koľko vychádzajú tam či sú lacnejšie ďakujem za jazdu odpoveď 😊

miskafluff
3. apr 2017

@miky7777 ja som chodila tiez k Lehotskemu a odporucam. Nikdy som nemala ziaden problem. Strojcek mam dva roky uz dole zo zubov a drzia krasne na mieste. Ja by som nesla do Polska ak by som nebyvala uplne niekde blizko. Predsa budes tam chodit kazde 4 tyzdne. Mozno viac prevezies ako usetris.

lili777
3. apr 2017

@smejo03 koľko vyšiel strojček u nej?

metoyou4
3. apr 2017

Prosim vas,ako dlho sa nosí zvyčajne strojček?

dorottka
3. apr 2017

@metoyou4 zalezi od vady zhryzu, ja nosim 8 mesiacov vseho vsudy, poznam ludi, co nosili 5 rokov. Je to vysoko individualne... na pohlad rovne zuby neznamenaju, ze tam vada nie je, dakedy aj vaznejsia, nez by niekoho napadla (preto je blbost, ak sa pyta niekto laika na nazor ci si ma dat, alebo nema dat strojcek).

smejo03
4. apr 2017

@miky7777 ja som za horne zuby comi lepila platila 470 eur ale pred lepenim mi robila aj vstupne vysetrenie 32 eur, analyza rtg 80 eur, analyza ČO modelov (predpokladam sadroveho odtlacku) 54 eur, navrh liecebneho planu 26, odtlacky 20 eur a v den lepenia strojeka mi robila (na moju ziadost) dentalnu hygienu a ta stala 30 eur

smejo03
4. apr 2017

@lili777 ahojky 🙂 Platila som 470 eur ale pred lepenim mi robila aj vstupne vysetrenie 32 eur, analyza rtg 80 eur, analyza ČO modelov (predpokladam sadroveho odtlacku asi) 54 eur, navrh liecebneho planu 26, odtlacky 20 eur a v den lepenia strojeka mi robila (na moju ziadost) dentalnu hygienu a ta stala 30 eur....samozrejme cena zalezi aj od liecby, poctu zubov a podobne....v lete mi planuje este lepit ajna spodne zuby...

lchlnrv
16. júl 2017

@jeana Ahoj. Mohla by si prosím ťa poslať kontakt na tú zobárku? Email: luciahalinarovalucia@gmail.com

vee82
16. júl 2017

@adelaine ahoj, je to este akt? poskytnes nejake info?

viktorias4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vee82
13. sep 2017

myslim ze jedine fixny na stahy celuste gumickami. ale radsej sa spytaj na ortodoncii

viktorias4
14. sep 2017

@tomasko9 ahoj v mikuláši si bol u pani doktorke mišikovej ?

viktorias4
14. sep 2017

@tomasko9 a to ste kupovali strojcej pre neplnoleteho ?

kikusa257
8. nov 2017

Ahojte 🙂 Mám 15 rokov a veľmi túžim po strojčeku. Či už preto, že sa mi to veľmi páči, ale aj preto, lebo mám krivé zuby. Na internete som si zistila, že časť ceny hradí poisťovňa. Preto sa pýtam, či tu nieje tiež niekto v mojom veku, alebo rodič dieťaťa, ktorý by mi napísal koľko ich strojček asi vyšiel. Hrozne rada by som mala rovne zuby, ale nechcem o to prosiť rodičov, predsa len to nieje lacné a milionári tiež nie sme. Na druhú stranu by som mala rovné zuby. Len ma celkom vystrašilo, že tu niekto písal že len odtlačky ich vyšli 150€. To mi príde už naozaj hrozne drahé, ale niekto další tu písal, že ho odtlačky vyšli 20€. Záleží to od toho ortodonistu (pardon, neviem či je to správne, ale snáď viete koho myslím) alebo to je naozaj také drahé? Ďalšia vec je tá, že mi zubár nikdy nepovedal, že potrebujem strojček, a tak uvažujem, či mi to musí povedať zubár, alebo môžem prijísť za ním s prosbou, že chcem strojček. Dúfam, že sa tu nájde nejaká dobrá duša, ktorá zavíta na toto forum a odpíše mi aspon na jedinu otázku. Bola by som veľmi vďačná, pretože mi to neda ani spať 🙂 Snáď nevadí, že to je take dlhe a že to každého neodradí od toho si toto prečítať. 🙂

tenerifka
8. nov 2017

@kikusa257 moja dcera ma tiez 15 a takisto nepotrebovala strojcek, kedze ma zuby spravne vyrastene, ale su tam male nedokonalosti, preto sme sa rozhodli pre priesvitny ( neviditelny) strojcek. Najprv jej urobili digitalny scan chrupu ( uz neberu odtlacky pastou ako kedysi) a na zaklade toho budu robit postupne tie nasady, bude to musiet nosit pocas cca 2 rokov ( da si to dole len ked bude jest a pred nasadenim vzdy treba umyt zuby), vyslo to 2700 eur, ale my sme v zahranici, na Sk to bude pravdepodobne menej.
Porozpravaj sa s rodicmi, prdkonzultujte tvoj pripad so zubarom a uvidis, co yi odporuci, da sa to vacsinou splacat aj v mesacnych splatkach

kikusa257
8. nov 2017

@tenerifka Veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🙂 Ešte by som chcela, ak by sa už vedelo, že budem mať strojček, ako dlho bude trvať, kým mi ho dajú na zuby?