Ktorý gel na prerezávanie zúbkov je učinnejší???

julie6
13. jún 2008

Ahojte, 7,5 mesacnemu syncekovi sa prerezalo uz 6 zubov, horne styri dolu dva, pouzivala som Calgel a mam pocit ze potom bol este nespokojnejsi,akoby mu vadilo ta trpka chut....nemam pocit zeby mu to nejak pomahalo, skusila som vysadit a ziadna zmenu, teraz mu idu dalsie tak neviem ktory iny gel mam kupit, v lekarini mi dali Mundisan, no je tam uvedene ze pri zapaloch dasien.....a az na konic ze sa moze pouzivat aj pre deti...je to OK?

patrikasofia
9. apr 2012

nazdar maminky! 😀 tak zacinaju nam zubky a trošku mi poradte aky gel mam kupit mame 5 mesiacou!dakujem

patrikasofia
9. apr 2012

nazdar maminky ta je nam 5 mesiacou a zacinaju mnam zubky tak mi poradte aky gelik mam kupit? dik!
😀

majkamrugi
26. apr 2012

ahojte maminky, tak precitala som vsetky strany, kedze vcera sme do 23:15 bojovali( a to chodime spat o osmej)Amálka ma 9 mesiacov, dolné zubky ani nevieme ako vyšli a včera ked sme ju šli dat spinkat, tak plač taky, aky sme ešte nezažili...Nedala sa dotknut ustociek, ale potom sa mi nejak podarilo nahmatat kopcek v ustockach, ale vobec nevyzera biely- ja to tak neviem rozoznat. No prsnik mi uz treti den hryzie, dnes ma uhryzla, cumlik vobec nechcela- predpokladam, ze to bude zubok...Nemame doma geliky, ale vcera sme jej od zufalstva dali rovno nurofen pre deti, okolo desiatej, a nemam dojem, zeby sa nejak ukludnila, len sa potila...ked zaspala, o hodinu sa zobudila zase s placom...a dnes na obed to iste- zaspala mi v nosici, ked som jej dala hryzatko trochu a potom hryzla nosic...nechcem jej davat chemiu, ale co v takom pripade? su to vobec zubky?

sladkasue
26. apr 2012

ja som pocula, zevraj tie gely nie su najlepsou volbou pre dieta, i ked mozno pomahaju... my pouzivame jantarovu retiazku a pomaha na 100% 🙂

kachen
26. apr 2012

My jsme naskocili do homeopatik,. Uz jsem byla zoufala, gely vubec nepomahaly. Zoubky dole vyrostly ani nevim jak, zato ted trpime vsichni uz asi mesic. Davam je 2. den, zatim nemuzu moc posoudit. Ale pres den se mne zda klidnejsi. Uvidime.

@sladkasue Co to je?

sladkasue
27. apr 2012

@kachen Jantár patrí k liečivým kameňom a nosí sa na krku ako gorálky. Je to prirodzená živica borovice Pinus succinifera, ktorá vznikla pred cca 25-50 miliónmi rokov a dnes sa nachádza ako fosília. Jantár pre naše gorálky pochádza z Baltu, kde sa aj spracováva. Severania už celé storočia pripisujú jantáru liečivé účinky. Vďaka telesnej teplote dochádza k uvoľneniu éterických látok, ktoré zmierňujú bolesti pri prerezávaní zúbkov.
DETSKÉ JANTÁROVÉ náhrdelníky sú ideálnym riešením a prírodnou metódou v starostlivosti o Vaše dieťa počas obdobia prerezávania zúbkov. Jantár je prírodné analgetikum a má protizápalové vlastnosti a tiež pomáha pri bolesti. Jantár sa na pokožke zohrieva, pričom teplo spôsobuje, že sa z jantáru uvolňujú kúsky liečivých olejov.
Retiazka je cca 33 cm dlhá a pozostáva prírodných jantárov, ktoré nie sú tavené ani lisované. Jantár môže byt svetlého alebo tmavého odtieňa.

PS: je mi luto, ze v dnesnej dobe techniky, pokroku a velkej informovanosti este niektore maminy nepoznaju velmi stary jantar... niektori ludia si dokonca myslia, ze su to kamienky 🙂
no nic, aspon dufam, ze som pomohla zase trochu viac k osvete🙂 my ju sirime, kade chodime - na nasom drobcovi(chalan) si koralky nemozno nevsimnut... ankurat skoro vsetci mi vravia - co to je??? to sme este nepoculi.

@kachen urcite vskusaj, stoji to max 20€ ale vela mamiciek to detom kupuje a pomaha... my to nosime uz od decembra! a fakt len chvala 🙂

veronicka1901
27. apr 2012

Dievcata, prosim kde sa daju zohnat tie janatarove koralky? Dakujem.

bambi2
27. apr 2012

@veronicka1901 na nete ich najdes v kazdom obchode skoro kde maju liecive kamene... v tych ezoterickych...

veronicka1901
27. apr 2012

@bambi2 dakujem uz som nasla 😀

drzubok
27. apr 2012

@sladkasue 😀
@bambi2 😀 😀
@veronicka1901 😀 😀
BYŽA

bambi2
27. apr 2012

@drzubok sa smejes.. ale je to tak.. mozem potvrdit, mam to odskusane a u nas v ch to ma kazde dieta na krku.. takze ci veris ci neveris zubok... aj kamene pomahaju, nie len zubari 😉

bambi2
27. apr 2012

@drzubok a mimochodom, by som povedala, ze BYZA si ty 😀

drzubok
27. apr 2012

@bambi2 mam odskušaný cement - dom zub chodník, pomáha. nie vážne , fakt tomu veríš??

bambi2
27. apr 2012

@drzubok zasa provokujes v tejto teme?? sa nudis?? ked na to neveris a je ti nieco smiesne tak sa radsej neozyvaj!

drzubok
27. apr 2012

@bambi2 prepač, ludia niekedy žuli korienky borievky, liali ocot na ohen proti cholere a tiež im to fungovalo. a ponukat falošnu nadej tiež nie je fér. že..

bambi2
27. apr 2012

@drzubok kazdeho je to vlastna vec v co veri. a ak ti to vadi tak sa prosim nezapajaj do takychto debat, ktore sa ta vobec netykaju.. ok?

drzubok
27. apr 2012

@bambi2 ale týkaju, ale v podstate maš pravdu

drzubok
27. apr 2012

@bambi2 všimni si názov témy. ktorý gel... nie ktorá bižutéria

skeptik
27. apr 2012

Ze jantarovy nahrdelnik 😀 ja by som bola cela bez seba, keby aj na mna placebo tak fungovalo, ale plati - kludna matka =kludne dieta... U mna by to nezabralo, ani keby stal 200 eur.

Dentinox je v pohode prilezitostne ak sa to uz neda vydrzat a uplne malinko potriet dasno, ale este ze to voni od kamiliek, tak to neznamena, ze to kamilky tak slapu, to Lidocaine, skuste si tym potriet sliznicu v ustach a uvidite ako to funguje...
Nurofen je tiez ok raz za cas, ked dieta ma bolesti, horucky, nemoze spat, atd. ale raz za cas neznamena raz za tyzden.

Tie hryzatka s vodou su dobre - treba najst nejake, co dobre dopadlo v teste ako napriklad ceresna Chicco a kontrolovat ci nie je poskodene, chladit v chladnicke, nie mraznicke.

bambi2
27. apr 2012

@drzubok hej, ale prispevok bol o jantarovych goralkach, nie o gely 😉

drzubok
27. apr 2012

@skeptik s oblubou tu každí dávkuje nurofen , paralen ako bazove sirupčeky, že ked je nepokojne nespí. ved to su vážne veci, systemovo posobiace, to nie je vůbec sranda. dieta nie je hračka,

skeptik
27. apr 2012

@drzubok to preto, ze to je volne dostupne. U nas to je na predpis, nie je to sice tak tazko dostupne ako povedzme morfin, ale lekarnik sa pyta na vek dietata a nevyda kojencom bez predpisu ani cipky mexalen ani sirup nurofen.

drzubok
27. apr 2012

@skeptik no, a na slovenskujje to najoblubenejcia pochutka....niekedy varili makovice a odvar dali pit detom. boli potom tak kludne a spinkali....

skeptik
27. apr 2012

@drzubok tak im radsej tie koralky neber, lebo uz cakam novu temu - "kde kupim makovice" a otazku v receptoch.

kachen
28. apr 2012

@sladkasue Diky! Jako vim, co je jantar. Akorat jsem nikdy neslysela o tom, ze by pomahal na zuby. Kazdopadne, dle hesla, kazdy den se muzes naucit neco noveho.

parvitas
14. júl 2012

maminky, neviete, či sa ešte vyrába Citrovital gél na zúbky pre deti? mala som to pre najstaršiu, ale už vypršala expirácia a u nás to neviem zohnať... teda, tie lidoacinové gelíky nechcem dávať, to je moc silné, navyše majú v sebe harmanček alebo rumanček a na ten sú baby alergické...

jawamek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
x1martina
11. aug 2012

ahoj zkouseli jsme mnoho gelu a mastiček, ale OK GEL na zoubky byl vybornej, zabral nam do 15 minut a syn byl spokojeny, bez bolesti, a prestal byt protivny. doporucuji ho vyzkouset. pokud mate zajem, muzu vam ho objednat, sehnat, napiste mi.

radkakros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkakros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz