Má niekto skúsenosť s novinkou homeopatikum Camilia?

jadinka
9. sep 2013

Ahojte, ak ste niektora skušali drobcom podať novinku od Boiron Camiliu pri zúbkoch, sem so skúsenosťami..Pomohlo? 🙂

ataz
15. nov 2013

tak u nás absolutne ☹ teraz som kúpila calgel..ako účinok nie je nejaký dlhý, ale pri camilii nebol fakt žiadny ☹ takže u nás len vyhodené peniaze. Malému idú zúbky od 1.mes. v 4.mes. už mal 2 predné vonku a teraz DR vravela, že má zdurené vrchné a aj stoličky, takže sa ich tíska viac naraz 😒

ataz
15. nov 2013

@barrilla čo sa týka homeopatík ako takých, brali ich aj moje deti( napr. Stodal, sedatif pc( syn mal nočné mory) a teraz Camillia. Zaberal nám len Stodal a aj to len u prostredného syna. Inak bola som už pár krát upozornená na homeopatika od rôznych lekárov a čo sa týka mňa a st. syna, tak aj alergológom, nakolko sme silný alergici..spomenula som mu, že som si kúpila Rhinallergy a že mi to asi robí zle, nakolko sa mi dosť zhoršilo..stačilo pozrieť príbalový leták ☹ Ambrózia a zlatobyľ.. ambrózia je u mňa veľmi silný alergén...takže som rada, že to nedošlo až k astme ☹ Vôbec ma to nenapadlo, veď je to predsa na alergickú nádchu...

Zhrniem to...neodsudzujem homeopatika, nám rozhodne nepomohli. Ale poznám tiež ľudí, čo si ich chvália.

maznacik40
15. nov 2013

aj my ich berieme a môžem povedať že zaberajú , berú sa 3dni a pauza , a potom dlho nedávam lebo malá je pokojná , a zas ked ju to chytí tak jej dám 🙂

dinala
6. dec 2013

nam tiez zabrali 🙂 mala spala pekne celu noc.. pre istotu som skusila jednu noc nedat a to bol boj.. inak dost hnackujeme take az hlienovite mate niekto skusenost?

koptova
14. dec 2013

tiez sme vyskusali, ale moja mala je zas kludnejsia po zubnych gelikoch. Mne sa zda, ze jej zaberaju viac..ako tie ampulky.

zdenin
15. jan 2014

Baby a to sa ta ampulka ma vypit??som nejako mimo s toho.... mojej malej asi ide horna stolicka uz tyzden sa v noci budi a nie a nie sama zaspat musim ju uspavat na rukach horkotazko... pouzivam calgel mam pocit ze trocha zabera ale len chvila (je mi jasne ze to neka dlhy ucinok)chcem vyskusat tu camiliu teda... myslite ze sa to moze kombinovat z gelom?

adkala
16. jan 2014

Ja som nemala pocit, žeby Camilla zaberala. Skôr Chamomila vulgaris 15CH.

jamivka
16. jan 2014

Ahojte. Malý má 5 mesiacov doposial bol dobručky spinkal celú noc. Posledné 3 dni je však strašne mrzuty, málo spí v noci sa často budí. Velmi slintá a ma bolave dasna nemôžem povedať že zdurene ale ked mu ich idem potierat tak bolestivo place. Uz treti den ma aj takú redsiu stolicu aj 4-5 krat za den. Teploty nema. Z toho usudzujem ze to asi budu zubky. Uz dlhsiu dobu davam do mliecka chamomillu vulgaris 15 CH ale nevidim ziadnu zmenu. Tak som dnes kupila Camiliu a dala som mu to pred spanim tak uvidim co to bude za zazrak. 🙂

jamivka
17. jan 2014

Má niektorá z vás skúsenosť s tým že ak dieťatku idú zuby môže mať redšiu a častejšiu stolicu aj niekoľko dní? Je to v poriadku?

sense
17. jan 2014

@jamivka u nas camilia zbytocne vyhodene peniaze, co trosku zabralo je viburcol, alebo chamomilla 15ch, dieta moze mat aj redsiu aj castejsiu stolicu....

lucia006
18. jan 2014

Nepomohlo mojmu synovi vobec , 😒

natali.83
22. jan 2014

Ja len k tomu, keď vašim deťom nezaberajú homeo: dodržiavate zásadu, že dieťa 20 min. pred podaním a 20 min. po podaní nesmie nič piť ani jesť? Týka sa to všetkých homeopatík. Okrem toho sa počas takejto liečby nesmie nič mentolové, ale to pri malých deťoch asi ani nehrozí. Myslím, že veľa mamičiek sa púšťa do liečby homeopatiou a pritom tieto základné zásady nepoznajú a čudujú sa, že to nefunguje. Samozrejme, nemusí to fungovať ani tak, ale keď už vyskúšať, tak správnym spôsobom. 🙂

patrisska
1. feb 2014

@ivkaf1 Nám ide naraz až 6 zúbkov, malý má 4 a pol mesiaca a cez víkend mal aj horúčky. Od kedy som dávala tú Camiliu,tak je oveľa pokojnejší, nemá teplotky, ani hnačky. Tiež zaujímalo to užívanie 3 dni, pretože som sa bála mu to dlhšie dávať, a včera už bol veľmi uplakaný. Takže kľudne môžem skočiť do lekárne 🙂ďakujem za to, že si sa s nami podelila s takou dôležitou informáciou 🙂

edie63
1. feb 2014

Camilia bola jedina vec, ktora nam pomahala pri zubkoch (ale dcera okrem nervozity a nespavosti nikdy nemala ine problemy, t.j. ziadne teploty, hnacky a pod.). 🙂

ivina28
19. feb 2014

Určite je Camilia dobrá voľba počas celého prerezávania zúbkov, pôsobí na viaceré príznaky, mrzutosť, plačlivosť, opuch a bolesť ďasienok, nespavosť..ja som dávala dlhodobejšie a pomohlo..alebo skúste aj sirup Sedalia.. 😉

mici11
19. feb 2014

tak my sme chodili k homeopatke, dodrziavli sme presne vsetko co sme mali a nikdy nam ziadne homeopatika nezabrali, ci uz malemu alebo mne....malej som ich uz vobec ani nedavala, zbytocne vyhodene peniaze...geliky zabrali len nachvilku, ale niekedy to stacilo aby aspon zaspinkala..

dedikatessa
19. feb 2014

efekt ani byt nemoze, kedze je to absolutne neucinne, mozno by bolo rozumnejsie si najpr prestudovat co vlastne homeopatikum znamena, co obsahuje a ako ,,funguje,,
Homeopatia - mágia !

kotatko1232
24. mar 2014

ahojte.camilia je dobra aj na teploty koli zubkom??

baska1
30. jún 2014

tak nam zacali liest prve zuby až v 18m, teraz idu aj 3naraz, Camilia vzdy zaberie, mava hnacky a je podrazdeny hlavne vecer a ked sa doma nudi:o) Vtedy supnem ampulku a do 30min je spoko:o)

ankakovacova
18. júl 2014

@usacek79 je mi ta luto :(

ankakovacova
18. júl 2014

@dedikatessa Ano suhlasim velka pravda ...... Raz som citala clanok jednej maminky, v ktorom pisala ako velmi jej malej dcerke homaopatika pomahaju. Necitujem presne ale bolo to nieco v tomto zmysle : " Najprv mala malá soplíky a pomohlo nám homeopatikum, casto mávala hnačky zasa pomohlo homeo, o pár mesiacov neskor mala zapal priedusiek a znova pomohlo homeo, potom mala zapálené krčné mandle a pomohlo zasa homeopatikum.. Niekto by si povedal wau zakazdym pomohlo homeopatikum ALE ja som si vsimla ( urcite aj ako ine maminky) jeden detail VED TO DIETA JE STALE CHORE !!!!

Celkom na zamyslenie co ? 🙂

ankakovacova
18. júl 2014

@baska1 poznas gelik MUNDISAL mojmu synovi velmi pomohol dala som mu pred spanim ked bol mrzuty na dasienka a do troch minut bool pokojny a spinkal celu noc 🙂

emyk
18. júl 2014

@jadinka ja to malej dávam uz pol roka, samozrejme nie v kuse 😉 akonahle vidím zmenu v spravani a to ja yz viem akú, viem že sa tlačí ďalší zub, vtedy 3x a den podavam a aj na druhý deň, malej to vždy trošku od bolesti zabralo aj keď sim mala na začiatku pocit že nezaberá vôbec 😉, akurát som jej dala na noc lebo jej idú tri naraz. A kúpiť sa da všade.

ankakovacova
18. júl 2014

@ataz ano aj ja som pocula o viacerych detickach ktore mali nocne mory :(

radka211
3. apr 2015

Mamičky keď ste dali camiliu dali ste potom aj nurofen čipok? Stúpa nám teplota tak neviem či môžem dať. Ďakujem 🙂

edko22
4. jún 2015

Homeopatika Camilia obsah v jednej davke:
Chamomilla vulgaris (rumanček pravý) 9 CH……………............333,3 mg
Phytolacca decandra (líčidlo americké) 5 CH…………..................333,3 mg
Rheum (rebarbora) 5 CH…………………………………………..333,3 mg

Ak si pozriete co znamena CH, tak realne mate v jendej kapsule:
Rumancek pravy 0,0000000000000000003333 gramu
Licidlo americke 0,00000000003333 gramu
Rebarbora. 0,00000000003333 gramu

Netrapte svoje deti prosim ked sa proti tomu nemaju ako branit. Co tak nejaky rumancekovy caj, ci ine ozajstne prirodne lieciva a nie Homeopatika?

jaelisabeth
22. júl 2015

@barrilla chcem ti len povedat, ze ma velmi potesili tvoje reakcie na tomto fore. Tiez mam takyto nazor🙂