Oprava predných mliečnych zubov

zuzik1212
10. mar 2015

Ahojte, prosím o radu alebo skúsenosť. Mojej dva a pol ročnej dcérke sa začali kaziť predné horné 4 zúbky, je to zrejme z nočného pitia čaju. Zo zadu sa jej začal tvoriť kaz, na dvojkách je už väčší a malinký začínajúci na jednej jednotke. Zuby umývame pravidelne a už dva mesiace pije v noci už len čistú vodu, zúbky sú bielšie, ale kaz tam je a zrejme sa bude šíriť. Máte skúsenosti s opravou aj predných zubov? či sa opravujú mliečne len stoličky. Lebo naša zubárka nám povedala, že s tým nič nenarobíme.

bweissova
11. feb 2016

Myslím, že je hlavne to tejto baktérii S. salivarius M18
Pozri si články,
https://www.therabreath.com/what-are-probiotics...

Xylitol je samozrejme tiež nápomocný. Každopádne zloženie, je vhodné pre starostlivosť o zuby a ústnu dutinu

bweissova
11. feb 2016

@dana_l Ano xylitol je zložka prípravku, ale rovnako aj baktéria S. salivarius M18 - tá hlavne pomáha v starostlivosti o zuby a ústnu dutinu.
Kuk článok
https://www.therabreath.com/what-are-probiotics...

Xylitol tiež pomáha, samozrejme. Ale nie je to len o nom

bweissova
11. feb 2016

S. salivarius M18 produces bacteria that prevent cavities and breaks-up dental plaque in the oral cavity.
M18 also produces the natural enzyme called Dextranse. Dextranse inhibits the development of dextrans or extracellular polysaccharides. Eliminating these polysaccharides leads to the prevention of oral health challenges such as plaque, biofilm, tongue coating, staining, cavities and periodontal disease. Patients also experience an improvement in overall health.
Often, mouthwashes mask symptoms of a problem and kill both good and bad bacteria. However, BLIS-K12 equalizes the flora in the oral cavity and allows room for the good bacteria to thrive.

akhalue
11. feb 2016

@79bublinka
@79bublinka Hanka má v júni 3roky a horné zúbky má veľmi poodvápňované. Od 11mesiacov chodíme k zubárovi, aby si zvykla. Predné, horné dvojky a jednotku má pokazené a zubár to nechce riešiť, vraj výplne veľmi zle držia na predných mliečnych zúbkoch. V piatok sme objednaný k súkromnému zubárovi, som zvedavá čo mi povie. Nie sme z BA, ale pokiaľ zajtra nič nevyrieši, vyberieme sa na výlet 🙂. Ešte raz ďakujem za kontakt.

79bublinka
11. feb 2016

@akhalue treba riesit cim skor....kym nebude kaz vacsi potom sa to zle vrta....drzim palce ozvi sa ako ste dopadli

19katarinka
17. feb 2016

Zienka,prosim Vas moj maly ma 2 roky a 4 mesiace potrebovala by som dobreho detskeho a prijembeho zubara-rku v Bardejove .robia sa mu skvrny v zadu na zubkach a samozrejme aj kaz ma na prednom zubku.Poradte mi ,dakujem krasne 🙂

ciapkyzvieratka
20. feb 2016

@bweissova Ahoj, ak je to este aktualne. tak by som kupila vzorku. Dakujem Lenka

bweissova
21. feb 2016

@ciapkyzvieratka ano je to aktualne, neviem ale ktore by si chcela ci na zuby alebo na uska. Rozdiel je v obsiahnutej bakterii.

79bublinka
21. feb 2016

@bweissova prosim mate aj vzorky?? Ja na zuby,,,

bweissova
21. feb 2016

@79bublinka vzorky nemam, mam len cele balenie.

zuzulihosko
27. feb 2016

kocky a maminky,chcem sa poradit,dcerka ma teda bude mat 6rokou,predne 4zubky ma cierne ,kazove ale stazuje sa mi ze ju pobolievaju,ci uz sa jej mozu tlacit uz nove-

zarja011
17. okt 2018

@bweissova dobry den, prosim daju sa este zohnat tie probiotika? syncek ma 2.5 roka a tiez odvapnene zubky a narusenu sklovinu.. dakujem za odpoved

esme1
22. jan 2019

@bweissova tiež mám záujem o ten doplnok výživy na zúbky .ak je ešte aktuálny