Pomáhajú jantárové korále proti bolesti zubov?

sonkab
24. jan 2011

Maminy, ma vase dietatko jantarove koralky proti bolesti pri prerezavani zubkov ? Naozaj funguju alebo ide zase len o modny hit ? Dakujem 🙂

mirka285
24. jan 2011

podla mna nepomahaju,a neviem ci to je modny hit lebo v Rakusku to predavali uz pred 10 timi rokmi 😀 ale urcite sa najdu mamicky,ktore budu tvrdit,ze im pomahaju,asi je to skor o psychike 😖 a tak sa mi mari,ze na obale je napisane,ze treba tie koralky vystavit slnku aby sa ten jantar vlastne akoby dobil co si teraz v zime neviem predstavit na akom slnku ked svieti raz za tyzden....

bambi2
24. jan 2011

hovori sa, ze deti ktore maju jantarovu retiazku na krku, znasaju lepsie rast zubkov. vraj su pokojnejsie. moja mala ju mala tiez a ani som nevedela ked zubky isli... takze nieco na tom pravdy bude.
u nas v CH ju ma kazde druhe dieta na krku... niekde som raz citala, vraj by retiazku mala nosit matka dietata aspon tyzden na ruke alebo pri sebe pred tym ako ju da dietatu na krk... treba vyskusat a uvidis potom ci to funguje... 🙂

norik1
24. jan 2011

my sme mali okolo krku a druhu varku zubov bola retiazka na ruke, zuby nam sli velmi neskoro a velmi bolestivo, takze som bola ochotna pouzit uz hocico. Toto nam poradili na dovolenke miestni a odo dna, kedy mal retiazku na krku, bol kludnejsi a pokojnesi a to mi nikto nikdy nevyvrati, nie je to ani o psychike, pretoze jeden a pol rocne dieta vie o psychike este dost malo 🙂
Ta nasa retiazka mala zas napisane ze ju nesmie nosit nikto iny len to dieta, ani by sa nemala dedit po inom dietati...
http://gruenspecht.elanee.de/products/bernstein...

juju
25. jan 2011

malicky ju ma tiez a rast zubkov znasa velmi pokojne, cez den ich ma na hrdielku a v noci obtacam okolo nohy kvoli bezpecnosti, ako pise bambi, v zahranici to uz je davno a treba to energeticky nastavit - umyt pod studenou vodou, na par hodin vystavit slniecku

koniarova
25. jan 2011

Mne to pripadá pritiahnuté za vlasy a vôbec takým sprostostiam neverím.. 😖

bubelko
25. jan 2011

retiazku nemal ani jeden. pri prvom sme o zuboch poriadne ani nevedeli, pri druhom prezivame kazdy. kamoskine retiazku mali a tiez o zuboch pri prvom nevedeli, pri druhom vedia napriek retiazke. takze tazko povedat. ale za vyskusanie nic nedas, tak skus a uvidis 😉

tomika
21. sep 2011

Mamičky,a ako mám zistit že ten jantárovy náhrdelnik je z pravého jantáru?Ked kupujem cez net?

li_la
21. sep 2011

Počujem o tom prvýkrát, ale neverila by som tomu...

henulienka
21. sep 2011

Môj názor je taký že kto tomu verí, tomu to pomáha 😉

@tomika podľa mňa by si k tomu mala dostať nejaký certifikát o pravosti

flowerfairy
21. sep 2011

Ani my sme skoro nevedeli, ze nam idu zubky. A koralky sme nemali 😀 Takze si myslim, ze je to otazka nahody, asi ako cinsky kalendar. Jasne, ze clovek by pre svoje dietatko urobil hocico, ale v tomto pripade podla mna je to skor marketing.

bleble
21. nov 2011

Mamičky skúste aj 100% prirodne kaucukove hryzatko Panda od znacky Hevea 😉

tamocka
21. nov 2011

Toto je dalsi sposob ako zarobit na rodicoch. Vo Svajciarsku to dokonca odporuca kazdy pediater. Moja babka ma takyto naramok, aby nemala vysoky tlak a vobec jej to nepomaha. Je to cele o sugescii. No len neviem, ako si to sugeruje polrocne dieta.

aduskatt
21. nov 2011

mna by zaujimal ten mechanizmus pomoci od bolesti..zachvilu to bude hadam aj proti porodnym a inym bolestiam?🙂

didiana333
21. nov 2011

Moj syn nosí ten náhrdelník od januára. Mechanizmus pomoci od bolesti je taký,že ked sa jantár zahreje telesnou teplotou na pokožke,vylučuje niečo,čo bábätkám od bolesti pomáha... Nejdem nikoho presviedčať,aké je to úžasné,ale moj syn ho nosí už skoro rok a sme bez problémov... 😉

egyptanka
21. nov 2011

Ahojte, tak z vlastnej skusenosti vam mozem potvrdit, ze pomaha. Jantrar vyzaruje ziarenie ktore pozitivne vplyva na prerezavanie zubov.
Prve dva zuby, ked to moja dcerka nemala sme si riadne odtrpeli, neskutocne vysoke teploty, mrzutost, ziadny spanok, plac. Potom som jej ho kupila a zrazu sa priznaky zmiernili, ziadne teploty, mensia mrzutost. Len pre informaciu, na dovolenke nam islo 8 zubov naraz (trojky a stvorky) a poviem vam jedine co bolo tak len mierne zvysena teplota (ziadne extremne horucky) a nechutenstvo (ale komu by chutilo, keby sa vam prerezavalo 8 zubov). Teraz jej isli posledne stolicky a ani som nevedela, kedy sa prerezali.
Takze ja mozem doporucit.

katka3012
21. nov 2011

podla mna je to uplna blbost ,a pocujem o tom tiez prvy krat 😕

pia22
22. nov 2011

Nasmu malemu velmi pri zubkoch pomaha. Tiez som tomu neverila, ale ucinok je naozaj vidiet. Je dôlezite mat pravy jantar, nie napodobeninu a tych je na trhu dost. A este mu aj pristane😀. Odporucam😉

kocko
22. nov 2011

Ja si myslím, že je to hlúposť. Ked v to budeme veriť, tak sa to stane skutočnosťou..... 🙂 😉

annie13
22. nov 2011

kamaratka to dava malej a tvrdi ze od vtedy spi, ze jej vysli stolicky
osobne tomu neverim ale tvrdi ze fakt funguje
vsak vyskusaj za to nic nedas

sladkasue
3. dec 2011

PRE TYCH CO VOBEC NETUSIA O COM...
Jantár patrí k liečivým kameňom a nosí sa na krku ako korálky. Je to prirodzená živica borovice Pinus succinifera, ktorá vznikla pred cca 25-50 miliónmi rokov a dnes sa nachádza ako fosília. Jantár pre naše korálky pochádza z Baltu, kde sa aj spracováva.
Severania už celé storočia pripisujú jantáru liečivé účinky. Vďaka telesnej teplote dochádza k uvoľňovaniu éterických látok, ktoré zmierňujú bolesti pri prerezávaní zúbkov.

my sme si ju kupili az dnes, ked uz prebdene a preplakane noci boli kazdodennym zvykom. verim, ze pomoze 🙂

janinah
3. dec 2011

pokial sú to ozaj korálky,tak nepatria na krk dieťaťu,ak už bude korálka v nose,ušku,nedajbože v dýchacích cestách,tak bude neskoro... 😒

estterka
3. dec 2011

pomahaju jednoznacne. a nie len pri zubkoch,aj pri inych bolestiach. radsej dam dietatu na krk nahrdelnik ako do nho davat paraleny,nurofeny a neviem co od bolesti. a mam odskusane,ze pomaha.

mamutka
3. dec 2011

niekomu pomoze, niekto je taky tvrdy, ze ani nejaky suter nanho nezaberie 😀
http://liecivekamene.wordpress.com/2006/12/29/j...
ja som sa o tieto veci zacala zaujimat nedavno, mam nejaky problem, ktory maju lekari na haku a ked uz nemoze clovek verit medicine, uveri aj kamenu 😅
no kazdopadne, kupila som si suter co vraj znacne pohlcuje elektromagneticke ziarenie a podobre dobroty co salaju z PC, nech si trosku vycistime priestor od takych nepeknych veci, ktore nam na zdravi isto nepridavaju...
staci si pohladat daco o liecivych kamenoch, ked mozu fungovat anionove vlozky a pracie gule, preco nie toto 😀

mirkacik
3. dec 2011

moj maly ho tiez nosi..ale ci pomaha,to neviem.je velmi kludne babatko.presne na vianoce bude mat rok a ma len 4 zubky ktore vysli v pohode..mne bolo povedane,ze sa maju raz do mesiaca cistit pod studenou tecucou vodou a nechat par hodin na slniecku.na dalsi mesiac sa to nechat na mesacnom svite... 😀 ale pri cisteni sa toho vraj nemam dotykat...ani nikoho ineho nenechat,aby sa toho dotykal.je tam jeho energia 🙂

henriettah
3. dec 2011

nam spodne zubky vysli v 4.mesiaci a hned potom horne dvojky a teraz idu horne jednotky. Tie su zatial najviac bolestive, teploty, hnacky a strasne kuse pri kojeni. Koralky sme zacali pouzivat, ale stale sa prekrucaju na chrbatik a tym padom ju skrtia v predu na krku. Skor pri bolesiach ukludni Bonjela detsky gel na zubky

nelicefo
4. dec 2011

Podľa mňa jednoznačne pomáhajú 😉 🙂

cukotka
10. feb 2012

ahojte, dnes som objavila stránku kde ponúkajú tieto jantárové korálky www.naramky-urieknutie.sk

briketa
11. feb 2012

absolutne nezabralo .

kvetinka211
11. feb 2012

@sonkab keby som take nieco zavesila na krk nasmu syncekovi, tak sa mozme stavit ci sa skor uskrti snurkou alebo udusi koralikmi 😖 jaj, je tu kopec sarlatanstva na tejto stranke .. ale nebudem sa rozculovat 😉

minnie55
11. feb 2012

No ja osobne som o týchto korálkach ešte nepočula, ale teda pripadá mi to ako poriadna hlúposť - nechcem sa nikoho dotknúť, ale to fakt niekto verí, že pri prerezávaní zúbkov pomôžu korálky ?? 😀 Ja by som skúsila nejaký chladivý gélik, majú ich teraz v lekárňach na výber množstvo. Korálky by som dávala pre potešenie a na ozdobu 🙂
len chcem doplniť, čo som napísala - teraz som i o tých korálkach čosi pozrela - ja by som sa bála, že keď sa pretrhnú, tak mi to malý vdýchne, prehltne, alebo si to niekde strčí, to nie je nebezpečné ?????