Žlté mliečne zúbky u 1,5 ročného syna

deniskateniska
2. jan 2012

ahojte maminky chcem sa opytat najprv tu na mk nez zajdeme za zubarom. asi pred 3 dnami sme si u 1,5rocneho synceka vsimli ze mu zltnu zubky ihned sme kupili pastu na umyvanie - dovtedy sme malemu dali len kefku do ruky a on si suchal zubky tak sme si mysleli ze to staci, ale zjavne nestacilo. ☹ Nepije čajiky, len cistu vodicku, nekupujeme mu sladkosti - radsej mu dam nieco doma upecene pernik alebo nieco podobne, pripadne piskot, ak naahodou mozno raz za mesiac ked sme v meste a zabudneme vodicku tak mu kupim v obchode ale nefarbenu vodu. Stalo sa to aj niektorej z vas? ako ste to riesili? da sa to vobec riesit? dakujem za kazdu radu 🙂

liviadanova
12. mar 2014

@katka0905 Tiež to vyzerá len ako tmavá bodka, no ťažko mi to posúdiť, keďže je to zrovna horná zadná stolička a tým pádom nieje tak dobre vidieť. Každopádne dnes zbehnem do DM a pozriem tam elmex pre deti, prípadne aj kefku vyskúšame. Ďakujem za povzbudenie! Pekný deň! 🙂

korytnacka7
9. mar 2016

Baby, obnovujem starsiu debatu. Nedari sa mi odstranit zlty povlak na zubkoch maleho, hlavne horne predne rezaky, vyzera to skaredo... tiez mam pocit ze to ma od uzivania atb sirupu ospen, je takej oranzovej farby. Zubky cistime podla mna poctivo, zatial bez pasty. Nemate podobne skusenosti? vdaka

miskaska
9. mar 2016

@korytnacka7 Tak k zubarke...moze to byt kaz. Tzv. medove zubky...hlavne horne predne.