Aké mliečne výrobky môžem dávať 11 - meačnej dcérke?

tamia
29. feb 2008

aké mliečné výrobky okrem activia jogurtu môžem dávať 11 mesačnej dcérke? Bojím sa začať dávať jogurty s E - čkami.

shela
29. feb 2008

tamia...mliecne vyrobky a mlieko by si mala davat az po roku... aspon ked nechces riskovat nejaku alergiu 😉

dominica
29. feb 2008

aj mna by to zaujímalo, ale ja chcem začať až po roku, nie síce kvôli alergii/teda samozrejme aj tej/, ale hlavne pre to, čo všetko jogurty obsahujú. Baby, poraďte nejaké dobré jogurtíky, čo môžu detičky a nie je tam veľa svinstva.

junovka
29. feb 2008

my sme zcali teraz na 9 mesiacov.Jedine biele-ja davam od Activie, od Sabi, z Humenskej mliekarne.A zacali sme papat aj klasicke maslo-kde je 82%tuku.Zatial , Nelke chuti 😉

shela
29. feb 2008

dominica...ja sa este v tych jogutoch moc nevyznam..mala ma 6 mesiacov ale mam skusenost s jednym..pribinacik alebo ako sa to vola...mala som ho celkom rada az kym som v nom nenasla kusok masa..no skor to vyzeralo ako vnutro asi z mysi.. 😖 😖 no odvtedy uz na jogurt nemozem ani pozriet... 😔

melory
29. feb 2008

bio jagurty mozes a ja davam aj aktimel z flase.

xxmargaretka
29. feb 2008

ahoj..podla mna v kazdom jogurte a vseobecne vo vsetkom je nieco zle-svinstvo takze tazko povedat..no aktivia ma vela prichuti takze aj keby ste ine nedavali tak snad neomrzi..v bille maju aj bio jogurt,ale je v nom aj tvaroh takze s toho nic..

dominica
29. feb 2008

aj ja som už rozmýšľala nad maslom, len som ešte nejak nezisťovala, že aké sa môže, asi také, ktoré je pravé, že? Rastlinné asi nie, alebo áno. Asi najlepšie klasické maslo - kocka.

xxmargaretka
29. feb 2008

sabi je super,ale v ba ho tazko zohnat ☹

dominica
29. feb 2008

shela - fúj, to by som po takej skúsenosti veru jogurty nejedla, ale ja pribináčika lúbim - mňam, ale malému ho nejak ešte nechcem dať, niečo vo vnútri mňa je proti tomu

junovka
29. feb 2008

presne tak, domica.My papame jedine od Raja maslo.

junovka
29. feb 2008

pribinaciky a podobne nazvy sa maju davat az po roku, nakolko obsahuju tvaroh.

uhlikova09
29. feb 2008

ja som malemu zacala davat pribinacka uz ked mal 8 m. nemame ani sme nemali s tym problem,tak isto papa aktiviu...vsetko ok viem ze by sa to nemalo..ale kolko veci sa nema davat babu a davaju ich matky svojim detom napriklad vcera som stretla znameho v obchode a ten mi povedal ze jeho 7 mes. dcerke davaju kravske mlieko 😒

tamia
autor
29. feb 2008

d8vam iba activia biely jogurt, a striedam raz dám obyčajný a na druhý deň sladký, ostatné activia s príchuťou obsahujú E - čka. Pribináčik som skúšala ale nejak jej zle trávi, asi má ešte na neho čas, a potom je tam tvaroh ktorý sa môže dávať od roka.

martinaema
29. feb 2008

baby pri tom tvarohu ide o to, že má vysoký obsah bielkovín, čo obličky babena nemusia zvládnuť, ale ja to robím tak, že do nastrúhaného ovocia, alebo detskej výživy dám 2-3 lyžičky tvarohu so sníženým obsahom tuku - nie nízkotučný! No a dávam ten jemný, nie hrudkovitý, z toho ju napína ☹

susik77
29. feb 2008

baby, chcela som malej dat od hippu spenat so zemiakmi a objavila som, ze je tam trochu mlieka a smotany-asi jej to radsej nemam davat, ze?

martinaema
29. feb 2008

susik vy máte ten problém so stolicu, že? radšej urob dom ten špenátik 😉

junovka
29. feb 2008

presne tak, martinaema 😉