Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

jaja0110
23. mar 2009

domulienka, ano mas pravdu aj vychova je dolezitym faktorom ale aj samotny prichod na svet je predsa jeden z najdolezitejsich momentov v zivote cloveka a zaroven to moze byt aj uspesny a krasnu start do zivota cloviecika alebo ked sa nieco pobabre a ten porod neprebieha tak ako ma (napr. kliestovy porod atd.) to je obrovsky stres pre tak maleho cloviecika ze sa s tym moze vyrovnavat po cely svoj zivot...
Napr. moja prva dcera (ta co isla von prva) mala do 5. mesiacov zovrete pasticky co pramenilo z poporodneho stresu... 😒

jaja0110
23. mar 2009

Inak tie rozdiely u deti niesu nejako bijuce do oci, ze by to malo dieta napisane na cele ako islo von, proste ja to vidim v roznych situaciach ci uz krizovych alebo normalnych, su to take detaily ktore spozna podla mna len matka, u kamaratkinych deti by som si netrufla odhadnut ktore ako prislo na svet... 😉

jaja0110
23. mar 2009

domulienka, no a este jedna vec...nie vsetko bohuzial zalezi od genetiky...moj bratranec mal kliestovy porod co na nom zanechalo znacne stopy, inak zdravy, krasny, genetika OK, ale aj napriek tomu ma problemy nervoveho povodu od malicka, neurologom a roznymi vysetreniami potvrdena pricina kliest. porodu...dnes ma uz 25 rokov a proste je "ny" ☹

domulienka
23. mar 2009

jaja,ja som pri prvej mala bolesti od poobedia do rana nasledujuceho dna az ked naordinovali cisarsky,ohrozenie dietatka aj mna,pri druhej a tretej planovane na termin bez bolesti,rozdiel je len ,ze sa nepodobaju.
v rodine mam sesternicu ktora porodila jedno cisarskym a druhe prirodzene a tu je to ze dievca cisarskym je neposednica a betarka ,dievca prirodzene a je ako pises kde ma posadis tam som ,pohodacka.Takze je to rozne a ako som uz pisala podla mna to nieje porodom 🙂

martimarti
23. mar 2009

Jo, takhle, já myslela, že její šťastná povaha pramení z genetického základu - hlavně po partnerovi, i já jsem byla pohodové klidné dítě a přišla jsem přirozeně, z harmonického a milujícího zázemí, no a ono je to císařem. Hmm...takže apriorně mohu říci, jaká dcera bude? Jasně, že porod je důležitý začátek a myslím si, že mnohem důležitější bude ten další život, ne nadarmo se říká, že dítě je po příchodu na svět "tabula rasa".

jaja0110
23. mar 2009

...tak tak "nepopisana tabula ktora sa zaplna pocas zivota skusenostami a zazitkami... John Lock" 😉

chymenitta33
23. mar 2009

Ahojte takže ja sa tiež pripájam, neviem čo je natom pravdy možno to poznám časom ked bude vúčší ale synček je tiež sekciou a je to "svinka" takže je neposedný a furt čosi zmáta nič dobré mu s očiek nejde 😀
je betár, tak sa mi nezdá že kde ho posadím tam je 😉

jaja0110
23. mar 2009

chym, dakujem za podporu 😀 a si nemala nejake komplikacie pri cisarskom? to bol planovany ci na poslednu chvilu 😉

martimarti
23. mar 2009

Ale zase je dobré vědět, jaká bude moje dcera za 15-20 let - neprůbojná, nerozhodná, "kde ma posadíš, tam som". A to jen kvůli mamce, která nebyla schopna jí přivézt na svět. To abych začala šetřit na psychanalytiky už teď, abych jí to vynahradila.

norik1
23. mar 2009

tak toto je podla mna blbost jak traky... moj maly je narodeny sekciou a nestiham za nim behat, lozi, chodi, vrti sa a neobsedi... kamoskina o mesiac starsia dcera narodena vaginalne bez komplikacii vo vsetkom za nami meskala...neskor chodila, neskor stala, neskor lozila...
...maminky, co si vsugerujeme, tomu budeme verit. Porod je dolezity zaciatok, ale neverim, ze nejak vyznamne ovplyvnuje nas zivot a nase spravanie...

jaja0110
23. mar 2009

marti, to zase urcite nie 😉 vychova, prostredie a vlastna aktivita su faktory ktore vplyvaju na osobnost dietata a na to akym smerom sa bude v zivote uberat... 🙂

jarka007
23. mar 2009

tiez som o tom uz citala, ze deti porodene cisarskym su viac "vystresovane". Asi z toho, ze ich vytiahli, ked este neboli pripravene ? Je tiez rozdiel, kedy sa cisarsky robi, u nas hebamme radia na cisarsky pockat do prvych kontrakcii. Podla mna nieco na tom bude, ze ked sa dieta vyberie skor ako treba, je vystresovanejsie. Ked si predstavim seba, ako ma niekto zobudi zo sna a vybral by ma z teplej postele, asi by som tiez nebola "v pohode". Ja som sice nemala cisarsky, ale dceru vyberali zvonom, takze som si prvy porod velmi neuzila ☹ . ale mam k nej iny vztah ako ku synom. Mam ich vsetkych samozrejme rada, ale je to proste iny vztah. Ked prvy syn zo mna vysiel, bola som uplne hrda, ze som to dokazala uplne sama 😀 . Toto som pri dcere nepocitovala a viem si predstavit, ze sa takto sa mozu citit aj niektore mamicky, ktore mali z nejakeho dovodu cisarsky a zelali si prirodzeny porod. Ale niekedy to proste nevyjde 😉 a ked si to maminy nepripustaju, tak sa to neprenesie ani na deti .

domulienka
23. mar 2009

norik moja rec, 🙂 :-
Tym ze su moje baby bezproblemove,nie su kde ma posadis tam som,jedna je cely ocko druha je po mne a najmensia sa javi najvacsi certik a miesanec nas dvoch,nielen vzhladovo ale aj povahovo su dcery svojich rodicov. 🙂

jaja0110
23. mar 2009

...ono presne zalezi ci ten cisarsky je planovany a prebieha v klude alebo je to na poslednu chvilu ktorej predchadzali komplikacie prirodz. porodu...
Ja mam tiez obe deti prirodzenym a je tam rozdiel...takze nieje cisarsky ako cisarsky... 😕

ingulka
23. mar 2009

plne suhlasim s jajou 😉 ked su rodicia v pohode, klude, ... take bude aj dieta.. 😉 a nezalezi na tom, akym sposobom prislo dietatko na svet 🙂

adrolka
23. mar 2009

tak ja idem vyvrátiť túto logiku... že cisársky ta kkde ma posadíš a toto... je to blbosť a iba zovšeobecňovanie. moje dvojičky sú narodené cisárskym, u nás sa v nemocnici uprednostňuje tento spôsob, ja som námietky nemala. tak moje dvojky nie sú žiadne lenivé kdemaposadíš typy, hlavne teda jedna malá žížala, pohybuje sa a vymýšla hádam aj keď spí.
nebude to skôr o tom, že niektoré uprednostňujete prirodzený pôrod a to druhé je menejcenné?
to je ako s UM a MM, taktiež považujem za zbytočne nafúknuté. Ja som nebola kojená, do dospelosti som ani raz nebola chorá, žiadne alergie.....to je sKôr genetika. Genetika/povaha je tiež či je niekto lenivejší/flegmatickejší a čojaviemaký. či je niekto priebojný je dané povahou, výchovou...

chymenitta33
23. mar 2009

jaja neni začo 😉

ja som vedela od prvej chvíle ked som zistila že som tehu som vedešla že bude sekcia, a ani som nevedela že keby nemám termín daný na 19, tak by som išla aj tak lebo pri prehliadke v nemocke lekár mi vraví, že či mi nič nie je?! a ja že nič ja vysmiata a na 7cm otvorená🙂

Ja si tiež myslím,že je to viacej menej jedno ide o prostredie kde dieťa vyrastá výchova a celkové aspekty toho

domulienka
23. mar 2009

adrolka 🙂

zuzana76
23. mar 2009

jaja, nesuhlasim, ja som sa narodila prirodzene a nie som priebojna, nerada skusam nove veci, mam obavy atd..

moj syn cisarskym - rad skusa vsetko nove, priebojny

jaja0110
23. mar 2009

adrolka, tak ja som teda nikdy neuprednostnovala prirodzeny porod, uprednostnovala som to, co bolo v tej chvili pre moje deti najlepsie, keby mi doktor povedal hoci aj na poslednu chvilu ze ideme na cisarsky tak by som nemala namietky, proste by mi to bolo jedno, neviem co do toho motas UM a MM, nikto tu nic neuprednostnuje a ani netvrdi ze deti narodene cisarom su horsie, lenivejsie, problemovejsie alebo cokolvek ine...bavime sa tu o povahovych crtach a o tom ako porod "moze" ovplyvnit start do zivota narodeneho cloveka...asi ti usla pointa...

chymenitta33
23. mar 2009

U každého je to asi individuálne ako kto!! či prirodzene alebo sekcia keaždý sme iný..

zuzana76
23. mar 2009

jaja, ale ty si sama napisala,ze to tak je, a suhlasis s tou teoriou, podla mna je zly nazov temy, nie deti narodene cisarskym su ine, ale deti po komplikovanom porode mozu byt ine.

jaja0110
23. mar 2009

Ved ja to nedelim na cisarsky a prirodzeny, ale na bezproblemovy pohodacky porod bez komplikacii a na komplikovany porod plny stresov...vyssi episem ze aj cisarsky moze byt planovany a pohodovy a vtedy aj to dieta nema stres kdez to pri komplikaciach ten stres sa moze preniest aj do dalsieho zivota...
Tak isto aj prirodzeny ked je komplikovany (ako u mna dcera co sila von prva) je ina ako druha dcera co isla po nej a uz kvazi nemala ziaden stres...

jaja0110
23. mar 2009

zuzana- ano tak to myslim asi sa zle vyjadrujem...ospravedlnujem sa, myslela som to tak ako pises, "komplikovany a nekompliokovany porod maju vplyv, resp. robia rozdiely v starte do zivota" 😉

zuzana76
23. mar 2009

podla mna uz vnutromaternicovy vyvin dietata vplyva na jeho povahu, ak je zena pocas tehotenstva stresovana, nespava, ma obavy, nebodaj tyrana, tak toto moze zanechat vplyv na povahe dietata, ale nie konkretne cisarsky rez, ale mozno cely priebeh porodu

jaja0110
23. mar 2009

zuzana ano presne tak na to dokonca existuju aj vedecke studie...prenatalny vyvin a porod ovplyvnuju zivot nenarodeneho dietata... 😉

zuzana76
23. mar 2009

lenze ja som odpovedala na otazku - Su deti po cisarskom reze ine? - kazde dieta je individualita, teda je ine, jedinecne, mozno su deti "ine" iba tym, ako uz baby pisali,ze su neotlacene a maju vyhladenu hlavicku a nemaju ju splostenu

zuzana76
23. mar 2009

tie teorie som citala aj ja, ale nemozno ich stopercentne overit, kedze kazde dieta sa narodi iba raz a neda sa odskusat , keby sa narodilo inym sposobom, ci by bolo priebojnejsie, alebo take iste priebojne, hadam, ma chapes,co chcem tym povedat

tweety22
23. mar 2009

nechapem o com je tato diskusia, ved ten porod sa casto ovplyvnit neda, ked cisarskym tak cisarskym, ked prirodzene tak prirodzene... ja som mala pohodovy cisarsky hoci doktor zistil az ked vybral placentu, ze islo o zivot aj mne aj malemu ☹ maly je pohybovo velmi popredu pred jeho rovesnikmi, recovo zas pozadu, ale podla mna je to ovplyvnene geneticky... vobec nie je ten typ dietata kde ma posadis tam budem, hoci vyborne papa aj spinka, cez den neobsedi, nie je hyperativny ale je zivy a hravy ako kazde zdrave dieta ... je tazko skumat ci to a to dieta je ine, chvalabohu , ze su ine - jedinecne 🙂

zuzana76
23. mar 2009

tweety , presne 🙂

my sme zase popredu s rozpravanim, maly uz normalne rozprava vo vetach, hoci mnohi rovesnici povedia ledva mama, tata. Pohybovo bol lenivsi, ale to som aj ja 😀 , proste my sme asi vedecke typy 😀