5 týždňový hladoš

gerrwie_girl
16. jan 2018

Ahojte zienky. Mame s Patrikom problem, pretoze je velikansky hlados. Mame teraz 5 tyzdnov, narodil sa s vahou 4480g a momentalne mame 5900, s tym ze pred 2 tyzdnami u doktorky sme mali 5000. Cize mi za 2 tyzdne pribral 900g! MM bohuzial nemam, stratila som. Preto davame umele mliecko. Riadim sa popisom na krabici, kde sa pise ze v tomto case by mal papat 130ml. Ale doktorka mi povedala, ze je to prilis vela a mam mu davat menej. Lenze on nielenze nechce menej, jemu niekedy nestaci ani tych 130 a musim robit dalsiu varku, min. 30ml. Rada od doktorky bola nechat ho plakat, ze lepsie ked je hladny ako prejedeny. Lenze ked mu nedam viac, zacne si cmulat pästicky a vrieskat tak, ako keby ho rezali. A neustava to. Po lickach mu tecu slzicky a mne ide srdce puknut ked vidim ako hladuje. To ma vzdy zlomi a urobim mu dalsie mliecko. Ja nemam pocit ze je prejedeny, lebo mu nie je zle, ani nezvracia. Ked totiz dostane tu svoju dalsiu varku, spokojne si lezi v postielke, usmieva sa a veselo kopka nohami. Mate niekto podobnu skusenost? Je mi jasne ze vaha takmer 6 kg v 5 tyzdnoch je vela a je treba s tym nieco robit, ale neviem co. Existuje vobec nejaky sposob ako upokojit hladne dieta? Lebo u nas teda nepomoze ziadne cicikanie ani cumlik. Pridala som aj fotku, pred a po doplneni davky :D

naty_s
16. jan 2018

Ahoj, moj mal v sobotu 5 tyzdnov. Narodil sa s rovnakou vahou ako tvoj. Ja sice dojcim a za 2 tyzdne pribral 600 g. Dnes na poradni mi doktorka vravi "len tak dalej mama !". Tak nerozumiem vasej doktorke, ze ti radi nechat maleho hladneho. Ja by som ju nepocuvala. Ked maly negrca, nie je nespokojny z prejedenia, preco ho trapit hladom

gerrwie_girl
autor
16. jan 2018

@naty_s fakt? Ani nevies ako si ma potesila ze si na tom podobne 🙂. Zajtra mame poradnu, tak uvidim co mi zase povie. Ale ja si myslim ze to babo vie najlepsie samo kolko potrebuje.

naty_s
16. jan 2018

@gerrwie_girl som rada, ze som trosku pomohla😊

klodyka76
16. jan 2018

@gerrwie_girl môj mal 4 kg keď sa narodil a už z pôrodnice sme išli s tým, že papal o 30ml viac ako ostatné deti, vždy mi museli prirobiť mliečko (nemohla som kojiť, pretože ma po pôrode operovali, tak bol hned na umelom). A doktorke nerozumiem, nemôže predsa porovnávať dieťa s váhou 3kg a 5kg, ved je samozrejmé, že to väčšie bude asi aj viac papať. Keby bol prejedený, tak grcká. Ja som tiež krpcovi vždy dala toľko, koľko si pýtal....

yanni
16. jan 2018

@gerrwie_girl Ahoj, tak ja som len kojila, s UM nemam ziadne skusenosti ale bud pokojna a hlavne, zmen dr. Kazde dieta je ine. Neda sa ist len podla tabuliek. Ty to mas uz odsledovane, vies kedy mu je zle a kedy dobre. Ked negrcia, tak mu daj tolko, kolko potrebuje. Napr. pri cisto kojenom dietati ani nikdy nevies, kolko si vytiahlo. Co by potom tvoja dr. povedala?????

a ta vaha je OK. Pri 4,5 kg porodnej vahy predsa musi vazit v dvoch mesiacoch zdrave dieta viac ako pri porodnej Vahe 3 kg. to je predsa logicke.
V tomto veku priberaju deti v priemere 1 kg za mesiac. samozrejme plus minus. Raz viac, raz menej. Cize to mas za takmer 1,5 mesiaca 1,5 kg. Uplne ze podla tabuliek😉

svetielocko
16. jan 2018

Mozno mu skus robit tu dalsiu davku mlieka trosku redsiu - nie podla navodu. Aj sa zasyti, ale nemusel by z toho az tak priberat. Moj mal tiez porodnu vahu 4,5kg a prve mesiace priberal cca 1100g / mesiac. Ale bol plne dojceny... aj viac kamosiek mam co im dieta spociatku tak strasne rychlo priberalo. Nie je to az take neobvykle 🙂
Drzim palce 🙂

senta_sofia
16. jan 2018

@gerrwie_girl 6kg v 5 tyzdnoch vela nie je, vzhladom na jeho porodnu vahu. Skusala si ponuknut mu len vodu,ak je nepokojny? Mozno sa potrebuje len ududlat. Ale pokial je spokojny az po dokrmeni, tak by som sa toho nazoru lekarky nedrzala az tak striktne.

gerrwie_girl
autor
16. jan 2018

@senta_sofia to s tou vodou vyskusam dnes. Skusala som caj feniklovy (ked mal koliku) ale ten mi vyplul 🙂. Uvidim ako to dopadne s cistou vodou.

asia83
16. jan 2018

Bože môj, to čo je za doktorku? Dieťaťu treba dať toľko jesť, koľko si pýta. Jeho telíčko najlepšie vie, ako rýchlo a koľko rastie, nie doktorka ani mama ani nikto. Ak chcete mať zdravé a kľudné dieťa, dajte mu papať, koľko si pýta. Naša vždy zjedla len toľko, koľko potrebovala. Raz viac raz menej. Nikdy negrcala, ani žiadne iné problémy nemala, a čo je hlavné, bola kľudná. Narodila sa s váhou 4200 g. Takéto väčšie deti potrebujú viac ako iné, dokonca chlapci ešte viac.

verkom
16. jan 2018

Úprimne.... nechať ho radšej hladného???? Toto neviem ako moze povedat jedna dr.... no u nas, ked sme prechádzali z Hami na Nutrilon, tak bola mala hladná a musela som ju kŕmiť každú hodinu a pól, plakavála od hladu a z toho sa jej utvorila na pupku hernia.... nutrilon letel do kosa a znova sme prešli na Hami ale Herniu sme riešili a hojila sa pekné dva mesiace.... takze nikdy nenechaj dieta plakať.... on sam najlepšie vie kolko mu stačí! 🙂

bialica
16. jan 2018

tvoje dieťatko vie, čo potrebuje... ked je hladné, daj mu papať, ked chce spinkať, nechaj ho spinkať atď atď... ja by som ho v žiadnom prípade nenechala kričať od hladu.... je možné, že treba nechať vyhladovať lekárku, aby sa spamatala.... 😀

deginko
16. jan 2018

Pribera uplne normalne,deti cca do toho pol roka mozu oriberat az 200-300g za tyzfen cize ked ti za 3t dal 900g je to uplne ok,urcite ho nenevhaj hladneho

diana20
16. jan 2018

Vôbec mu nedávaj menej.. Môj sa narodil 3320g a po mesiaci mal 5200g... 2kg za mesiac pribral a nikto mi nepovedal, že to je príliš, povedali mi, že tým lepšie.. Ze aspoň vieme, že všetko je v poriadku keď priberá..

gerrwie_girl
autor
16. jan 2018

@deginko on mi dal 900 za 2 tyzdne praveze 🙂

gerrwie_girl
autor
16. jan 2018

@diana20 tak to je super, poriadne ti tiez pribral :D. A som rada ze tebe doktorka nic take nepovedala ako nam

deginko
16. jan 2018

@gerrwie_girl jaj som zle precitsla kazdopadne je to ok,dieta zacme potom pomalsie priberat ked sa bude hybat

darkman181
16. jan 2018

nič si z toho nerob. Nám sa narodila predčasne dcéra v 7 mesiaci. Najprv že musí pribrať aby dobehla váhu. Teraz bude mať 3 mesiace a ma už cez 5 kíl. My máme to isté. Naša mala pribrala za 2 týždne skoro kilo tiež a doktorka povedala to isté. Nám pije 120 ml dávky a niekedy je to tiež malo a musíme dať ďalšiu (cca 60 ml robíme). Nenútime ju to vypiť. Pokiaľ už nechce tak nevypije. Ber to tak ako my že sňaď nenecháme svoje dieťa hladné! Ty sa tak isto ideš najesť do sýtosti a tak by malo aj dieťa.

bohuslava8
16. jan 2018

naš mal 4500 a ak ročný mal 16 kg chodiť začal ako 18 mesačný, lebo bol ťažky, ale zato sa plazil a lozil od 9 mes

bohuslava8
16. jan 2018

cca 300 mesačne mlieko

elmar
16. jan 2018

Mozno zalezi aj od typu mliecka,mne bolo povedane,ze nutrilon HA,je velmi jemne a podobne mlieko materskemu(aj ked materske to nikdy nenahradi 🙂 )a bolo naozaj take vodovejsie,jemnejsie,aj ked moj maly nema alergiu ani v rodine ju nemame,ale tiez je papkac,davala som do 5.mesiaca.Myslim,ze vdaka zlozeniu,pribera primerane,a nutrilon vyraba aj profuturu-to je tiez jemnejsie mlieko a v lekarni mi povedali,ze ho vyrabaju,pretoze je vela deti obeznych aj ked si myslim,ze vela urobi stravovanie a pohyb vo vyvine dietatka 🙂uz je len na kazdej mamicke,co si zvoli,ale ja som svojho maleho tiez hladneho nenechala 🙂a este si myslim,ze cim mensie babatko,tym hladnejsie 😀 neskor sa papkanie vie upravit a babatko si zvykne na rezim,moj,ked bol taky malinky jedol az kym mu to zaludok nevracal naspat 😀 a tom som aj kojila aj dokrmovala a cely den nic ine nerobila,len sa mi zdalo,ze maly stale papal.Prajem vam vela zdravia a spokojne babatko 😉

gerrwie_girl
autor
16. jan 2018

@elmar Ano aj my mame Nutrilon HA (aj ked uvazujeme ze prejdeme na ten antikolikovy kedze ma koliky).

libawet
17. jan 2018

@gerrwie_girl dieťa vie, koľko potrebuje. Ja som syna len dojčila, mala som veľmi silné mlieko, takže priberal jedna radosť, až mal záhyby na stehnách a rukách, pil tak, že mu vytekalo, no neprestal, dokiaľ sa nenasýtil, vtedy sám pekne zaspal, vedel, kedy má dosť. Riaď sa svojou intuíciou a svojho zdravého, krásneho synčeka.

mia160316
17. jan 2018

Ahoj! Nie celkom chápem postoj doktorky..je predsa jasne že veľké bábätko potrebuje pre svoje potreby viac energie- čiže viac jedla.
Keď tvoje dietatko je hladné, daj mu napapať 🙂
Samozrejme že dieťa netreba nútiť jesť vela..ale ked je hladne tak mu treba dat jest. Vychadzaj z toho ze keby si mala ty MM tak by jedol kolko chce.Ani by si nevedela kolko.
To čo je ma krabici je asi tolko platne, ako by napisali niekam ze jedna 30 ročna žena kolko ma jest.
Predsa nie sme rovnaky.

weeronik
17. jan 2018

Ja mam doma tiez takeho hladoska, narodil sa 4150g, vcera mal 5 mesiacov a ma 9,5kg. Od Vianoc mu davam prikrmy- zatial pomaly skusame zeleninku. Lekar mi vzdy povie na poradni,ze trha rekordy,ale ze je to OK-je pravda, ze bol plne dojceny. Netusim kolko si toho vytiahol pri krmeni. Uvidime teraz co nam povie, ked papame uz aj ine a prikrmy mu zjemnujem UM-uz nemam tolko mliecka a celkom mi vyhovuje ze jedno papanie okolo obeda nahradim prikrmom a potom si len trosku cucne odo mna, na zapitie.

henikav
17. jan 2018

A co tak mu davat viac mliecka, ale trolilinku redsieho, viac vody a dajme tomu o lyzicku menej mlieka ako by malo byt? Brusko bude oklamane a babatko nebude plackat, ale zas mozno skor vyhladne. Treba vyskusat. V kazdom pripade by som ho nenechavala plakat od hladu. Aj moj syn mal 4480 pri narodeni a teraz v 17tich rokoch je to krasny stihly chalan. Nepocuvala by som taketo rady lekarky, riad sa svojim instinktom. Este to dodam ze deti nerastu stale rovnako, mam to odskusane u oboch, niekedy dlho nic a potom behom 1-2 tyzdnov vyhuknu zrazu tak ze im je vsetko male. Cize ak teraz nabral 900g, neznamena ze tolko isto naberie zas za dalsie dva tyzdne 😉

conspi
2. feb 2018

Nepočúvaj také rady. Ja som sa za toto už v pôrodnici hádala pretože také malé dieťa hladné neutíšiš. Je hladné a pýta si jesť, tak sa nebudem pozerať na to ako hladom vreští. Len mu daj. To priberanie sa časom ustáli. Toľko môj názor a nech si doktora tvrdí čo chce