Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
23. okt 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok bola hore o 3 potom o 6 som jej dala mlieko a spala do pol 8.

michelleuk
23. okt 2011

@basa23 no mi zle...dala som ju spat o 8 od 10 bola hore az kym sme nesli spat.no a potom zle robyla tak som ju vzala k nam a marek do detskej.a spala do rana

basa23
24. okt 2011

@michelleuk no som tu odvcera nebola sme boli na oslave.mala v noci buntosila jedla vela hrozne jej blo asi zle

michelleuk
24. okt 2011

@basa23 to mas super aspon nesedis stale doma ako ja...no to ju mohlo moja spala dobre az o pol 7 sa zobudila.inac na veceru som jej nedala kasu tak rozmyslam ci sa mi v noci s prejedenia nebudievala ze ju brucho bolelo 🤐

basa23
24. okt 2011

@michelleuk moze byt lebo ravim krupica je tazka mozno ju z toho boli brucho a preto sa budieva

michelleuk
24. okt 2011

@basa23 no tak musim jej ju skusit asi skor davat alebo nieco ine mozno nie?

basa23
24. okt 2011

@michelleuk skus jej ju davat skorej pred spanim.ja jej ju davam o 8 a o 10 jak ide spat jej dam mlieko

michelleuk
24. okt 2011

@basa23 no skusim dnes lebo ja som jej ju davala tak pol hodinu pred spanim inac to ti dost neskoro chodi spat ja by som sa scvokla s mojou do 10,uz teraz je ako cert doobeda zase nechcela spat,dnes som bola v parku s nou skoro ju s klzacky skopla taka 8 rocna anglickanka a ta mala p..a mi este vynadala do ,,foroner bitch" cudzinecka p...a v preklade skoro som odpadla 🙄

basa23
24. okt 2011

@michelleuk co si jej nevynadala krave joj ja by som sa veru nedala.a ja uz som si zvykla ze chodi tak neskoro.poobede mi spala cez 2 hodky tak sa musi este vyburit aby sla spat

michelleuk
24. okt 2011

@basa23 co si tu sa na decko nemozes ani krivo pozriet nie to mu este vynadat 😕 my sme sa prave okupali, a mala tlaci banan dnes ma ovocni den asi vsetko ovocie co vydi mna jest musi aj ona hned daj daj 😅

basa23
25. okt 2011

@michelleuk ved to je dobre nech len papa ovocie.mala si jej mame vynadat 😀 aku ste mali noc?mi ok bola raz hore a vstavala o 7

keenfan
25. okt 2011

ahoj dievcata,
chcela by som sa opytat najma tych ktore uz maju dve deti, ake velke bolo prve a druhe, pretoze sa dost bojim dalsieho tehotenstva, vravi sa ze druhe dieta byva casto este vacsie ako prve. Dost sa tohto bojim, nakolko sama mam velke dieta a chcela by som mat aj druhe ale bojim sa aby to nebol daky gigant. 😖

michelleuk
25. okt 2011

@basa23 ahoj no to mala ale ja sa nejdem s ang hadat nad nimi nevyhras ☹ spali sme spolu zase mala od 11 nechcela spat vzdy ked som ju dala do postielky tak sa zobudila chcela len pri mne spat vstavali sme o pol 8,inac moja ma maniu v hruskach strasne jej chutia 😀 hm vam sa tie nosi inak riadne zlepsili ako nekojis uz aj ja nad tym uvazujem ale este nemam odvahu na odstavenie

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan ahoj tak ja mam len jedno a aj ja som pocula ze dalsie dieta byva vetsie,ako prve,ale zase je otazne ze ci to mas v genetike ze ste velky ty,aj priatel alebo si brala vitaminy po tych sa zevraj rodia velke deti,ja som velka aj vitaminy som brala tak je na tom nieco asi

keenfan
25. okt 2011

@michelleuk no praveze je to v genetike, manzel velky nebol, ja som celkom dost (rozhodne viac ako Ty, pozeram album a si v poho podla mna), mala som cez 4kg a maly mal 5, takze mam z tohto fest stresy kebyze sa nahodou podari druhe, 6kg? Kokso... 😖 . Kebyze zhodim dake kg, da sa to ovplyvnit aj tymto? ALe videla som aj mamicky co boli velke a deti mali v pohode, okolo 3kg a tak...

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan no ja mam 175cm rodila som s 95kg a mala mala 4100 a 57cm. podla mna na kg nezalezi ja som otehotnela 68 kg ale u nas je to cisto geneticke ale podla mna ak by si mala predpoklad ze dalsie bude velke tak by ta rodit nenechali mala by si cisarsky alebo by ti vyvolali porod...mnoho ludi sa cuduje ze som aj ja odrodila malu bez poskodeni 😲

keenfan
25. okt 2011

@michelleuk fuu ale ja som otehotnela s Tvojou vahou na konci tehu 😀 no a kolko som mala ja na konci radsej pisat nebudem 🤐 a to si rodila normalne? respekt! ja som tiez dufala ze hej ale napokon som bola velmi rada ze cisarskym...a je mi jasne ze aj druhe by bolo na cisarak, skor sa bojim toho vahoveho rozdielu, zrovna som si citala clanok ako jedna zena mala prve dieta cez 4kg a druhe skor 5 a pol...riadne..

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan no ja som sa bala skor toho cisara lebo sa po nom zevraj dlho zena zotavuje a vieco ked tak teraz rozmyslam tak by som hned isla rodit a bolo by mi jedno si bude mat amle 5 alebo 3 kg,vsak hlavne nech je zdrave mala mala 4 kg a v roku mala ledva 10kg a to prveho pol roka fakt rychlo priberasla ale to asi hlavne kojenim

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan no ja som sa bala skor toho cisara lebo sa po nom zevraj dlho zena zotavuje a vieco ked tak teraz rozmyslam tak by som hned isla rodit a bolo by mi jedno si bude mat amle 5 alebo 3 kg,vsak hlavne nech je zdrave mala mala 4 kg a v roku mala ledva 10kg a to prveho pol roka fakt rychlo priberasla ale to asi hlavne kojenim,a inac moja mama ma 158 cm a ja som sa narodila ako 3600g co bolo velke dieta na taku zienku,aj moj priatel mal 4200 a 53cm 😀

keenfan
25. okt 2011

@michelleuk tak to mas moj obdiv, pre mna to bolo dost narocne zotavit sa..jasne ze najdolezitejsie je zdravie a v tomto smere je nastastie vsetko ok..ale viem ake vie byt okolie neprijemne...Ty to pravdepodobne asi nezazivas, ale ja musim casto pocuvat veci ako maly vyzera na 4-5 rokov, aky je velky, ze bude mat dva metre a pod. a nie vzdy je to prijemne..takze moje obavy plynu aj z tohto...

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan jaj nad tym si nerob hlavu debilita ludi nepozna hranic,ano bude mat dva metra bude riadny chlap bude basketbalista 😎 aj mne zvykli hovorit ked som stretla niekoho co ma o dake 3 mes starsie dieta ze aka je velka a ze to je po mame,do mna 100 bleskov vtedy udre ked toto niekdo hovory no ale kaslem na to a poviem zdrava je dobre zivena 😅

keenfan
25. okt 2011

@michelleuk tak ano po tych rokoch aj ja nahodim ignore mode, ironicky sa uskrniem a tvarim ze ma to netrapi ale naozaj ma to trapi..a hlavne to take porovnavanie, proste vsetky deti aby vyzerali ako jedno pomaly...nechapem to, jedno je male, druhe velke, hlavne ak su zdrave, nie?

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan a ved sa nad tym netrap niektory ludia su velky niektory mali,nemozme byt vsetci rovnaky 😅

keenfan
25. okt 2011

@michelleuk to hej ale niektorym to proste nevysvetlis 😒

michelleuk
25. okt 2011

@keenfan tak ani nevysvetluj a kasli na nich...ja som bola tiez vetcia od kazdeho aj v skole aj medzi kamaratmi a zvykla som si a normalne ked teraz je nejaka baba vyssia ako ja tak sa citim taka menej cenna lebo ja som bola vzdy ta vysia take cudne to je..a inac mne sa vzdy pacili 2 metrovy chlapi vzdy som sa za takymi kukala a mam nakoniec takeho ako som ja velkeho 😅

basa23
25. okt 2011

@michelleuk ja som strasne rada ze som odstavila je to taka volnost by som aj skor urobila som dlho vahala.ozaj co kupujes malej na vianoce?

michelleuk
25. okt 2011

@basa23 no to ti verim ved aj ja sa musim odvazit,joj neviem mam dilemu ze co hracky nechce ma ich kopu doma a hra sa s hrncami neviem,ti co kupujes?

basa23
26. okt 2011

@michelleuk aj mala ma kopu hraciek ale co ine co ju potesi jedine hracky aj ked sme v hrackrstve tak hned jeeeej.ja jej chcem kupit takeho konika my little pony cheerill ona ma lekarske veci a rozprava 23 fraz ze daj mi liecik attd vygoogli, potom take auticko tam su ponici dvaja,kresliaciu tabulku bo pokazila co ma.a moja mama jej kupuje pianko bo suseda ma je po nom sialena moja,potom dvd rozpravkove a svokra kupuje duplo.tot zatim vse nic ine ma nenapada noa a opica to auto uz dostala k vianociam predcasne 😀

michelleuk
26. okt 2011

@basa23 no ja neviem musim do hrackarstva aj ja kuknut ale viem ze ak to bude nieco velke tak sa v tej obyvacke ani nepohneme 😅

basa23
26. okt 2011

@michelleuk no mi vrav mi mame obyvacku hrackarstvo