Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

melkina
18. mar 2011

@basa23 aj mne hrozne maly spi, ani neratam kolko krat v noci pisti a mrnci... 😖 má ma miesto cumla. Ten od narodenia nechcel. Ale tak cez den si s nim schrupnem vždy ked to ide 🙂

basa23
18. mar 2011

@melkina mne nejde ani cez den nakolko spi pol hodinky 😉 no mne mala donedavna chcela cumkle a teraz ani za svet 😒

basa23
18. mar 2011

@michelleuk mala tam este ma trosku ako mekke ale uz nie moc.ja to moc nechytam ja sa takych veci oh bojim 😒 moja si zas na seba stiahla stol tak ma taku ciarku na cele to bolo revu.kokso azs dnes uzasne pocasie uprsane 😠

michelleuk
18. mar 2011

@basa23 a u nas je pekne slnecno 😉 no moja ma tiez meke dnes som ju prebalovala tak ma taky skrabanec na zatku....ani neviem s coho?boze ja som rano skoro infarkt dostsla ja mam este postoelku akurat pri posteli tak ta ju este zbrzdila 😒 boze ak bude mat modrynu tak ma zavru do basy 😒 oni su tu hrozne prisny ohladom deti....

jolla600
18. mar 2011

moj syn sa narodil sekciou 4740g a 59 cm.valibuk riadny.vela papa to bude riadny chlap 😀

basa23
18. mar 2011

@jolla600 pekne miery?a kolko ma teraz?alebo cerstve babetko?

basa23
18. mar 2011

@michelleuk ale snad nie ved este tooolko bude mat urazov,modriniek.tomu nezabranime 😉 viidm na malej ta ide jak valec aj cez mrtvoly 🙂 no uz spi som zvedava aka dnes bude noc 😒

michelleuk
18. mar 2011

@basa23 no ved to ako by vedela kde si moze ublizit vsade tam lezie 😒 vcera sme kukali film do 2 tak som ako mechom ocapena,ona ma este k tomi prehana stale lezie k stolu v obyvacke lezie tam a bucha si hore hlavu 😠 no som zvedava kedy zacne vstavat myslim si ze skorej ako prvy zub jej vylezje 😀 😀

melkina
18. mar 2011

@basa23 inak je spln, možno aj preto teraz spia horšia 😉 ako to tak sledujem, tak to aj sedí.... 😀 ešteže nie je námesačný 😀
Baby, dnes ma skoro porazilo...bola som nakupovať s malym v Tescu a sedel v nakupnom voziku , stale sme na neho davali bacha aj s dcerkou, aby to tam nezačal oblizovat a podobne .Strašne sa mu páčila ta retiazka, co sa zastrkuje do druheho vozika. A v jednom momente sme sa obe na čosi pozreli a on to mal zrazu v puse....fuuuj....skoro ma piclo,ked si predstavim čo je na tom a kto všetko to ochytaval....tak dúfam, že z toho nič nechytí.... 😒

dzudka
18. mar 2011

@jolla600 fiha to riadne velky chlapec sa narodil

Som zvedava kolko nas Lukasik bude mat do poradne ideme az 14.4. aj druhe ockovanie nas caka tak tipujem ze bude mat vahu okolo 8600-8900g uvidime ktorí tip vyhra ale na 5mes co som tipovala ze 8kg tak som sa aj vcelku trafila mal 7950g.
Jaj je zlaty len stale sa neotaca sam na brusko z chrbatika, hm asi bude po muzovi ten sa pretacat zacal az po 6mes. tak snad do tej poradne sa pretoci sam na brusko

Ktora ste tu pisali ze vas drobec ma velku fontanelu ze sa mu vobec neuzatvara tak my mame problem opacny my uz mame od 4mes uplne uzavretu. 😒 caka nas preventivne neurologia 4.4.mame termin som zvedava ale asi nic iba ruttinne vysetrenie pri tom...aj pri dcere sme boli lebo aj jej sa uzavrela v 5mes.

basa23
19. mar 2011

@michelleuk no mi vrav ja odrana vsade za nou beham vkuse lezie ku kosu,topankam,k telke tam kde nema 😉 hrozneee 😉 este ktomu zas je u nas zamracene tak som jak mechom prastena.chora je stale tak zas trcat doma 😒

basa23
19. mar 2011

@melkina no to som pocula ze je spln tak mozno 😉 dnes vynimocne ale spala vcelku ok len 3 krat hore.inak to je aj 9 krat.sa divim nato ze ma nadchu a chrchle lespie spi 😉 jeeej fuj ale snad nic z toho nedostane.no deti laka vsetko co nemozu 😉 nasla si neake tie gate prenho?

michelleuk
19. mar 2011

@basa23 no moja draha dnes vstavala o 5 😒 neviem preco inokedy sa zobudi ja ju nakojim a spi ale dnes do mna velmi nadsene kopala a ked som ju dala do postielky tak mrncala 😒 este ze mame ohratku v obyvacke tam som ju dala zapla jej telku aby niekoho pocila a isla spat...cuduj sa svete sa bez revu zacala hrat 🙂 aj tak som unavena a nevladzem za nou behat ....u nad je tiez zamracene ale neprsi zatial ☹

basa23
19. mar 2011

@michelleuk a kolko sa ti vydrzala tak hrat?no moja vstavala o pol 6 muz si ju zobral a ja som lezala este do 7.no ja to sledujem na malej jak je vacsia ze jej staci spat 9 hodin.predtym spala aj 12 ale ted uz nei.no mozno uz aj michellke to staci no hold rastu nam 😉

michelleuk
19. mar 2011

@basa23 no viesco prisla som o pol 8 dole a hrala sa stale tak ju asi velmi netrapilo ze niesom s nou,no ale ja moju o pol 9 davam spat aby spala dlhsie,dkorej by som ju ani neuspala 😠

basa23
19. mar 2011

@michelleuk pekne vydrzala sama moja by teda nevydrzala tolko sama.a v ohradke mi uz vobec nechce byt mozno par minut vydrzi 😠 no ja judavam o 8 asi budem musiet zacat neskor aby chodila,lebo inak ma picne ked bude takto stavat skoro.ach kedy sa dockame ze prespia celu noc 😒

michelleuk
19. mar 2011

@basa23 no moja tam tiez velmi nechce byt,hlavne ked vidi ze som v obyvacke 😀 moja prespala ako 4 mesacna celu noc to len teraz posledny mesiac sa budi o 5 na kojenie....posledne dni je to s nou hrozne ked ju kojim spiera sa stavia sa na nohy a odraza sa nohamy normalny suboj aby som ju udrzala na rukach 😠 moja ked bola malicka tak aj do pol 11 bola hore cez den spala ale ako prisla noc tak strasila a nie a nie zaspat

jolla600
19. mar 2011

cerstve babätko dnes ma 9 den 😎

basa23
19. mar 2011

@jolla600 aha tak gratulujem 😉 hlavne vela zdravicka 😉

basa23
19. mar 2011

@michelleuk no mi vrav teraz to bude len horsie a horsie.najmä pri prebalovani to su zapasy hrozneee len sa stoci a utece s holou ritou prec 😉 jaj dnes spala do 18 15 tak som zvedava kedy pojde spat 😒 dnes chcem kuk superstar no to asi este nebude spat 😒

michelleuk
19. mar 2011

@basa23 no moja sa stale pretaca na fbrucho ja ju taham apet na chrbat a ona reve 😒 bola som dnes v meste bolo cely den tak pekne slnko svietilo hadam aj 20 stupnou 🙂 som jej az o 4 dala obed tak mi teraz ani kasu nechcela rucala od zlosti tak ju len nakojit musim 😒

basa23
19. mar 2011

@michelleuk no mala mi predchvilkou zaspala.ani za svet spat vkuse sa pri telke stavala.sa postavila pustila jednu ruku druhu a bom na zadok sa ucila padat asi 😉 no ale sa chytila choditka sa postavila stala a potom tresk jak hruska manzel k nej nestihol dobehnut 😉 ale tak ona uz opatrne pada zdvihne hlavu tak len trochu sa suchla.no to mate super tu je naprd pocasie.ale uz koncom tyzdna sa ma oteplit chvalabohu bo ma picne.mne mala jedla dnes slepaciu polievku ale vela nezjedla 😒

michelleuk
19. mar 2011

@basa23 a to si jej ju dala ochutenu ci neochutenu?to musi byt bohovske ked tak stavia sa uz a uz skusa robyt aj krociky ci este nie?uz sa neviem dockat ked moja zacne 🙂

basa23
20. mar 2011

@michelleuk ako varila sa normalne co aj mi budeme jest polievku len pred ochutenim som jej odobrala.a tak skusa postupne lebo vzdy sa zapre rukami o nabytok a nohy ma dalej tak musi trosku prist blizsie 😀 dnes isla trochu do boku nohami.ale to este potrva kym bude chodit naisto.no vcera isal spat o 21 15 a 6 20 hore.no bude chodit spavat jak chodi o 8 ved to nic neda ked ide neskor 😠

michelleuk
20. mar 2011

@basa23 no a kolko krat sa ti zobudila?ja som dala malu o pol 9 a uz o 6 bola hore,este ze aj priatel vsraval isiel s nou dole a ja som este pospala 🙂 a tu polievocku jej myksujes este? no lebo ja davam bujon na zaciatku varenia tak neviem...ocuvaj ty uz si predavala nieco tu na bazary po malej?

basa23
20. mar 2011

@michelleuk myslim ze 4 krat bola hore.tebe sa vobec nebudi cez noc alebo hej?nie nemixujem jej polievku len jej mrkvu dam na mennsie kocky a mäsko na mensie ciastky inak nie a slize jej davam do toho,zboznuje polievky.jaj no mi bujon nedavame tak potom neviem 😉 hej predavala som kocik a teplomer taky na celo co bol.inak nie lebo chceme to odlozit co keby nieco 😉 a ja odkladam len take fakt pekne veci co ma.inak davam jednej znamej ona ma 4 mes.dievcatko su dost chudobny mi je luto ich tak im davam veci aj hracky

michelleuk
20. mar 2011

@basa23 no moja sa budi len raz o tej 5 a potom uz je stale hore ako ju nakojim si myslim lebo ona sa dlho budi najskvor sa ponatahuje popretaca a tak 🙂 no ja tiez chcem odlozit ale mam plno aj blbosti co soom nikdy ani nepozila flasky taka sedacka do vani odsavacka s nou mi to velmi nejde 🙂 inak malej to dasno riadne zbelelo asi fakt jej ide zub,je to biele okolo tej ciarky....budeme zubate hura 🙂 no ka tu nemam komu dat vsetky maminky maju uz starsie deticky od nas co poznam....

melkina
20. mar 2011

@basa23 no nasla som zatial iba v tesco jedny gate,ale take tenšie. Su na 2-3 roky 🙂 trochu ich skratim a budu fajn 😀 ale ešte pojdem to HM kuknuť.

basa23
20. mar 2011

@melkina a sak uz sa ma oteplit nevadi ze tensie.aj ja uz malej kupujem zvacsa tenke 😉 a to je super skratis a je.skus este v tom hm bo ja som tam bola sice asi 2 tyz dozadu ale mali take sirsie

basa23
20. mar 2011

@michelleuk no tak to ams suepr s tym spanim.no jasne vam sa tlaci zub to je super a ted sa to uz rozbehne zväcsa zvyknu ist 2 naraz takze ocakavaj dalsi ochvilu.a kde vam ide hore alebo dole?tak to jasne ked mas vela blbosti tak tu predaj cez inzerat len to sa ti asi budu ozyvat zo slovenska skor 😉 ja som dnes bola kuk malej trojkolku a muz ze to nebude tam chcet byt mala tak sme nic nekupili 😠