Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

misakri
23. jan 2010

tommik.. my to měli u syna taky tak.. vůbec nechtěl zvedat hlavičku.. náš dr nás poslal i k neurologovi a zbytečně.. prostě jen potřeboval více času a pak už tomu přišel na chuť.. držím pěsti tvému tomáškovi, ať je to bez pláče a brzy se zadaří.. 😉

lily1983
23. jan 2010

ahojte,

zelmirka, kedy myslis, ze by malo dietatko zapavat bez pomoci rodiča ked to budeme takto praktizovat? ja to tak roibm, zaspavam pri nej, este neskusam nechat ju samu zaspat, lebo este nevie ani sediet, a niekedy si potrebuje aj grgnut v noci..uz sa mi to stalo par krat. takze az potom to vyskusam a uvidim.

ivkaivka
23. jan 2010

zelmirka, nebol iny problem, bola najedena, prebalena, odgrgla, na rukach hadzala usmevy-teda kym sa hojdala, no ked som presta, ustocka sa skrutili a ten reeeeeeeeeev, pana beka...hruza, des,to sa muselo stopnut.
schwarzovka, moja je naucena v kociari 1x denne a to vonku. Dnu som ju nehojdavala. Stacilo,ze som oducila od ruk... ona sa mi odmiena stale a to nadhernym usmevom, staci pozriet foto...narocne to bolo, pretoze som zacala stracat mliecko a odsavat chcem aspon do roka.
Lily, moja sa to naucia asi za tyzden, ak chces poslem Ti knihu o spani. Posli mi mail adresu na IP. NIc zlozite. My to praktizujeme uz par dni...je to super, spokojnost na oboch stranach..

misakri
23. jan 2010

lily.. u dcerky se nám samostatné usínání povedlo až kolem 17měs.. ale u syna to je od narození.. 😉

zelmirka1
23. jan 2010

no ja si veru nemyslim ze je moj maly najrozumnejsi...dokonca som dlho mala dojem ze vobec nechape co od neho chcem inak by ma nechal vyspat a v klude sa najest 😀 teraz uz obcas necha.
inak kym som bola tehotna tak som si myslela aka budem zasadova, citala knihu kazde dieta sa vie naucit spat a zastrajala sa ako ju uplatnim ale vlastna skusenost ma presvedcila ze je lepsie pocuvat svoj instinkt.

misakri
23. jan 2010

zelmirka 😀 😀 ( první půlka )
a s druhou absolutně souhlasím.. 😉 🙂 🙂 .. já si to říkala i u druhého těhu 😀

tommik
23. jan 2010

Holky, jdu spát. Ať nejsem unavená maminka 😀 Dobrou noc!

brisilda
23. jan 2010

kocky ja som sa tiez snazila vsetko robit podla knih ako co kedy a naco ale pochopila som, ze to jednoducho nejde nase deti nesu stroje ktore naprogramujeme ako sa nam paci jednoducho kazda matka musi poznat svoje dieta a vediet co od neho moze ocakavat .U niekoho pomaha nechat dieta vyplakat u niekoho zase cicikanie .Ale jedneho dna to prejde a tak ako tu uz bolo napisane deti sa vam jedneho dna za to milo odplatia 😀 U malych deti je teraz dolezity kontakt s rodicom 😉 U nas stale zaberala masaz telicka po kupani 😀 vtedy som sa ho nevedela nabazit 😀

bredmax
23. jan 2010

ahojky,tak se jdu taky přidat s mojí zkušeností a názorem 😅

nechat vyplakat,proč ne,neříkám,nechat mimčo řvát nějak dlouho,ale ty malý prďolkové jsou hodně "vyčůraný",už vidím,jak se do mě pustíte některé🙂)
Kdybych malou nenechala plakat,tak neuvařím,nepoklidím,nebudu se věnovat staršímu synovi,prostě to zkouší,když je napapaná,přebalená a já potřebuju něco dělat,tak má holt smůlu,ale v náruči jí opravdu pořád nemůžu mít,tak si holt občas popláče.
A ze zkušenosti se synem vidím,že je lepší udělat nějaký "mantinely" hned,protože odvykání od nekonečného chování pak musí být ještě horší,něco podobného je i spaní s mamkou v posteli 😕
a musím říct,že syn si občas taky pobrečel,hlavně večer,samo,chtěl se raděj chovat a být s náma,ale po koupání a papání šel do postýlky a musím říct,že od jeho 3měs spal celou noc a bez pláče 🙂

ale každá máme holt jiné metody,názory,ale to snad není nic špatného 😕

misakri
23. jan 2010

krásnou noc všem 😵

zelmirka1
23. jan 2010

ivka tu asi myslis tu knihu o spani ked pisu ze sa to ma aplikovat na babetka od 6 mesiacov? v ziadnom pripade skor, inak zopar mamin tu pisalo ako ty ze sa to naucili za tyzden a potom neskor sa to uplne pokazilo, tak neviem.

lily to je tazke urcit lebo niektore dietko zaspava OK do narodenia a niektore sa to uci tazko.
Napr. moj maly zaspaval vecer do 4 mesiacov ukazkovo a potom to bolo trochu horsie, tiez som mu pomahala, chvilku som ho mojkala na rukach a este ho v postielke hladila kym zaspinkal. Vacsinou to bolo rychlo ale postupne to zacalo byt dlhsie a tiez som si vsimla ze sledoval ci som tam. Az teraz ho ucim zaspavat sameho, ma skoro 16 mesiacov a uz dva tyzdne pri nom neostavam, zrejme som to odhadla lebo som cakala problem zo 14 dni zaplakal 3x, max. 15 min. ale s tym ze som k nemu stale prisla, polozila ho, pohladila a vysvetlila ze ho lubim, strazim jeho sny ale ze teraz uz treba spinkat. Chodila som stale nie podla niakych casov lebo dlho jeho plac nevydrzim a mam pocit ze to pochopil velmi rychlo.
Kamaratka ma rovnako stareho a uspavala na rukach do cca 14 mesiaca a odvtedy zaspava sam bez problemov, vycitila ze dovtedy to potreboval a potom uz nie. Neviem tiez som sa bala zleho navyku ze lezim pri nom kym nezaspi ale asi je to individualne a hlavne treba vicitit ten spravny cas a babo musi vycitit moje odhodlanie.

brisilda
23. jan 2010

bredmax mas pravdu ja si tiez neviem predstavit zeby som svoje buduce babatko mala nonstop cicikat na rukacha pritom budem mat doma prvacika skolacika ktoremu sa budem musiet venovat 😀 takze ci budem chciet alebo nie tak si to budem musiet nejako poriasit azariadit aby nam to vyhovovalo 😀 jaaaj uz sa na to tesim 😀 to az potom zacnu stresi 😉 ale podla mna zvladli ine zvladnem to aj ja 😀 nastastie mam rozumneho starsieho syna 😉

brisilda
23. jan 2010

OK vyjadrila som svoj nazor a taktiez prajem vsetkym dobru noc 😀 aj ja uz idem lebo s mojho syna sa narodi ponocovac ktory mi v noci nebude chciet spinkat a budem ho kojit pri konikovi 😀 😀 😀 inak obdivujem maminky ktore odsavaju mliecko 😉 a nesiahli hned po umelom 😉 mate moj obdiv 😉

zelmirka1
23. jan 2010

bredmax dvojmesacne babo je vycurany ??? ja fakt neviem ale na par mesacnych babetkach skusat metodu vyplakat je dost tvrde. Jasne sa naucia ako si vynutit neskor co chcu ale ved nemozes u takeho maleho babetka vediet co jej je ? Kedze si aj syna tak ucila od 3 mesiaca spal celu noc bez placu, to jedine preto ze pochopil ze plac mu nepomoze lebo vacsina babetie vtedy este v noci papa a je to normalne.

lily1983
23. jan 2010

ivkaivka, mam tu knihu, uz mi ju preposielali, dakujem..nemala som cas ju este citat, kazdu volnu chvilu som s malou alebo tu, alebo spim 😀 😀 ..aby som aj ja nebola unavená maminka 😀
ale v poho, niektore maminy maju toho viac, a hlavne ked uz maju dve deti.to ja sa tak skoro nechystam, lebo sa poznam, a potom by som stresovala, este neviem, co chce odomna toto jedno male stvorenie, anieto dve
😅
ale priznam sa, možno to raz aj skusim, ze ju necham vecer, ked bude plakat, ale poznam jej plac, aj cez den ked ju neučičíkam, tak je bordová a ako keby v krcoch niekedy az...nevie zaspat, a keby ju necham, tak by mozno aj pruh dostala, toho sa bojim..ale nehovorim, ze to neskusim..este je moc malinka 😉

bredmax
23. jan 2010

ježiš zel,když pláče hlady je to něco jinýho 😲 😲 😲 Ondřej hlady opravdu netrpěl 😀 vykoupal se,napapal a usnul 😀 myslím řev právě,když je mimčo přebalený,napapaný a pláče a ty k němu přijdeš a má úsměv od ucha k uchu 😅 ono taky vyplakat a vyplakat,já prostě nepoletím hned co si zařve,ani vždy třeba nemůžuale ať si to každý praktikuje jak chce,nemyslím si,že používám tvrdou metodu,nechat někdy plakat a důkazem je mi i syn,který nejeví opravdu známky tvrdé metody 😀

a jak se teda tváříte na plakající mimča v porodnici??? když nemůže být u mamky,tak sestry je tam opravdu nenosí v náruči 😕

matra
23. jan 2010

Ahojky maminky, jsem ráda že tady nejsem sama, kdo ponocuje... 😀

Nám bude za pět dní rok a malý mi nepláče skoro vůbec,jedině když důvodně spustí, tak když ho zkusím dát do postýlky aby sám usnul, tak to začne řvát vždy... Bohužel je naučený usínat u mě. Stále kojím a vždycky usnul při kojení nebo usne s náma večer v posteli a pak jej přenesu.
Jedině jak se nám daří aby usnul, tak jej posadit večer v obýváku do židličky chvíli pozoruje televizi a vytuhne... A pokud to neudělám takhle tak u něj není problém být vzhůru do 11 večera i přes veškeré pokusy o uspávání a to ani když moc nenapsí přes den. pro něj je spánek asi zptáta času...
Jinak že bych ho uspávala na rukách nehrozí máme přes 12 kilo...

Jestli někdo máte nějakou radu, jak ho přelstít, aby mi usnul sám? Tak do půl roku to nebyl problém a to není žádný mamánek...

Děkuji

zitaje
23. jan 2010

Potreba byt v telesnej blizkosti matky je rovnaka potreba, ako jedlo, byt v suchu, spanok a pod. Len na to sa akosi v nasej spolocnosti zabuda. Je ine zobrat si dieta k sebe ked place a mat ho pri sebe a tak sa venovat comukolvek inemu (len mi prosim nehovorte, ze sa to neda!), a nechat placuce dieta opustene v postielke. Dieta nema cit pre cas, ked tuzi po mame a nevidi ju, je nestastne. Ked pride mama, zrazu nie je dovod byt nestastny, tak sa usmeje. To nie je vymyslanie, to je prirodzenost. Male dieta svojej matke spociatku bezmedzne doveruje. Ale ak ho matka nauci, ze sa nemoze na nu spolahnut, samozrejme sa nauci fungovat aj bez takejto dovery. Len ci to stoji za to.

lily1983
23. jan 2010

bredmax, ale ved miminka môžu byť v pôrodnici pri maminke, a práve preto tuším aj vymysleli tuto medotu, aby citilo matku a je to preto aby nebolo same a plakalo..tu je to tak, kde žijem, a aj na slovensku to uz tak praktizuju..kôli dobremu pocitu oboch 🙂 a kde som ja rodila, neplakali tam deti velmi..bolo tam za tie 3 dni vela mamičiek somnou, bolo nas 16 v jednej izbe naraz..a striedali sa..tu totiž vela žien rodi, a male pôrodnice 😅 ked porodi rano, vecer už ide domov 😕 😖 nič moc 😒

zitaje
23. jan 2010

Presne ako pise lily, nato vymysleli rooming in, aby matky mohli byt s detmi. 😉 A potom mamina pride domov z porodnice a supne dieta do druhej izby. 😝
A je sakra rozdiel plne novorodenecke oddelenie placucich novorodeniat, a izba s 3-4 maminami a ich detmi, kde ak zaplace babatko, mamina sa postara. 🙂

bredmax
24. jan 2010

zit krásně jsi to vysvětlila,ale můj názor je holt jiný 😉 do sprchy a na wc si jí fakt neberu,tak bohužel třeba i řve v postýlce 😅

lily,tady u nás to taky je mimčo v pokoji,ale myslím,když je třeba berou na vizitu pryč,to bylo řevu a já např. po porodu šla hned pod narkozu,takže jsem mimčo u sebe dýl neměla,jen na kojení.

majenka
24. jan 2010

Zitaje: naprostý souhlas 😵 . Já jsem nikdy nenechávala vyplakat...s dítětem v náručí či v šátku se dá dělat téměř všechno a co se nedá, to počká...

lily1983
24. jan 2010

bredmax, ved to je jasne, ze place, aj moja place ked je u lekara, to je ine, a v tej pôrodnici tu veru s nimi zaobchadzaju inak, ako u nas, to som si všimla, este dokonca aj chodia ked maju cas, a pomôžu mamičke a pochovaju, nakrmia, ked je moc unavena, to bolo pekne od nich, lebo niektore mamičky boli na tom horšie.

slovakia13
24. jan 2010

ahoj
ja som sama a naozaj mi nema kto pomoct s malou,ale nikdy by som ju nenechala umyselne vyplakat 😨 ,niekedy to je naozaj tazke moje prve jedlo je o 16.00 co sa cely cas venujem malej-je trosku narocnejsie babo+bruskove problemy...ale verim ,ze v buducnosti mi to mala oplati 😉

diddi
24. jan 2010

ked boli male,tak som ich nenechavala vyplakat....ale teraz ano,vedia ze krikom dosiahnu vsetko.....tak je rev,ale o chvilu prejde,nesmie sa ustupit.

rimmel
24. jan 2010

lilly dietatko sa nauci zaspavat samo bez pomoci ked nato bude psych.s fyz.a emotivne pripravene, niektore babatka su ked maju 11 mesiacov ine ked rok a pol..to zavisi od babatka

napriklad moj syn vzdy zaspava u prsa...resp doteraz, uz vidim zmeny, vecer zaspi v otcovom naruci, v noci po zobudeni staci pohladenie a spi dalej, kdezto predtym VZDy musel mat prsnik aby zaspal, takze mu davam cas a verim ze coskoro prsnik potrebny vobec nebude 😉

tommik
24. jan 2010

Slovakia, a ty kojíš? Já měla na začátku problémy s mlíčkem a poradkyně mi řekla, že hlavně bych měla jíst. Měla jsem dlouho málo mlíka. Žádné hladovky, mimčo musí chvíli počkat. A také to že jím pravidelněji (nechci napsat pravidelně 😀 ) je lepší na prdy. Také se věnuji malému, ale kojení je pro mne důležité. 🙂 Můj syn měl na 3.měsíční kontrole 6500 kila, takže v 11 měsících ho uspávat na rukách, mi asi upadnou 😀 Doufám, že se to nezmění, ale my už máme docela spaní v pohodě. Dáme ho do postýlky a už je většinou tak unavený, že brzo usíná i bez plakání. Ale jak jsem psala, ze začátku chvíli plakal. Tak jsem ho hladila, ale na ruce jsem si ho zpátky už nevzala. Teď ho dám do postýlky, pohladím, dám pusu, řeknu pěkné sny a odcházím. Pokud pláče, nahřívám polštářek, ten hodně pomáhá. Ale než ho nahřeju, tak už většinou spí.

tommik
24. jan 2010

Také jsem chtěla napsat, že už máme jakžtakž režim. A tím že je to večer pořád stejné a chodí spát ve stejnou dobu +- několik minut, tak večer usíná v pohodě. Přišlo mi, že je to o trpělivosti a tréninku. A musím ještě poznamenat, že se tady pořád hovoří a starších generacích. Tak naše mamka nás kojila a nenechávala vyplakat. Což je někdy děsný,když je tady a já si jdu ohřát jídlo, tak ona to nevydrží a hned ho nosí. Ale to mi je jedno. Pokud nemusí plakat, tak ho nenechávám. Naše mamka se nám maximálně věnovala. Záleželo to, jak se kdo nechal v porodnici zmasírovat "novými technikami". 😀

ivkaivka
24. jan 2010

brisilda vdaka, kojit sa mi neda, mozno keby som malu dlhsie trapilo, no nemohla som pozerat ako placka a je hladna. Tak som pristupila k odsavaniu. Mala je ekzematicka, takze musim odsavat co najdlhsie-nie ze musim, chcem, viem ze pre Lili robim to najlepsie.
lili, treba skusat, u nas sa to vyplatilo. Samozrejme netreba nechat babo trapit placom viac ako nejakych 15 min. POtom mozno staci pohladit, pomojkat a skusit znova...nam sa to podarilo. Drzim palce.
Este u babatka by sa mal vytvarat rezim o 3.mes. tak preco uz nezacat so stavanim hranic, ked vidite, ze sa inac neda....a babulka vedia rychlo pochopit...aj ked niektore tu pisu, ze nie...
zitaje , pises, akoby som ja nedavala malej pocit blizkosti a bezpecia len preto,ze ju necham chvilu plakat....prepac, niekedy sa to fakt neda mat ju zavesenu 24 hod.na rukach a to viem co hovorim, na zaciatku to tak bolo...este som aj po sediacky spala s malou na rukach a trhala sa so strachom ci mi nespadne...
ved aj v porodnici nosia babo kazde 3 hod. uz v tedy tvoria rezim babatiek...

aponchie
24. jan 2010

ivka kdo nosi v porodnici babo kazde tri hodiny?ted sem to nepochopila 😕