Zaguľatila sa už vášmu bábätku zležaná hlavička?

usiko
6. feb 2011

Ahojte,

mame taky problem,asi ako mnoho mamiciek......nasa skoro 4 mesacna dcerka ma zalezanu hlavku vzadu,ma ju plochejsiu ako by mala mat..o hodne plochejsiu, pretoze spinka na chrbatiku.
Robili sme vsetko mozne, aby to tak nebolo:
-ked bola v perinke, polohovat bolo ju jednoduche, tak sme polohovali raz na jednu raz na druhu stranu.......
-ked z perinky vyrastla, tak sme sa snazili ju polohovat, cez den ju davame lazat tak, ze ked sa chce otocit za svetlom, tak sa musi otocit raz na jdnu a raz na druhu stranu,toby problem nebol.prihovarame sa raz z jednej raz z druhej strany...
-ale ked spi, tak zaspi s hlavkou otocenou na jednu stranu , alebo a druhu...smerom k oknu, lebo otacame jej postielku kvoli tomu, ale potom sa aj tak pretoci narovno takze tvarou rovno akoby pozera do stropu.snazim sa ju aj v spanku pretocit na strany ale ona si neda, proste drzi tu hlavku silno, a nasilu to nechcem, aby som jej neublizila...a aj ked sa mi podari, o par minut je zase hlavka rovno vytocena tvarou do plafona...
-podkladala som jej na jednu stranu aj poskladanu plienku,aj deku,aj vrecko s ryzou, mukou......proste ona sa aj tak vytoci do stropu...uz neviem ako....
-na brusko ju nechcem dat spavat, lebo sa to neodporuca, aj ked mame monitor dychu......a okrem toho, ked ju dam na brusko akoze pasieme baranky, tak ked uz nevladze, tak spusti hlavku a place a mrnci, takze na brusku jej asi dobre nie je.....

Bojim sa ze jej taka hlavicka ostane......

Tak by som vas chcela poprosit o odpoved:

1, Ked malo vase dietatko zlezanu hlavicku ako malinke, zagulatila sa este niekedy neskor a teraz ju ma peknu?
2, Kedy sa zagulatila, a co ste preto robili?
3, ak mate nejake tipy ako ju v spanku uspesne pretocit, budem vdacna......lebo zda sa ze ma uz drobec vlastnu hlavu..... 🙂

ja viem, ze sa vam mozno zda, ze tu riesim banality,ale moj muz ma neskutocne, ale fakt velmi skosenu hlavu vzadu, takze jednoducho je pochopitelne, ze by som bola nerada, aby malo dievca taku istu.... 🙂

Dakujem za vsetky odpovede.

sardinka336
22. sep 2016

@maminka1986 ja sa rozčuľujem????? A kdeeee??? 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa bavim...a na cudzi učet, takze v pohode 😝 😀

lolalita
22. sep 2016

Na dieťatko som čakala 8 rokov. To len na okraj. Malý mal craniotabes (mäkkú hlavičku, čo je diagnóza, ktorú má naozaj dosť deticiek) a k tomu mal extrémne krátky pupočnú šnúru, čiže bol v brušku v jednej polohe a už sa narodil s mierne zalezanou hlavičkou. Chcelo to veľa polohovania, aj v kociku vonku som ho otacala, mali sme taký vankúšik s dierou a tiež dostával lieky na spevnenie kosti. Už v 6 mes. mal krásnu hlávku. Chcelo to kopec práce - teda myslím to tak, že bolo ťažké ho stále v noci otáčať a chudatko ho to stále budilo, potom zaspaval nanovo, ale stalo to za to a myslím, že nemusim hovoriť, s akými hlupanami som sa stretla, ktoré na mňa pozerali ako na zlú matku, lebo ma zalezanu hlavku.

maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
22. sep 2016

@rusalinka myslím si, že pani maminka1986 to už prehnala

dominikav123
22. sep 2016

@maminka1986 fascinuju ma ľudia ako ty 🙂

6326eva
23. sep 2016

@maminka1986 veru nemala by si sa tak vyjadrovat lebo este mas male dieta , moje ked bolo take male ako tvoje tiez som myslela ze je v poriadku a zial okolo roka a pol sa zistilo ze v hlave nema vsetko v poriadku aj ked pôsobil normalne, takze uz teraz tvrdit ze ma rozum tvoj a nasi rozum nemaju je odvazne. prajem vela zdravia. a vies ako ti je s bumerangom? hadam ano

lenkamaxim
23. sep 2016

Diskusia je o roznych nazoroch,ale vzdy by mala mat urcitu uroven... To,cim sem prispieva @maminka1986 je moc... Sa mi rozum pozastavuje.. Navaz sa a urazat nevinne deticky... Je vidno inteligenciu...

rusalinka
23. sep 2016

@xxxxxnnnnn, pozrieš sa na to pls? 🙂 Ď.

evittam
23. sep 2016

@maminka1986 To si ako toto dovoľuješ vôbec napísať?!! Máš 5 mesačné dieťa a už vieš, že čo má v hlave?! Ak píšeš o bumerangu mala by si vedieť o čom píšeš.....

evittam
23. sep 2016

@lolalita No a s jednou takou tu momentálne máme bohužiaľ dočinenia. 😒

lolalita
23. sep 2016

@evittam Vôbec na tú pani netreba reagovať. Ja ako mamina môjho vytúženého babatka by som pre neho aj zomrela. Trápi ma, keď s ním nie je niečo v poriadku a bojím sa oň a keďže aj ona mala problém so svojím babom, tiež si asi prešla peklom. Chcelo by to viac empatie, ale to niekto proste nezvláda a vlastne bolesti a trápenia si kompenzuje osočovanie druhych. Viem ako som sa trápila pre tu hlavičku, čiže chápem aké to je. Manžel sa so mnou aj hadal, že to nemám preháňať, že aj keby sa nezagulstila, tak vlásky veľa zakryjú. Pediatricka mi povedala, že koľko ľudí som dospelých vo svojom živote videla s ploskou hlavou. Zamyslela som sa a došlo mi, že sa to vekom určite troška zrovna, keď začne bábo sedieť a samozrejme, treba plohovat. Netreba sa na to vykašľať.

maminka1986
23. sep 2016

@lenkamaxim pokial viem začali uražať prvé oni mna ked napísali že moje dieťa nebude mat nič v hlave!!!!! treba aj čitať vyššie! ale ako vidim čo pasuje to sa čita .... takže ked oni mne na moje dieťa že bude mat prazdnu hlavu ale peknu tak oni čapatu a prazdnu§!!aj čitaj ked sa to rozum pozastavuje!

maminka1986
23. sep 2016

@evittam ty si začala uražať mna čo si napmätáš????? že moje dieťa bude mat prazdnu hlavu! tak sa uvedom ty!

maminka1986
23. sep 2016

končim tu debatu 🙂) lebo s takými ako vy to nemá vyznam ...jedna saprizna že je lenivá nosit svoje dieťa a ma zležanu hlavu potom sa rozčuluje ked jej človek povie pravdu...dalšie detto aby ste neprišli o chrbticu...no je mi vas luto a hlavne vašich deti,že budu mať zležane hlavy kvoli matkám ktore ich nechali ležať v buducnosti vam určiteee podakuju :D :D
a dalšie čo plačete že maju hlavy čapate no vadaka vám lenivým čo ich nevezmete na ruky🙂 stojim si za týmto nazoro aj budem ! moje dieťa ma halvičku krásnu a ako aj x deti v našej rodine lebo matky ich AJ PONOSILI a nešmarili len do koča či postele! a k tomu že ste mi priali podaktore aby moje dieta malo prázdno v hlave aby sa vám to nevrtáilo !karma je zdarma :D

lenkamaxim
23. sep 2016

@maminka1986 hej treba citat aj vyssie ako si och ty dojrazala,ze co su za matky za to ze nezdielaju tvoj nazor o non stop noseni dietata na rukach

lenkamaxim
23. sep 2016

@maminka1986 a deti mavaju zlezane hlavky aj ked su uz v maternici,aj za to moze matka? Co si ho ma ako v tej maternici pretocit? Alebo napriklad kratka pupocna snura... Ach jaj

holubicka28
23. sep 2016

@maminka1986 moja mala zlezanu hlavicku nema a ani nemala, nie je to o noseni, ale spravnom polohovani, hlavne v spanku v noci, cca kazde 2-3 hodky na opacny bok, od cca 2-3 mesiacov sa davala na bok sama, nepreferovala ziadnu stranu. Tak som s polohovanim prestala.
A co sa tyka urazania, si precitaj svoj prvy prispevok..preto tie reakcie ostatnych.

6326eva
23. sep 2016

baby naco na nu reagujete? nechapem... ona si bude stale svoje.

xxxxxnnnnn
23. sep 2016

Ahojte,

vzhľadom na to, že diskusia sa začína vyvíjať nesprávnym smerom, musím zasiahnuť. Úplne ste odbočili od pôvodného názvu, diskusia je plná urážok....... MK je stránka pre mamičky. Ide o verejnú stránku, a preto sa do diskusie môže zapojiť hociktorá z Vás. Je dôležité, aby ste dokázali prijať názor aj druhej mamičky a nepresadzovať si len svoj.

Poprosím Vás, aby ste sa k diskusii "´Zaguľatila sa už vášmu bábätku zležaná hlavička?" vyjadrovali presne. Zakladateľka Vás poprosila o pomoc a rady a nie o písanie nemiestnych komentárov a urážok.

Každá diskusia je najplodnejšia a prebieha bez zbytočných vyhrotených osobných konfliktov vtedy, ak si každý uvedomí, že aj keď s niekým nesúhlasím, snažím sa obracať sa naňho len s vecnými argumentami a nie hodnoteniami jeho osoby alebo zovšeobecneniami o “jemu podobných.”

Verím, že dokážete dať osobné pocity bokom a debatovať navzájom naďalej s rešpektom a konštruktívne.

Ak sa bude diskusia uberať nesprávnym smerom, budem nútená ju uzamknúť.

Ďakujem za porozumenie
Adminka fóra

eviii
14. okt 2016

@lenka07 prosím ťa, ako sa tvojej sesternicu podarilo upraviť malému hlávku? Moj má 2roky a 5 mesiacov a ma hlavičku mierne vylezanu na pravej strane. Smažíme sa ho ešte polohovať, aby sa mu to upravilo, ale neviem či to ešte pomoze. Bola by som vďačná za radu ☺ ďakujem

janafox
1. jan 2017

@eviii My sa tiez trapime so zlezanou hlavickou na pravej strane. Maly mal stuhnuty krcny sval od narodenia, mozno Aj ako dosledok kliestoveho porodu. Najskor sme skusali vsetko mozme, nic nepomahalo, mala som pocit ze sa to Len zhorsuje a dr vravela ze SA to napravi Samo. V 7 mes to mal Tak strasne zlezane, Ze to vyzeralo Ze ma odseknuty kus hlavy a mal rozdiel Medzi pravou a lavou stranou 1,9 cm! Okamzite som mu zohnala tu ortezu, ktoru Vsak zacal nosit az v 8,5 mes nakolko Mali vsade dovolenku tyzden, Potom vyroba trvala 3 tyzdne a dalsi tyzden sa to nosi a dava dole Aby si navykol. Za ten mesiac cakania SA mu ale hlavka asi sama napravila trochu a cca v 9 mes mal rozdiel 1,2 cm. Potom hlavka asi nerastla moc Lebo to uz ide velmi pomaly a v 11 mes mal stale rozdiel 1,1cm. Buduci tyzden 6.1.2017 bude Mat 12 mes a Ideme po mesiaci Na kontrolu. Myslim, Ze to ma lepsie, okolo 12 mes rastie hlavka rychlejsie ale stale ju ma zlezanu. Neviem ci SA mu niekedy napravi, ortezu nosime 3,5 mes ale uz v takomto veku sa zazraky cakat nedaju a ked SA uzavrie fontanella tak uz to nepomoze vobec. A nam SA uz tiez uzatvara. V 2,5 Roku nam povedali Ze Je neskoro. Minuly tyzden som bola Na nakupoch a videla som asi 8 roc chlapca a mal Na jednej strane strasne splostenu hlavu, zostala mu taka, ked uz kosti zrastu uz sa s tym neda nic robit

gdulskadarina
13. feb 2017

niektorym detickam to proste dlhsie trva kym sa hlavinka upravi a nadobudne ten spravny tvar🙂 este by som paniku nerobila a ak sa ti zda ze sa jej to vobec neupravuje treba zbehnut k pediatricke mozno ti poradi ako este spravnejsie polohovat hlavinku ale myslim ze sa ani nenazdas a bude vsetko ok

lulu_123
1. apr 2017

Ahojte prosim upravila sa vasim detickam hlavicka??? Nas drobcek ma 4 mesiace a ma ju riadne zlezanu. Akokolvek som sa snazila a stale som ho polohovala od narodenia.... a stale ho polohujem ale on si ju vzdy otoci rovno. Dakujem za kazdu odpoved 🙂

jankajas
4. apr 2017

@janie9481 ahoj ako vyzera a kde si kupila ten vankus prosim. Ďakujem

janie9481
4. apr 2017

@jankajas ahoj, no kupila som ho cez internet na jednej stranke, ale je aj na amazone ale z tej stranky ma vysiel najlacnejsie. Pohladam forku a dam ju sem ako vyzera vankus aj stranku mozem tiez. Ale skus napisat do googlu Mimos pillow co ti najde.

janafox
4. apr 2017

@lulu_123 No nam sa nezagulatila, bohuzial...Nosili sme aj prilbu 5 mesiacov, ale potom sa mu uz uzavrela fontanela, lebo zacal dost neskoro v 8,5 mes s nosenim helmicky, nosil do 13,5 mes a z deformity 1,7 cm sa to napravilo na deformitu 0,9 cm, uz to nie je tak strasne vidiet, ma dlhsie vlasy, tak tie to zakryju, ale ked mu umyvam hlavu, tak to riadne vidno, ze ma jednu stranu skoro o 1cm plochejsiu. Treba to hlavne skoro podchytit, hlava rastie najviac medzi 5-7 mes, takze ak nepomaha polohovanie, urcite dajte tu helmu.Kazdemu koho poznam, ze ju nosil, pomohla.

lolalita
4. apr 2017

@lulu_123 Ja som polohovala a polohovala. Ešte aj v kočíku vonku som ho otáčala. V noci som ho otáčala a podkladala. Mala som aj vankúšik s dierou a aj taký špeciálny vankúš, aby sa neotočil. Našťastie, nám sa zaguľatila, ale chcelo to veľa práce.

lulu_123
5. apr 2017

Noo nad tou prilbou som uz aj ja rozmyslala... ideme do poradne tak sa opytam doktorky ake su moznosti lebo ako sa snazim tak sa mu to dako negulati...☹ dakujem za kazdu jednu reakciu 🙂

gemini255
13. júl 2017

@maminka1986 nehnevaj sa, ale nie je to len o tom. asi mas malo nastudovane. moj prvy syn ukazkova hlavicka, druhy syn bol na brusku este ovela castejsie, stale noseny, vysledok je taky,ze ma placku vzadu. kazdy mi hovori to sa spravi, co riesim. a v plagiu v Ostrave tazka deformita a bude mat helmicku. je to "len" kozmeticke, neurochirurg povedal, same sa to nespravi. a ja to nenecham tak. budem urcite stretavat divne tvory na ulici a pocuvat hlupe komentare od ludi, co o tom vedia nic, ale prezijem to.