Upraví sa trojmesačnému synovi zležaná hlavička?

Zodpovedané
3. feb 2021

Dobrý deň,

môj trojmesačný synček má vzadu na pravej strane zležanú hlavičku, nakoľko zo začiatku uprednostňoval len jednu stranu. Už ju tak neuprednostňuje, stále mu ju upravujeme a býva aj veľa na brušku.

Synček má aj mierne pravú stranu celú tak viac dopredu. Nemá rovné čelo. Ono to nie je vidno. Len zozadu, keď leží. V troch mesiacoch sme boli na kontrolnom sone hlavičky. Doktorka mu merala fontanelu a vravela nám o zležanej hlavičke.

Všimla by si primárka ak by mal zrastené švy?

Je šanca, že sa mu hlavička upraví?

Ďakujem

Dobrý deň,

šanca určite je, ak by bolo z ležanie príliš veľké a je možné dávať korekčné helmy na mieru.

Čo sa týka švov, ak by predčasne zrastali to by sa prejavovalo ako výrazne kraniosynostózy, čo by si lekár určite všimol.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas