15 ročná slečna nemá vlastnú izbu

andy1789
10. okt 2020

Dobrý deň, mám 14 rokov a už 6 rokov nemám vlastnú izbu. Som odkázaná na to, že spím s mojim tatom v jednej izbe a to dokonca v jednej posteli. Nejde o to, že by sme mali nejaký malý dom, ba práve naopak máme ho dosť veľký na to, že som len ja a tato. Možností, kde by som mohla mať izbu je veľa, ale môj tato mi ju nechce dopriať. Už 6 rokov ho prosím o izbu, no on ma vždy odbie argumentom, že má veľa práce alebo, že ho niečo bolí. Vždy, keď príde niekto na návštevu, tak sa veľmi hanbím. A už neviem čo mám s tým robiť, na brigádu ešte chodiť nemôžem a, že by som si kúpila vlastný byt už vôbec nepripadá v úvahu. Nevedeli by ste mi nejak pomôcť ako ho presvedčiť, prosím?

andy1789
autor
10. okt 2020

@komplikovana ďakujem za správu. Viackrát som mu povedala, že mu pomôžem s malovaním, ale on ma zakaždým odbil tým, že nemá čas. Keď som mu to dnes ráno spomenula, že by sme mohli vymalovať, tak po mne začal kričať. Takže neviem. Ale skúsim sa mu ešte prihovoriť

komplikovana
10. okt 2020

ked clovek krici, naznacuje, ze ma strach. Tvoj otec sa boji. Pravdepodobne samoty. Tazka je komunikacia s takym clovekom, ktory nechce nic pocut. Vysvetli aspon co najviac svoje pocity a argumenty babke, snad ju by mohol pocuvnut. Naozaj je cas, aby si mala vlastnu izbu.

andy1789
autor
10. okt 2020

@komplikovana s babkou som sa už rozprávala, sľúbila, že sa s ním porozpráva, ale neviem či to zmení jeho názor.

simca06022011
10. okt 2020

@andy1789 no nik nepríde s čarovným riešením. Mňa v 14 keby otec držal vo svojej posteli tak sa ho spýtam, či nie je uchyl a nehanbí sa, nech okamžite mi izbu zariadi.. To nie je nič extra namahave. Do trepať koberec, postel a skriňu sme my zvládli za pol dna aj s po skladaním. Ma nejaké duševné problémy? Inú rodinu nemáte? Máš 14, v tom veku som ja bežne nábytok po byte presúvala ako sa mi chcelo, rodičom som vedela povedať čo sa mi nepaci/páci.. Keď nezareaguje, tak toto je priam na socialku. Nehnevaj sa... Ja viem ze ocka ľúbiš atď, ale on ti ma vytvárať vhodné prostredie na dospievanie. A je divne keď nevie takúto jednoduchu vec zariadiť.

simca06022011
10. okt 2020

@andy1789 vykašli sa na maľovanie, nech ti donesie a kúpi posteľ, stôl a skriňu.. To je základ... Steny si aj sama namalujes.

andy1789
autor
10. okt 2020

@simca06022011 akurát som mu aj vravela, že kedy s tým konečne začneme, ale len opäť povedal, že mu je zle. Nábytok by som si do tej izby aj priviezla, ale máme schody a miesto, kde mám mať izbu je na druhom poschodí.

bimbambim
10. okt 2020

Daj mi číslo na tvojho otca a hneď mu vysvetlím ,že už je teraz neskoro zariadovat izbu pre teba čo sa zabudol v minulosti či čo.Je smutné že umrela blízka osoba ale nie je ani prvý ani posledný

simca06022011
10. okt 2020

@andy1789 keď mu je zle, nech na to niekoho vybaví a dá sa liečiť. Je to choré, aby sa takto dospelý muž-otec správal.

cacianka
10. okt 2020

To sa neboj. Prva a hlavna cesta je pracovať s rodinou aby sa dostala na správnu cestu a rozumne fungovala. Decak je už extrémne riešenie ak by boli u vas problemy fakt obrovske a nežiaduce.
Alkohol, psychické alebo fyzické týranie, zneužívanie, drogy, ťažký psychiatricky stav a to asi u vas nie je. Takze sa fakt neboj tejto cesty.
Pripadne by ste mali mat v škole psychologičku, skus sa porozprávať aj s ňou.
🍀🍀🍀

andy1789
autor
10. okt 2020

@cacianka ďakujem 🥰

ukulela
10. okt 2020

@andy1789 tu baby iez nemáš celkom správny postoj, nedá sa, jegiem, nemôžem .... Tak zavoláš spolužiakov a valendu/matrac vynesieme spolu. A skrátka choď na otca z opačnej strany. Nespomínaj izbu, aké začni s tým, že sa už necítis dobre v jednej posteli, si v puberte, chceš súkromie. Povedz kľudne aj že máš menzes a nie je ti to príjemné, že nemáš súkromie. Že by si si aj kamošku zavolala, ale nemáš kde.

kubkovamama
10. okt 2020

@andy1789 my sme z okolia,v TN som za 5 min,kľudne ti pomôžeme zohnať a vyniesť aj komplet izbu.

catherinah
10. okt 2020

@kubkovamama tak teraz som zvedavá na reakciu slečny. Ak je to pravda, ja by som vasu ponuku brala. Moze Ta predstavit ako kamaratkinu mamu trebars, ak sa boji, ze by otec kvoli hanbe utocil

lintu
11. okt 2020

Otec ti po zdravotnej a psychickej stranke pride v pohode? Zaujima sa o teba? Dokaze si ta vypocut, kupi ti, co potrebujes (teda okrem vybavenia tej izby)? Teoreticky moze byt totiz v stave, kedy ho do zivota treba trochu nakopnut. Pripomenut mu, ze ho mas rada, zalezi ti na nom, pripadne sa onho bojis a ked mu byva tak casto zle mal by so sebou nieco robit, aby sa mu nieco nestalo, lebo este nechces onho prist + umrtim mamy nestratil niekoho blizkeho len on... Ak si s otcom nemala este takyto otvoreny rozhovor, tak mu to povedz. Ak je smutny, mozno to potrebuje pocut.

lauriema
11. okt 2020

@tosomja môj syn má 8 rokov a do kepelne ma nepusti....

lea202
11. okt 2020

Máš starých rodičov? Aj to by bola cesta, proste by som povedala, že chcem spávať sama, že ti to takto vadí a buď to nejak scápete alebo v tom dome spať prote nebudeš

andy1789
autor
11. okt 2020

@kubkovamama už som sa včera s tatom rozprávala a sľúbil, že sa do toho v pondelok pustí, ak sa zase z toho len vyvlečie tak asi ponuku zoberiem, ale zatiaľ len ďakujem za ponuku. Keby sa niečo zmenilo tak sa ozvem

andy1789
autor
11. okt 2020

@lintu zaujíma sa o mňa, kupuje mi veci čo potrebujem a často krát mi kúpi aj vec, ktorú vôbec nepotrebujem, len tá izba no. Veľakrát som mu vravela, že aby išiel k doktorovi, ale vždy mi povedal, že nemá čas na to si len tak vymeškávať dni v robote, je zlatník vo firme je ich málo a teraz sa zrazu všetci chcú vydávať. Takže z jeden strany chápem, že nechce vymeškávať dni v robote, lebo tú robotu má naozaj rád a nechce o ňu prísť, ale zase nie som rada, že hazarduje zo svojím zdravým. Cez víkend chodí k babke, kedže moja babka býva na dedine a kúri drevom, blíži sa zima a on sa zase namáha tým, že chodí do hory pre drevo a tak.

cacianka
11. okt 2020

@andy1789 no vidis - chodi k babke, tak chod aj ty a pri vareni babku spracuj a pri oddýchu s cajom si veeeelmi dorazne pohovorte vsetci 3

ivka21
11. okt 2020

Ja by som poprosila babku tetu o pomoc možno nejakú staršiu posteľ majú, pripadne ak dostaneš peniaze na narodeniny, vianoce si odlož a kúp za to. A si v takom veku že súkromie potrebujes a oni ako ženy by to mali pochopiť. A kým nemáš inú možnosť je dobrý aj ten gauč v obývačke.

23nika93
11. okt 2020

Vymyslená téma aby zase vyburcovala ženy na MK

kika911
16. okt 2020

@andy1789 podľa mňa by malo mať každé dieťa vlastnú postel a pubertiaci už aj to svoje súkromie. Síce mam izbu so sestrou ale každá má svoju posteľ a keby mame voľnú miestnosť tak by som mala vlastnú izbu. Moji rodičia chápu že chcem mať svoje súkromie tak to je jeden z dôvodou prečo sa budeme sťahovať. Ale poradiť ti neviem. Budem ti držať palce aby ti to vyšlo

liuskaaaa
26. feb 2023

@andy1789 no asi mu povedz že sa hanbíš keď príde kamarát .Jednoducho sa s ním dohodni.

lavinis
26. feb 2023

@andy1789 dúfam, že vymyslená téma, 15r nemôže, preboha, spať s otcom v jednej posteli!

rodinka20
26. feb 2023

Uvidíme či sa ešte autor ozve