15-ročnej dcére som našla sexuálne pomôcky

9. jan 2020

Ahojte. Potrebovala by som počuť názory, rady, prípadne skúsenosti. Dnes ráno som našla v dcerinej posteli sexuálne pomôcky. Konkrétne lubrikacny gel a vibrator. Neviem kde to vzala, keďže to nekupite len tak hocikde. Neviem ako reagovať A či vôbec 😒 Dcéra bude mať o 2 týždne 15 rokov.
Ako by ste reagovali vy? Čo by ste spravili?

vevesh
9. jan 2020

@taskataska viem, co bolo, ked bolo a nebolo to jpp a ani dojmy so spomienkovej nostalgie. Jednoducho rodicom dievcat neboli "partneri" a vek po chuti, tak sa do toho obuli. A myslim si, ze keby ze mame taky sudny system ako v us ci v nemecku, bolo by tych pripadov aj viac. A zijem momentalne v nemecku- tu to stale este funguje, ak sa staznost poda...o tom potom, kolko rodicov to naozaj riesi, ak to riesi...

sissy27
9. jan 2020

@vevesh mýliš sa, veková hranica na legálny sex je presne stanovená - na slovensku je to 15 rokov. Trestnému stíhaniu bude samozrejme vystavený ten druhý, starší, nie maloletá osoba (pod 15 rokov) (nie je rozhodujúce či muž alebo žena). Ak sa nemýlim je to paragraf 201 trestného zákona.

ivett1
10. jan 2020

mňa by taký objav teda šokoval...a priznám sa asi by som sa cez to nejako "preniesla"lebo si neviem predstaviť náš "rozhovor", čo by nasledoval ... pochybujem, že témy ako to robí (či už s chalanom alebo s "pomôckou") preberajú decká s rodičmi ...
je pravda, že nemám s tým skúsenosť ... naša dcéra bežné poučné rozhovory má absolvované ...
btw mňa by teda dosť zaujímalo ako sa k tej pomôcke dostala a na aký podnet - niekto jej to poradil? a kto? kamoška/kamoš/všemocný google? ... hm ... to len zo zvedavosti
PS:... je hrozné ako nám tie naše malé detičky rastú a dospievajú pred očami ... mám to doma ...

lenka_eli
10. jan 2020

Neviem prečo sa tak čudujete, kde ho zobrala. Aj keby ho nedostala od kamarátok, už si od vás niekedy nejaký eshop pýtal overenie OP, keď ste nakupovali pomôcky? Mladí ľudia vedia, ako nakupovať cez internet, dá sa tam kúpiť naozaj všetko a zaplatia na dobierku, takže im ani netreba mať účet v banke.

ivett1
10. jan 2020

ja sa teda čudujem...kde 14 tka skoro 15 tka "zoberie" takúto pomôcku ... hlavne mi ide o to, ako jej to vôbec napadlo ... rady mamičiek, ktoré nemajú alebo nemali deti v tomto veku sú typu "možno to takto budem riešiť ja, keď budem mať dcéru v tomto veku" ... to, že sme každá jedna mali už 14-15 rokov neznamená, že vieme poradiť ... inak dosť pochybujem, že sa tu nájde nejaká, ktorá má vibrátor od 14tich 🙂 ... či? ...
PS: naša dcéra ma 13 a pol ... preto ma to zaujalo ... tento vek je náročný a ja nechcem, aby si kvôli tomu, že sme sa ako rodičia dosť "nečudovali" a nezaujímali, pokazila "dospievanie" ...aj tak ju to momentálne patrične otravuje (to "dospievanie") ...
a ešte jedna poznámka ... keďže nezarába a peniaze jej dávame my, tak všetky "väčšie obchody" idú cez nás (rodičov), no zatiaľ nám hovorí o všetkých nákupoch, ani by nemusela, ale tak si zvykla ... dopĺňame jej predsa kredit🙂

sunny8
10. jan 2020

To ja by som asi bez porážky nedala 🙈 fakt neviem ako by som reagovala ale asi by sa vo mne miešali pocity sklamania a podozrievania že čo ešte popri tom.. ja som na také veci stará škola .. ja sama som v živote žiadnu hračku nemala a pravdepodobne by som to neschválila ani dcére a už vôbec nie takej mladej. Moje deti sú ešte veľmi malé a sama neviem kedy je vhodná doba hovoriť o sexe a to hlavne preto aby sa tomuto zabránilo. No ale nehanbila by som sa ísť za ňou a opýtať sa jej narovinu. Si matka a máš na to právo aj za cenu že ju zahanbíš. Viem že keby to urobím ja moji rodičia by ma rovno zabili (myslím v jej veku nie v mojom terajšom) 😂

deer123
10. jan 2020

@sadika By má zaujímalo ako to s tým súvisí...

lucyluv
17. jan 2020

Podla mna to urcite od niekoho dostala, bud ako vtipny darcek od kamosov, alebo daky starsi milenec 🙂

katkabg
17. jan 2020
https://www.youtube.com/watch?v=_zPTCuD9Xs4

ODPORUCAM POZRIET...VELMI DOBRY FILM O DNESNEJ DOBE.Hlavne nech kuknu zeny matky co maju dcerky.

ckatka
17. jan 2020

Boooze ženy vy ste voľake pruderne...
V 15 som mala.prvy sex dávno za sebou a svoje telo.som poznala dokonale hádam od prvej menštruácie (keď pochopíš že krv ide iným otvorom ako cikaš). 🤦‍♀️
Je to hádam 20 rokov dozadu. Co by som vtedy dala za nejake normálne hračky...aby som nemusela používať alternatívy doma nájdené.... 😂😂😂 Moja otázka je čo si tam hľadala? Od 15 by som decku asi do izby moc neliezla, no...
Keď jej to povieš, bude zle. Bude sa hanbiť nebude ti veriť.
Informácie informácie a ešte raz informácie. Iné jej nemáš čo dať.

aylinn
18. jan 2020

@ckatka alternativy doma najdene 😁🙏🙏

vroni
18. jan 2020

@vevesh, toto ma, pokiaľ viem, Nemecko a Rakúsko, že do 18 je to obmedzené vekovým rozdielom. Väčšina krajín túto vtákovinu v zákone nema, proste do 14, 15, 16 ta ochraňuje zákon, potom môžeš sexovať, s kým len chceš (s par výnimkami, ale tie nehovoria o veku, skôr o pozícii)

predajmamina
20. jan 2020

@limetka69 sa hanbíš si to kupovať osobné ?

limetka69
20. jan 2020

@predajmamina Ano, ale asi skor, ze niekoho znameho stretnem pri vchadzani a vychadzani, ale zase si nemysli neviem co. Mam jeden vybrator a viac mi netreba 😂

aylinn
20. jan 2020

@limetka69 ver ze treba ked sa pokazi alebo stratis nabijacku 😂

lucia2610
21. jan 2020

Ja verim ze je to sok pre matku.ja mam 13 rocneho syna a viem ze to caka aj mna ale dufam ze o dost neskor.ale ked si spomeniem na svoju mladost tiez som zacala sexualne zit tesne po 15tke.treba sa s nou porozpravat

essenceee
15. máj 2020

rozhodne sa s nou musiš porozpravat a daj vediet, ako to dopadlo. nenašla niečo taketo napriklad u teba? Ja osobne mam doa avibrator, ale mam ho tak schovany, že ho naozaj nenajde

adolf_hitler
Odpoveď bola odstránená
Zobraz