Ako by ste reagovali, keby toto napíše niekto vašej 15 ročnej dcére?

danulda
4. jan 2012

čo by ma malo ešte trapiť???...a ked si už našla tu adresu prečo si mu to nedala...??Mna nezaujma aku krasnu retazku si od neho dostala..daj si ju do založne a kup si niečo na seba..🙂)Moja pekná...má ma to čo trápiť neželám si aby za ním chodila hentaka opica...A chcem videť toho chudaka čo s tebou chodí....Ten na tom musí byť dobre zle

emily_666
4. jan 2012

že to napísala nejaká chuderka, ja tomu nerozumiem, ale však oni dve asi vedia, o čom to je, nie?

jasminet
4. jan 2012

nic, pretoze by som nepochopila ani slovo o co vlastne ide.... 😀

maminuska
4. jan 2012

Asi nič. Sú to dievčatá v puberte a tie si povykrikujú že až. Možno len dcére odporučila aby si lepšie vyberala ľudí s ktorými sa stýka.

magic08
4. jan 2012

Neiem, nerozumiem dobre tomu textu. Vytrhnute z kontextu. AK o tom dcere povies, prestane ti verit, ze sa jej hrabes v sukromi, AK jej to nepovies, budes sa trapit.

luciferova
4. jan 2012

riesila by som to s dcerou a potom pisala do fora, keby som vedela nieco blizsie k tomu 😅 lebo toto asi nepochopi ziadna osoba tuna..

poleva
4. jan 2012

fíha,to čo toto?

vefi89
4. jan 2012

ja som asi pochopila... 😅😀
neviem, či ti to dcéra dala prečítať, alebo si sa je hrabal v pošte...
ak si sa jej hrabal, tak dcére vysvetli, že ak bude mať akýkoľvek problém, nech sa na teba obráti, že je pomôžeš, poradíš...
ak ti to dala ona prečítať, tak by si mala reagovať ako matka... nie? kto je tá druhá baba, čo jej toto písala? a o akého chlapca ide? ak sa ti ozaj priznala, mala by si sa spýtať tieto základné otázky a na základe toho jednať s ňou..
ale pokiaľ si to ozaj len vyhrabala z jej pošty, tak ju treba presvedčiť o tom, že v tebe nájde podporu 😉

kiwi82
4. jan 2012

ahoj, no, to by bolo fajn vedieť, co sa odohráva v hlavách 15 ročných dievčat, je to náročné obdobie. to je predpokladám sms, ktorú dostala tvoja dcéra od nejakej "kamošky". najelšpie by bolo sa nejako s dcérou porozprávať, ale nenápadne, lebo asi si sa ty dostala k jej mobilu, teda by nebolo dobré povedať, že si čítala jej správy, aby si nestratila jej dôveru. pokúšam sa nejako rozanalizovať tú správu, je to tak čudne napísané. ale mne z toho nejako vyšlo, že tvoja dcéra dostala retiazku od priateľa svojej kamarátky, ktorá dcéru nazýva " hentaka opica" . lebo ju chcela ešte aj ponížiť, (neber to osobne), že sa jej nepáči ako chodí oblečená a nech si tú retiazku dá do záložne a kúpi si niečo na seba. asi tá kamoška vidí, že jej priateľovi nie je tvoja dcéra ľahostajná a aspoň takto ju chce ponížiť,nech si dačo za to kúpi na seba.... no a pridala ešte toho prateľa, že musí byť na tom zle..... ale čo má byť to s tou adresou čo našla a s tou vecou vecou čo mu nedala.... tak to neviem....
škoda, že si to tu nedala ako diskusiu, ale ako tázku, možno by sme na niečo spoločne prišli. teda ja neviem, či ty máš šajnu, možno ty poznáš súvislosti.....

stanislavao
4. jan 2012

to co je toto tu zac? nepochopila som z toho nic, len to, ze ide o nejake pubertalne dohadovacky.

andreah25
4. jan 2012

Nerozumiem tej správe, o čom točí, Tvoja dcéra však tomu isto rozumie. No a čo s tým urobiť? Záleží, ako si sa k tej správe dostala, t.j. či Ti ju dala dcéra prečítať, alebo si ju našla sama. Pokiaľ si ju Ty našla - je jedno akým spôsobom - nerob nič! Je totiž vo veku, kedy by si sa snažila akokoľvek pomôcť, nepadne to na úrodnú pôdu a budeš tá zlá, čo nerešpektuje jej súkromie a môže sa stať, že aj keď by sa Ti chcela niekedy s niečím zveriť tak to neurobí, lebo Ti nebude veriť.
Ak Ti ju však sama poskytla, treba sa len porozprávať, ubezpečiť ju, že vôbec nie je žiadna opica, že je pekné a inteligentné dievča, ktoré ľudí s podobným zmýšľaním ako odosielateľka správy berú s rezervou a netreba si ich všímať, ale mimo domu by som za ňu nič neriešila, pretože medzi rovesníkmi môže potom dopadnúť tak, že to je tá, čo za ňu mamička furt oroduje a od nej ruky preč.

nice202
4. jan 2012

jooj, ved to je puberta!

traktor
4. jan 2012

nijak...15 rocna je uz slecna ..a toto patri do jej sukromia a ma si to vyriesit sama / pokial za tym nie je viac, co som tu nevycitala /..toto su len take nastrocne recicky a povedacky..nic strasne, co by ma poburilo alebo by som s toho mala mat pocit, ze to mam riesit..su to uz skoro zeny, su dni, ked su spolu, su dni, ked sa hadaju a vykricia si vsetko..aj to co nemusi byt pravda... a kedze ja s dcerami si hovorime vsetko / ak moju pomoc potrebuju, vzdy mi to povedia a som tu pre ne , pomôzem im/, viem,kde travia cas, tak neriesim..dalsia vec je..ty si si to u nej precitala bez jej vedomia? ako ti ma potom verit? 😅 ..riesila si to s nou?vie o tom?..nabuduce skus inak polozit otazku, aby sa tomu dalo aj porozumiet...

ivett1
4. jan 2012

asi by bola vhodnejšia diskusia 😅 ...nie otázka... 😉
ja by som sa svojej dcéry spýtala, čo to má znamenať...prípadne nech mi to vysvetlí (možno, to nie je nič hrozné...)....a že by som sa hrabala v "jej súkromí" a stratila jej dôveru, to je trošku nadsadené 😅 ...v dnešnej dobe, plnej drog a "ktoviečoho ešte", hádam pochopí (aj keď je v puberte), že mám o ňu strach a sem-tam sa kontrole zo strany rodičov nevyhne... 😉

ivuska6
4. jan 2012

dievcata vradte sa rozumom do puberty a lahko pochopite oco sa jedna to dievca co to pisalo bud sa jej paci alebo ho neznasa toho chalana a mam taky pocit ze tvoja nieco objavila co ona napisala nanho preto jej povedala co mu to nedala ked zistila nakoho to napisala tvoja sa chvalila ze dostala neaku retiazku od frajera a ta doticna jej akoby zavidela kedze nevie ako na toho chalana a za tym chlapcom chodi neake ine dievca a tej ponadavala do opic zavidi ide ju rozpucit od jedu a kedze nieje kamoska tvojej dcere tak ponadavala aj na jej frajera ze je chudak aspon som tomu takto pochopila . dcere nehovor nic iba v tom pripade ak by zacala nieco ona otom su v puberte mam to doma ,ale mne sa luby dcera pochvalit stakymi vecami .

sympa1
4. jan 2012

🙂 hmmm v prvom rade by som sa nehrabala v dopisoch ci mejloch alebo spravach svojich deti..ale keby uz nahodou som na nieco natrafila a poburilo by ma to ze co sa asi deje..tak by spm skusila "nenapadne" okolkamy sa popytat dcery....ze ako s kamoskamy..ci ma nejakeho kamarata...a tak..ak by som videla ze nic sa nedeje, podla reakcii, tak ani ja by som to neriesila...ved je to vekom...ja si tiez pamatam vseliake ziarlivostne scenky svojich pubertalnych rovesnicok 😀

tamichloe
4. jan 2012

zmeraj si teplotu 😀 😀 😀 😀 a prečitej si ,čo si napísali...niektare fakt nemaju čo doma robit.... ☹ ☹ ☹ 😎 😎

luky1313
4. jan 2012

čooo, nechapem

miracko
4. jan 2012

Absolutne nechapem čo tým chcel básnik povedať,,, 😀 😀 😀

danu
5. jan 2012

@danulda Ked zakladas otazku, napis jasne co sa chces opytat