Ako prežiť pubertu?

kubkovamama
24. sep 2021

Asi len s nadhľadom,lebo dnes mám toho fakt dosť a snažím sa nevyletieť na inkriminovaného člena rodiny..Ale dajte,maminy násťročných,čo vám pomáha byť v kľude a nepokašľať to svojimi reakciami,aj keď máte sto chutí a riadny dôvod na jednu výchovnú.Ja som flegmoš,no čím je starší,tým ma vie krajšie vytočiť

zooeynka
24. sep 2021

Skus lexaurin 🙂 Sebe.

sonnenshein
24. sep 2021

@kubkovamama Ja si tak vzdy spomeniem na seba, a poviem si - tak Ti treba, toto je to, co Ti rodicia hovorili, ze pochopis, ked budes mat vlastne :D :D :D
Zn. 13.5 rocna dcera a 15 rocny syn

Ale vazne... je to len obdobie. Su zdravi, su na poriadku, a kym chodia do skoly, a sprchuju sa aspon 4x tyzdenne, zvladas to famozne!

kubkovamama
autor
24. sep 2021

@zooeynka mám,ale denne šoférujem,inak by už krabička padla😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
autor
24. sep 2021

@sonnenshein no šak už aj s tym sprchovaním ma začína jedovat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
24. sep 2021

@kubkovamama ale prosim ta... prezijes. Vzdy si spomen na svoju pubertu aka si bola milucka a prijemna na svojich rodicov. Deti nas musia v puberte jedovat, aby sa nam s nimi lahsie lucilo ked raz pojdu vlastnou cestou.

abbey1
24. sep 2021

Neviem komu čomu ďakovať, ale puberta staršej prešla úplne hladko. Uvidíme, ako bude s mladšou. Možno zavážil i fakt, že už som prešla pubertou s deťmi mojej sestry, ktorá mladučká zomrela.
Ale funguje fakt neprežívať všetko, byť vďační, že máme jeden druhého a veľa sa deťom od mala venovať a budovať si s nimi dôverný vzťah.
Lebo chyby robia oni i my. Dôležité je vedieť si sadnúť, vypočuť sa, možno aj najskôr vybuchnúť, pokričať. Ale keď viete, že sa máte radi, môžete si dôverovať, to je základ a pokiaľ nejde o život, skoro všetko sa dá urovnať.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
25. sep 2021

@kubkovamama tak mu povedz, ze ludia okolo neho mu nic nepovedia, ale vsimaju si to a pamatat si to budu. A ked mu uz k tomu nieco povedia, tak je naozaj zle, ze sa ktosi rozhodol tu trapnu zalezitost vziat na seba a povedat to nahlas za vsetkych.
Co si asi potom myslia ti ostatni.

Ja som toto jednemu z nasich deti hovorila a usmievalo sa nad tym. Odbijalo ma, ze som trapna, take blbosti nikto z kamosov neriesi... Az kym mu ktorysi kamos neprehodil vtipnu rypavu poznamku. Odvtedy je skoro kazdy den v sprche. 🙂
(Dovtedy som do jeho izby chodila na jeden nadych. Lebo vo dverach som vzdy dostala facku, smrad jak v opičárni).

Dalsie zas toto zazilo s vlasmi. Ked si vypoculo poznamku: To mas take mastne vlasy?
Odvtedy chodi kazdy treti den za mnou, strci mu hlavu pod nos: Mama, je to este dobre, ci ich uz mam ist umyt?
(Dovtedy, kym sa nich nedali vyprazat hranolky, ho ani nehlo. Mohla som sa pokrajat.)

Mne je potom dopriaty vitazny okamih, ked s materskym zadostucinenim vyhlasim: Ja som vam to hovorila. 😁
A na imaginarnu policku si postavim dalsiu imaginarnu cenu za to, ze som zas o kusok zvladla prezit pubertu svojich deti. Aby ma netrafilo.
Najcennejsie trofeje su za to, ked ich preargumentujem bez toho, aby som musela pouzit rodicovske eso: Lebo som to povedala!!!!

0silvia0
25. sep 2021

@kubkovamama ja som so smradlavymi detmi problemy nemala, oni sa obaja stale sprchuju. Ale ako mnohi pubertiaci boli lenivi a vybuchy v izbe, bordelari, vsetko na poslednu chvilu a tak...
Naucila som sa v pokoji na ich chyby jemne poukazat cez niekoho ineho. Priklad: syn mal auto v servise a pan mechanik nejak nedodrziaval termin kedy ma byt auto hotove. Syn bol uz nervozny, lebo sa potreboval dostat na brigadu a musel otravovat kamosa aby ho vozil. Hovorim mu, ty keby si bol mechanik, bol by si taky isty. Tiez robis vsetko na poslednu chvilu a odsuvas veci na neskor, ved to je to iste... Vyzeralo, ze syn si to uvedomil a uz nesomral...

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
25. sep 2021

@anita1978 no tak to by som mala oci na stopkach aj ja. Ja som v tomto veku kontrolovala, vypocuvala, vela vela komunikovala. Toto je kriticky vek, mne sa casom syn tiez s kadecim popriznaval🥴, nastastie uz je celkom upratany.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
25. sep 2021

@anita1978 nie nehanbi sa. Normalne povedz, pocuj, spehujem vas a strasne ma zaujima kam pravidelne miznete... Ja by som sa narovinu spytala.

luccija
25. sep 2021

@kubkovamama len prežiť🙂tiež mám niekedy nervy na dranc.vsetko ofrfle, nič nemáme na jedenie a chladnička sa nedá ani zavrieť.Stale niečo požadujeme, jeden deň ako med o hodinu hromy blesky.Oblecenie všade nahadzane, pri sprchovaní minie 3,4 uteráky, osušky mokrá celá kúpeľňa.Hlavne, že si na noc strieka moju voňavku🙂Všetko na poslednú chvíľu a potom ráno nervy, že nevie nájsť kľúče, ešte zistí, že mala priniesť projekt...ja nemám rada robiť veci v zhone a to decko má vždy vie najviac vytočiť.Ale tak snáď prežijeme zachvilu si nájde frajera, partiu a budeme riešiť zase iné veci.

luccija
25. sep 2021

@anita1978 tiež mám pocit, že vyslovene provokuje a ja hlúpa sa vždy chytím🙂muž len mlčí a mávne rukou.Potom sa s ním pohadam prečo musím všetko riešiť ja.U nás je kľud, keď ideme preč výlet, so psom do lesa to aj rozpráva a niečo sa dozvieme.Inac doma svoj svet.Len počujem buchnúť dvere dlho nič potom vylezie či si môže niečo objednať a čo máme jesť🙂
@0silvia0 teba si pamätám ako si napísala, že príde čas kedy bude len v izbe strcena a už je to tu.Pridem do izby, že čo sa deje?no nič dieťa moje chcem byť chvíľu s tebou na porazenie.

0silvia0
25. sep 2021

@luccija no ja som zas trocha dalej😔... dnes ma dcera prvu kerku a ked som trocha komentovala, tak som dostala vycitku ze ci sa ma má chodit pytat, co sa jej ma pacit😬🥴

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
25. sep 2021

@anita1978 takže si tak isto otravná ako ja🙂Mne povie veď viem nie som hlúpa a prídem tam a je to rozhádzané tak ako vždy hlavne, že vie a netreba jej to hovoriť...

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
25. sep 2021

@anita1978 ano, aj ja som kontrolovala, veci, maily, penazenku🙈... uz to davno nerobim, uz ma takmer 20, ale v hentom besnom veku okolo 15 rokov som kontrovala🥺

kubkovamama
autor
26. sep 2021

Mne baby ani tak nevadí bordel-ako hnevá ma to,ale zas nemá mu kto ísť príkladom 😃 poriadok a čistotu doma idem asi iba ja,muž je tiež strašny bordelar.Skor ma hnevá to správanie a taaaak.neskutočná lenivosť, nechápem kde to pobral.My sme chodili po krúžkoch,behali kade-tade..k mame som si v živote nedovolila to čo moj.Neviem,asi už som fakt iná generácia,iná doba.Chapem,že decká to teraz majú ťažké, ale čo my,chudery matky😂 Hľadám nejaký spôsob ako to neprežívať až tak,veď nebude to večne,jedine sa bojím aby nešiel zlým smerom a aby z neho bol slušný človek

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
26. sep 2021

@kubkovamama tak oni sú všetci väčšinou leniví.Tiez máš tendenciu to porovnávať ako ja celé dni vonku kamarátky, hrali sme tenis o panelák, skákali gumu stále sa niečo dialo.Su iná generácia o veľa prichádzajú a ich deti budú zase iné.Kazdy je doma na svojom mobile tie siete, hry a oblbovaky nikomu nerobia dobre.Moja je domased má jednu dve kamarátky, ktoré k nám raz za čas prídu a hotovo.Je dosť introvert čo ja ako extrovert si stale myslím, že by mala žiť aktívnejšie🙂)Puberta je čas negativizmu frflania dokazovania rodičom, že všetko čo robia ako myslia je zle🙂Ešte tak pred rokom ma to trápilo ako sa zmenila a také dobré dievča to bolo🙂)vzdy sa dalo dohodnúť nikdy by som nepovedala, že sa tak zmení.Co už treba to prijať.Ale zase, keď počujem ako iní sa trápia, že dieťa nie je doma vypne mobil, fajčia, tulaju sa, neučia sa tak som rada.Len menej toho oponovania mňa to unavuje stále o tom istom.

kubkovamama
autor
26. sep 2021

@luccija presne,presne si to vystihla,je to ÚNAVNÉ a mega..a ked si predstavím ešte tak zo 5 rokov to s ním bude mávať,je mi do plačosmiechu

luccija
26. sep 2021

@kubkovamama potom dorastu ostatne deti🙂a odznova.A budeš riešiť problémy s frajerkou, školou, prácou...stále bude niečo ...tiež by som chcela vedieť dokedy budú tieto výkyvy a kedy vlastne konci puberta?

0silvia0
26. sep 2021

@kubkovamama hlavne neocakavaj, kedy to cele skonci, len si to pekne uzivaj a vychutnavaj. Ked raz odidu z domu, bude ti luto aj za pubertou.

0silvia0
26. sep 2021

@luccija moj syn bol riadny hormonalny vykvet. Uz v 15tich riesil frajerky, od 16tich ma stalu frajerku az doteraz (v decembri bude mat 20 rokov). V 17tich si zacal vlacit frajerku aj domov. Ja zas som bola za frajerku vdacna, lebo nebehal len s chalanmi a neriesili tie chlapske kraviny, alkohol atd. Teraz odisla studovat do zahranicia a chyba aj mne🥴...
Dcera bude mat o pol roka 18 rokov. Vzdy bola mile poslusne dievcatko, ona sa velmi zmenila na strednej. Zostala velmi sebavedoma, vodkyna v triede, doma tiez slecna nedotknutelna a dolezita...
Takze podla mna ta puberta vrcholi v 18tich, potom to je pohoda...

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz