Aký by ste dali trest 15 ročnej dcére, ktorá pila alkohol?

10. júl 2021

Moja dcéra má 15 rokov. Chodí na 5 ročne gymnázium, mala dvojky a jednu trojku na vysvedčení. Na zakladke mala vždy samé jednotky. Tvrdila, že sa zhorsila, lebo škola je ťažká, no neviem či to tak je alebo len lajdaci...
Stále je papulnata, nechce chodiť na oslavy a rodinné stretnutia pritom pred rokom nemala vôbec problém. Mohla chodiť vonku na dedine do 21:30 ale aj to sa jej zdalo málo.
Dneska sa pohadala s manželom, zdala sa mu papulnata a tak nejak fukat, nafúkala 0,4 promile aj keď tvrdí, že neznáša alkohol, že nikto z jej partie nepije a ani to nikdy neskúšali a nebudú skúšať do 18. Toto nafukala 23:45, domov prišla o 8 vtedy mohla mať kľudne aj 1,5 promile. Vonku išla o 5 ani nechcem vedieť koľko by vtedy nafúkala. Kľudne mohla skončiť na výplach žalúdka alebo niečo podobné. Aký by ste jej dali trest?
Rozmýšľam o Tom že jej zoberem vreckové a nepustíme ju vonku celé prázdniny, keďže naozaj prekročila všetky hranice.
A najhoršie na Tom je, že tvrdí, že vôbec nepila a len si dala doma margotku a z tej mafukala

Čo by ste robili na mojom mieste?

petulda333
11. júl 2021

@ivkazba aj my mame tester, aj svokrovci aj rodicia. Chlap bezne kontroluje ked si vecer vypije, ci rano nieco nafuka ci nie. Pre istotu

petulda333
11. júl 2021

Inak ja nechapem, ze ako si si nevsimla, ze je opita?! Ak tvrdis, ze isto mala predtym viac promile. A preco teda nesjusis tu margotku? Mam 33r a keby mam promile tak to namne vidno a na 15r decku isto tiez, to sa neda nevsimnut.

luccija
11. júl 2021

@petulda333 to bol jej tip, že musela mať predtym viac... nafúkala 0,4

lesana25
11. júl 2021

Jaj no tak ma 15, začína rebelovat a mat "názor". Tie oslavy a rodinné udalosti úplne chápem, že ju nebavia. Najmä ak ide o oslavu typu 70ka nejakej tety, ktorú videla dokopy 5x v živote, v dedinskom kulturáku s hudbou od miestneho Dua Yamaha.
Ak začneš vyvádzať ako zmyslov zbavená, zakazovať jej všetko a stopovať jej ešte aj čas na WC, tak je to to najhoršie čo môžeš spraviť.

petulda333
11. júl 2021

@luccija ja viem, ale aj tak. Ved to musi byt vidno. Ak by bola ozaj opita. A pre svoj pokoj, by som jej dala zjest tu margotku a dala fukat.

vroni
11. júl 2021

No, v živote som nebola opitá. Mam 15 ročnú dcéru a teda neviem o tom, že by niekde skúšala alkohol. Ale mať doma mater sibnutu gestapacku, čo mi dáva fúkať z princípu a "nema dôvod mi veriť", tak chodím asi domov každý deň na mol a s frajerom v každej ruke. To nie je výchova, to je terorizovanie. A áno, mame doma tester (manžel im schvaľuje certifikacie). Áno, dieťa treba vychovávať. Ale zakázať, prikázať, navalat povinnosti nie je výchova ale drezura. To je tak možno účinné na psa. Dieťa tým alebo zlomim alebo od seba odpudim.

autor
12. júl 2021

@petulda333 Uz som skúšala a nenafukala toľko, po 3 minútach nič a predtým sa s manželom rozprávala 15 minút takže to mala šancu nafukat z toho aj tak

autor
12. júl 2021

Každopádne do sa týka jej trestu doma nám veľmi nemá s čím pomáhať, keďže domáce práce máme rozdelené, ale dám jej nejaké povinné práce na záhrade, ktoré predtým nechcela robiť. Zaracha má do konca tohto týždňa. Do konca prázdnin môže chodiť vonku len cez pracovný týždeň, Max. na nejakú akciu ju možno pustím cez víkend a keď je na dedine sa mi buď musieť chodiť ohlasovať každé dve hodiny domov, inak telefonát každú hodinu. Večierku som skrátila do 9. Námestovo bude fúkať, ak ešte raz nafúka úplný zákaz chodenia von do 9. Neprotestoval proti trestu. A priznala už že pili, ževraj mala ale iba pohár šampanského, ale to jej neverím...

kinderzwillinge
12. júl 2021

Chuda dievca 🙈
Este som z Tvojej strany nevidela jedinu vetu o dcere, z ktorej by bolo citit empatiu a lasku, smutne naozaj.

petulda333
12. júl 2021

@kinderzwillinge presne a fakt pristup ako na vojne. 🤦‍♀️ Ja som sa v 15 ozrala na rodinnej oslave. 3dni mi bolo zle, trest mi uz nedali. Tie 3dni stacili 😀 a nepijem alkohol. Par krat som si ajo starsia na strednej dala a mam pokoj. Uplne otras pristup.
Anonym. No kludne to mohol byt pohar sampanskeho, je to mlade dievca, bela asi nevazi a z nej ten alkohol tak rychlo nevyprcha. No je to tvoja vec, len aby si si s nou nepokazila vztah. Pozri sem 60kg zena a pohar vina, vyprcha za 4h. Tvoja je aj mladsia, mozno vonku nejedla, vazi menej. Tak z nej to vyorcha za dlhsi cas

kinderzwillinge
12. júl 2021

Hlavne netreba mile maminky zabudat na to, ze co teraz zasejeme, taku urodu aj pozbierame. Pride den, ked budeme stare, nevladne a budeme potrebovat, aby nam tie nase deti pomohli, mozno nas aj nakrmili a prebalili a hlavne znasali nase starecke vrtochy. Ked si potom spomenu na to, s akou laskou sme ich vychovavali my v ich zranitelnom obdobi, tak nas poniektore kopnu do zadku a odidu na druhu stranu planety.

gugugaga123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. júl 2021

@gugugaga123 som z okolia BA, prečo by som mala byť z východu?

autor
18. júl 2021

Resp. Bývame v okolí BA

jania023
19. júl 2021

Nedala vy som ziaden trest. Ruku na srdce, vy ste nepiji ako pubertiak? Kazde dieta tym prejde. Treba iba vysvetlit nasledky takeho cinu keby sa nieco stalo a je opita.
Moja ma 14 a uz « ochutnala » nieconeviem co ale zhodnotila ze to bolo hnusne ze nikdy viac.
Dietatu treba vysvetlit veci a nie trestat, trestom sa este nikdy nic nevyriesilo

kissinka111
24. júl 2021

Ked sa riadne opije a potom pregrca pol dna to bude pre nu trest aj s ponaucenim. Ja v 15 mala napomenutie od riaditelky za pouzitie alkoholu v skole a co nic nasi nerobili vedu ja sa im hned priznala, tato sa ete aj pobavil, dal mi fukat a fungovali sme dalej ziadne zaracha som nemala. Prave taketo huncustva su parada ved naco bude dievca spominat o 10rokov.

leana02
8. jún 2022

Nemyslím si, že na tuto dobu je to niečo zvlástne. Deti skusaju omnoho skôr a lahsie sa k tomu dostanú. Ja ked som bola v 15 bola som taká istá. Z vlastnej skusenosti môžem povedať, že tá dôvera je veľmi dôležitá medzi rodičom. . Ja som klamala mame až sa mi z hlavy parilo aj ked som vedela že vie pravdu hlavne zatlkať. Možno by som sa pozrela aj na priateľov či nemá starších alebo tak. Samozrejme každé dieťa je iné ale podla mňa by bolo treba si k nej sadnuť a byť uprimný, že mate o ňu strach. Veci ako máš na to čas neviem či pomôžu. Ja som si to uvedomila až v dospelosti. Vy najlepsie viete čo je pre nu samozrejme najlepsie. Budem Vám v tom držať palce.

2006_1211
3. sep 2023

Ja keď som mala 15 tiež som bývala na dedine tak doma som musela byt cez lebo o 20:30 niekedy o 20:00 a cez školu o 18:00 😅povedzte jej ze keď ešte raz bude piť tak von chodiť nebude a testovať ju vždy keď dôjde domov či pila

jakubkoanjelik
3. sep 2023

@2006_1211 slečna bude mať už 18 , už to asi nepomôže.

1563diana
30. mar 2024

Podla mna vam dobre kuruje na hlavu,gratulujem k tomu keď vaša dcera v buducnosti nebude chcieť s vami komunikovať.

1256
3. máj 2024

@lenkakravcova su aj ovela horsie veci napr je lepsie raz za cas si vypit ale s mierou ako kazdy druhy den pit energetaky a coca colu to je ovela ovela horsie a ze zabija mozgove bunky a co ved ked clovek dospie tak mu tiez zacnu umierat mozgove bunky pivo by som jej dovolil pit to je neskodne a zdrave a v rusku sa do 2016 neratalo ani ako alkohol

lenkakravcova
3. máj 2024

@1256 to, že sa niekde niečo neráta ako alkohol, neznamená že je to pravda. 🙂
Áno, mozgové bunky v dospelosti odumierajú, no neviem či je úplne vpohode im v Tom dopomahat aby to šlo rýchlejšie. To je ako keby si napísal/a že je vpohode neumyvat si zuby aj tak sa pokazia, a je vpohode jesť sladkosti v takej miere že ich poškodia, alebo tu coca cola alebo energataky ako uvádzate.. proste není to vpohode ničít si organizmus len tak pre nič za nič, alebo pre pár minútové opojenie. Aj niekto potrebuje sa opíjať, pravdepodobne má nejaký problém - ktorý by mal riešiť inak než tým že sa uvedie do stavu kedy ten problém nerieši.

lenkakravcova
3. máj 2024

@1256 okrem toho dnes máme Birel a nealko piva. Rozumnejšie keď máš deti je dovoliť im to. Aj sú tam vitamíny z piva ako takého. A je to dealkoholizovane, takže to deťom neskodi.