Dcéra chce drahé veci

9. sep 2023

Ako reagujete, keď deti chcú niečo drahsie, a sú už na strednej? Napríklad drahý telefón alebo oblečenie, topánky za 200e a podobne. Kúpite alebo by si mohla ísť už na to z časti aj sama zarobiť?

januska12323
9. sep 2023

Môže si zarobit/našetriť z vreckového /našetriť z narodenín, Vianoc a podobne. Len tak drahé veci nedostane.

amalka147
9. sep 2023

A čo tak trochu dcéru uskromniť ? Nepreháňa to? ...naši mi nikdy nekúpili to na čo som si ukázala...a topánky za 200 eur? No vtedy by ich dcéra mala. Ak budete dvere kupovať drahé veci a hlavne všetko na ci si ukáže, rozmaznate ju, bude povrchná a nikdy si nebude peniaze vážiť.

rebrambora
9. sep 2023

Zarobit si. Topanky sme ale stale kupovali kvalitne, odkedy noha nerastie je to kludne aj tych 200€

mondolina
9. sep 2023

polovicu zaplatí on, polovicu ja. keď chce niečo drahšie.

mikadooo
9. sep 2023

Nie je na strednej. A nie, nekúpim, ani keď bude o dva roky na strednej... Nech si počká na narodeniny alebo Vianoce, vtedy som ochotná kúpiť aj drahšie darčeky. Čiže má jednu dve drahé mikiny a vie ich cenu 😉. Keď si ich zničí, holt - Vianoce sa blížia. Ale keď bude chcieť mikinu, tak tenisky zas až v lete, kedy má narodky....😁. (Myslím tie drahé, samozrejme bežné na nosenie kupujem podľa potreby a samozrejme, že si vyberie sama, ale v normálnej cenovej hladine).

kristinkakvetinka
9. sep 2023

Môj syn chce tiež drahé veci ale keďže na sviatky dostáva peniaze tak si to kupuje vždy z toho .Kupujeme mu aj my oblečenie ale keď kupujeme my tak do určitého limitu, ked ma odložené svoje neh si za to to co chce to ma nezaujíma keďže to dostane aj od rodiny .Snáď raz pochopí ze sa da chodiť aj pekne a za lacnejšie,pretože pre mňa sú to vyhodené peniaze v živote by som to nekúpila pre seba také drahé.

andrejka1974
9. sep 2023

Keď je už na strednej a môže brigádovať a chce niečo drahšie tak si na to musí zarobiť moje deti sa tak naučili si vážiť peniaze

andrea_82
9. sep 2023

Nas syn si setri, dostava vreckove. Alebo drahsie veci ako darcek k sviatku. Urcite nekupim drahe topanky len tak. Navyse, ked mu rastie noha a za pol roka mu budu male.

poppy22
9. sep 2023

dolezite je aj to,aby to neslo na ukor inych clenov rodiny-matky maju tendenciu sa uskromnit,aby deti mali vsetko-ale to nie je dobra cesta, pre obe strany...mne je smutno,ked vidim,ze niektore deti maju len topanky drahsie ako ich rodicia cele oblecenie...ak vam vyjdu peniaze,tak kupit,mozno aj za nejaku nadstandardnu pomoc v rodine-ale musi sa dieta naucit spoznat,ze co je pre rodinu uz privelky vydavok-takze nejake brigady,aby si mohla dolozit k tomu co prispejete vy...pochopi,ze peniaze su zarobene..a nauci sa aj financnej gramotnosti-nema ju ani vela bohatsich rodin-aby neminala na sprostosti,ale na nieco co aj vyuzije,vynosi /viac nez 5 krat/...

sasa1310
9. sep 2023

mám doma decká v takom veku. viem, čo sú tenisky za 200 eur a viac. A áno majú také. Peniaze sa nazbierajú, či už na Mikuláša, na šibačku, narodeniny, meniny a vždy doplatíme. Som vôbec rada, že mám čo na Vianoce kúpiť a nekupujeme zbytočné haraburdy a plno nepotrebných vecí, ktoré nosiť nebude. Napr. také yeezy má už 4 roky a sú furt ako nové. A ja som rada, že každú chvíľu neotravujú, že niečo chcú. Ani neviem kedy som im niečo kupovala. Keď niečo chce také drahšie, tak sa kúpia, ale zbytočnosti nepýtajú a teda oblečenie majú. Ale neobnovujeme šatník každú sezónu, lebo nežiada sa im, majú čo nosiť a majú kvalitné veci

veselo_neveselo
9. sep 2023

Asi zalezi od situacie. Ak chce drahe topanky, ak su to nejake co prakticky vyuzije, a su drahe pretoze su kvalitne vyrobene, tak preco nie. Ak je to modny vystrelok, tak absolutne nie, a nech si (aspon polku) nasetri, ci pocka do vianoc - ak vam to nenabura rozpocet. Ak si mate kvoli tomu odtrhat od ust, tak nech zabudne a nech si kupi z vladtneho vrecka neskor.
Co sa mobilov apod tyka, tak ja som za kvalitnu elektroniku, takze tam je to na zvazenie. Ale tiez nepotrebuje kazdy rok novy mobil, ani kazde dva. Treba vybrat jeden poriadny, ktory je celu strednu vydrzi, pokial sa neudeju nejake prevratne zmeny. Tablet, laptop, podla toho co potrebuje do skoly na pohodlne ucenie. Ak ma zaujem, podporila by som digitalne tvorenie, programovanie, dizajn, aj elektro hrackami. Ale nie len tak, aby mala a mohla sa s tym ukazovat.
Ty si poznas dieta, a ty musis vediet posudit, ci je to chvilkovy rozmar, ci sa snazi zapadnut, alebo drzat s partou - alebo nieco aj drahsie chce, ale vie si to vazit a ocenit. My ti dceru nepozname, tak to moze byt tak - i onak.

simsalabim
9. sep 2023

Fiha, my sme asi doma mimo, nikto z nas nema topanky za 200€ 🙈 A to uz nikomu noha nerastie… ci by som kupila? Ak by ich bolo treba ich zdravotnych dovodov, ano. Inak nech si na ne zarobia… mozno pridu na to, ci to za to stoji. Jedno z mojich tuzilo mat na SS Iphone, zarobil si daco, daco sme prilozili… dalsi telefon si uz Iphone nekupil 🤷‍♀️ Ale teraz uz dobre zaraba, kupil si Macbook a zvazuje aj Iphone… len to odklada, ma ine priority.

eva8
9. sep 2023

Moje deti si zarobili na brigádach a ja som im doložila.

mamina7070
9. sep 2023

na sviatok ano po dohode a spolocnom vybere tak potom kupim (elektroniku, obuv a tak)

minenkak
9. sep 2023

Kúpila som len to čo som uznala za vhodné

tiezjedna
9. sep 2023

záleží, čo to je... Keď chcela dcéra macbook, ktorý vtedy vyšiel cca na 1000 €, tak sme jej ho kúpili. Bola druhý rok na strednej. Teraz začína druhý rok na VŠ a stále ho má... Drahota je relatívna.

eliska13
9. sep 2023

Kúpim aj drahšie, ale nie tenisky za 200 eur.Doplaca si z nasetrenych, keď to je úlet.Ked má vek nech brigáduje potom uvidí čo to je dať 70 eur za mikinu

sense
9. sep 2023

Nie je na strednej ak nevyhnutné potrebuje topánky tak áno kúpim aj drahšie ak viem ze spĺňajú parametre a kvalitu a nie sú len rozmarom. Na ostatné si musí našetriť.

seahorse27
9. sep 2023

To, ze je na strednej, samo o sebe nie je dovod na kupu tenisiek za 200€. Nech si mlada zarobi na brigade alebo odlozi z Vianoc, menin, narodenin. My to mame takto zariadene a funguje to. Bezne veci jej kupujem podla potreby a ked chce nieco extra, musi si nasetrit. Mame dohodnuty budget, ktory dostane vzdy pred sezonou na kupu handier a topanok, zvysok je na nej z uz spomenutych zdrojov 😃

janulik2008
9. sep 2023

Tu sa pripnem zo zvedavosti ale mám aj otázku a čo také 8 ročne ktoré chce na Vianoce PS5 nič len PS 😁

tiezjedna
9. sep 2023

@janulik2008 syn ho dostal k 8. narodeninám aj s playseat, volantom a pedálmi, aby mohol jazdiť😂

majlo1234
9. sep 2023

Dnesne decka to maju podla mna tazsie ako sme to mali, viac sa medzi sebou porovnavaju. Chapem tu potrebu, a ak su na to peniaze, nevidim dovod nekupit.
Ak nie su, dohodnut sa nejako, pripadne zohnat z druhej ruky

jenny04
9. sep 2023

Určite nie,syn keď niečo chcel drahšie ako notebook a mobil tak musel si našetriť a doložili sme mu ale 200€topanky? Veď do roka potrebuje aspoň 2-3 .za mňa určite nie.potom si nikdy nebudú uvedomovať hodnotu peňazí

minenkak
9. sep 2023

Naozaj kupujete tak malým deťom video hry?

janulik2008
9. sep 2023

@tiezjedna tak to si ma nepotešila 😁😁😁 malej keď sa pýtali tak vravela že chce Minnie plyšáka a Playstation s crashom bandicootom 😁😁😁
@minenkak akým malým deťom? 😁

minenkak
9. sep 2023

@janulik2008 8rokov,je dosť veľké dieta na videohry

tenerifka
9. sep 2023

velmi zalezi na zivotnej urovni rodiny, su rodiny (konkretne tu v Spain, a je ich mrte-podnikatelia, umelci, aristokrati.....), kde taketo banality neriesia a dieta ma tieto "zakladne" veci automaticky, ale ked mama s tatom zarobia dokopy 3000 eur, tak ma dieta smolu a musi prilozit ruku k dielu, lebo je ine zarobit ako rodicia za mesiac 3000 eur makanim ako kone, a 30 000 mavnutim rukou ci peknym usmevom

seahorse27
9. sep 2023

@janulik2008 toto sme riesili s 8-rocnym, chcel herny pocitac na minule Vianoce. Dohodli sme to tak, ze okrem toho nedostal uz ziadny darcek a potom ani na meniny a narodeniny. Cize bol to taky vacsi celorocny darcek 😃

caroline_
9. sep 2023

Môže si aj zarobiť, pripadne šetriť peniaze zo sviatkov. Ja som v puberte nedostávala drahé veci, a teraz keď sama zarábam, neviem co prvé si mam ísť kúpiť

kornelies
9. sep 2023

Boze baby, moj 14 rocny syn chce 2000E tenisky 🙄🙄🙄 Skoro som infarkt dostala. Ze na styl. 😂😂😂
Moj strop za tenisky je 150E