Dcéra chce na Vianoce veľmi drahý mobil

8. okt 2023

Čaute. Zaujíma ma, ako to robíte vy. Deťom sme kúpili mobily, majú Iphony pár rokov, už také staršie. Dcéra mi tvrdí, že všetci (áno viem ako všetci 😀) majú drahé telefóny, iphone 12,13,14. A teraz moja otázka. Financie na to sú, ale príde mi absolútne scestné, aby som 14ročnej dcére kupovala tak drahý mobil. Tí, ktorí ste ho kúpili, museli si dolozit zo “svojich”, alebo sa na to zlozila aj rodina, alebo ste proste kupili lebo? Obavam sa toho, ze teraz to bude superdrahy mobil a potom neskor to bude co?

judar
9. okt 2023

@mk1111111111 ja neviem...ty mas asi zalepene oci ci co?...to neni o zavisti ale o dobe a o tom aky to ma zmysel kupit decku telefon za liter za ktory sa vacsina rodicov za a) narobi v praci a za b) zadlzi ..pausal je tiez forma dlzoby kde clovek mobil preplati aj 2-3x...dotoho ten podstatny fakt ze neprejde poriadne ani rok a telefon strati na dost na cene, to iste opravy stoja poriadne stovky ...a este ten fakt ze s takymito telefonni je to rovnako ako s pc grafikami ktore su este viac rychlejsie ...ja som davnejsie kupila rtx 3050 grafiku hned ako vysla ..odvtedy preslo kolko dva tri roky a zavtedy vysla 3060,3070 atd atd a vonku je uz 4090 ktorej cena je za dva najnovsie iphony...a zas prejde rok a bude stara ..to neni o zavisti ale o dobe a uvedomenia si materializmu

walentina7
9. okt 2023

@daniela1911 je to samsung A70 stal vtedy 200€. Obycajny mobil.

veronika1754
9. okt 2023

Och ďakujem za moje deti, 15 ročný chce knihu, 14 ročný darček za 25 eur, najstaršia tá chce makeup za 10 eur a dve najmladšie povedali že im to je jedno, bez ohľadu či na to mám alebo nie, Vianoce by mali byť o inom, keď chce mobil nech si na neho našetrí, bude si ho aspoň viac vážiť, max by som jej prispela čiastkou do obálky pod stromček

kaktusik007
9. okt 2023

@judar telefon za liter je moc, suhlasim. Ale deckam som kupila za cca 700 - fakt je to rozdiel a maju ho na 5-6 rokov minimalne, nie ako tie sunty za 200-300 eur co po dvoch rokoch uz nefunguju 🤷🏼‍♀️

koniarova
9. okt 2023

@kaktusik007 súhlasím. Tiež by som kúpila. Vydrží roky.

iwesska
9. okt 2023

Moj syn dostal 100e mobil a plakal od stastia. Ma ho 3r. a nad novym ani nerozmysla,jedine sklo ma dobite,to by chcel nove. Asi bude problem v tom,ze ste si ich tak naucili,ze dostali hned to naj,tak uz im to zovsednelo.

mk1111111111
10. okt 2023

@judar si sa zle vyspala? Ci co? Nie vsetci nemaju peniaze, ja nikde nepisem, ze sa maju zadlzit. Autorka nema financny problem, peniaze si zarobila, moze minut, ako uzna za vhodne. A zamysli sa, co si sama spravila, tiez si si kupila graficku kartu hned ako vysla a tym padom bola vtedy zbytocne draha a stacil by Ti vtedy aj starsi model, pripadne o radu nizsi. Ved si urobila presne to, co pises, ze ona robit nema. Tak porozmyslaj este raz a potom tu osocuj

daniela1911
10. okt 2023

@mk1111111111 presne tak, argumenty typu - rodičia drú a deti sú náročné, sú zbytočné. Len úplný debil s prepáčením, si vezme úver na darčeky alebo Vianoce.
Celá diskusia je o tom, že peniaze majú a či kúpiť.

zuzulkika
11. okt 2023

Ahoj.Pred dvoma rokmi sme kupovali dcére,ale s jej spoluucastou