Dištančné vzdelávanie - vaše názory

zaneta123
10. nov 2020

Ahojte, bola by som rada pokiaľ by ste sa mi vyjadrili ako vnímate dištančné vzdelávanie vašich detí. Mám šiestaka, podľa upraveného rozvrhu má týždenne len 6 online hodín. ostatné predmety učené spôsobom učebnica str. tá a tá, pracovný zošit str. tá a tá, pošli do ..... Bez vysvetlenia, prezentácie atď. Riešim to so školou ale potrebujem konkrétne argumenty. Uvedený spôsob učenia považujem za neadekvátny pretože ja musím naštudovať, vysvetliť a následne syn vypracuje, nie som učiteľ a musím ho týmto spôsobom suplovať. Zaujíma ma teda reálne odučený počet online hodín, spôsob overovania získaných vedomostí a spôsob zadávania práce z predmetov, ktoré sa nevyučujú online. Privítam aj vyjadrenie učiteľa, ktorý momentálne učí týmto spôsobom. Chcem si urobiť reálny obraz o tom ako to skutočne funguje/nefunguje na našej škole. Ďakujem

hettinka
10. nov 2020

A ešte, niektoré školy aj požičiavali deťom zariadenie, ak nemali. U nás, ak žiak vynechá online hodinu a rodič pošle ospravedlnenku, tak sa zo akceptuje. Nedávame neospravedlnene hodiny. A žiaci sa zúčastňujú, dokonca sa “dochádzka” dosť zlepšila. Obcas niekomu nejde mikrofón, tak mi pisu odpoved do chatu.

lucik194
10. nov 2020

@zaneta123 moc to riesis kazda skola to ma inak, moja v prime, kazdy den 5 hodin, aj jazyky v tom ma, pisomky 2-3 tyzdenne vo forme testu,ulohy kazdy den, do toho projekty. idu akoby boli v skole, ma toho naozaj vela.....

zaneta123
autor
10. nov 2020

@lucik194 pokiaľ by naša fungovala ako vaša tak určite neriešim...........

nenne27
10. nov 2020

@zaneta123 ucim na gympli, mam plny rozvrh , teda ucim online realne to iste, co v skole.je to makacka ale na druhej strane som rada, ze nic nemusim nahanat a nevymeskavame. Studenti maju 5-6 hod denne, niektore predmety ako geografia, nabozenstvo apod nemaju vsetky hodiny( napr realne maju geografiu 2x do tyzdna, online iba 1x apod) ale ucitelia im posielaju materialy a edukacne videa( v kratkom videu ktore si natocia im vysvetlia ucivo zadaju ulohu) studenti si pozru video a vypracuju ulohy.jazyky, matiku, slovencinu, chemiu maju tusim vsetko online realne podla rozvrhu.syn je stredoskolak, tiez ma vacsinu online.dcera je na ZS II.stupen, 4hodiny online denne, plus cvicenia z mat a sloviny raz tyzdenne navyse kedze je deviatacka

lucik194
10. nov 2020

@zaneta123 jaska no za mna kebyze ma 4 hodiny denne to uplne staci.... ono aj jedno aj druhe moze ist do extremu.... a potom je zle..... jaska ze idu pomalsie v preberani uciva, ale idu, to je hlavne, proste nepovaluje sa doma doobeda, ale fakt sa venuje skole, takze za mna v pohode

danielahamar
10. nov 2020

Ja čo tu čítam, že koľko majú online hodín, tak len kukam🙄, moji ani zďaleka toľko nemajú a pritom by potrebovali, keďže tiež nemajú ucnovku ale OA s AJ.

zaneta123
autor
10. nov 2020

@nenne27 ďakujem za pohľad učiteľa, takto akosi som si myslela, že by to mohlo fungovať, zatiaľ je však moja predstava úplne odlišná od reality. napríklad zajtra a v piatok žiadna online hodina len ranný 20 minutový kruh, vraj aby si deti zachovali režim dňa.

negymama
10. nov 2020

ja mam 4 skolakov, najmladsi 4tak je v skole, potom 6stak a osmacka...mam pocit ze pocet hodin pomaly ako v skole, len su hodiny skratene, maju aj vytvarnu, telesnu, cvicia pred mobilom na pokyn ucitela, no komedia. nasa skola berie vyucovanie vazne, uci vsetko, deti maju pisomky, ulohy, projekty. ziadne ulievanie, a vynimocne ked dieta nemoze byt na online hodine, musim pisat ospravedlnenku aj s dovodom.
Este mam gymnazistku prvacku a ta je zavalena ucivom a hodinami...

Oni vsetko stihaju, sem tam pomozem nieco vytlacit ci naskenovat z mojho PC. Zurocili sa mi roky, ked som ich naucila samostatnosti - pred tym som ani nevedela ze mam deti v skole. a vlastne ani teraz.

Ja az teraz citam, ze to moze byt aj inak v druhych skolach.

sara07
10. nov 2020

@marcellka32 ale toto sa dá krasne vyriešit lebo viem že chalani fukaju do mikrofonu, vypinaju si kameru, smajliky robia atd, u nás je máš 30% neospravedlnených hodín robíš komisionálne skušky, a ked robia kraviny tak ich učitel upozorni že bud sa zrovnaju alebo maju hodinu neospravedlnenu
každy rodič preskušal pc aj kameru aj zvuk a napisal triednemu či to funguje alebo nie ,takže ak bobáškovia začnu robit kraviny hned ich hasia neospravedlnenou hodinou a je pokoj , skutočne pracuju tie deti ako maju
ak danému dieta niečo nejde napiše kratku spravu rodičovi že mu to nešlo a potom to je už na rodičovi či zaprie a bude klamat a škodit vlastnemu dietatu alebo povie ano robil blbosti má neospravedlnenu

deti95060810
10. nov 2020

U nás na figu.... 2 deti na druhom stupni, jedno na prvom....Ja sa hrám na učiteľku - lebo musím ....ešte že tá Zš nie je zložitá a všetko si pamätám....
Musím stíhať denne 3 deti učiť, lebo deti majú len po jednej hodine / deň online....
Keď čítam ako si maminky nevedia rady s jedným deckom tak s tomu smejem....😉

sara07
10. nov 2020

@miriam11 ulohy by mala aj sama zvladat druhy stupen, a obed keby si kupila do obedára pre nu aspon to ti odpadne

didi35
10. nov 2020

Syn ma všetky hodiny online tak, ako by mal podľa normálneho rozvrhu. Okrem vychov (telesná, výtvarná). Vtedy ma okno. Aj hodiny začínajú presne tak, ako v škole. Akurát trvajú 40 min. cez ZOOM. 8:00-8:40 atd.

Písomky/ testy im zadávajú cez Edupage.

To je neskutočné, ake sú rozdiely v prístupe škôl v dostancnom vzdelávaní.... 🙄

hettinka
10. nov 2020

Naozaj som rada, že naša škola funguje dobre. Teraz vidno, ktora škola je “dobra škola”.

didi35
10. nov 2020

Inak to nechapem, že len jedna-dve online hodiny denne!! A to ako škola / riaditeľka odôvodňuje, že sa deti neučia viac? Učitelia nemajú prístup na internet? Alebo počítače? Ak nie je problémom technika, tak učitelia by mali online vyučovať!

didi35
10. nov 2020

Pozerala som rozvrh, majú 19 hodín online týždenne

zaneta123
autor
10. nov 2020

@didi35 odôvodnenie s ktorým nie som stotožnená mám, nechcem to tu vešať, potrebovala som si urobiť tento prieskum, aby som získala predstavu ako to funguje inde a bola pripravená argumentovať, hoci si myslím, že nie sú ochotní pripustiť, že by to išlo lepšie. Taktiež si myslím, že tým nedosiahnem nič, len chcem ukázať, že keď sa chce tak to ide. Pokiaľ dokážu dedinské školy kde je väčšinou problém s kvalitou internetu fungovať, tak neviem prečo škola na sídlisku s kvalitným internetovým pripojením toho schpná nie je.

nenne27
10. nov 2020

@zaneta123 nas riaditel mava aj online stretnutia s rodicmi a dost na ich nazory da.nemozes sa porozpravat s viacerymi rodicmi a ak maju podobny problem porozprabat sa s vedenim skoly, mozno najdete nejake ine riesenie

zaneta123
autor
10. nov 2020

@nenne27 tých dotazov na kvalitu vzdelávania z môjho okolia mali min. šiesti rodičia, individuálne riešené cez radu školy a vedenie, po odporúčaní ak sa ti nepáči daj deti inam, som sa rozhodla, že sa opýtam i ja ako a prečo to tak funguje, síce zatiaľ som odporúcanie vziať deti zo školy ja nedostala ale obávam sa, že ak budem do toho vrtať tak ho dostanem- ale aké je to riešenie?. Teraz je ťažké niečo iniciovať, vzhľadom na nemožnosť stretávania, ak máš záujem, do ss zašlem vyjadrenie

andrejka1974
10. nov 2020

Moja dvera je teraz piatacka ma normalny rozvrh ako by mala v skole len hodiny ma 30 minutove vsetko im vysvetlia a potom dostavaju domace ulohy a aj online testy kde si overia co vedia

berenika39
10. nov 2020

Ahoj, Sice info z cz, ale snad nevadí.
Taky mám šesťáka.
A taky jsem z toho vykolejená.
Má denně 3 hodiny online, hlavní předměty, čeština, jazyky, matika, zeměpis, dějepis, přírodopis.
Ok, potud by to šlo. Fungují na google classroom, docela to funguje.
Ale: ten zbytek....úkoly, práce na doma mimo online hodiny.
Letos je poprvé na druhém stupni a sotva se s učiteli stačili seznámit. Všichni ti učitelé to pojali jinak- takže má úkoly a práci :
- v týdenním plánu na gc
- v jednotlivých předmětech gc
- v emailu
- v aplikaci Bakaláři (edupage? - nevím jak na sk, prostě elektornická žákovská knížka

Vzhledem k tomu, že dosud neměl potřebu komunikovat on line na milionu kanálů, neumí to. A ted musí na všech frontách hlídat, kde kdo co a kam chce poslat......
Pomáhám mu, ale i když jsem normálně IT zdatná, jsem v prdeli. Pardon, omlouvám se.

Není týden, aby bylo všechno ok.
Odešle češtinu kam má, potvrzeno odeslání. Volá úča, že neodevzdáno. Říkám, odevzdáno. A ono se to nějak neuložilo kvůli poslední omylem nevyplněné otázce.....a to je stále dokola.

Je fatk, že sesyn za pochodu učí a lepší se to, ale místo učení se v jednotlivých předmětech vlastně řešíme to, aby něco nepropískal....

Nějaké otázky? 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))

zaneta123
autor
10. nov 2020

@berenika39 ďakujem za pohľad zo západu, teda obdoba ako u nás, spoločné korene sa nezaprú, pevné nervy prajem🙂

berenika39
10. nov 2020

@zaneta123 Prý ze západu-))))). Myslím, že obě krajiny jsou na tom dost podobně a sdílené zkušenosti se mohou hodit🙂. Já ti nevím, co bude dál. Jsem z toho docela smutná, tak důležité období, kdy se formuje vztah ke vzdělávání, kde by se ty děti mohly možná najít - co je baví, co je jejich parketa...a nemají šanci. Bude to problém do budoucna, to si bohužel myslím. Ale to dáme, jsme na tom všichni stejně.

Také pevné nervy a pomáhejme dětem, víc, než kdy jindy. Já to tak mám.. neudělala bych za něj jediný úkol, to ne, ale provedu tímhle obdobím.
Opatrujte se na východě🙂))))

negymama
10. nov 2020

@berenika39 u nas takto odosielaju ulohy cez online kanaly, ci jak to volas, iba starsie deti, 8rocnik a prvacka na gymnaziu, ked bol doma 4tak /karantena/ a siestak , tak ucitelky si vytvorili mailove adresy len cisto na ulohy /bez inej komunikacie/ a tam deti posielaju ulohy s definovanym nazvom suboru DenMenoPredmet. najmladsiemu scanujem a preposielam do mailu ja, ostatne 3 deti vsetko robia same.

berenika39
10. nov 2020

@negymama no za toto by som bola rada...lebo tých možností, kam a co poslat, neurekom.....závidím🙂)))))))))))))))))))))))

nenne27
10. nov 2020

@zaneta123 ak chces mozes mi.poslat to vyjadrenie...ja som myslela ze keby sa viac rodicov da dokopy..nemate online stretnutia rodicov( ako rodicovske)?

negymama
10. nov 2020

@berenika39 ako realna skola je urcite lepsia. ale nasu si aj v tejto situacii pochvalujem. je to mala skolicka rodinneho typu, bezne je jeden rocnik jedna trieda. a malo deti v triedach. siestak je v triede 15 deti dokopy. Tak jednak aj na zoome /ako vas googleclass/ sa tak deti nerusia a neprekrikuju, dostane sa na kazdeho odpovedat, ako ked je v triede 25-27 deciek. Jednak ucitelka viac stiha komunikovat mailovat. Viac sa venuju uceniu.

berenika39
10. nov 2020

@negymama to je fajn, tak by to mělo být.

zaneta123
autor
10. nov 2020

@nenne27 poslané

negymama
10. nov 2020

@berenika39 jedinu nevyhodu mame, ze sme skola narodnostnej mensiny, a tak tie slovenske vyucove programy a videa velmi nevyuzijeme.

negymama
10. nov 2020

@berenika39 ale syn do toho vojde, musi si najst system, ako postupne vsetky kanaly prezriet , zisti si, v akom case je co pridavane na ulohu, nauci sa aj ocekovat odoslanie. T o i ja som si myslela ze deti vkuse na mobile, nootebuku, ze ake su digitalne zdatne...a nakoniec ich doma ucit ako tlacit, scanovat, ako si ukladat a premenovavat subory. to by uz mali davno vediet z informatiky a prd.