Do koľkej bývajú vonku vaše 14-ročné dcéry?

majka2
31. dec 2023

Prosím vás môžte mi poradiť do koľkej nechávate svoje 14 ročné dcéry vonku od kedy do kedy či robíte rozdiel medzi tým že sú prázdniny alebo škola . Ďakujem lebo ja už blazniem z tej mojej tej by asi vyhovovalo keby bývalá vonku v stane. Ďakujem

januarova
31. dec 2023

@majka2 no to úplne mení situáciu, keď je to dieťa v pestúnskej starostlivosti...
Asi by som tiež išla na ňu cestou ukázať jej pekný rodinný život, skúsiť to cez prechádzky, nákupy len vy dve... Robiť si čas len pre ňu...
Aby si jej ukázala svoj úprimný záujem

taga
31. dec 2023

@egonsk chabe ospravedlnenie!
Aj keby mala 10 vlastnych deti, je totalne trapne zhadzovat zenu, ze rodi ako ceresna! A je uuuplne irrelevantne, ze to ona potom objasnovala a ty si si zisiel z kabla! Ona nemusi nikomu, ani tebe vysvetlovat, kolko ma deti a to ti nedava pravo robit zo seba vtipneho radobyduchaplneho komentujuceho. Takze este raz, tvoja prva reakcia je trapna.. obzvlast vzhladom na tvoj staromladenecky stav!

majka2
autor
31. dec 2023

@daniela1911 prečo riešiš moje vzťahy z deťmi záujma proste ako dlho nechávate 13 ročné dievčatá vonku máš 16 ročného syna nemyslím že by bol zle vychovaný alebo som si nevedela poraďte z deťmi. Neviem prečo vôbec riešiš niečo iné ako to čo som sa spýtala je taký problém odpovedať na otázku

taga
31. dec 2023

@dadis ospravedlnit sa dokaze len inteligentny clovek. To od jesitaka nemozes cakat, on bude radsej dalej urazat a kopat na vsetky strany a robit sa za toho premudreleho, ktoreho nikto nepochopil 🤦‍♀️

egonsk
31. dec 2023

@taga ok, idem plakat do rohu hanby, nech mas radost do noveho roku, ze ta pocuvol aspon iny chlap, ked uz ten tvoj ta ma v pazi 🙂 ... ospravedlnit sa za neurazku moze iba duchaplny progresivny jedinec, ktory je kazde ranne prebudenie inym zivocichom v zmysle LGBTI 🙂

pininka1
31. dec 2023

@majka2 ja si myslím ze problém nie je to chodenie vonku, skôr to treba vnímať v kontexte všetkých udalosti co sa stali a pol roka je dosť malo ešte aby mala k vám vytvorenú dôveru, podľa mňa uteká, je to vzdor nad celým životom co sa jej deje, je to najhorší vek, v podstate u cudzích ludi a to vôbec nemyslím ako nadávku, ale ako fakt. Vôbec by som na ňu netlačila skôr trvala na jasných pravidlách ktoré sú akceptovateľné pre obe, nech nemá pocit ze z absolútnej anarchie prišla do koncentráku. Myslím ze v jej veku jej aj to môže vadiť ze vás je doma 5, možno nemá také svojej súkromie ako by si priala a radšej chodí tak,kde jej rozumejú, medzi ostatné deti.

majka2
autor
31. dec 2023

@pininka1 nieje u cudzích poznáme sa dlho ale to tu nebudem do podrobná vysvetľovať

pininka1
31. dec 2023

@majka2 prepáč, nemyslela som to zle, zadala si malo informácií, ale stále si myslím ze aj keď sa poznáte nie je to to iste ako u rodičov, hoci verím ze sa snažíš maximálne.

majka2
autor
31. dec 2023

@pininka1 ja chcem len vedieť ako dlho sú vonku takto staré dievčatá nič viac nič menej až viem či som moc sekera alebo moc benevolentna

minenkak
31. dec 2023

@majka2 podľa toho či je niekde iba von na ulici ,alebo v kresťanskom klube,alebo u kamarátky .Ja som bola do kedy som chcela,ak som spravila doma čo bolo treba .Moje decko väčšinou cez víkend alebo prázdniny,mi len zavolalo v noci kde mám prísť a odviezť domov ,ale zas najlepšia partačka bola dcéra farára

majka2
autor
31. dec 2023

@minenkak no tak to si neviem predstaviť ani u syna najstaršieho nieto u dievčatá

radacak
31. dec 2023

@majka2 moja má 13,5 a teda keď ide vonku tak za bieleho dňa aj to 2-3 hodiny...nedovolím jej túlať sa po večeroch,to určite nie.Na to má ešte kopec času!svet je zlý a keď vidím jej rovesníčky ako sa tulaju kade tade a s kadekym tak mám dosť.

minenkak
31. dec 2023

@majka2 dievča a chlapec je rozdiel?Ja si myslím, že je to jedno ,ak je v spoločnosti tých správnych ľudí.Ja som napríklad asi od šestnástich alebo pätnástich bola v partií chalanov podotýkam chalanov ,ktorý boli o šesť až deväť rokov starší a teda nikdy si nič nedovolili a to chlastali a keď sa boli na zábave alebo na discoteke,,vždy dávali na mňa pozor

daniela1911
31. dec 2023

@majka2 prečo riešim vzťah? Lebo to je alfa a omega všetkého. Môžeš dieťa púšťať aj na 2 hodiny denne von a môže robiť “zle”. Ako ti pomôže informácia, kto koľko púšťa von? Peníš lebo mám pravdu!
A verim, že tvoj syn je super vychovaný. Naozaj, úprimne. Lebo si s ním bola od mala, dala si mu vzor. To dievča nemá žiaden, nevie ako funguje rodina. A keď vyriešiš tento vás “vzťah” potom ta nebude trápiť ako sledovať - až vieš, čo vonku robí.
A teda odpoveď na tvoju otázku - nikto nenecháme deti behať vonku cely deň (okrem naoobedovania sa), bez toho že nič nevieme čo robí a kde chodí.

majka2
autor
31. dec 2023

@daniela1911 pravdu nemáš lebo nevieš aký máme vzťah ani nič ani nevieš aká je ona a ja proste jedine čo má zaujímalo bolo či teda aj iné môžu behať tak ako ona lebo mi tvrdila.ze.my sme na ňu najpresnejší tých deciek čo sa stretávajú von

rebrambora
31. dec 2023

Podla toho kde. Niekde nieje problem vratit sa o 23:00 a niekde by som ju nepustila ani autobuson do skoly.
Vonku je dost siroky pojem. Vonku u rodiny, kamosky.cez ulicu? Kino? Frajer?

babulkomale
31. dec 2023

@majka2 priklad z okolia:
13-rocneho pustali prespavat kdekade akoze po kamaratoch a chalanko ma 14 a je zavisly na kokaine a uz ma za sebou aj nasilny trestny čin 😔
V zivote nepustim dieta prespavat nikam.

jenn7
31. dec 2023

@majka2 mam takmer 14 rocnu, teraz ked sa rychlo stmieva, ma povolene byt vonku do 19, ked je skola, malokedy ide poobede von, teraz cez prazdniny ide okolo 16 z domu. Viem kde a s kym sa nachadza, ona vie, co si dovolit moze a co nie. A funguje to klop klop bez problemov.

nikaeli
31. dec 2023

Moja má 16, čoskoro 17, v zime chodí málo vonku, ak aj ide, cca do šiestej je doma. V lete má limit do deviatej, aj to chcem vedieť, kde sa približne nachádza. Švagriná má dcéru v rovnakom veku, v lete je vonku aj do polnoci 🤷🏻‍♀️ obe sme z mesta.

lienka.7
31. dec 2023

@majka2 nikdy by som sa nariadila niekym iným. Ty si poznáš dcéru, vies aká je. Dalsi rozdiel je aj kde bývate. Kam chce chodiť a pod. A nakoľko je teraz zima a skoro vonku tma, 20.00 by bolo maximum, ďalej by som s nou ani nediskutovala.

vilma7
1. jan 2024

Ja mam ešte malé deti.
Ale v lete by som určite nechala cez prázdniny, víkend do 21.00 lebo je dlhšie svetlo, ale v zime by som žiadala nech príde domov skôr, Maxim do 19.00, keďže je už skoro tma. Ale hlavne by som jej nedovolila byt vonku 8 hodín. To akože čo tam robia v zime od 13-20.00? Jej nie je zima?
Chodia aspoň lyžovať alebo niečo? Dožadoval by som sa spoznať tu jej partiu, aby som vedela aspoň s kým je, keď už nie, ze kde je.

Žijete v malom meste, v BA? Lebo aj to by hralo veľkú podstatu. Alebo majú niekde klub a tam sú spolu?

mtlc
1. jan 2024

@majka2 ahoj, myslím že tu nedostaneš veľa rozumných rád. Väčšina nevychovala ešte ani vlastných puberťákov, nie to adoptované deti alebo nedajbože v pestúnskej. Preto tie "inteligentné" rady a osočovanie. Mala som to podobne ako ty. Keď mala 14 vychádzky do 18-19 hod. Každý rok +1 hodina. Ona proste ten "spoločenský" život potrebovala. To sa nedá zakázať. Len si stanov čas príchodu a trvaj na dodržiavaní. A kontroluj alkohol, cigarety... Neostáva ti nič len dúfať že je dobre vychovaná a nič nevyvedie. Budeš to mať ťažké. Prajem pevné nervy a veľa síl.

janage
1. jan 2024

V prípade, že nepoznám tých s ktorými je mimo nášho domu a nedôverujem jej, by som sa poradila v organizácii, ktorá má na to skúsených ľudí a ti dávajú potrebné profi rady. Napr.Usmev ako dar.
Ale ak máte ako píšeš už jedno dieťa adoptované určite máš kontakty kam sa obrátiť.
Tu si myslím, že Ti rady budú nanič lebo práve v tomto veľa závisí od konkrétnych okolností.
Ty nevieš s kým, kde a co vlastne robí. Bezcieľne túlanie po parku, dedine, meste ako také problém nie je. Moje mladšia už občas aj u niekoho prespi napr. raz za štvrťrok alebo cez prázdniny. Ale vieme kde s kým, čo asi robia. Ak je poobede z kamošmi na ihrisku môže do tmy, ak u kamošky u nich môže dlhšie, ale vždy sa hlási tak, aby sme vedeli, kde je a s kým.

jana_eyre_2
1. jan 2024

Keď som ja mala 14r bežne som cez prázdniny bola vonku aj od obeda do večera cca do 8mej.. (pamätám si že keď bola mama v nemocnici a dávala na mňa pozor sestra tak som mala prísť ako sa zotmie a bola som nahnevaná) áno ponevierali sme sa s kamarátmi po okolí, rozprávali sa a nerobili nič zle (aj keď neskôr som sa dostala do horšej partie ale to nie preto že som bola vonku do 8mej, tiež sme nerobili nič zle len tí chalani boli takí nevybureni).. v Tom veku to bolo proste premna zazivnejsie byt s kamošmi ako doma..
Na Silvestra si pamätám že som mohla ísť s nimi von o pol noci a pozorovali sme ohňostroje, hoci som ohňostroj neznášala..

V každom prípade cez prázdniny cez zimu by som dovolila byt do 19,30, na Silvestra výnimočne dlhšie.. cez školu do 18tej a cez letne prázdniny do 20-21.. ale pod podmienkou že doma urobí všetky svoje povinnosti..

hlavne by som sa veľa zaujímala, počúvala ako trávi čas a budovala si obojstrannu dôveru keďže píšeš že nie je u vás dlho..

lujza123
3. jan 2024

Normálny deň do 20.00 cez víkend, prázdniny aj viac záleží na dohode, ale tak max do 22.00 a chcela by som vedieť kde je a co robí. Takto neskoro vonku bola len zopár krát a sla som po ňu autom, bývame vo väčšom meste a večer je v uliciach dosť rôznych podivínov.
My mame napríklad zapnuté zdieľanie polohy na mobile takže + - viem kde sa nachádza a aj mi sama od seba volá ked je niekde dlhšie ze príde neskôr

V tomto veku hrozne záleží na partii v ktorej je, ked je s deckami ktoré volavaju domov tak sa isto ozve aj tvoje, ked je s niekym starším pripadne sú to nejaké samorasty o ktoré sa nikto nezaujíma je to horšie.

Ak by dcéra bola ako tvoja cele dni od obeda do večera preč asi by mi to vadilo, presne aj z dôvodu co je a pije, snažila by som sa jej to takto vysvetlit a nájsť nejaký kompromis, aby mala aj ona slobodu ale zas nebola z nej tulava mačka

lujza123
3. jan 2024

@majka2 inac moja tiez býva cez deň do tej 17.00 - 18.00 to nejako neriešim. Ma aj krúžky, po škole chodievajú so spolužiačkami von.
Ak sa chce zdržať vzdy mi zavolá a to mame taku dohodu ze max do tej 20.00 v pracovný den

macilaci
3. jan 2024

@majka2. Ja mám 14 ročné. Teraz v zime či sú prázdniny či nie, do 17.musia byt doma. Chodia von o cca. 13.30.+-. V lete boli pustené od 15.00 do 20.00 - 20.30. Cez školu chodia von iba piatok a nedeľu.

memula
2. mar 2024

@majka2 ja ked som mala 14 nemala som žiadnu “večierku” :D chodievala som si kedy som chcela, až potom čím staršia som bola začala som si uvedomovať nebezpečenstvo čo vonku pre dievča “čihaju” teraz ked nechodíme s kamoškami na aute som dom, sma chcem tak max. Do 10-11, ale to tiež, len ked mám so sebou peprovy sprej🙂 cítim sa lepšie, odporucam si ho kuoit, je malicky zmestí sa do každej kabelky a vrecka a aspoň trochu “pocit” bezpečia to dá každej žene