Domáce úlohy

9. jan 2024

Včera ma dorazila úloha od učiteľky.vecer prídem domov a dcéra ,že musíme upiecť koláč kysnutý.Ak nespravíme mám to za päť.Nechapem čo má kysnutý koláč spoločne s biologiou pre 6 triedu.este kebyže napíše cez víkend upečte o.k pochopím, ale cez týždeň takéto veci riešiť do školy .treba nafotiť šesť fotiek a do fotiek napísať vetu.Si myslia ,že prídem domov o 20:45 a ideme vypekat koláč.Dnes si kvôli domácej úlohe musim brat pol dňa dovolenku ,aby sme spravili domácu úlohu.akvy má ste také úlohy idú itelidk?

ivka225
9. jan 2024

Vôbec sa tým nezaoberaj, učiteľke treba oznámiť, že na príslušný večer si nemala v pláne pečenie koláča.

egonsk
9. jan 2024

@ivka225 alebo ze lidl bol zatvoreny a kvasnice nema a kvasok zrie niekolko dni, co by ako ucitelka biologie mala vediet :D

onedaynick
9. jan 2024

Nam nic take nikdy neprislo, deti maju uplne normalne, rozumne ucitelky.

lujza123
9. jan 2024

Takéto úlohy isto nedávajú zo dňa na deň, skôr si myslím ze si tvoja dcéra spomenula neskoro.
Aj moja toto robievala ze si o 8 večer spomenula na nejaky projekt, polka veci nam chýbala a obchody zatvorené, poraziť ma išlo.

Každopádne ak už je 6 tacka mala by vedieť takúto úlohu zvládnuť sama, ty jej len asistuj (slovne ). Upiecť koláč aj spratať po sebe kuchyňu. Je to jej úloha nie tvoja

deti95060810
9. jan 2024

@egonsk kvások zrie niekoĺko dní,
to kde si videl...za 20 min. je hotový..
ale samozrejme takéto úlohy sme nemali nikdy...

cimage
9. jan 2024

Urcite by som sa s tym nestresovala a ak by dala dietatu 5ku, tak by som sa s nou porozpravala medzi 4 ocami. Aj ked si myslim, ze dcera skor zabudla na ulohu.

deti95060810
9. jan 2024

@lujza123 by som chcela vidieť ktoré dieťa vo veku 12 r samé upečie koláč... však to neraz nedokážu ani dospelé matky, nieto ešte deti.

chodec15
9. jan 2024

Napis ucitelke, ze tuto ulohu mala dat pred sviatkami a nie po nich, piect kolac, ked kazdy po sviatkoch pribral 5 kg. 🙂Teraz ked vidite nejake kolace, sa vam chce vracat.

deti95060810
9. jan 2024

@chodec15 🙂

zuzulka558
9. jan 2024

By sa na čakala u mňa brat dovolenku,, mne keď niečo nesedí hneď píšem na edupage alebo volám učiteľke,,, raz dostali na jarné prázdniny toľko úloh a my sme išli na týždeň preč,, moja nemala urobene nič a ani sľúbenú 5 nedostala

anjelicek26
9. jan 2024

Tak ulohu ma tvoje dieta a nie ty, takze co chces piect... a urcite to nemala zadane zo dna na den... urcite si to proste nechala na poslednu chvilu...

zuzulka558
9. jan 2024

@deti95060810 presne ako ja,, môžem sa snažiť ako chcem nikdy mi to pekne nevykyslo 🤣 jedine co neviem urobiť, odvtedy pečie manžel a to je cesto ako z obrázka

chodec15
9. jan 2024

chod na varecha. sk, stiahni nejake fotky hotoveho kolaca z receptu. Bude sranda, ked cela trieda bude mat rovnake fotky. 🙂

terezka1947
9. jan 2024

Tiež sa proliklanam k tomu,že dieťa si to nechalo na posl.chvilu.

anjelicek26
9. jan 2024

Podla mna je to inak uplne zaujimava uloha... vidiet ako bakterie pracuju, ako cesto kysne kym zdvojnasobi objem mimo rury, ked das na pekac a zas podkysne a ako sa sprava pocas pecenia... ja som radsej za take ulohy, ako "odpiste si poznamky z knihy", s toho si dieta tolko nezapamata, ako s tohoto... 6-tacka nie je 1-ka, ze by to musela robit s tebou, citat recept vie...

ivik4
9. jan 2024

Tak toto je domaca uloha pre rodica, nie pre dieta.
Z vysoka by som sa na jej pecenie vysrala a ucke po 5tke mojmu dietatu sla povedat, ze ja niesom jej decko ktoremu bude davat DU, ze ma davat ulohy ktore zvladne dieta same.

Najskor inak zisti ci dcera nezabudla a nemali to ako ulohu zadanu uz xy dni dopredu

Och 🙄 neznááášam tieto chobotiny pre rodicov

lukbe
9. jan 2024

Tak asi niečo spoločné s biológiu má,ak sa to ucia😉. Podľa mna asi to kvasenie, kvasinky. A myslím, že na kysnutie jej stačí aj droždie,lebo teda kvaskujem, a to by bolo o kus ťažšie. A fakt by ma zaujimalo, či im dala takúto úlohu zo dňa na deň. Veľmi neverím.

lujza123
9. jan 2024

@deti95060810 prečo by to nemali dokázať? Co z toho je akoze nezvládnutelné pre školáka ? Nájsť recept na internete? Odmerať ingrediencie? Prečítať si postup? Jedine co môže byt problem je vymiesit cesto, to môže mama pomôcť , ostatné zvládne aj dieťa keby niečo nevie spýta sa mamky
Odfotiť si postup a napísať pár viet tak isto zvládne

Ved to nieje kuchárska súťaž o najlepší koláč. Tam ide o ten proces, učenie.

To je len a len na rodičovi ako sa k tomu postavi. Môže byt nasrany a urobiť úlohu za dieťa alebo to môže brat ako proces učenia a nechá dieťa aby to skúsilo same.

simsalabim
9. jan 2024

@deti95060810 on ( @egonsk ) hovori o klasickom kvasku - voda a muka - toto naozaj potrebuje niekolko dni, nie o tom, comu sa ludovo hovori "kvasok" a je z drozdia. Asi si uz pocula o "kvaskovani" - toto sa robi z klasickeho kvasku voda a muka.

chodec15
9. jan 2024

@anjelicek26 Teraz skor ludia s prekvapenim pozoruju, ako za par dni nakysli miesto cesta. 🙂

elenka.k
9. jan 2024

veď daj dcérke robiť , bude sranda
moja vie lepšie robiť šišky ako ja , robí aj rôzne koláče - rýchle, aj palacinky - ak na ňu príde pečenie je : 😎 A vedela už ako na II stupni základke

Ale chápem ťa ...

bytc20
9. jan 2024

by som stiahla fotky z netu a hned by bolo napecene 😅

autor
9. jan 2024

@lujza123 nie nezabudla.Poslala im info včera večer ,že to majú spraviť do piatku

egonsk
9. jan 2024

@deti95060810 nepochybujem o tvojej fundovanosti vo vareni a peceni, istotne mas velmi dobre skusenosti v tejto oblasti, preto prepac, ze som napisal takuto hlupost, ktoru propaguju aj rozne navody pre neskusenych, napriklad:

https://www.zdravie.sk/clanok/58083/ako-si-vyro...

https://dobruchut.aktuality.sk/recept/49758/akt...

... a myslim, ze dalej nemusim pokracovat, lebo to pochopi kazdy kto vie citat s
porozumenim 🙂

anna_anicka83
9. jan 2024

@deti95060810 Moja v 10 rokoch pečie koláče, nie kysnuté, ale muffiny a také tie zmiešaj a vylej na plech áno. Ako úloha zo dňa na deň určite nie, keď ešte aj s fotkami tam treba robiť, ale inak si myslím, že za asistencie v kľude cez víkend celkom pohoda.

zuzubb007
9. jan 2024

Vsak sprav mikrodavku kde ti vyjde 1 buchta a je urcite by som teraz nepiekla za dva plechy a roboty na pol dna, alebo kup buchtu nafot ju z kazdej strany a zamies cesto kustik len odfot a zahod a problem vyrieseny 🤣

terina25
9. jan 2024

Ja len tolko k tomu..chcela by som vidiet tie z vas,ktore by dosli vecer domov z roboty a isli piect kolac s dietatom. Ci mi tu kazda jedna napise,ze vy ste spokojne v praci a nechate svoje 12 rocne dieta nech same doma pecie kolac.
Takze,ano,je to domaca pre rodica. Lebo aj ked to nechate na dieta(ako niektora napisala,ze citat vie),tak mu s tym kolacom pomozete. A kto tvrdi opak,ten klame.

20erika07
9. jan 2024

"Poslala im info vcera (pondelok) vecer, ze to maju spravit do piatku" , ved to je kopa casu, za hodku sedite s vylozenymi nohami , ja som myslela, ze mate na to sotva jeden den🙈

zuzubb007
9. jan 2024

@terina25 presne uplny suhlas, hlavne uloha pre rodica dieta sa len prizera, keby to tak fungovalo ako niektore pisu tak prides domov a navarene napecene vsetko

vyrovnanaosoba
9. jan 2024

@chodec15 🤣