Chorá školáčka a domáce úlohy

agnes28
10. feb 2018

Pekný deň prajem. Zaujímalo by ma, ako je to u vás s domácimi úlohami počas choroby. Moja dcéra je štvrtáčka a stále jej musím úlohy a učivo zháňať ja. Mám pocit že by už mohla byť samostatná a vyžiadať si učivo od spolužiačok. Ona mi tvrdí že všetci rodičia takto ešte zabezpečujú úlohy spolužiakom. ako je to u vás? ďakujem vopred za reakcie 🙂

rakywanda
10. feb 2018

moja je tretiačka a naposledy (január) som jej odmietla zháňať úlohy - z princípu, aby bola samostatná. spolužiačku a zároveň najlepšiu kamošku má na uličke, tak nevidím problém. síce sa na mňa fučala pol dňa, ale potom prišla, vytočila som jej mamu spolužiačky (naše deti nemajú mobily) a spoločne sa dohodli. tvrdenie, že všetci rodičia to tak robia u mňa neobstojí. nepamätám si, že by mi niekto naháňal úlohy, telefóny neboli...počas choroby chodila kamoška s úlohami k nám, keď bola chorá ona, tak ja k nej

vulka
10. feb 2018

Syn je štvrták a po úlohy asi chodí sám. K niektorému zo spolužiakov alebo im volá. Tak isto aj dcéra praváčka. S ňou ale spravidla idem aj ja, lebo treba ísť trochu ďalej a cz hlavnú cestu.

agnes28
autor
10. feb 2018

Presne to si aj ja myslím, treba aby sa osamostatnila. budem musieť na ňu pritlačiť... @vulka a zaujímalo by ma kedy si decká idú po úlohy... na konci choroby, či priebežne? veď by nemali chodiť von, sú choré... okrem toho ich môže niekto vidieť a bude zle... ako to riešite?

meissa
10. feb 2018

Nam ulohy posiela triedna ucitelka smskou 🙂

fokuska
10. feb 2018

@agnes28 Ked som ja este bola dieta tak spoluziak byval hned vedla nas, cize som si ulohy pytala od neho alebo som telefenovala spoluziacke. Isli sme kazdy den podla rozvrhu predmet za predmetom a diktovali sme si presne co sme na hodine robili a ktore cvicenia su za ulohu.
Kym som mala teploty a nebola schopna existovat tak nie (tie prve dni) ale potom uz ano, pocas dna som ulohy urobila a podvecer zavolala a vypytala nove.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
10. feb 2018

@agnes28 Tak určite priebežne, veď naraz je to ho veľa, netreba ani chodiť osobne, ja bežne skenujem poznámky a posielam, prípadne cvak a poslať mailom alebo mesengerom, len musí byť ochota na druhej strane.

prasiatko30
10. feb 2018

Inaksie aby k nam chodil niekto kazdy den alebo kazdy druhy alebo ja chodila po spoluziackach je uplne scifi - s tym ako maju deti zaradene mimoskolske aktivity je to nepraktizovatelne

elian
10. feb 2018

U nás posiela triedna mailom, alebo tiež máme rodičia skupinu na FB - tak tam sa spýtam 🙂

deti95060810
10. feb 2018

@elian 👍

deti95060810
10. feb 2018

moja jedna dcéra chodí dávať úlohy takmer pol triede, ale keď je chorá ona tak jej nepríde s úlohami nik....príde mi to nespravodlivé.... Ju pošle učiteĺka so slovami, veď to máš po ceste, ale my bývame najďalej tak to už nepošle nikoho. dcéra chodí do 4 tr.

staršia dcéra má spolužiakov hneď 3 na našej ulici - tam problém nie je...a aj vie tel. na kamarátky, len zavolá a úlohy sú raz dva ....

hosaro
10. feb 2018

@agnes28 Určite by si mala ona zháňať

0silvia0
10. feb 2018

@agnes28 ked boli deti mensie tak nikto im nenosil v chorobe ulohy, museli si zhanat sami. Inak v takomto chripkovom obdobi by som ani ja nebola nadsena aby moje zdrave dieta prislo do zabacilovaneho prostredia a zbytocne riskovalo chorobu. Syn si pozhanal cez skupinu na FB a spoluziaci mu pofotili co bolo treba. Dcere som chodila pre ulohy ja, bolo mi hlupe prikazovat susede a zaroven jej spoluziacke aby prisla k nam.

alobalka
10. feb 2018

@agnes28 tretiakovi posiela triedna pani učiteľka smskou, piatak si zháňa sám- buď volá sám, alebo ja volám kamoske, ktorej syn je jeho spolužiak. Ale rozprávajú sa deti telefonicky. Niekedy nám donesú nejaký papier, čo robili v škole, ale to len podali medzi dverami. Chorí sa nenavstevujeme.

vulka
10. feb 2018

@agnes28 Úlohy riešime podľa závažnosti choroby. My ale nebývame ťažko chorí( klop,klop,klop). Takže normálne počas chroby zájde k spolužiačke cez ulicu. Ak by mal horúčky tak to riešime až po niekoľkých dňoch a dorábame potom.

sissy27
10. feb 2018

@agnes28 má k dispozícii mobil, notebook, pevnú linku ? Ak ho vie používať na hranie, surfovanie po nete, klábosenie s kamoškami, sociálne siete, tak niečo z toho bude vedieť použiť aj na získanie úloh. Ak nevie, tak najvyšší čas sa naučiť. Koľko má povinností okrem školy? Snáď nemusí drevo rúbať, vodu zo studne nosiť, kravy dojiť a murovať prístavok pre hydinu, aby nemala čas zohnať si úlohy.

dominika_klara
10. feb 2018

????vyfliaskat po riti a nech zdvihne mobil....
Kedysi existovali pevné linky alebo pešibus
Teraz je toho na harem až moc.
A to stále si nevie zohnat?

janci05
10. feb 2018

Ja mám teraz prváka a tiež som mala z toho pomaly "nočnú moru", ako budeme zháňať úlohy. Našťasie nebol dlhodobo chorý, tak sme to zatiaľ neriešili. Synova spolužiačka je ale často chorá, tak jej mama mi zavolá na mobil čo brali z ktorého predmetu a tak sa informuje. Ešte štastie, že sa poznáme z bývalej roboty. Inak nemám šancu kde bývajú jeho spolužiaci. Posledná možnosť je zájsť si do školy za triednou.

babulina
10. feb 2018

Nasa je tiez stvrtacka, baby si pisu na whatsup ulohy aj v dni ked neboli chore ale skratka len zabudli si poznamenat.ja uz do toho nevstupujem.uz je najvyssi cas podla mna aby nadobudli samostatnost, na buduci rok uz nebude ani druzina tak po kuskoch nech sa ucia byt zodpovedni sami za seba

ukulela
10. feb 2018

@deti95060810 a preco to neriesis s triednou? ja by som sa ozvala, resp zavolala jej, dcera je chora, poslite jej ulohy, prosim, ved aj ona nosi spoluziakom.
ale podla mna dnes najlepsie riesenie je taketo veci riesit mailom. to sa ma dohodnut na rodicovskom.

mechurik
10. feb 2018

moja ucitelka posiela vsetko rozpisane kazdy den mailom ked moj syn ochorie.

katarina644
10. feb 2018

@agnes28 ahoj, moja je stvrtacka a tento rok som jej uz odmietla zhanat ulohy, tak ma telefon na spoluziacky a zhana si sama.🙂

missdiva
10. feb 2018

@agnes28 podla mna by si mohla ulohy zhanat sama od spoluziaciek. Naco po ne chora chodit 🙈 ? Ved nech len zavola kamoske a ta jej to nadiktuje, pripadne nafoti.

hettinka
10. feb 2018

@agnes28 u dcéry si nosili Du navzájom. Oni už vedeli, kto kde býva a automaticky, ak nebola dcéra v škole, priniesla jej spolužiačka a naopak. Musím však povedať, že ich to naučila pani učiteľka už od 1. triedy, poslala Du po spolužiačke a deti to už potom tak robili stále.

Syn si posiela so spolužiakmi Du cez mail alebo messinger, nás chyba malo, ale bežne to robíme, že odfotíte stránku zo zošita do mobilu a posielame. Je piatak, ale takto fungujú už dlhšie.

danielahamar
10. feb 2018

Ja som rezignovala s ulohami u starsieho, nikdy si nevedel zohnat ulohy v normalnom case, co je u mna do 18-20hod. Vecera aby sa pripravil na druhy den, riesili sme to aj s triednou, ale zavist v ich triede je svina, takze tak a mladsieho? Groteska jak vysita, proste sme sa na rovinu spytali, ci je to potrebne zhanat ulohy, alebo staci len nove ucivo. Kedze v tej skole nik nie je ochotny dat ulohy a ucitelka uz vobec nie, a cely net na tejto skole je na dve veci a musim podotknut, ak sa pytaju ulohy o 3/4pisomkach moje deti vobec nevedia, takze tak

chulieta
10. feb 2018

Jaaaj zeny moje, vecny problem aj u nas... ucitelka nema zaujem ich pisat v edupage, ani mailom ani nijak inak... chodi si dcera pytat k spoluziacke za nami v baraku, ale ked je chora aj ona tak sme nahraty, ostatny spoluziaci byvaju daleko

mata128
10. feb 2018

Mame edupage,vsetko nam ucitelky davaju tam....presne si viem kazdy den pozriet,co robili v skole,co maju na ulohu,vsetky znamky,ci pripadnu nepritomnost ziaka.....neviem si to vynachvalit

janka2273
10. feb 2018

Najlepšie je to pofotiť telefonom a poslať cez fb a vybavené..my to tak robíme už roky 🙂 Treba si podchytiť pár spolužiakov,aby bol vždy niekto ochotný a pekne podla rozvrhu každý den.odfotiť poznámky,čo písali v škole + dopísať do správy prípadné úlohy atd..učiteľky na to väčšinou nemajú čas a chuť 🙂 ked bol menší,robila som to ja,teraz samozrejme sám 😉 ale niekedy aj ja 😅

lulu369
10. feb 2018

@agnes28 moja je tretiačka a už v druhej triede si párkrát volala pre úlohy spolužiačkam...Ale keď je chorá tak väčšinou zájdem za učiteľkou aby mi dala úlohy, pretože u nás to funguje tak, že domov si nosia len tie zošity, pracovné a knihy, z ktorých majú úlohy a často im tlačí paperie kde majú úlohy...

miriam11
10. feb 2018

@agnes28 vsetko info o ucive aj ulohy v našej skole vypisuje triedna ucitelka na internetovu stranku skoly. Rodicia majú heslo a mozu deti kontrolovat, ci spravili vsetko co mali, príp.v case choroby, aby nic nevynechali. Myslela som, ze takto funguje vacsina skol.