Domáce úlohy

9. jan 2024

Včera ma dorazila úloha od učiteľky.vecer prídem domov a dcéra ,že musíme upiecť koláč kysnutý.Ak nespravíme mám to za päť.Nechapem čo má kysnutý koláč spoločne s biologiou pre 6 triedu.este kebyže napíše cez víkend upečte o.k pochopím, ale cez týždeň takéto veci riešiť do školy .treba nafotiť šesť fotiek a do fotiek napísať vetu.Si myslia ,že prídem domov o 20:45 a ideme vypekat koláč.Dnes si kvôli domácej úlohe musim brat pol dňa dovolenku ,aby sme spravili domácu úlohu.akvy má ste také úlohy idú itelidk?

deti95060810
9. jan 2024

@anjelicek26 prosím ťa , by som chcela vidieť ktoré dieťa v 6 ročníku samé upečie koláč - a ku tomu kysnutý... blbosť. nemá skúsenosti.
a ak nepečie ani matka - žeby čo to videla, tak samé od seba si to dieťa len ťažko upečie... na pečenie treba aj skúsenosť.

autor
9. jan 2024

@anna_anicka83 babovky a muffiny zvláda sama také riedke cesta ,ale kysnuté až tak sama nevie.u nás dáko kysnuté koláče nejdú tie sa robia malo u nás.Este keby chcela učiteľka roládu z piškóty tak tiež by spravila piškótu sama ,lebo robievame rolády.Kysnute nemám ani ja rada.za chvíľu som doma tak ideme piecť.Ale posledný krát robíme takúto úlohu.Nabuduce ozeliem tu päťku a ozeliem aj sólovú dvojku na vysvedčení z biológie 😅

katulienkax
9. jan 2024

Nech je projekt akykolvek ma byt nan aspon 2 tyzdne s celym vikendom, v normalnych rodinach s apecie cez vikendy a ucitelka nie je normalna ked to mevie pochopit. Predpokladam, ze ucitella je bezdetna tapa, co meviem pochopit ze rodicia mozu mat aj poobedne smeny a chlap piect nevie. Nie bezne 12 rocne dieta piect nevie

anjelicek26
9. jan 2024

@deti95060810 tak syn je stvrtak a bezne zo sestrou (tretiacka)robi knedlu kysnutu (tu vlastne robia uz len oni) a aj kysnute pizza slimaky, robili uz aj vianocku... pre mna je to uplne normalny standard kysnute vedia uplne rovnako ako ine, ale je pravda, ze ja deti bezne mam v kuchyni a robia sami len kukam od mala, teraz vedia prakticky vsetko... akoze hodit drozdie s trochou cukru do 200ml mlieka je zlozite? Aj keby musi youtube na to otvorit... myslim, ze ucitelky davaju taketo projekty ani nie kvoli "kolacu" ale kvoli nauceniu sa citat recept, postup, pripravit fotky, prezentaciu...navyse ide o prezentaciu a odovzdany projekt a nie o to, ci to bude na konci chutit ako s restauracie s * alebo nie...

manifika
9. jan 2024

Toto si pamatam u syna z minuleho roka. U nas ale pecenie kolaca bolo uz nepovinne,my sme museli zalozit kvasok!!! Myslela som,ze ma slahne. Kazdy den som sa tomu kvasku vyhrazala,aby mi ,,neumrel,,den pred odovzdanim do skoly 🤣

katulienkax
9. jan 2024

Este je ina moznost, ked je ucitelka trafena, mozte pogooglit fotky na internete, je tam milion postupov a to vlozit do projektu

terina25
9. jan 2024

@monikkatt sa mi paci tvoj koment ,, Mas na ulohu cely tyzden tak kde je problem? ,, Cize koho to je domaca uloha ? Matky ci dietata ?

sense
9. jan 2024

@deti95060810 zrejme mysli kvások keď kvaskujes nie keď hodíš kvasnice do vody či do mlieka s trochou cukru

rebrambora
9. jan 2024

@terina25 vacsina chodit o prace tak okolo 17:00. Uloha nebola zadana zo dna na den, dieta potrebuje maximalne tak dozor. A takyto primitivny kolac je hotovy aj s umytim riadu za 10minut. Tak ako pardon.
A aspon nejaka zaujimava uloha.

sense
9. jan 2024

Počas korony mala. Moja dcéra projekt o slimakoch, výsledok mala poslať do 15.30, lebo veď mali na to celý deň. Tak som napísala učiteľovi ze ja nemám ani homeoffice ani nie som v karanténe ani nemám. Lockdown a nemôžem poslať niečo o 15.30 keď ešte len vtedy prídem domov z práce, podotýkam dieťa malo 7 rokov, čiže samo hľadať informácie na internete, nájsť a pozorovať slimáka nemohlo. Tak stačilo aj po víkende.
Normálne by som napísala učiteľke ze vzhľad. Tomu ze máš tento týždeň dlhé služby v práci, na projekte môžete pracovať až v piatok a cez víkend. Ze skôr to v tvojim prípade nejde, keďže domáca úloha žiaka vyžaduje pomoc rodica

eliska13
9. jan 2024

@terina25 je tam jasne napísané, že to majú robiť spolu.Neviem prečo deti tak podceňujete v 14 r sexuju a pijú a tu sa duma či vedia spraviť kvások a odvážiť na váhe múku, hodiť vajce, roztopiť maslo a vymiešať mixérom a položiť na radiátor či pod deku na gauč.Pred Vianocami stovky fotiek ako sa vypekaju medovníky s 3 r deťmi a tu teenegerka nevie s pomocou spraviť koláč.

miskakyska
9. jan 2024

@sella38 existujú kysnuté cestá bez kysnutia😁 taký slivkový/čučoriedkový posúch 😁

monikkatt
9. jan 2024

@terina25 no booooze 🙄 tak mate... spokojna? Pointa je jasna

sheila121
9. jan 2024

Tak by to mala za 5 :D ja by som poslala pani učiteľke podobnú odpoveď, keď prídete domov navarte mi guláš :D nonsens 🙂

letfenixa
9. jan 2024

Mne sa tá úloha páči, ale pride mi nevhodne zadat ulohu v pondelok, ked ani nebol predmet v rozvrhu. Mala byt zadana na hodine, a nechapem preco nie pred vian.prazdninami, ked sa vo väčšine domácností pieklo.

zuzana76
9. jan 2024

uloha fakt zaujimava a prakticka, ale uloha najma pre rodica, ano, nedvam taketo ulohy, ale zase ste rodicia, nestaci dieta len porodit, s tym suvisia aj ine ulohy a jednou z nich je vychova a ciastocne aj vzdelavanie. My sme niekedy chodili s rodicmi povinne zbierat sipky, gastany, teraz sa davaju taketo kreativne ulohy. Uloha pekna, ma dostatok casu. Chapem, ze rodicia su vytazení, ja by som nieco taketo zadala pred Vianocami.

eliska13
9. jan 2024

@zuzana76 tak tak..úloha bola daná na spoločnú aktivitu s rodičmi.Teraz sa už aj zber papiera berie ako pritaz

monicazbb
9. jan 2024

Toto mi to pripomenulo 😁: (inak ja by som to spravila čo chcu ale taaaaaky oznam by som poslala, prešla som si tiež takýmito ,,ulohami,, ).
https://www.facebook.com/share/r/EaZ3dn127EcNfbUU/

kristiii
9. jan 2024

No tak ak by učiteľka vychytala týždeň, kedy mám poobednú, tak by mala smolu a prípadnú 5 by som si s ňou vydiskutovala. Nehrozí, že by som si brala dovolenku kvôli du. Však keď majú biológiu v piatok, tak mala v piatok aj takúto úlohu zadať a nie ako naschvál až v pondelok. Akože kto robil v nedeľu niečo kysnuté, musí byť tiež nadšený 😆

terina25
9. jan 2024

@rebrambora kysnuty kolac za 10 minut? Noo,to neviem aky kolac tak rychlo vykysne. A za to,ze vacsina chodi o 17.00 z roboty(podla teba), ini nemusia chodit z roboty o 17.00. Zmena 12 hodin napr.+obchod+cesta...

terina25
9. jan 2024

@eliska13 si precitaj este raz komenty ...

terina25
9. jan 2024

@eliska13 v 14 rokoch sexuju, to.pises z vlastnej skusenosti??😳

autor
9. jan 2024

Baby koláč už je upečený a nafoteny.Zbytok si spraví zajtra podľa pokynov sama už.no dnes sme cesto spravili na dva krát prvé droždie mi vôbec nevykyslo 🤷.ale hlavne ,že spravené už len doladiť a koláč spapať 😂

zuzana76
9. jan 2024

@terina25 bohuzial toto je dnesna realita, 14 rocna osmacka nafarbene vlasy, nechtiska hadam aj 3 cm, namalovane

adrianap83
9. jan 2024

Ja by som len tej učiteľke napísala, ze škoda, že takúto DU nezadala pred Vianocami. Aj fotky by boli vianočné. 3 týždne doma, koláče sa piekli všade, dajako by ste si to prispôsobili.
Inak fajná úloha, len ozaj ju zadať s časovým predstihom, vzhľadom na jej špecifikáciu. Aspoň 2tyždne.
No zvládli ste to 👍

h2
9. jan 2024

Môj syn mal raz podobnú úlohu, mal pripraviť jednoduché jedlo, myslím, že minimum bola nátierka. On vtedy robil palacinky. Bolo vtedy piatak. Ale pamätám si, že to robil cez víkend, čiže bolo na to viac času.
Autorka, keď chodíš neskoro domov, tak nech spraví dcéra sama. Podrobných videopostupov má plný internet. Prinajhoršom to nebude jedlé, ale úlohu splní, nafotené bude mať, aj postup a aspoň učiteľka uvidí, že to robila sama.
Teraz vidím, že už ste upiekli, tak nič teda. Ale mala na to dať viac času, ideálne zadať pred Vianocami.

20erika07
9. jan 2024

@zuzubb007 to vazne 2 hodiny kysne cesto? Ked chcem za polhodinu ma dvojnasobny objem, az by som mala cakat 2hod na vykysnutie tak by som sa nato vykaslala aj v beznom zivote 🙂 a ak by som to mala v ramci d.u. tak necham kysnut 15min na dost teplom mieste z maleho mnozstva pouzitych surovin, ide to bleskovo,spravim co chcem z toho, 10min necham na plechu prikryte a sup do rury, no tak aj skor ako o hodku by sme mali vylozene nohy v tomto pripade. Kto chce hlada sposoby, kto nie hlada dovody preco nie ( co je niekedy normalne, ani mne sa vzdy vsetko nechce a uz vobec nie riesit d.u ktore zadavaju s vedomím, ze to same dieta neurobi a musi asistovat rodic, no zase casu je tu dost ) brala by som to ako prilezitost naučiť dceru vytvorit kysnute cesto a pracovať s nim, mimo zadania d.u

nelka93
10. jan 2024

@deti95060810 kvasok a droždie sú dve rozdielne veci. A áno kvasok zreje cca 14 dni

ema22270
10. jan 2024

Vsak to nechaj na dceru, 12, ci v 11 by to mohla v pohode zvladnut, ked pojde podla receptu 😊. Ja som takto v 12 vypekala zaviny a bolo to pekne obdobie, mama na naucila kysnute cesto a uz som isla sama kakaove zaviny, makove a podobne. Takze ver, ze to zvladne 💪.

ibrunova
10. jan 2024

@ema22270 už je napečené aj zjedené 😃