Hodnotenie žiakov

carcarla
19. jún 2023

Moja dcera na SS je hodnotena 5, ak nie je na hodine pocas ktorej je pisomka. Ucitel zapise 5 do triednej knihy a ta 5 je tam dovtedy, kym nenapise test. Je to v poriadku? Znamkovat ziaka znamkou 5, z dovodu, ze chybal na hodine? Funguje nieco taketo na skolach a je ti v poriadku?

andrejka1974
19. jún 2023

@carcarla u nás sa napíše a alebo minuska a do týždňa si musí napísať písomku a ak si ju nenapíše má tam potom 5

sheila121
19. jún 2023

To odkedy zaviedli takéto niečo preboha? Sa niečo menilo v školskom zákone?

terry2003
19. jún 2023

Mne to normálne nepríde. Veď ten učiteľ ani nevie prečo žiak chýba. Môže byť napriklad chorý a hospitalizovaný tri týždne a kvôli tomu dostane šesť 5. Na hlavu padnuté.
@carcarla

carcarla
autor
19. jún 2023

@sheila121 nemam taku znalost preto sa pytam, ci je normalne hodnotit ziaka 5, ktory nebol na vyucovani. To je ako trest? Neviem, nerozumiem.

sheila121
19. jún 2023

@carcarla no ja som tiez ostala v šoku preto som sa pripla do diskusie lebo mi to príde cez čiaru.

luliu
19. jún 2023

@carcarla ale veď tu 5 zmaže, ak dopíše písomku, čo treba vždy, tak v čom je problém?

maranta_leuconeura
19. jún 2023

Tak ak chybala a mala na to dovod, doplaca na tych, ktori maju ucelove absencie, aby nepisali testy. Zrejme kvoli nim zaviedli toto pravidlo. Ved ak pride do skoly a napise test a dostane realnu znamku a potom sa ta 5 vymaze, nevidim problem.

veronicka1901
19. jún 2023

@luliu a keby chýbal dlhšie a nenapíše písomku, tak bude v edupage svietiť 5? Mám dve školopovinné deti a toto som ešte nezažila...

sella38
19. jún 2023

Ziadne take, ze ved potom zmazu... Nesmu, inspekcia by ich hnala "hore kopcom"... Znamky su za vedomosti ziaka, nie za nieco, co nepisal... ani za D.U, aj nenapisanu, nesmie byt 5.... Boze, to je strasne toto nase skolstvo ☹

simca06022011
19. jún 2023

Nie v zivote som o takomto nepocula, minuly tyzden sme dostali za pisomku 0. Napisala a dostala znamku.. ale precitala by som si normalne skolksy poriadok a pod. a riesila, neexistuje ze by to islo do hodnotenia.

lucia147852
19. jún 2023

Nie, nie je to normálne. A potom že naše školstvo vyzerá ako vyzerá, ked si každý robí čo chce

adka176
19. jún 2023

Netreba písať na modrý koník, treba sa ísť opýtať do školy, preštudovať smernicu na hodnotenie žiakov, každá škola si v smernici určuje podmienky hodnotenia ...ak to nie je v smernici, treba sa pýtať riaditeľa školy ako je to s hodnotením žiakov a prečo takto postupujú ak to nemajú uvedené v smernici ....my vám tu nepomôžeme ...postup je triedny učiteľ - učiteľ daného predmetu - vedenie školy - riaditeľ - školský úrad - a prípadne ešte vyššie...ale začínate u triedneho učiteľa a pýtajte si smernicu....noo a na koniec nám tu na modrý koník môžete napísať ako to dopadlo....

janage
19. jún 2023

U nás dostanú 0b z danej písomky. Keď písomku napíšu dostanú body podľa výsledku. To je SŠ
Na ZS a al. minusku, ale beriem, že to je len informatívne pre učiteľa.

carcarla
autor
19. jún 2023

@luliu a predstavte si, ze ju nezmaze, pretoze pisomku pisali pred mesiacom. Ucitelka mala mesiac nato, aby dcera napisala test, ale nie ona dnes do Tk dala 5 a vymalovane. Do stvrtku maju mat uzavrete znamky a poslednu hodinu maju v stvrtok. Moja dcera nepride na tu hodinu, pretoze je chora. Cize ostava5.

lukbe
19. jún 2023

@carcarla nie,toto sa nerobí,už dávno si mala ísť za riaditeľom.

rosabella
19. jún 2023

@carcarla Koľkokrát sa dcéra pripomenula učiteľke, že má písať test? Ak sa za celý mesiac ani raz nepripomenula, je to jej chyba. Učiteľka je tiež len človek a môže zabudnúť, že niektorý žiak ešte nepísal písomky. Ale ak žiak vie, že si musí napísať písomku, aby sa mu zmazala nejaká 5, tak sa hádam vo vlastnom záujme ozve, že haló, ja si chcem napísať test....

lukbe
19. jún 2023

@rosabella áno,pripomenúť sa mohla,ale tá 5 takýmto spôsobom tam vôbec nemala,čo hľadať. Áno,mohla nemať body za písomku, v konečnom dôsledku sa to môže javiť akoby mala 5, ale nepíše sa to ako 5.

zuzana76
19. jún 2023

@carcarla nie je to v poriadku, ale ani ucitel nie je policajt, aby strazil kazdeho ziaka, ktory chyba, dat 5 za to, ze ziak chyba je pochybenie. Ide vsak o to, ze mnohoz iakov na SS zneuziva system, pridu do skoly, ospravedlnia sa, ze chybali, dohodnu sa na pisomke na dalsiu hodinu a vtedy ten ziak uz nepride, potom zase na par dni pride a takto dookola.
@lucia147852 aj ziaci si robia co chcu, tam by som asi zacala, ucitelia by asi nezacali takytito chutovkami, keby ziaci chodili riadne do skoly

deti95060810
19. jún 2023

takéto známkovanie je aj u nás , ale na sš...
problém bol počas druhej vlny corony kedy študenti bežne chýbali aj 3 týždne - svietilo im tam hneď niekoľko 5 z jedného predmetu...
viem že sa to dosť kritizovalo na rodičovskom...

zuzana76
19. jún 2023

@simca06022011 aj nas dostava 0, to je tam preto, aby ucitel vedel, kolko pisomiek, testov dany ziak nepisal a ktory test v poradi

misana84
19. jún 2023

@carcarla a to akože nebola mesiac v skole aby napisala pisomku? a akože ked nebudu chodit žiaci do školy za co im maju zakružkovat znamku?ako ich maju donutit sa pripravit a vobec prist na pisomku? vy neže aby ste riesili dceru a donutili ju naucit sa a opravit si to ale riesite ako podzubat ucitela...toto je trend v skolstve

simca06022011
19. jún 2023

@zuzana76 moze byt, nam sa to stalo len raz, ciize neviem ci je to pravidelne... ale dava to zmysel. Hlavne, u nas sa v podstate len pisu pisomky, neskusa sa, takze ucitel aj bez toho vie.
Chapem aj tie 5ky, ak su flakaci, ktori schvalne nechodia do skoly na pisomky, ale teda pausalne pre vsetkych by sa mi to asi nepacilo, hlavne nie "trvalo".

kacena4
19. jún 2023

nie nie je to v poriadku ale syn mal presne toto isté celé 4 roky na strednej škole. my na základnej dávame deťom pomlčku miesto známky ktorú
neabsolvoval

zuzana76
19. jún 2023

@simca06022011 vies co, ucitel je potom uz tak zufaly, ze to da pausalne, lebo spravodlivost, ale toto sa mi teda nepaci, nie je to koser, podla mna. Len tazko sa hladaju paky na takychto flakacov. Fakt nic ine, len policajt ten ucitel, ako striehne, kedy dany ziak pride do skoly.

carcarla
autor
19. jún 2023

@misana84 dcera chodi pravidelne do skoly, nie je ziadna flakacka a znamok t predmetu ma dost 13 akurat nebola na 1 teste pred mesiacom a minuly piatok chybala, kedze je chora, cize nema napisane 2 pisomky. Nemyslim si, ze je povinnostou, aby ziak pisal testy uplne zo vsetkych pisomjek a 13 znamok je myslim dost na zaverecnu klasifikaciu. Ucitel si moze do svojho notesa poznacit, ze ziak nepisal test, ale urcite neklasifikovat rovno 5 a to v poslednom tyzdni. Tiez mohil tu 5 dat hned, ked ostatnym zapisoval znamky a nie po mesiaci.

zuzana76
19. jún 2023

@misana84 suhlasim, aj ked su ziaci, ktori mozu mat prblemy a byt dlhssie chori, ma dat komisionalne skusky z nedostatocnej klasifikacie

sella38
19. jún 2023

@misana84 ziak,ktory nema dostatok znamok na to, aby ho ucitel vedel klasifikovat, robi komisionalne skusky...

carcarla
autor
19. jún 2023

@kacena4 pomlcka je ok, pretoze to nema vplyv na celkove hodnotenie, ale 5 za absenciu ziaka na pisomke je teda cez ciaru.

eliska13
19. jún 2023

@carcarla choď za ucitelom

misana84
19. jún 2023

@carcarla ale je povinnostou napisat každy velky test!! tych 13 znamok može mat za aktivitu, projekty, slovicka...nepodstatne...možno 3 testy su doležite lebo ukoncuju tematicke celky...a ked nema taky test tak to je problem....a ked chodi pravidelne tak akože preco si ten test nenapisala???