Kde si nájsť mimo školu kamarátov?

9. nov 2023

Dobrý deň, v škole nemám žiadnych kamarátov a ani mi to moc nevadí lebo mi príde že tie baby sú namyslene a falošne. Chcela by som si nájsť nejakých kamarátov mimo skoly len neviem kde. Na krúžok žiaden nechodim lrbo nemám žiaden talent.

h2
9. nov 2023

Na krúžok nemusíš chodiť, len ak máš na niečo talent. Ale aj, ak ťa niečo zaujíma. Môžeš chodiť aj športovať, pri športe tiež vznikajú priateľstvá. A ani na to nepotrebuješ talent, veď nejdeš robiť vrcholový šport, len pohyb pre zdravie.

autor
9. nov 2023

@h2 nooo vo športe som drevo 😂 rozmýšľam nad anglickým krúžkom keďže je to pre mna užitočné len neviem či tam môže niečo vzniknúť nejaké kamarátstvo

h2
9. nov 2023

Jasné, že môže. Jazykový krúžok, či kurz je vždy dobrý nápad, nie len kvôli kamarátstvu.

autor
9. nov 2023

@h2 áno to viem aj pre budúcnosť aj pre školu je to dobre ale aj nejakých tých ľudí by som chcela spoznať 😂

h2
9. nov 2023

Spoznáš, neboj. Budete mať spoločný záujem, môžete sa spolu učiť atď.

autor
9. nov 2023

@h2 lebo tešila som sa že budem mat na strednej nivy kolektiv všetko ale očividne sme si nasadli a už mi to moc nevadí

h2
9. nov 2023

A kamošky zo základnej?

autor
9. nov 2023

@h2 s nimi som ešte v kontakte ale moc sa nevideme lebo sú v inom meste

h2
9. nov 2023

Ahá, tak to je škoda. ☹️

t1nusa
9. nov 2023

v teréne - ak ťa niečo baví napr. tanec, maľovanie, jóga atď, je xy kurzov, stačí si len povedať aké máš záľuby a nájsť si v okoli aktivity, kde sa tieto tvoje záľuby dajú realizovať
alebo na internete - FB skupiny pre ľudí s rovnakým životným štýlom či záľubami, pripadne napíš príspevok do mestskej skupiny

ukulela
9. nov 2023

Dobrovoľníctvo.

ivangeline
9. nov 2023

Talent mas nemusis. Na kruzok chod. Aspon jeden. Alevo posillka. Alebo ine hobby aktivity,kde vies aj stretnut ludi ci popisat a nimi...

svetlonos
9. nov 2023

Ahoj 🙂
ka s so prave na aj kutze nasla kamosku i ked som tam isla koli praci. A to som ju neznasala este tam ani neprisla, meskala. Lektor tak mimochodom zmienil jej povolanie, a este ju posadil aj ku mne. A mala sa s nou deliť o ucebnocu, ona si zabudla. Do mna 109 certov, ja to neznášam. Pocas hodiny sme sa predstavili, zistili, ze identicku minulost 😂 a po kurzecsme sli rovno na kavu. Ani by ma nenapadlo, ze stretnem fajn kamosku.
A k timu sportovemu drevu 😁 aj ja som! Ake 8 rokov som chodila plávať a to je aj pre drevá keby si chcela. Pozri rozne kurzy v okoli a smelo do toho. Inak ja som sa v novom kolektive na sš zopar spoluzoaciek normálne obavala 🤣 Oni ostrielane a ja taky slušák. Sadli sme si koncom 2 ročníka a zistila som, ze su v podstate fajn baby. Mozno sa to aj u teba este zlepší.

autor
9. nov 2023

@t1nusa o takých skupinách neviem môžem vyskúšať ale v mojom okoli moc toho nieje na vyber

autor
9. nov 2023

@ukulela na to ešte neviem či mám vek a to neviem ani kde mám hľadať. 😂

autor
9. nov 2023

@ivangeline to by som chcela len ešte nájsť taký krúžok

autor
9. nov 2023

@svetlonos tak dúfam že aj mna to stretne my sme si aj rozumeli v triede len potom sa to už nejako zmenilo neviem prečo

t1nusa
9. nov 2023

stačí si otvoriť Facebook alebo trocha pogoogliť 😉 kto chce spôsob si nájde

ivangeline
10. nov 2023

Zisti,co ponukaju v skole a ci niekde je miesto a vzali by. Tiez v meste pozri napr online... Vela sa zacina v sep. ale ak maju miesto,urcite vezmu. ;D A ak nejde o kruzok ako taky,tak pomysli,co by ta zaujalo. Beh. Su skupiny,kt spolu behavaju. Posilka. Turistika. Geocatching. Rozne moznosti zbieranie predmetov. Aj ti maju skupiny. Malovanie. Vysivanie. Strikovanie. Pecenie...no hocico.. nie vsetko musi byt proper kruzok... ale ludia sa zoskupuju...ci online alebo aj nazivo.

ukulela
10. nov 2023

Stredoskolaci sa v pohode mozu zapajat do dobrovolnickych aktivit.

zuzanka.zuzu
10. nov 2023

ty si tá zo ZM čo teraz "mama" píše že dcéra má depresiu lebo nemá kamošov v škole? veď ste prváci, ste tam krátko, zapájaj sa, nebuď ako kôpka nešťastia