Komentáre 13 ročných dievčat na facebooku

elina25
10. jan 2014

Dnes som čítala na FB komentáre mojej netere,dievčata si komentujú fotky ale ako?Fuuj ty tučná krava schudni,staraj sa o seba ty krava sprostá..Ani už to nebudem rozspisovať...Pána Beka,kde to všetko speje?Ako sa takto môžu urážať 13-ročné dievčatá a potom sa čuduj svete že je toľko anorexičiek....No neviem či je toto výchovou alebo už vážne nevedia čo od rozkoše.... 😢

liwka
11. jan 2014

@katarinka289 nie zle...takto to chápu decká v obci, kde učím- je to ich dialekt....a, žiaľ, veľmi, veľmi nesprávny

katarinka289
11. jan 2014

Jaaaaaj deti :D Niekde poculi a zle si vysvetlili.Tak im skus vysvetlit,ze socka je slangovy vyraz pre socialnu poistovnu 🙂

trend270
11. jan 2014

Nie je na tom nič čudné. Presne ako píše @0silvia0 Je to rychle, nekontrolovane vypustenie negativnych emocii. Deti vzdy vedeli byt krute, vychovou a vekom sa vela okrese. Kedysi by sme si tiež možno riadne nadavali, ale museli by sme to urobit priamo z oči do oči. A to bolo riziko, ze jednu schytame, tak si každá rozmyslela, čo naozaj zo seba vypustí. Kedysi sa hovorilo - papier znesie všetko, dnes by to bolo - FB znesie všetko 🙂

trend270
11. jan 2014

Vychovavat sa dá aj cez FB. Väčšina z nás si kontroluje debaty svojich deti a dá sa zasiahnuť aj písomne v komentári k nevhodnej reakcii deti. Okrem toho to majú od nás písomne, tak si to prečítaju viacerí a môžu aj opakovane 🙂 A ak budú papulovat, možno to ukázať ich rodičom. Náhodou ten FB nie je az taký zlý 🙂

monika15
11. jan 2014

@elina25 facebok je samo o sebe cert.... nemam rada ja tam mam len 30 ludi , aj to lek voly tomu lebo som v zahranici a aby som bola v kontakte s priatelmi z domu. inak by som ho uz davno zrusila.

ivet1371
11. jan 2014

@katarinka289 socka hovoria aj ludom čo žiju pod normalnu uroven

katka1981
11. jan 2014

@elina25, to si citala este velmi slusne komentare, tie ktore som nasla ja, to sem ani nemozem uverejnit. Jedine co si vzdy poviem je, ze by som sa nechcela dozit toho, aby taka bola moja dcera, clovek nikdy nevie....

modra
11. jan 2014

@ivet1371 predstav si ze deti mam 🙂 A svoj nazor si tiez hadam mozem povedat ci?

dejka77
11. jan 2014

@liwka To slovo je tak ine, ze v tom akosi nevidim suvis.

liwka
11. jan 2014

@dejka77 ani ja, ale tie decká sú v takom veku, že keď ich začneš presviedčať o tom, že nemajú pravdu, povedia ti, že si zastaralá a nerozumieš tomu...

veriiii
11. jan 2014

@cerez no, ja som nedavno pisala komentar k jednemu statusu ,ze bude to horsie od generacie ku generacii..pokial nezacnu rodicia vstepovat normalne hodnoty svojim detom..ale dnes kazdy pozera len SAM NA SEBA ,max svoje deti, a deti to odkukaju..rodicia sa moc orientuju na svoje deti,akoby oni boli jedinymi tvormi na tejto planete-nechcem aby to niekto pochopil zle, ano samozrejme vsetci milujeme svoje deti, kazdy sa v nich chce vidiet samozrejme,a je vela mamiciek,co vychovavaju deti v tradicnych hodnotach, ucta k starsim, slabsim, atd..ale je vela co naopak povedia, ty musis byt prvy , nedaj sa, vrat mu to atd..,ale ked citam a pocuvam od znamych, kamaratiek, ake maju trable uz v skolkach..hrooza!,potom deti nemaju uctu k starsim, slabsim, nechcu alebo nevedia pomoct,ved staci len trosku empatie alebo sa aspon nevyvysovat, nemachrovat, .....podla mna moc vela deti je dnes rozmaznanych....

katarinka289
11. jan 2014

@ivet1371 ...ludom zo socialne slabeho zazemia.Aj to uz som pisala vyssie..O detom v skole by som to nehovorila,aby nesikanovali tymto slovom spoluziakov co nemaju obute adidasi

nikki16
11. jan 2014

Ja mám 20 rokov.. a ked som ja mala 13 rokov tak som určite nesedela pri počítači lebo vtedy som bohvie aký skvelý nemala dalo sa na nom len písať a max hrať nejaké karty a to ma nebavilo tak som bola radšej vonku s kamaratmi.. stavali sme si bunkre kedže som z dediny lietali sme po kopcoch hrali sa.. a ako vidím s odstupom času sa deti u nás dosť zmenili.. Jedna slečna od nás z dediny chodila v týchto rokoch už vo vysokých opätkoch minisukniach a mala už niekolko frajerov. Kvoli nej na základnej škole zakázali nosiť tričká na tenké ramienka lebo to bolo moc vyzývavé a taktiež nesmú nosiť minisukne dnes má slečna 14 rokov mala viac frajerov ako ja 20 ročná :D :D Fotky ktoré so videla ma dostali. v spodnom prádle a komentáre k nim samé oplzlé slová ale jejt o nevadilo robila si z toho srandu... v bare obracajú poháriky do seba čo ja 20 ročná nerobím ako dopadnú ked budú mať tolko čo ja?? bud si to uvedomia že to neni cool alebo skončia zle...

ada1313
11. jan 2014

@dejnas s tymi "obnazenymi" fotkami suhlasim plne, nielen FB, ale aj napr. MK, myslim, ze taky uchyl si nemusi ani platit nejake "holostranky", staci uplne nenapadne pokochat sa na MK. Neberte to, baby, v zlom, ale poniektore sa tu stazovali na fotenie deti v skolke a poniektore si sem naozaj zavesite cokolvek. 😒

zuzkat1
11. jan 2014

@ivet1371 ja len zo zaujmu,nic v zlom... Co ta viedlo k tomu aby si dala malemu nausnicu?

ivet1371
11. jan 2014

@zuzkat1 mne sa to pači na nom.nie každemu to sice ide ale mojmu ano 🙂 a vobec ma netrapi či sa to niekomu pači je to vec rodičov či to daju 🙂

ivet1371
11. jan 2014

@modra jasne možeš ale miešat naušnicu do vychovy to je uplne od veci.a až ked vychovaš aspom jedno dieta do dospelosti a nebude ako tieto večšina deti v tejto dobe tak potom budeš vediet čo to je vychovat dieta.ja mam dve už dospele a možem to povedat ale nikto nevie dve mladšie ked pridu na strednu do akej partie pridu a ako to bude.len tolko hadat sa nechcem tiež len moje skusenosti nie len nazor.pekny večer 🙂

zuzkat1
11. jan 2014

@ivet1371 no Ved hej.kazdemu sa paci nieco ine... Ja som ani dcerke nedala🙂

zuzkat1
11. jan 2014

@dejnas ja mam kamosku ktora dava na fb uplne vsetko. Aj fotky maleho bez siat davala... Ja som jej parkrat povedala ze ja by som to nerobila...ani sukromie nemala nastavene... Vraj uchylaci su aj na ulici

dejnas
11. jan 2014

@zuzkat1 úžasný "zrelý" názor ☹ samozrejme, že sú aj na ulici, ale tam sú viac "nápadní", musia sa viac snažiť a nemajú toľko príležítostí vidieť nahé telá (napr.) ... ako keď si sadne pred pc a v pohodičke, nikým, ničím nerušený nájde všetko, čo "potrebuje" 😝 😝 😝

zuzkat1
11. jan 2014

@dejnas presne tak... Ale aspon respektuje ze foto kde je aj moja mala tam uz nedava. Raz dala tak som jej povedala nech to nerobi... Nemyslim ze to chape,ale respektuje

Mala ma 4roky a je technicky negramotna a nemyslim ze o nieco prichadza. Ked to bude nutne potrebovat nauci sa.

dejnas
11. jan 2014

@zuzkat1 súhlasím .... pokojne by stačilo, ak by sa deti počítačovej gramotnosti začali učiť až v škole.... o nič by neprišli...
i keď na druhej strane - moja malá tiež už nejaké základy ovláda, tie decká sú neskutočne šikovné a rýchlo sa učia, odsledujú... v škôlke majú multiaktívnu tabuľu, na ktorej prebieha normálna výučba....
hoci jej občas povolíme pozerať rozprávky cez youtube (haha, podarená - minule to nazvala intube 😀 ) po celý čas ju mám dohľadom, nepovoľujem preklikávať (i keď ona to už všetko ovláda, ale ak chce pozerať, musí proste dodržať určité pravidlá) a samozrejme dbám aj na "vhodnú" časovú mieru, ktorú takto strávi....
inak máme prístup k pc zaheslovaný, práve z dôvodu, aby si drobci len tak "svojvôľne" nespustili net, v čase, keď nedokážem 100% dozerať nad prípadným obsahom videného

cerez
11. jan 2014

@veriiii Úplne s tebou súhlasím. Napísala si to výstižne a nie je čo dodať.

zuzkat1
11. jan 2014

@dejnas tak u nas len telka a dvd. Manzel ma svoj notebook a ja na net cez mobil. Inak na pc nerobim-3roky materska a teraz pn-rizikove takze nepotrebujem.pc stale vypnuty... Nechyba jej to... Inak ja by som na skolach urcite blokovala fb,pokec atd. Nechala len take co potrebuju a vyuziju a vyuka by bola okrem technickej stranky venovana aj rizikam internetu.

andy04
16. jan 2014

Mnohé z nas co sme rástli bez sociálnych sieti ani nevieme ake šťastie sme mali. Po škole pár hodín s kamosmi a domov. Tam si hodila tasku do kuta a relax. Vedela si ze vsetci tvoji spoluziaci robia to iste a je mala možnosť ze pár kamosiek ťa ohovara za tvojim chrbtom alebo ukazuje nelichotive fotky 259 známym s FB. Teraz je ten tlak väčší... Prve po príchode domov sa leti na internet aby si povedala ahoj niekomu koho si videla pred 15 minútami. A určite im nezávidím byt stale v napätí kto co publikuje alebo vymysli. V takom stave je ťažké prečítať knihu alebo mat iné hobby.

ms28
30. jan 2014

Ja by som svoju dceru na FB nepustil aspom do 16 rokov alebo by som jej aspom nedovolil posielat na FB osobne fotky (hlavne ak je naozaj tucna 😀 ) ...lebo deti sa vzdy doberaju, vysmievaju, su este nedozrete to vzdy tak bolo a bude. My ako rodicia ich musime dako regulovat v ich vlastnom zaujme