Mám 13 rokov a nemám kamarátov

nathan5545
29. apr 2022

Ahojte, mám 13 rokov a nemám kamarátov. V mojej triede mám spolužiakov úplne bujných ale ja taký nie som, som skorej tichý, pozorný, jednoducho introvert. A aj by som sa chcel s niekým skamarátiť, ale neviem ako... Poradíte mi prosím? 🙂

joesvk
29. apr 2022

@nathan5545 Začni chodiť na ihrisko, možno niekoho stretneš a skamarátiš sa. 🙂

nathan5545
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
29. apr 2022

@nathan5545 čoskoro nastúpis na strednú, určite si tam s niekým sadnes

kale13
29. apr 2022

ake mas konicky? zacni chodit do nejakeho kruzku/ spolku, podla toho, co ta bavi..pozri aj nieco ako skauti, turisticky, mozno krestansky, tanec, programatorsky, jazykovy, pinpongovy, nieco sportove , skateboard, divadelny.. mozno nejake dobrovolnictvo..

evica17
29. apr 2022

Tiez odporucam kruzky, skauting, ist na nwjake stretka na fare...ja ta plne chapem, tiez som introvert a teda na ihrisku soms nikymmoc nepokecala, v skole som malapar kamosiek. Vacsinou som bola von samana biku. Alezacala somchodit do spevackeho zboru v kostole a nasla si slusne kamosky. Vrelo odporucam chodit aj na stretka k salezianom/saleziankam, neviem.ci daco take mate, alebo ked pojdes na strednu, tak tam by mohli byt. Aj ak nie si veriaci, tak najdes tam slusnych ludi. Ja som tam chodila ako neveriaca a nemali problem

jaja20
29. apr 2022

@nathan5545 Ak máš rád zvieratká,tak skús ísť pomáhať / venčiť do nejakého útulku,tam sa stretávajú ľudia s dobrým ❤
A ak sa tam aj náhodou napriek tomu s nikým neskamarátiš,psíkovia a mačičky ti budú vďačné a prejavia ti nezištnú lásku a vďačnosť. Uvidíš,ako ti to obohatí život.

mimka1402
29. apr 2022

@nathan5545 Ja som bola extrémne podobná, zlepšilo sa to na strednej, kedy niektorí dozreli a bolo to iné. Predtým som bola príliš "popredu" zmýšľanim a aj introvert, takže ti rozumiem. Nechceš nejaký krúžok skúsiť? Môžeš spoznať ďalších, ktorí to môžu mať podobne ako aj ty.😊

prasiatko30
29. apr 2022

Byt tebou tak hladam nejake hobby alebo organizaciu kde by si sa mohol zoznamit s ludmi, ktori maju podobne zmyslanie ako ty - hore spominany skauting je pre taketo deti velmi dobry lebo vacsinou sa snazia novacikov zahrnut do kolektivu a nenechat ich napospas okoliu, tym, ze organizuju aj vela taborov, a inych akcii tak tie deti maju cas sa spoznat. Poobzeraj sa po okoli.

catalin
29. apr 2022

@nathan5545 začni športovať. Moja dcéra si takto našla veľa kamarátov, chodí plávať a robí atletiku.zapis sa do nejakého športového klubu...tam nehrozí že budú niekde po tréningu fajčiť. Je veľa mladých, ktorí robia šport radi, nie preto že rodičia chcú. A všetky tieto deti to majú v hlave dobre zrovnané 🙂 sú také pohodovejsie, uprimnejsie, milšie.

1gramofon
30. apr 2022

Krúžky, ak veríš v Boha tak každá farnosť ma ci zbor, alebo ja neviem co, ale okolo 15tich keď museli všetci rimokatolici chodiť na birmovku, tak tam sa pozoznamovali. čoskoro pôjdeš na strednú, spoznáš nových ludi, trosku sa možno osmelis, v niečom zmeníš a pôjde ti to možno ľahšie to zoznamovanie

cukroska
30. apr 2022

@nathan5545 a co robíš na mamičkovskom portáli 😅😄

bigchode1488
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chick__norrris
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nathan5545
autor
30. aug 2022

@cukroska Pýtam sa starších na názor. 🙂