Mám 14 a chcem študovať zubarinu

emmush
20. apr 2024

dobry deň, mam 14 a za 1rok si musim vybrat SŠ, na vysoku chcem ísť na zubarinu. Rozmyšlala som nad Gymplom a Zdravotkou. Učim sa dobre same 1/2 ja sa ani neučim moc na písomky lebo to mam proste v hlave z hodiny a tak, alebo sa na všetky naučim rychlo do pol hodinky, takže nemusim sedieť nad knihami dlho. Chcela som sa spýtat ake je učenie na gympli či až príliž tažke, lebo chcem chodiť aj von s kamaratmi a tak nie každy den sa učit, či sa to dá alebo každy den len pred knihami. Na zdravotku ale asi nepôjdem lebo z tade by bolo tažke sa dostať na VŠ zubarinu. Ďakujem za odpoved kto ma stym skúsenosť

sisa_s
20. apr 2024

@emmush urcite gympel, ak chces mat kvalitnu pripravu..a teda zubarina = sedenie za knihami a kazdodenne ucenie 😀 to iste na gympli, musis byt top pripravena na prijimacky, lebo na zubne beru menej ludi

gelifil
20. apr 2024

aj z gympla je tazke sa tam dostat, kazdy rok sa hlasi viac a viac ludi...a zvycajne sa ucia aj rok, kym ich vezmu

adri266
20. apr 2024

@emmush Dcera chodi na najlepsie gymnazium u nas v meste, strasili ju na ZS, ako vela sa bude musiet ucit. Ano, uci sa, ale urcite to nie je take, ze sedi nad knihami od rana do vecera.

zmrzlinka2021
20. apr 2024

@emmush ak riešiš už teraz náročnosť učenia, nerozmýšľaj nad lekárskou fakultou.

marcellka32
20. apr 2024

Lekárska fakulta je asi najťažšia...učenie musí ísť ľahko ako madlo, ľahko do hlavy..treba mať na to hlavu, známa ma 2 vs, je primárka na oddelení, ale netrapila sa s učením...
Vyber si gymnázium a potom sa ďalej rozhodneš

adamadent
20. apr 2024

Gymnázium..

liz_lemon
20. apr 2024

nedavno som si v MHD v BA vypocula 2 chlapcov, zjavne prvakov na SS, jeden chodi na GAMCU, a ten sa stazoval, ze maju velmi vela hodin, aj 9, MAT 6x do tyzdna, a ze denne sa musi ucit niekolko hodin, ale to je zrejme nic proti tomu, co ta caka na VS
ale nenechaj sa odradit

sevrin
20. apr 2024

Choď na zubarinu, zubárov je tak málo, že budeš musieť ťahať nadčasy ale za tie prachy sa to oplatí.

kiki68
20. apr 2024

Gympel a co som pocula, tak v Ostrave sa da lahsie dostat na zubarinu

luccija
20. apr 2024

@liz_lemon áno, na gamce je špeciálna matematická trieda, ale ak sa tam dostal tak musí byť v matematike fakt dobry

pikachu999
21. apr 2024

@emmush gympel ..a zubarina = prvé roky sa učíš všetko ako medik..budeš len za knihami a voľný čas nulový..plus "milí" profesori čo ťa nič nenaučia. A budeš sa musieť samovzdelavat..nie je to také jednoduché ako to vyzerá

janka1011
23. apr 2024

@emmush jednoznačne gymnázium a neboj, určite nemusíš sedieť nad knihami od rána do večera. Ako jednotkárka to zvládneš v pohode. Od začiatku sa poriadne uč biológiu a chémiu a keďže už teraz vieš, čo chceš študovať, rozširuj si v tejto oblasti postupne obzory.

emmush
autor
1. máj 2024

@janka1011 dakujemm