SZŠ alebo gymnázium

milan15
2. aug 2023

Zdravím, idem do 9. ročníka a tak prichádza aj výber sš. Chcem ísť na zdravotku už asi 4 roky, no začal som počuť na internete že lepší je gympel, tak isto to hovoria aj učitelia. Neviem ako sa rozhodnúť, každý hovorí inak. Na gympel by ma asi fakt chodiť nebavilo, bola by to nuda. Ktoré je podľa Vás lepšie? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď :3

kacena4
2. aug 2023

a co chces po strednej?? za mna je gympel precenovany, chod na strednu skolu, na taku co ta bavi

milan15
autor
2. aug 2023

@kacena4 Práve to ešte neviem😀 ale určite niečo v zdravotníctve. Po strednej chcem ísť určite na vš, buď ošetrovateľstvo alebo rovno lekársky odbor

patka06
2. aug 2023

@milan15 Ak chceš na medicínu tak radšej gympel
Ak nejaký zdravotnícky odbor tak skôr zdravotka
Na tvojom mieste by som si vybrala zdravotnú ak gympel považuješ za nudu, bude ti tam lepšie. Aj zo zdravotnej môžeš ísť na medicínu, len potrebuješ navyše doučovanie na prijímacie pohovory.

macekovam
2. aug 2023

@milan15 na lekarsy odbor je zdravotna malo.. keby ta aj vzali tak matika je velmi slaba a chybala by ti.. chod na gympel a potom lekarsky smer.. ak ta nevezmu po gympli mozes ist na ose.. a o rok znova skusit medicinu..

ivangeline
3. aug 2023

SŠ. Ak si si nie isty,co bude potom..nemate v rodine samych vysokoskolakov... urcite nechod na gympeľ.

laura164
3. aug 2023

Radšej gympel, z neho vieš ísť aj na ošetrovateľstvo, aj na medicínu a hocičo iné

portret7
3. aug 2023

@ivangeline čo znamená, že ak nemáte v rodine samých vysokoškolákov, nechoď na gympel???😲🤔

aga2011
3. aug 2023

@milan15 ak by si chcel studovat medicinu chod na gymnazium zameraj sa na predmety chemia biologia z nich su skusky... ak chces stud.osetrovatelstvo stacila by zdravotka,kde uz chodis aj do nemocnice na prax. Ale ak s istotou vies,ze chces studovat vysoku skolu chod na gymnazium pripravis sa na vš lepsie a môžeš si vybrat kde sa chces uberat,na co mas predpoklady a co by ta bavilo.

aga2011
3. aug 2023

@ivangeline to co,ze ci ma samych vysokoskolakov v rodine... pracovat bude on na sebe co ma s tým cela rodina ci ma vysoku skolu

kacena4
3. aug 2023

@milan15 tak stredna zdravorna nemusis mat gympel. osetrovatelstvo je super držím palceky

ivangeline
3. aug 2023

@aga2011 ...podpora v rodine a vobec priklad je dolezity.. ;D

ivangeline
3. aug 2023

@portret7 ...podpora,priklad... no co asi to znamena? Citate ma vobec? NEMA IST NA GYMPEL... NA VYSKU MOZE AJ ZO ZDRAVOTNEJ 🙂...citatelnejsie?

luccija
3. aug 2023

@milan15 ako sa učis?ide Ti to do hlavy same, alebo musíš sedieť nad knihami?
Aj tak budeš robiť testy s psychologičkou v 9 r a tá odporučí školu.Vacsi rozhľad Ti dá gymnázium aj lepšiu chémiu, biológiu, ale aj bude tazsie sa na ňu dostať.Bude deň otvorených dverí choď sa poradiť do školy.

horvathova_ja
3. aug 2023

Zo zdravotky sa na medicínu nedostaneš. Ak máš ambíciu byť lekárom, tak musíš gymnázium zvládnuť hravo.

portret7
3. aug 2023

@ivangeline ano, citam…akoby všetci študenti gymnázií majú rodicov vysokoškolákov, omg🙈…a zo zdravotky na medinu velmi ťažko, jedine príbuzné odbory, alebo min.2-ročná príprava na prijímačky, čo už sa oplatí gympel.

ivangeline
3. aug 2023

@portret7 ...ak je inteligentny,zvladne sa dostat aj na medicinu,staci nejaky letny kurz alebo nieco take a v prvom prispevku napisal,ze sam este nevie .. a ked nevie,preco si to stazovat? Ak nepojde po gympli nikam? Uplatnenie slabe. Ja som za sš a ak na to ma a bude motivovany aj potom,dokaze sa dostat aj na vs...

ivangeline
3. aug 2023

@portret7 ...a pisem z vlastnej skusenosti. Ak ma rodicov vzdelanych alebo aj inych v okoli,tak je lahsie mat taketo ambicie a ostat pri nich ako naopak. Posudzujem samozrjme z vlastnej skusenosti,malokto nie. ;D

maickamf
3. aug 2023

@milan15 ak mas ambicie na medicinu, urcite gympel. Ak pokracovat v osetrovatelstve, radsej SZS

portret7
3. aug 2023

@ivangeline nejaký letný kurz?🤣🤣🤣nebud smiešna. Viedla som prípravný kurz na medicínu maturantov, ktorí dochádzali z takmer celej SR počas celého roka a zväčša to boli sikovni gymnazisti a museli makať, aby sa na medinu dostali a ty tu splietas letný kurz, evidentne si out of topic🙈

portret7
3. aug 2023

@ivangeline casto je to naopak, rodicia s nižším vzdelaním casto podporujú svoje deti oveľa viac, pretože chcu, aby ich deti dosiahli métu, ktorá sa im nepodarila. Pri vzdelaných rodičoch je vzdelanie svojich deti brana ako úplná samozrejmosť, preto obcas prehliadajú skutočnú podporú…tiež hovorím z vlastnej skúsenosti😉

aeruginosa
3. aug 2023

No autor, hlavne sa neriad recami „Na gympel nechod, z neho nic nebudes mat.”, lebo dnes takmer zo ziadnej strednej skoly nic poriadne nemas, ani ta zdravotna uz, zial, nie je, co byvala..
Preco si myslis, ze by gymnazium bola nuda? Je to v podstate take pokracovanie zakladky, akurat naroky su o dost vyssie. Tiez som v tvojom veku vedela, ze by som sa chcela uberat cestou zdravotnictva. Ja som sa rozhodovala medzi bilingv. gymnaziom, klasickym 4.r gymnaziom a SZS ako ty. Vybrala som si klasicke 4-r gymnazium a potom som sla na medicinu. Vdaka bohu, ze som vtedy nevymyslala. Sice taky dejepis a obcianska mi miestami uz liezli hore krkom, ale mala som cele 4 roky gymnazialnu bio, chem, fyz, co bola obrovska vyhoda. Pre mna bola velka vyhoda povinna vyucba 2 cudzich jazykov, kdezto na SZS budes mat len jeden a aj to len B1 uroven.. No a ked sa rozhodnes pre medicinu nakoniec, tak aspon nebudes mat „hlavu v smutku”, ked zistis, kolko by si si toho musel doberat zo zdravotky. Uz len preopakovat si cele gymnazialne ucivo je narocne, nie si ho komplet doberat.

ivangeline
4. aug 2023

@portret7 ...kamoska chodila na pripravny kurz...uz ma skolu za sebou...

ivangeline
4. aug 2023

@portret7 ...moze byt. Nic to na veci nemeni,co pisal v prispevku. Chcel uz dlho na zdravotnu,nie je si isty vs... lepsie je mat "povolanie" ako vediet z kazdeho rozku trosku.

ivangeline
4. aug 2023

@portret7 ..rocny kurz je to https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/informacie... tak sa moze pripravit...tak ci tak.

kvetinka75
4. aug 2023

@ivangeline predstav si to, že my s mužom nemáme VŠ a moja dcéra má, zatiaľ iba druhý stupeň ale pokračuje ďalej. A to študuje dosť náročný odbor.

ivangeline
4. aug 2023

@kvetinka75 ...zivot nie je o absolutnych pravdach na kazdom kroku. 🙂

ivangeline
4. aug 2023

@kvetinka75 ...a pisala som PODPORA A VZOR..

kvetinka75
4. aug 2023

@ivangeline no trošku si mimo. Podporu a vzor môže mať aj u rodičov, ktorí nemajú VŠ. Sú ľudia, ktorí sa dokázali vypracovať aj bez VŠ a majú dobré miesta a platy.

ivangeline
4. aug 2023

@kvetinka75 ...udrela som na citlivu strunu? 🙂

ivangeline
4. aug 2023

@kvetinka75 Nikde nepisem,ze to tak nemoze byt ale aj nemusi...to si potrebuje zodpovedat on. Lepsie pozna svojich rodicov. A ja som radila jemu a nie riesila tvoju rodinu...