Nechcem ísť na internát

kajka229
9. sep 2023

Nechcem ísť na internát no mama chce aby som bola na internáte 27€ platí za internat ale za celodennú stravu 134 nejde o peniaze ale nechcem byť na tom internáte

klip0
9. sep 2023

A ako ďaleko je škola ? Chces dochádzať ?

0silvia0
9. sep 2023

@kajka229 mozes dochadzat?

jaskolka
9. sep 2023

@kajka229 a dá sa reálne dochádzať? Koľko ti trvá cesta? Máš len teoreticke vyučovanie alebo bude aj prax? (tá môže začínať skôr, tak s tým treba rátať)

kajka229
autor
9. sep 2023

@klip0 není to ďaleko 1hodinu cesty

kajka229
autor
9. sep 2023

@jaskolka cesta trvá 1hodinu

kajka229
autor
9. sep 2023

@klip0 chcem dochadzat no len mama nedovolí

aalt
9. sep 2023

@kajka229 Co ja by som dal teraz za internatny zivot ... byval som na internate aj na strednej aj na vysokej skole ... aky mam mama argument na nedochadzanie?

kajka229
autor
9. sep 2023

@aalt že mi bude lepšíe na internáte ale mne je lepšie doma

kajka229
autor
9. sep 2023

@jaskolka aj prax máme

jaskolka
9. sep 2023

@kajka229 tak možes mame povedať ze aspoň to skúste, ci by do zvládla tak dochádzať. Ide aj o to ci mate dobre spojenie, vlak, autobus, lebo jedna vec je samotná cesta a druha, ci nebudeš musieť dlho čakať, alebo naopak ísť veľmi skoro ráno.
Alebo opačne, skúste internát a keby nijako si si nemohla zvyknúť , tak potom dochádzanie.
Ak to je samozrejme možné (ci budeš mat potom možnosť opäť dostat miesto na internate)
Treba rátať aj s tým, ze v zime sa skoro stmieva, ideš ešte za tmy, plus príprava na ďalší deň a podobne.

dskjhfdlkdjhl
9. sep 2023

@kajka229 Tak stravit kazdy den 2 hodiny cestovanim nie je prave idealne, ale na druhej strane, ak by moje dieta v ziadnom pripade nechcelo ist na internat, tak by som ho nenutila. Len teda potom by uz muselo vydrzat, v zime to dochadzanie nemusi byt vzdy super, ale internat sa potom uz nemusi dat vybavit.

kajka229
autor
9. sep 2023

@jaskolka skúsila som internát.ano mám dobre spojenje na bus

prasiatko30
9. sep 2023

Hmm hodina dochadzania to znamena 2hodiny denne stratis v autobuse/vlaku. Ak zacina skola okolo 7.30 najneskor o 6.30 musis byt v buse. Ak budete mat nejaku nultu hodinu alebo mas aj prax kedy sa obcas zacina o 6-6.30 ako budes dochadzat? A ked konecne prides domov o 16-17, unavena tak sa bude treba ucit na dalsi den. Ty si myslis, ze to tak vydrzis cely rok? Aj v zime? Ked bude mrznut/snezit/prsat? Pre teba je omnoho pohodlnejsie ostat na intraku aj kamaratky/ov si najdes aj viac casu na ucenie budes mat aj na svoje zaluby. Daj na mamu, v tomto ma velku pravdu

peter0123
9. sep 2023

@kajka229 ako často chodia spoje?
Napíšem ti môj bežný deň na sš. Ako som mala dôjsť na nultú hodinu vstávanie o 4:00bus o 4:35 na klasické vyučovanie bus o 5:35, bolo treba prestupovať 1x či 2x. Vyučovanie denne 7-9hod, bez šance na krúžky, jazykovku, autoškolu ,kino, knižnicu proste cez týždeň nič. Príchod busu domov pri 7h o17:25 pri 8-9h 19:45. Jedla som buse, spala som v buse, učila som sa v buse a úlohy som písala v buse. Známky sa mi zhoršili, nikoho v škole nezaujímalo kedy presne dôjdem domov a čí mám čas sa úlohy či regeneráciu. Po čase si na tento režim telo vzniklo ale nebolo to med lízať. Bolo to aj o vypustení niektorých veci, po čase som sa už ani nesnažila aby som mala 1-2 s nie maturitných predmetov. U mňa to však bolo kvôli financiám po 7mes na intráku , naši nevládali toľko platiť, buď zmeniť školu alebo zaťať zuby.

kajka229
autor
9. sep 2023

@prasiatko30 ale ja chcem dochadzat ja by som to zvládla

kajka229
autor
9. sep 2023

@peter0123 každé 1 hodinu

jaskolka
9. sep 2023

@kajka229 tak zase je to len jeden týždeň od začiatku školy. Daj tomu ešte trochu čas, nemôžeš čakať, ze si zvykneš za 1 týždeň. Skôr som to myslela tak, ze keď ani po 3-4mesiacoch by si nebola stotoznena s tým.
Predpokladám, ze si na stredoškolskom internáte, čiže ste tam spolužiaci. Kým sa spoznáte, to tiež potrvá trochu a uvidíš, ze možno po mesiaci, dvoch sa ti nebude vôbec chcieť odchádzať.

kajka229
autor
9. sep 2023

@jaskolka ja zo spolužiakmi na internete nie som

luccija
9. sep 2023

@kajka229 je Ti smutno za rodinou či prečo nechceš?

kajka229
autor
9. sep 2023

@luccija no je mi smutno za rodinou a na internáte nuda a tam kde chodím do mesta tak mi tam býval človek ale už nebýva zomrela vždy spomeniem

lilope
9. sep 2023

@kajka229 hodina je nič, toľko sme so spolužiakmi denne dochádzali na SŠ a niektorí aj dlhšie. Internát nie je pre každého. Žiadne súkromie, žiadny kľud, chápem ťa tiež som to neznášala. Porozprávaj sa s mamou a vysvetli jej svoje dôvody prečo ho odmietaš.

prasiatko30
9. sep 2023

@kajka229 neviem preco s tymchces tak strasne zalomit uz po tyzdni - predpokladam, ze sa vyskytli problemy v spoluziti so spolubyvajucimi. Si tam tyzden aj s cestou, je to velmikratky cas aby si vedela co a ako. Za druhe v zime ked budes musiet vstavat o 4.30-5.00h a ist na bus a ked budes poobede padat na hubu ked sa konecne doplazis domov a estw sa budes musiet ucit tak si budes este hlavu o stenu buchat. Niekedy pohodlnost domova nie je to to najpohodlnejsie pre teba, ale v podstate ano mala by si si to vyskusat a na buduci rok sa budes medzi prvymi hlasit na intrak, ked si uvedomis, ze dievcata z intraku si po vyucovani idu sadnut na kavu, zbehnu do kina, alebo len tak na veceru. Ze si pomahaju pri uceni a maju po ruke niekoho s kym si mozu objasnit ucivo ktoremu dobre nerozumeli.

kajka229
autor
9. sep 2023

@prasiatko30 no ale ja na internát spolužiakmi nebývam

jaskolka
9. sep 2023

@jaskolka inak tiež reálne to opisem svoju strednú školu. Začínali sme 7.30,vyučovanie. Prax začínala 6.30,cize dochádzanie (hodina plus presun zo stanice), to je vstavanie už okolo 5.00,pred piatou, v závislosti od toho, koľko to trvá príprava, cesta aj doma ku autobusu. A aj to v prípade, ze ti ide bus super.
Prax ci vyučovanie končilo cca okolo 14.30,presun na stanicu, bus trebárs o 15.00,o 16.00 doma, trocha oddych a príprava na ďalší deň.
Spolužiačky dochádzali, ale tak maximálne do pol hodiny cesty a aj tie občas pred praxou hundrsli, ze skoro vstávajú.

kajka229
autor
9. sep 2023

@lilope no ešte skúsim tento týždeň byť na internáte ak sa mi nebude po 2 týždňov páčiť tak musím mamu presvedčiť že chcem dochádzať

eliska13
9. sep 2023

@kajka229 kde bývaš?veď píš fakty.Ja som bývala na internáte po mesiaci som dochádzala chcela som to vyskúšať, ale nepáčilo sa mi.

kajka229
autor
9. sep 2023

@jaskolka ja prax mne začína opol 8

mikadooo
9. sep 2023

@kajka229 neostáva ti iné, len naďalej uprosovať mamu, aby ťa nechala dochádzať z domu.... Skús jej sľúbiť nejakú pomoc s domácimi prácami. ak si doteraz doma nič nerobila, len sa nechala obsluhovať a nechávala za sebou bordel, možno sa mamke aj v trošku uľavilo, že aspoň cez týždeň sa stará len sama o seba. Takže skús jej navrhnúť nejakú pomoc s domácnosťou, keď budeš dochádzať.

prasiatko30
9. sep 2023

@kajka229 vsak je jedno s kymbyvas priamo na intraku ale budes mat na blizku viac ludi zo skoly ako ked budes kazdy den dochadzat. Mozno si budes moct vybrat nejaky kurz jazykov, plavanie, fitko abudes mat cas aj tam chodit. Nie len cestovat/skola/ucenie-

dettilv
9. sep 2023

Povedz máme svoje dôvody prečo tam nechceš byť. Nútiť by ťa nemala. A kopa ľudí zvládlo cestovanie, dokonca vstávajú aj oveľa skôr a žijú😃netreba z toho robot drámu😃