Od kedy sa u vašich chlapcov prejavila puberta?

danielik79
29. júl 2012

Ahojte maminy chcem len vedieť od kedy sa u vašich chlapcov začala prejavovať puberta myslím tým znaky v raste ,akne a....

danielik79
autor
30. júl 2012

@kaja73 ahoj chlpaté nohy i ruky má a ako písala aj ramená a nohy mu zmužneli akurát teraz ho merala má 141cm a 35kg .S tým papulovaním mi lezie tiež riadne na nervy a čo dnes pohltal už ani nevnímam 😝

danielik79
autor
30. júl 2012

@titkovamiriam s tým že chlapom puberta nikdy nekončí je asi pravda ....ked si pomyslím že môj otec má 60a niekedy je horší ako malé decko. 😲

malabiba
20. aug 2012

@danielik79 no u nás to začalo tak pred rokom, teda okolo 12-tich, ale už predtým mal obdobia rýchleho rastu behom krátkeho času, doslova od večera do rána narástol, teraz meria tak 175 cm a úžasne mu preskakuje hlas 🙂

danielik79
autor
20. aug 2012

@malabiba aj u môjho mám pocit že má obdobie rýchleho rastu ked nerátam že nestačím variť denne zje tolko čo ani dospelý nie....len neviem kde to ide do neho a chlpatejú mu strašne nohy ,hlas ako som spomýnala spočiatku som si myslela že je zachrípnutý niekedy hovorí detsky a inokedy zas pisklavo a potom hrubo ...takže zmena tam je a velká .Ramená a stavba tela mu tiež tak zmužneli a papulu ....má ako rajtar 😀a to má skoro 8.

brisilda
6. sep 2012

dievcata nestraste ma ...to tak skoro pride puberta??? mam doma 9 r. syna a v skole je postrah triedy spolu s dalsimi 2 kamaratmi .......co ma caka v puberte? 😕 chuda ucitelka ...ona si to este uzije

1andy2
14. sep 2012

MOJ SYN MA 13rokov HOLI SA HLBOKY HLAS A 3 Z CHOVANIA za absebcie..

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanka9911
3. okt 2012

no mam sa na co tesit, moj ma 10 rokov, 33kg a 152 cm... je to taky chrustik. Ale v jeho okoli , ci v triede zatial nepozorujem vacsie rozdiely medzi ostatnymi. Joj, len ked pride taky yvrat a zacne rast tak rychlo no neviem 😕 ale milujem ho moc, aj ked pusu sa mi uz na verejnosti hanbi dat 😖

adka7755
30. okt 2012

😅 😅 môj starší syn má vo februári 12 rokov,.. našťastie je tej lepšej povahy s ktorou sa dá komunikovať a nechá si veci vysvetľovať..no tiež má svoje muchy..urážky na dennom poriadku a posledné slovo, bez ktorého by som si už asi ani nevedela predstaviť deň 😀 😀 ..ale ke´d je v spoločnosti svojho mladšieho brata, stáva sa z neho opäť bábätko 😀 😀 až miestami neviem, čo je výhodnejšie..-mať doma bláznivého puberťáka a malé dieťa, alebo ,, dve malé deti,, 😉 😉 , ktoré obrátia byt hore nohami🙂

minka70
13. dec 2013

@erika71 presne si to vystihla, doma máme to isté, môj má teraz 13 🙂

andreasiskova3
28. jan 2014

Môj Samko má 11,5 roka a myslím, že sa už pomaly začíname dostávať do tohto obdobia, aj keď len krôčikmi. Tá zmena sa mi zatiaľ páči, konečne pribral a tak zmužnel a tie gestá, keď niečo vysvetľuje, no sranda 🙂 . Akné zatiaľ nemá, pokožku má peknú a nálady tiež zatiaľ bez nejakých zmien, drzý nie je našťastie, ale mám z toho hrôzu , ak sa zmení ako som to tu čítala u niektorých. Myslíte, že u každého chlapca to je také ,, prudké,,?

andrea.m
12. jún 2014

správaním sa začína teraz v týchto dňoch a výzorom sa ešte neprejavila nijako 🙂

dohna
24. jún 2014

my sme boli tak do 11 rokov ok, ale potom hotová katastrofa, hlavne správanie, nálady, fyzicky to začalo asi tak od 12,-12,5r. akné, ochlpenie,.... ale najhoršie tá náladovosť, niekedy je normálny, no niekedy sa sama seba pýtam, ako to vlastne môžem vydržať 😝

livia18
10. máj 2018

Aj my máme doma pubertiaka.Syn má 12 rokov a s manželom nás riadne vytáča.U nás je krik na dennom poriadku😢nechce sa mu nič ...chodiť na krúžky, s nami na spolocné vylety..nechce sa mu učiť...uráža nás, stále ma posledne slovo, hlavnou príčinou kriku je počitač.Keby vydržal ani na zachod by nešiel.Nám sa to vôbec nepáči..nechce s nami komunikovať, chce aby sme mu dali pokoj.Sme s toho veľmi zúfalí😥vie niekto poradiť?čo by zabralo???zakaz poč.hier sme už skušali...ale nijaka zmena

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika_113
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika_113
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielik79
autor
12. máj 2021

@erika_113 187 CM a už má 16 a puberta s ním hádže furt

danielik79
autor
12. máj 2021

@erika_113 Keď som dala túto otázku bolo 2012 a mal 8 prudko sa prejavovali zmeny nálad a rýchlo rástol dokonca už na konci 7 ročníka sa už holil doktorka mi vtedy povedala že to mohli spôsobiť aj lieky na imunitu a tie sme vysadili aj tak teraz má 187cm a 70 kg takže vysoký

eriksonka1234
14. sep 2021

@danielik79 do akého veku rástol?

bimbambim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katym77
14. sep 2021

baby ja mám 182, tipnite výšku syna v 14 stich?

danielik79
autor
15. sep 2021

@eriksonka1234 do 15 a za chvíľu má 17a dala mu vyšetriť aj štítnu žlazu a našťastie sa nepotvrdila

vanda323
15. sep 2021

@danielik79 môj má 9 a myslím že je už v puberte...odvrava, je drzi 😀

eriksonka1234
15. sep 2021

@danielik79 no dúfam, že môj ešte porastie. V decembri bude mať 16,za rok už narástol len 2cm, tak hádam to ešte nie je finálna výška

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katecameron
20. aug 2022

@danielik79 môj už mal 15a ešte nemutuje .Zato nohu má 45 aj keď výšku ešte nie zatiaľ 175cm .Asi má oneskorenu pubertu .V jeho veku neviem či poznám ešte niekoho kto nemutoval aj starší syn už mal hrubý hlas v 15,5roku až si dobre pamätám tesne po 15sa to zmenilo

danielik79
autor
20. aug 2022

@katecameron ahoj keď som dala túto otázku môjmu synovi bolo zrovna 8 rokov a puberta s ním plieskala jedna radosť teraz bude mať už 18 a mám dojem že plieska s ním furt ale sa už aj unormalnil... dúfam.Mutovať začal dosť skoro keď mal myslím 12 a na strednej škole mu tak zhrubol hlas a výšku má 182 a nohu 45

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz