Pokarhanie triednym učiteľom

svetluska82
25. jún 2013

Ahojte. Vcera moj syn doniesol pokarhanie triednym ucitelom za porusovanie sk. poriadku, bola som prekvapená, pretože pred týždnom som bola na rodicovskom a pani ucitelka mi povedala, ze je zivsí a na hodinách casto vyrusuje, ale nie je to az take vazne. Synovi kazdý den dohováram, nech sa správa slusne, nech nie je za triedneho sasa a zabavaca no marne. CO mám robit? Syn je piatak boli sme aj na vysetrenia na hyperaktivitu, no nic sa nepotvrdilo. Syn je velmi uzavretý, ked sa ho opýtam ako v skole , stale povie dobre. Doma je poslusný, problemy s nim nie su. Svoje priestupky v skole zatlka, k nicomu sa neprizna. Ako to má riesit?? Bojim sa, ze bude mat vo vyssích rocnikoch dvojku zo správania. Poradte, ako syna povzbudit, aby sa mi otovril a nezatlkal vsetko. Zatial má zakaz PC a vreckového, no on je taký flegmatik, na vsetko povie len dobre.Som uz zufala.... ☹

zuzkaanicka
16. dec 2013

@zuzkat1 vzala si mi tu otazku z klavesnice 😅 ... @jlp-neviem, ci si sa preklepla, alebo vazne cakas, ze Tvoja byvala ucitelka sa Ti prva pozdravi, predpokladam, ze bude trochu starsia ako Ty, ci? 😅

zuzkat1
16. dec 2013

@zuzkaanicka inspirovala si ma... Tak pockame na odpoved🙂

zuzkaanicka
16. dec 2013

@zuzkat1 a mozno sa aj dockame 😅

jlp
16. dec 2013

@zuzkat1 tak, resp. ked ma svoj lepsi den, tak zasomre pomedzi zuby - ale tak mi sme sa nikdy nemuseli - ja som na nej skusala woodooo babky a tak - normalne som jej zobrala vlas a s kamoskou sme zaklinali - no bola som zlaaaa v rokoch 11 - 15

jlp
16. dec 2013

@zuzkaanicka ja sa zdravim ako prva, ona ignoruje - zasady slusneho spravania poznam - nie som s tych najmladsich

zuzkaanicka
16. dec 2013

@jlp no, len z toho prveho prispevku to vyzeralo inak ... by som napisala, ze neodzdravi 😅 ... a podla veku by som Ta teda medzi stare isto nezaradila😉

jankagm
16. dec 2013

@mariuska1503 😀 no čo si, za toto by som poznámku isto nedala.....mne sa tie poznámky nechce písať, nedávam ich za každú kravinu 🙂

natuska87
26. dec 2013

@svetluska82 ...mam pocit, ze v Tvojom synovi poznavam svojho, je iba o par rokov starsi.Viem presne, o com hovoris a co citis....ja som casto na prasky zrela....

svetluska82
autor
26. dec 2013

@natuska87 🙂 a mas problemy so svojim synom? Lebo ja sa obcas obavam ako to dopadne, ked bude starsi... 😅 Aj ked tento rok sa mi to zda trosku lepsie klop klop klop

natuska87
27. dec 2013

Ano,presne tak,ako si opisala Ty...je to introvert,nic doma nepovie....o probleme v skole sa dozvieme obycajne takym sposobom,ze nas skoro "vykacuje"...nie je to zly chlapec,len sa mu nechce ucit,skratka povinnosti odklada az na poslednu chvilu.V skole su to obycajne problemy, ako ze nosi ciapku na hlave cez prestavky, ze sa "vraj" obhadzuje syrom a podobne vtakoviny....ale vies,ako sa potom pedagogovia na neho pozeraju...je teraz v maturitnom rocniku a tiez mam obavy,ako to dopadne...i ked teraz aj klopem na drevo,ze sa polepsil, ale Ti poviem,denne sa klepem ako ratlik,ved ktora z nas by nechcela,aby bolo dieta ako tak na poriadku....

babatko37
23. jan 2017

Kde všade sa uvádza pokarhanie triednym učiteľom?

huahua
23. jan 2017

@babatko37 myslim,ze asi nikam,pokiaľ sa pýtaš na prihlasky na školy a pod.

danula26
23. jan 2017

@babatko37 nikde je to len informacia pre rodica,,a spatna vazba pre dieta... vo vysvedceni sa udava az znizena znamka zo spravania...

babatko37
23. jan 2017

@danula26 Nepíše sa to do karty žiaka, ktorá s ním ide na ďalšiu školu? Dnes nám prišlo dieťa s tým, že dostane pokarhanie triednej učiteľky, že nedáva pozor na hodinách (spomínala to na rodičovskom a keď som sa jej pýtala, aké je to závažné, či to máme riešiť s psychologičkou, tak nám povedala, že nie) a bije sa so spolužiakom (stále s tým istým, s inými deťmi nemá konflikty). Bude mať jednu 2 ostatné jednotky. Tak sa obávam, či s tým bude môcť ísť na gymnázium. Je ešte na prvom stupni.

ariannazara
23. jan 2017

JA SOM MALA 3 zo spravania raz a zijem ziadna veda 😬

pietra
23. jan 2017

@babatko37 o pokarhani dostanes zvlast papier. Zaznacene to bude aj v triednom vykaze. Nikam inam to s nim nepojde. Je na prvom stupni, takze to, ci pojde alebo nepojde na gymnazium to nijako neovplyvni.

danula26
23. jan 2017

@babatko37 absolutne to neries, nie nepojde to snim nikam.. normalne zdrave decko,,, take to dotiahnu v zivote dalej.. su priebojnejsie 🙂 ja som mala aj dvojku zo spravania a dnes pracujem v skolstve :D:D

tomas97
19. apr 2021

Júj. Za moje štúdium som dostával od 3 ročníka každý štvrť rok pokarhania a ešte aj v 4 ročníku na strednej škole. 🙂 ... A k čomu to bolo dobré? Absolútne si nie som vedomý najmenšieho problému na mojej strane, a to keď som si niekdy zahrešil, neprezul sa, nemal som úbor či domácu úlohu nič sa nestalo. Je to pár rokov a zem sa krúti stale rovnako. Nakoniec to nebol ani môj problém pretože tej problém hľadali vždy učitelia na mne. Veď čo je koho do toho ako som sa kedy ja vyjadril, čo je to”vulgárne vyjadrovanie” som sa doteraz nedozvedel. Keď som sa neprezul tak len mne smrdeli nohy. Keď som nemal úlohu tak čo? Kto si sporenie na tie nekocne vzorce z matematiky a chémie.
Z odstupom času som zistil, že somnou mali najväčší problém len tie ktoré mali problém aj s alkoholom napríklad. To, keď má niekto v škole pokarhanie to znamená, že dodržuje školský poriadok veď výnimky potvrdzujú pravidlo. Nie? A poznámka môže byt tá výnimka. Alebo?

babatko37
22. máj 2021

@tomas97 Aj on žije ďalej, už je na 8-ročnom gymnáziu. A tam patrí k najslušnejším 🙂. Zvláštne. Je pravda, že jeho triedna v 4. ročníku bola rozvedená a dosť nervózna, učila na škole 1. rok a škole jej nepredĺžila úväzok.