Šikana a prístup triednej učiteľky

zdenka17388
15. jan 2022

Ahojte..Priateľ má 10 ročného syna, je stvrtak, šikovný, učí sa dobre, známky v podstate doteraz samé 1..
Je svojský, moc sa nezapaja k hraniu s deťmi, radšej si číta knihy.Nerobí druhým deťom zle, nič.
Spolužiaci mu začali robiť dosť zle, majú v triede chlapca z detského domova a je to poriadny grazlik už teraz v tomto veku a rype kde sa dá.Začali chlapcovi schovávať školské veci, kradnú mu pravítka, za túto zimu mu zmizli už 3 bundy v škole, samozrejme nikto nič, počas hodiny mu lepia rôzne papieriky na chrbát, posmievaju sa mu, už sa aj pobili v triede..Samozrejme triedna nerieši nič,otec bol v decembri upozorniť triedna, že dieťa nechce chodiť do školy,že po skole doma plače , uzatvára sa do seba, nechce nikomu nič povedať
Triedna sa urobila že preboha, ide to hneď riešiť , že bude si dávať pozor, všímať si viac
Včera chlapec prišiel zo školy s tým, že pani učiteľka na hodine začala hukat po ňom, že nedáva pozor, že hlavne ze rodicia z neho robia chudacika, ktorého niekto sikanuje v škole a smiala sa mu
Chlapec odmieta teraz komunikovať s matkou aj otcom, odmieta ísť v pondelok do školy
Co teraz?

veronikaszabova
15. jan 2022

@zdenka17388 zmenit skolu

lucilaines
15. jan 2022

@zdenka17388 no po takomto niecom by som si zavolala riaditelke a vybavila stretko s nou aj s ucitelkou. Tam by som na ucitelku nahukala tak, ze by si to velmi dobre zapamatala. A medzitym by som dieta okamzite presuvala do inej skoly a hladala psychologicku pomoc pre neho aj rodicov, aby to vedeli co najlepsie spracovat.

loliki
15. jan 2022

@zdenka17388 Nemusí ísť do školy. Vy choďte za riaditeľom školy.

deti95060810
15. jan 2022

ja by som napísala list riaditeľovi popr. aj zriaďovateľovi školy, kde by som ich upozornila na šikanu na mojom dieťati.... určite všetko riešiť písomne....

zdena1990
15. jan 2022

@zdenka17388 aj u nás presne toto isté ... Matka to teraz ide riešiť pisomne

cyberk
15. jan 2022

toto je fest smutne, mozete dieta vychovat ukazkovo ale ked pride do kolektivu kde deti ocividne vychovavali bez lasky tak to vsetko padne a to vase dieta na to dopadne :/ .. zmenit skolu jedine a zacat tam odznova,, drzim palce <3

zdenka17388
autor
15. jan 2022

@lucilaines so psychológ chlapec nebude komunikovať
Chodil už raz keď sa rodicia rozviedli a psychologička po roku z chlapca nič nedostala, proste uzatvoril všetko v sebe a vybavené

heleninamama
15. jan 2022

@zdenka17388 1. Nech to rieši otec, nie cudzia žena.
2. Je ten agresor cigán? Ak ide o o decko z DD a o cigána/polocigána bude to ťažké. Do toho sa nikto nebude chcieť púšťať - takéto deti sú u nás totiž chránené, aj keby niekoho zabili. Všetci budú apelovať na to, že je chudáčik z detského domova, má to ťažké, určite má aj nejaké papiere z CPaPP...
3. Sťažovať sa písomne riaditeľke a zriaďovateľovi školy. Dať to do TV, novín, urobiť škole meno a veci sa pohnú...

zdenka17388
autor
15. jan 2022

@veronikaszabova nad zmenou školy rozmýšľajú

zanka777
15. jan 2022

@zdenka17388 presne ako píšu ostatné ženy ísť rovno za riaditeľom a povedať aký má "prístup"pani učiteľka k celej veci.... Najlepšie si to povedať aj za jej prítomnosti.... Ja by som jej fakt povedala svoje bože ja takéto veci naozaj neznášam

zdenka17388
autor
15. jan 2022

@heleninamama áno agresor je cigan, toho si sú rodicia dobre vedomí, že bude ťažké bojovať s tým
Lenže problém nie je len v tomto chlapcovi, v podstate tam aj dievčatá začínajú takto rýpať škaredo..
Začiatkom decembra nastal problém, že v šatni niekto z tejto triedy povedal prváčke že je p.ip, tak sa to riešilo..celá trieda mlčala, učiteľka im povedala nech napisu na papierik každý jedno meno kto to povedala. samozrejme vsetci napísali jeho meno a pritom to on nebol..Moja dcéra je v tej triede a videla kto to povedal
Samozrejme chlapec dostal poznámku, že sa nevhodne chová , triedna to uzavrela a vybavené

minutka
15. jan 2022

Statna skolska inspekcia a to hned

pribinak
15. jan 2022

@zdenka17388 inú psychologickú alebo možno psychológa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anka2015
15. jan 2022

Povedala by som ti pohovoriť si s riaditeľkou a riešiť to, ale už som to zažila, takže moja rada znie - zmeniť školu a to hneď! My sme to všemožne riešili a skončilo to tak, že riaditeľka, zástupkyňa a aj učiteľky, čo sa pchali vedeniu niekam.... vééééľmi hlboko - čo boli skoro všetky začali dieťa šikanovať - posmešné poznámky, huckanie detí proti nej, dokonca sa to dostalo takto aj do športového klubu.... Našťastie sme to prežili a zmenili školu - mali sme to urobiť skôr.

martina1201
15. jan 2022

@zdenka17388 a to dievčatko ktorému nadávali nepovedalo kto to urobil? A tvoja dcéra sa ho nezastala? Ja by som dieťa prezradila, na starej škole by som komunikovala s riaditeľkou a zriaďovateľov dala vedieť o praktikách. Dieťaťu psychológa, ktorý sa dokáže priblížiť k dieťaťu a získať si ho, inak si to dieťa so sebou ponesie do dospelosti a môže mať z toho nielen doživotnú traumu, ale aj sa stať z neho časom Agresor, ktorý bude týrať druhých.....

anka2015
15. jan 2022

@viestta Bohužiaľ, inšpekcia nič nevyrieši.... všetci sú na jednej lodi. Väčšinou o tom vedia, ale na kontrole nič nezistia - vlastná skúsenosť a sama vedúca mi povedala, že ak budem podávať sťažnosti ublížim tým dieťaťu ešte viac

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anka2015
15. jan 2022

@viestta je, hlavne ak sa jedná o malú školu na dedine, kde je zriaďovateľom OÚ - tam sa všetci držia za .... niečo! Proste s tým nepohneš. A ak je agresor róm, tak koniec!

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kofa77
15. jan 2022

podla mna zmena skoly. ak nie je ochota zo strany ucitelky teraz, aj keby tam prisiel samotny Mahatma Gandhi, nezlepsi sa to, mozno naopak.

lenka7477
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anka2015
15. jan 2022

@viestta My sme šli do mesta a pokiaľ viem, tak nás bolo viac

lenka7477
15. jan 2022

Kontaktujte riaditeľa školy- ak nebude vo veci konať, treba poslať sťažnosť zriaďovateľovi . My sme riešili niečo podobné, ale zo strany jednej učiteľky voči celej triede. Mali sme mimoriadne rodičko , s riaditeľom, aj danou učiteľkou .. kde sme rázne žiadali o to , aby ich žiadny predmet neučila . Od septembra 2021 ich neučí ani jeden ... a deti opäť radi chodia do školy.Treba skúsiť čo sa dá .Nám to trvalo cca pol roka , najskor sme písali riaditeľovi, a potom sme mali stretnutie . Stačilo spomenúť školskú inšpekciu a veci sa pohli.

zdenka17388
autor
15. jan 2022

@martina1201 dcéra hneď povedala ktorý chlapec to povedal.lenze kto bude veriť nejakým prvakom, to bolo povedané

basullinka
15. jan 2022

Ako bývalá učiteľka prosím, keď budete v škole to riešiť, vyžiadajte si PISOMNY zaznam z toho pohovoru. Majte to čierne na bielom, čo sa riešilo..

kittykat22
15. jan 2022

@zdenka17388 chyba je v ucitelke a jej pristupe. To co pises u nas v skole nie je tolerovane a v sekunde by boli vsetci na koberci. Vymenila by som skolu.

slovakboy
15. jan 2022

@zdenka17388 od teraz riešte všetko písomne. Najprv riaditeľovi cely príbeh aj s učiteľkou ako si to tu napísala. A žiadaj riešiť vec oficiálnou cestou. My sme mali šťastie učiteľka aj riaditeľ boli ústretoví a chlapcom čo nášho sikanovali dali pokarhanie a hrozili im aj znížené známky zo správania. Aj tak sme ho ale dali prec zo školy cely kolektív trpel kvôli trom spratkom. Chráňte si svoje dieťa a neustále mu zdôrazňujete že on je skvelý a šikovný a že žiaľ svet je aj taký. Nahraďte mu stratenú sebadôveru tým že mu nájdete kolektív deti s ktorými sa bude cítiť dobre. Napríklad šachový krúžok. A vysvetlite mu že inteligenti to majú neskôr v živote lepšie.

lenka7477
15. jan 2022

@basullinka presne tak , aj my sme mali zápis a potom aj vyjadrenie od riaditeľa . Akonáhle sú o tom takéto záznamy , musí sa to riešiť 🙂

fadama
15. jan 2022

@zdenka17388 chlapca by som do tej školy nedala a robila cirkus s triednou aj s riaditeľom. 😡