Príklad z matematiky - 9. ročník

andy1789
26. apr 2021

Ahojte, potrebovala by som pomoc ohľadom tohto príkladu. Za pár dní príjmačky, hlásim sa na obchodnú akadémiu a snažím sa ešte teraz dosť toho naučiť, robím si rôzne testy a tak. Práve tento príklad som našla, že bol pred 2 rokmi na príjmačkách na OA a neviem si s ním rady. Hľadala som aj na internete, pozerala rôzne videá, ale nejak sa v tom strácam, tak ma napadlo, že som tu vic krát videla, že ste tu dokázali pomôcť viacerým, tak snaď by ste vedeli nejak pomôcť aj mne. Tu je ten príklad:

Vopred moc ďakujem za odpoveď 🙏🏼

andy1789
autor
26. apr 2021

Neviem si proste rady s tým ako mám vypočítať dve neznáme, keď viem len povrch 😅

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy1789
autor
26. apr 2021

@nikolka1986 ďakujem krásne.

sisa_s
26. apr 2021

@andy1789 nemas 2 nezname 🙂 ked r=v, tak mas jednu neznamu vlastne a namiesto "v" si dosad do vzorca, ze je to "r" 🙂

andy1789
autor
26. apr 2021

@sisa_s aha, ďakujem 😅

leuchtturm
26. apr 2021

pri slovnych ulohach treba citat pozorne zadanie. ...vyska sa rovna priemeru.

andy1789
autor
26. apr 2021

@leuchtturm to som pochopila, celkom. Len je pre mňa dosť ťažké vypočítať niečo také, keď obsah valca sme sa učili počítať tak pred 4 dňami. Možno je to blbosť vyhovárať sa na učiteľov, ale popravde i počas karantény a aj teraz v škole naša učiteľka nemala nejak chuť nám vysvetlovať učivo a popravde ho ani nevie vysvetliť dobre, nemá nás rada, tak jej je jedno ako dopadneme, takže je na mne samej aby som sa to doučila. Niekedy ma naozaj udivuje aký ľudia dostanú titul a, že vôbec osoba ako naša matikárka vyštudovala vysokú. Tiež ma celkom mrzí, keď niekto ide učiť do školy a nemá rád deti

anjelok
27. apr 2021

Pozor, v =2r, vyska sa rovna priemeru, nie polomeru.

sisa_s
27. apr 2021

@anjelok dakujem za opravu, ja som citala rychlo, tak som si neuvedomila, ale ma tam hore vypocet aj, tak asi na to dosla 🙂

ivett1
27. apr 2021

musíš ovládať vzorce, potom to už vypočitaš...a treba sa sústrediť na zadanie, toto radím aj dcérke ... poriadne čítať a prípadne aj poznačiť do nacrtu
a tiez máme problém s učiteľkou z matiky ...odchádza zo školy a má všetko v paži...tak držme si palce, aj päste, nech sa vám to podarí 🍀veď podľa všetkého ste ako deviataci určite múdrejší ako tí minuloroční, ktorým prijímačky zrušili ...

andy1789
autor
27. apr 2021

@ivett1 ďakujem pekne