Skoro 17 ročná dcéra prišla domov opitá

29. jan 2022

Moja 17 ročná dcéra prišla včera domov opitá. Mala ísť len so spolužiakmi vonku a prísť mala do 8. Prišla 8:30, niekto ju musela zaviesť ale nechce povedať kto, pretože o takom čase jej nechodí autobus. Bola dosť mimo, akože chodiť vedela ani nevracala, ale motal sa jej jazyk. Snažila sa ísť hneď do izby, ale samozrejme som si to vsimla. Neviem, kde sme zlyhali vo výchove a aký trest hej dať... Čo by ste robili na mojom mieste?

roja01
29. jan 2022

Ja by som ju vobec netrestala za to, ze mala mierne vypite a ze pol hod.meskala. Najdolezitejsie je vediet s kym v skutocnost bola a kto ju priviezol. Touto informaciou by som podmienila dalsiu vychadzku. Vysvetlila by som jej, ze zial doba je taka, ze cez siete sa moze ktokolvek zly prihovarat a stretnutie moze xkrat dopadnut dobre a po y-te sa môže prejavit napriklad psychopaticka os. Inak, ze by si jej nechala slobodu, len toto musis vediet. V triede moze byt tiez par spoluziakov, co maju rozne sklony ..... takze ak spoluziak, tak aj vtedy meno.

autor
29. jan 2022

@roja01 skúsim to urobiť takto asi, len kde mám istotu, že mi povie pravdu 😭

elenajezova
29. jan 2022

Môj syn prišiel domov trochu viac pod parou. Ale to mal už 21 rokov. Prvý krát v živote mal celkom dosť vypité. Taky bol podarený... A ma ponaučenie, že to nie je ktožviečo byť opitý. Zistil na vlastnej koži a odvtedy sa takému čomusi vyhýba. Ja si myslím, že to musí zistiť na vlastnej koži každý... Do hovorila by som, ale netrestala.

simsalabim
29. jan 2022

Vies, co sa stalo kamoske? Jej dcera(vtedy asi 14-15r) bola von s kamoskami. Vselico popili - ona az tak, ze sa zlozila na zem. V novembri, mrzlo, uz bola tma, okolo 6. Kamosky sa zlakli a ju tam nechali - na tmavom opustenom ihrisku. Ked neprisla na veceru, zacali jej volat- bez uspechu, volali kamoskam - nie, teta, my sme s nou dnes neboli! Stale jej volali - nic. Az po neviem kolkom volani mobil zdvihol cudzi hlas. Na ihrisko dorazila ina partia mladych, poculi mobil zvonit, isli to preskumat a ju nasli lezat v bezvedomi v zvratkoch. Takze aj takto to moze dopadnut. Bud rada, ze ju priviedlii. Ja by som sa s nou porozpravala, zrejme ju aj vyhresila, no trest by som tentokrat nedala.

dankanka
29. jan 2022

Mozno to pila "nalacno". Na oslave si istotne da chlebicek, tortu..staci ze v tom veku sa dobre nenaje a je to.. dva tyzdne zaracha mi oride az moc krute kvoli polhodine..

zdena1990
29. jan 2022

Jasné nepustia von .... A potom ti ujde dobre urobíš ... Pekne slušne v kľude sa s ňou porozprávaj

eviku777
29. jan 2022

@anjelicek26 suhlas ale absolutne

terry2003
29. jan 2022

Dva týždne ju nepustiť von je podľa mňa príliš tvrdý trest. Keď pred skoro 17 rokmi urobil bratranec s jeho sesternicou párty, vo vile vlastného otca, vtedy nedostal žiadny trest a vlastne nikdy žiadny od rodičov nedostal. A ako skončil? Stal sa hercom, pomáhal deťom v Afrike, ohrozeným morským zvieratam na Floride a a teraz pomáha riadiť so svojou matkou a nevlastným otcom ich vlastnú charitu.

elenita
29. jan 2022

Inak ja mam 13,5-rocnych a vobec neviem, ako by som to riesila 🤷‍♀️ ja som nikdy v zivote nebola opita, ani za pubertalnych cias 🙈😅

marca12
29. jan 2022

A tu mas odpoved,kde ste spravili chybu. Doma v urcitej miere jej alkohol dovolite a kedze vie,ze moze,tak si dala aj vonku.

michaela789
29. jan 2022

Celý ten tvoj príspevok, autorka, je nasiaknuty neistotou a úzkostlivosťou. Ježiš, má 17. Nikde ste nezlyhali, je to prakticky dospelý človek. Keby mojim rodičom v mojich 17tich rokoch vadilo, že som prišla domov "až" 8:30 tak sa asi pousmejem. Ja som teda o iných časoch chodila z mesta v piatky 😅 a nikdy som nemala potrebu rodičom klamať, ako sa teraz ty bojíš, že ti nepovie pravdu kde bola a kto ju priviedol... Takže asi tak. Trochu zvoľni a ver, že si si dcéru dobre vychovala. Čo chceš teraz už na nej prevychovavať? Už je to hotový človek, ak sa bude meniť tak len kvôli sebe nie kvôli tomu, že ty jej dáš v 17tich zaracha 🤦‍♀️

monkasponka
29. jan 2022

Ako fakt chces všetko vedieť ? Dôveruj jej tak, že nebudeš vyzvedat, potom sa ti v dospelosti skôr zdôverí ako keď nasilu ti musí všetko vyložiť na stôl. Len jej vysvetli pravidlá dobrého chlastania.

sense
29. jan 2022

Trestať by som netrestala, pokiaľ by to bolo raz a neopakovalo sa. ale debata by bola. A áno aj ja som v 17 si občas na diskotéke dala strik ale domov som pri pita epsrisla a vždy keď som vedela ze nestihnem dohodnutý cas. Inak v krajine kde žijem je dovolené pivo od 16 rokov a tuším aj víno, rovnako aj cigarety.

nique
29. jan 2022

Ja, vzdy cista jednotkarka, vitaz vsetkych moznych sutazi a olympiad, dobre dieta z dobre rodiny, som v 17-tich pila a fajcila. Este aj na prijimacky na VS som sla opita. Vzali ma aj tak.
Fajcit som prestala v 20tke, pit uplne v 25.

autor
29. jan 2022

@roja01 no teraz mi povedala, že bola si spolužiačkami a stretla nejakú partiu chalanov z vedľajšej triedyz ktorí mali alkohol a že si chcela dať len trocha, nech není za divný... A že ju zaviezol potom spolužiačkin brat

autor
29. jan 2022

@michaela789 tak ona môže chodiť aj neskor, len mi musí dať vedieť a nepáči sa mi, že nezvihala, keby zavolala rovno mne by som pre ňu prišla a nemuseli volať kamoskinho brata

michaela789
29. jan 2022

Veď ale zas pochop... Ona má 17. Nebude volať pred kamarátmi mamine, aby prišla po ňu. Je to vek, keď už človek chce byť nezávislý alebo minimalne tak pôsobiť pred kamarátmi. Jasné, že ti nebude volať aby si ju vyzdvihla ako zo škôlky.

nice202
29. jan 2022

Zarazil má čas dochádzky o 20.00. v 17 rokoch. Buď rada, že ju doviezli a postarali sa. Mladosť si treba užívať.

terry2003
29. jan 2022

@michaela789 aj keby zavolala, tak to dievča čaká výsmech od kamarátov a plus ešte hádka s mamou pred ostatnými.

autor
29. jan 2022

@michaela789 no to chápem, ale mohla aspoň napísať sms, že bude meškať, zas nebola v takom stave, že by si to neuvedomovala

autor
29. jan 2022

@nice202 môže byť vonku do 11, len musí dať vedieť, teraz sme boli dohodnuté na 8:00

hesloveslo
29. jan 2022

Nenapadlo ta ze mohol byť v tom aj chlapec? Ja som mamke nepovedala ze mam chlapca až c 19 a doteraz ľutujem. Našťastie ale som rýchlo pochopila ze mu ide len o sex

michaela789
29. jan 2022

@terry2003 presne 🤷‍♀️
Autorka, áno, napísať mohla. No Bola to hlúpa polhodina. Ja by som tiež nepísala, veď to si mohla postaviť na čaj a kým by si zaliala, tak by bola doma.... Keby meskala dve hodiny domov, že ty už chodíš od okna k oknu v strachu, beriem. Ale polhodina? No tak....

gleep1
29. jan 2022

V prvom rade si jej odobrila alkohol ty. A teraz ju chceš trestať že si dala keď nebola s tebou? Keď si jej chcela zakazovať tak si jej nemala dovoliť nikde a nie jej na oslavách odohrávať od 15, to je strašne stupidne. A 17 ročnú trestať je ešte stupidnejsie a nepustiť ju von je z toho najstupidnejsie. Trest ma dieťaťu niečo do buducna dať, čo jej to dá? Nič, akurát nervy a nenávisť voči tebe. Keď už ju chceš jak posledná hlupana trestať namiesto pochopenia tak jej do života niečo daj- trest naučiť sa 50 slov zo slovníka cudzích slov, prečítať užitočnú knihu, čokoľvek čo jej nieco dá a nie takéto hlúpe neproduktívne tresty.

autor
29. jan 2022

@hesloveslo no práve toho som sa bála a preto som chcela vedieť, že s kým bola a kto ju zaviezol a aj teraz sa bojím, že nehovorí úplne pravdu, ale to nemám ako zistiť

autor
29. jan 2022

@michaela789 tak nikdy predtým bemaskala ani len pol hodinu a autobus ktorým chodí ide tak že 19:45 je už doma, ale teda ak sa s niekým zakecana na dedine do 8 alebo mi dá vedieť teda, že pride neskôr vždy

luccija
29. jan 2022

Neviem mne sa nepáči, ze si dala alkohol nech nie je za divnu veď buď chcem, alebo nechcem, ale nepijem z takého dôvodu.ale tak uvidím čo mňa čaká s pubertou🙂musíš jej len veriť nezistis či klame či nie

hesloveslo
29. jan 2022

Ja na tvojom mieste to z nej neťahá. Sadni si k nej a porozprávať sa s ňou ako kamarátka a matka. Povedz jej ze ju ľúbiš a bojíš sa o ňu lebo už je iná doba a muži sa zmenili. A ze jej veríš ale nechceš aby Ti klamala ze aj keď sa budeš hnevať po čase ta to prejde. Len chceš aby sa nebála Ti hovoriť pravdu zas hlavu jej kvôli tomu neodtrhnes

hesloveslo
29. jan 2022

A mala by si s nou prejsť aj ochranu... je skoro dospelá prejdeš tak problémom. Vysvetli jej ze ak by aj s niekym niečo mala aby použili ochranu aj keď by ju chlapec prehovaral vysvetli jej ze ak by otehotnela bude to predovšetkým jej problém. Ona bude nosiť dieťa 9 mesiacov nie on

svetlana16
29. jan 2022

Pohar ci dva vinka na oslave kde je jedlo je dost velky rozdiel.. Ako ked vonku v zime si daju pohar - 2 mozno boli 3 tie poháre.. Co na tom... Chvalabohu ze to bolo len vino a ziadne drogy 🙏
Ma 17r.myslim ze v tom case uz skoro kazdy bol na disko, teraz je ta mladez o to ukratena...
Skor by si jej mala prejaviť viac dovery, porozprávať sa s nou... Ok prisla si neskoro, ale som rada ze si prisla domov, ze ta priviedli domov, len nech sa to neopakuje, nech ti radsej da vediet predom, ze sa zdrzi, ale ries to skor "kamaratsky" lebo uz je vo veku, kedy sa ti uplne odcudzi ak sa k nej budes spravat ako ku 13rocnej... A bude k tebe uprimnejsia,ak sa budes snazit budovať si s nou kamaratsky vztah, na dovere ale vzdy bude vediet ze je tam varovny prst - toto je moja mamina, musim a chcem mat k nej uctvu.... ako ked jej das teraz trest na 2tyzdne- zaracha??? Paaani, tak to by musela vyviest nieco horšie aby sa toto stalo....