Moja 15 - ročná dcéra je tehotná

2. júl 2022

Ako ste reagovali na to, keď vaša ešte ani len 18 ročná dcéra oznámila, že je tehotná? Pre mna je to obrovský šok... Vždy som ju viedla k tomu, aby nešla hocikomu, koho poriadne ani len nepozná do postele, a to ešte k tomu takto mladá bez ochrany. Mám pocit, že som zlyhala vo výchove svojej dcéry. Nie sme na tom finančne najlepšie a mám obavy, ako takto dokončí školu. Ja a manžel sme v robote skoro celé dni (od 5 do 4), niekedy máme nočné... Vôbec neviem, že ako to zvládneme.. A ešte nám ani nechce povedať, kto je otec.. dúfam, že to aspoň ona sama vie. :''(

gabyyygabriela
2. júl 2022

Tak 15,či skoro 18, či kolko?😀😀

autor
2. júl 2022

@gabyyygabriela veď je tam napísané, že 15. Myslela som s tým prvým riadkom to, že nemá ešte ani 18

lucia147852
2. júl 2022

Kamaratka otehotnela ako 16 ročná. Rodičia jej pomohli. Dnes je vydatá, má ďalšie 2 deti a žije šťastne. Určite je to sok, keby moja raz tak príde, asi má porazi. Ale nič neni stratené. Hlsvne nech dokončí strednú aspoň externe. Keď sa chce, všetko sa dá zvládnuť

zirafienka
2. júl 2022
ika11123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oktoberka
2. júl 2022

Skôr porozmýšľaj,či ju niekto neznasilnil a boji sa to povedať.
Iba ty ju poznáš.
Čo robiť,ťažko povedať. Ale z toho,čo čítam medzi riadkami si pre ňu predstavuješ potrat.
Akože prvoplánovo nim vyriešiš všetko. Otázkou ostane,čo neskôr.
Toto si vydiskutujte sami v rodine. Ty s mužom,vy dvaja s dcérou. Čo my tu na MK.

janinah
2. júl 2022

Je to iste?ma papier od dr?

autor
2. júl 2022

@lucia147852 Da sa zdravotnu školu externe?

autor
2. júl 2022

@janinah Bola som s nou u gynekológa a potvrdil, že je.

autor
2. júl 2022

@oktoberka Nechcem ,aby šla na potrat. S manželom sme to nechali rozhodnutie na nej. Nejak to určite zvládneme, ale bude to veľmi ťažké keďže sme na tom finančne tak, ako sme

k16k18
2. júl 2022

Ja budem asi pre väčšiu žien za hnusnu mrchu a proti životu ale poslala by som ju na potrat ....ma 15 na deti času dosť ....a keď nevie s kým to dieťa vôbec ma tak o to horšie....

namornicka
2. júl 2022

Ona len teraz konci zakladnu skolu a nastupuje na strednu? Tak musite dat hlavy dokopy a zvazit, ci ju nechate chodit do skoly a ty (babka dietatka) nechas na cas pracu a budes sa starat. Alebo pojde mlada na matersku a po 2 rokoch na strednu skolu. Tvoja dcera je este dieta, viac menej je na vas rodicoch zvazit ake mate moznosti a zariadit sa. Dcera sa bude musiet tomu prisposobit.

autor
2. júl 2022

@namornicka Áno, iba nabuduci rok má začať chodiť na strednú

oktoberka
2. júl 2022

No,neviem.....je to dieťa,ozaj chces nechať rozhodnutie na nej?
Raz už blbosť urobila. Čiže porozmýšľaj,či ju chces nechať ďalej rozhodovať o svojom živote.
Keď áno,musí prevziať zodpovednosť. Unesie ju?

autor
2. júl 2022

@namornicka Musela by zostať na materskej ona.. Jedine moja sestra by jej vedela pomôcť, aby nebola s bábätkom doma úplne sama.. my s manželom nemôžeme odísť z práce, lebo fakt to nedáme

fineta
2. júl 2022

Rodičia sú v práci od svitu do mrku, aby zabezpečili živobytie. Deti ostávajú často samé... Chorá uponáhľaná náročná doba. Komunikácia odmalička je najdôležitejšia a nech je Váš prípad ponaučením pre každého. Verím, že sa dcéra odblokuje a všetko Vám povie. Už nie je čo tajiť. Držím päste.

autor
2. júl 2022

@oktoberka netuším :( Bojim sa len toho rizika, že potom by to celý život ľutovala a že by nemohla otehotnieť znovu...

oktoberka
2. júl 2022

Veď práve

autor
2. júl 2022

@fineta ďakujeme

dadis
2. júl 2022

Nie je prva ani posledna. Pomozte jej so skolou a uvidite. Vela dievcat si s tym lahko poradi..Mam sesterku v 16 mala dceru, s muzom su spolu doteraz 🤷‍♀️

44janica44
2. júl 2022

@k16k18 na interupciu? A keď už potom nebude môcť mať deti? Veď aj v ivf centrách keď prídu na to že si bola na potrat automaticky si všetko platíš sama - berú to ako tvoja chýba že nemôžeš mať deti. Radšej by som jej pomohla ako si zobrať na zodpovednosť že je tu možnosť, že bude celý život nešťastná bez detí.
Ja som bola na kyret po zamlcanom potrate odrevala som to x dní, že ak mi ho zle urobia už deti mať nebudem.

namornicka
2. júl 2022

Ja by som neradila nastupit na strednu hned externe. Prvy rocnik nastupi a potom nech radsej prerusi studium, znovu sa vrati ked male pojde do jasli/skolky. Vedela si ze spava s frajerom?

oktoberka
2. júl 2022

Zisti ako to bolo,čo to bolo,s kým to bolo.
A možno sa veľa veci posunie do optimistickejšie roviny.

fineta
2. júl 2022

@dadis tiež poznám také páry. S pomocou rodiny aj zmaturovali a aj vzťah ustáli. 😊

larisa
2. júl 2022

Ona už chodí s chlapcom ? Alebo ju niekto znasilnil a uzil si. Snáď to vyriešite. Ale verim ze sa dá vychovávať aj toto dietatko len treba chcieť. Ja by som na potrat neposlala.

domka222
2. júl 2022

Fu, neviem ako by som reagovala, keby dieťa malo mať dieťa. Musíš rozmýšľať, čo ak sa nebude vedieť postarať, alebo jej bude prednejšie behať von. V ostatných veciach je vôbec zodpovedná?

k16k18
2. júl 2022

@44janica44 ale prosím ta to by potom asi každá žena co išla na čistenie kvôli tomu ze sa dieťaťu zastavilo srdiečko na začiatku už nemali deti ...v tejto dobe každá druhá co pride o dieťa a musí ísť na čistenie a v pohode ma potom ďalšie dieťa nechápem načo takto hneď strašenie...rodiacia evidentne nemajú financie ale mladá nech si roztahuje nohy ďalej možno v 18 donesie aj druhé dieťa a rodicia zase vychovaju

namornicka
2. júl 2022

Povedz jej rovno co ju caka, ze teda porodi a bude na materskej a do skoly sa vrati potom. Aby si nemyslela, ze sa postaras komplet ty. Nech sa rozhodne na zaklade toho.

sense
2. júl 2022

A dcéra chce čo? Chce si to nechať ci nie?

sofia1
2. júl 2022

Určite potrat