Strach ôsmačky z telesnej výchovy

sofinkaofinka123
5. sep 2021

Dobrý deň, tento rok som nastúpila do 8. ročníka s ročným odkladom takže mám teraz 14. Na prvom stupni sme mávali telesnú aj s našimi chlapcami ale aj z vedľajšej triedy a kedže nie som veľmi športovo nadaná nevyhla som sa posmeškom. Nie som človek ktorý len povie že mu to nejde a nevenuje sa tomu potom. Veľmi som sa snažila no asi to fakt nedokážem. Myslím tým hry ako futbal, basketbal atd. Nie je to tak že by som sa nechcela hýbať v skutočnosti som sa cez karanténu našla v cvičení doma a aj som prestala byť taká zagulatená ako som zvykla :D Ale tento strach vo mne zostal doteraz napriek tomu že už máme telesnú len s babami. no občas sa stane že aj všetci spolu tak ako na prvom stupni a vtedy sa bojím už. Teraz mi nepomohla ani zmena trénerky. Naša je teraz na materskej. Veľmi jej prajem aby sa jej darilo no chýba mi :D vždy tu bola pre mňa a povzbudzovala mňa a dávala aj nejaké uvoľnenia a jednotky za snahu mrk mrk :D No odišla a máme mať teraz jednu takú postaršiu ktorá tam učí už od socializmu snád :D a bojím sa jej celkom lebo pozná moju krstnú ktorá je skvelá hádzanárka a asi to bude čakať aj odomňa. No bohužiaľ som po mamine a aj kotúľ dozadu mi robí problém :D nemáte nejaké tipy ako sa v telesnej zlepšiť a ukázať všetkým to že na tom nie som zas tak zle ? Dopredu veľmi pekne dakujem za odpovede. Ospravedľňujem sa za gram. chyby. Mimochodom prvú telesnú budem mať teraz v stredu čo ešte asi cvičiť nebudeme.

buberova
5. sep 2021

Podľa mňa keď sa snažíš a až tak ti to nejde je v pohode, nie každý je nadaný. Ale keby si bola stále taká že nemôžem cvičiť lebo ma bolí brucho/hlava/noha/necht/nechce sa mi tak je to oveľa oveľa oveľa otravnejšie. Neboj sa, budeš v pohode 🙂

sofinkaofinka123
autor
5. sep 2021

@buberova Dakujem

ibrunova
5. sep 2021

@sofinkaofinka123 no len sa snažiť a snažiť, nikto nevie všetko, ja som napríklad robila atletiku, ale v gymnastike som bola ľavá. Ukáž snahu a bude to dobré, neboj.

sofinkaofinka123
autor
5. sep 2021

@ibrunova No ja som skôr na výtvarnú :D a teším sa na hudobnú lebo to nejde nikomu :D

martinka13
5. sep 2021

Akoby som čítala o mne. Telesná bola môj najhorší predmet. Len vydržať. Nič iné neporadím

potkan212
5. sep 2021

Ja som nikdy necvičil, na strednej sme tancovali ľudové tance, hovorím učke, že na toto vám jebem...ona, že musím, ja, že nemusím. Nepočúval som ju absolútne a vždy som mal 4 z telesnej 🙂 A vybavené 🙂

ibrunova
5. sep 2021

@sofinkaofinka123 no vidíš! Super, ničoho sa neboj ❣️

sofinkaofinka123
autor
5. sep 2021

@ibrunova Dakujem veľmi ste mi pomohli ❤

amonet
5. sep 2021

moja ucitelka po mojich troch pokusoch ked som prevratila kozu, to vzdala a nechala ma sedet a obracať cisla😅

nistika
5. sep 2021

ja som to pochopila tak, ze ty sa nebojis toho ze ti to nejde ale tych pripadnych posmeskov je tak? ci nie? ak je problem s posmeskami, treba byt vtipna a trefna naspat....asi vies od koho by si ich mohla cakat tak pekne uz teraz si skus premyslet co takemu cloveku na to razne sebavedomo odvetis. treba ukazat, ze ty tu niesi na posmesky, ze sa nedas, inak si zvyknu. treba nastavit hranicu 🙂

viky_21
5. sep 2021

Ja som nikdy nevedela skakat cez kozu 🤣 neznasala som to na telesnej a tak isto som nikdy nevedela splhat 🤣 ..ked ti nieco nevyjde musis to obratit na srandu a ist dalej. Aj ked viem, ze dnesne decka vedia byt dost krute. Ale kazdy sme lepsi v niecom inom. Hlavne nemaj stresy kvoli tomu 🤞

sofinkaofinka123
autor
5. sep 2021

@nistika áno správne ste pochopili 😅

sofinkaofinka123
autor
5. sep 2021

@viky_21 Dakujem

betty_image
7. sep 2021

Toto úplne poznám, našla som sa v tom. Nikdy som nebála matiky, cudzích jazykov, chémie, ale telocviku. Ver mi, nie si v tom sama a ani nie si jediná na svete. Drž sa a kašli na to, ak ti to nejde. Ja som tiež športový antitalent, cvičím len v rámci fitness a jóga a prechádzky, a neriešim. :D Nestojí ti to za to sa pre to trápiť!

denda007
7. sep 2021

Ja som veru tiež mala taký problém v škole, najhoršie pre mňa boli kotrmelce a splhanie na tyči. Dodnes si pamätám ako som tie kotrmelce skúšala doma na posteli. Neviem ako by som ti poradia, keď to raz niekomu nejde nenarobí nič. Tak ja ti len poviem že niesi sama 🙂 a za chvíľu so na to ani nespomenies...lebo príde prvé zlomené srdce. Držím palce

zdrsjsjiwwi
15. sep 2021

ser na to nech sa smeju isto su ti nejaké chudery co si musia zvysit ego na tebe