SZŠ alebo gymnázium. Chcem študovať aj nástroj

nikolas1125555
16. jan 2024

Dobrý deň,
chcem sa opýtať alebo teda poradiť. Zachvíľu idem na SŠ a viem, že ma baví zdravotníctvo konkrétne všeobecné lekárstvo-doktor. Preto neviem, či je lepšie ísť na strednú školu vyštudovať nejaký odbor ( neviem ani aký odbor, pretože na výber sú napr. masér, farmateutický laborant...). Alebo ísť na gymnázium. Som síce jednotkár, aj som počul, že lepšie je ísť na gymnázium, pretože mám väčšiu šancu dostať sa na VŠ. Má to ale jeden háčik.
Ja aktuálne som na základnej umeleckej škole a baví ma aj ten nástroj, na ktorý hrám.
Chcel by som počuť Váš názor ako na to 🙂. Ďakujem za každú reakciu.

viestta
16. jan 2024

Ked nechces ist na konzervatorium, na ZUS mozes chodit aj cez strednu. Na medicinu budes mat lepsie zaklady z gympla ako zo zdravotky

kjll
16. jan 2024

@nikolas1125555 ahoj , keď chces ísť na všeobecné lekárstvo , odporučila by som ti ísť na gympel lebo zo szs budeš praktická sestra/brat alebo ako si spomínal tie ďalšie odbory , na szs nie je také veľké zameranie na to aby si potom spravil prijímačky na všeobecné lekárstvo

nikolas1125555
autor
16. jan 2024

Ďakujem Vám za rady 🙂

magimi
16. jan 2024

@nikolas1125555 čo sa týka nástroja, tak to by si musel byť špička, aby si sa tým dokázal živiť. Z tohto pohľadu je rozumnejšie asi ísť lekárskou cestou. Nástroj si môžeš nechať ako aktívny koníček. Poznám 2 doktorov, čo koncertovali na organe. My s manželom sme obaja lekári a hráme na hudobných nástrojoch (teraz už aj s deťmi).
Nemusíš sa vzdať hudobného nástroja pri štúdiu medicíny.. práveže to je super psychohygiena.

euka210
16. jan 2024

@nikolas1125555 na nastroj mozes chodit aj pocas gymka aj pocas inej SS. Na medicinu lepsie pripravia na gymku, len treba mysliet na to, ze medicina je tazka a zaberie viac ako tych 6r studia.