Venček a stužková detí rozvedených rodičov

1. okt 2023

Ahojte!
S exmanzelom sme rozvedeni nejakych 7 rokov, ja som dalsikrat stastne vydata, ex strieda frajerky jak na beziacom pase...ale nie o tom som chcela.
Pred tyzdnom som sa dozvedela, ze dcerka bude mat o par mesiacov vencek. Sama nevie, kolko ludi si moze pozvat, ale celkovo je to taka neprijemna situacia. Predbezne chce volat iba mna a svojho bio otca, je jej neprijemne riesit v triede, ze jej rodicia su rozvedeni alebo teda zistovat, ci by mohli prist viaceri (ako napr.ja s manzelom). Ja sa s exom nekontaktujem, obcas si vymenime par informativnych sprav, ci je dcera v poriadku u neho alebo co treba...vztah nic moc, alimenty poriadne neplati, porobil vela zleho...
S mojim manzelom ma dcerka neutralny vztah, vychadzaju spolu, ale urcite ma teda blizsi vztah so svojim otcom, co je samozrejme a pochopitelne. Ja na jej otca zle nerozpravam, nenadavam, vediem ju k tomu, aby s nim vychadzala.
A aj prvy tanec maju tancovat dievcata so svojimi otcami, takze pri tom chce mat radsej svojho bio otca nez otcima.
Ja si ale neviem predstavit, ze mam sediet vedla exa alebo tancovat s nim. Najradsej by som asi bola, keby som tam mohla prist aj so svojim manzelom a ex so sucasnou partnerkou, ale tam je to asi take na hojdacke, ze nikto nevie, ci a dokedy budu spolu.
Rozvedene maminy, ako ste to mali Vy pri takychto slavnostiach? Volaju sa vzdy iba biologicki rodicia?
Dakujem za Vase skusenosti a nazory 😊

huxy
1. okt 2023

@simona20201309 ako ja som dcére povedala, že ak chce,že môže ísť aj jej otec. Ale úprimne, nechcem vedľa neho sedieť. Mňa už ako tak tá zlosť na neho prešla. Aj keď to sa nedá nikdy zabudnúť. Ale vedela by som normálne komunikovať. Keby to vedel aj on. No nenechám sa urážať, lebo on inak komunikovať nevie. Ani vyhrážať, klamať atď. Správa sa ku mne horšie ako k cudziemu človeku a nie ako k matke svojho dieťaťa. Pritom sme boli spolu cez 10 rokov.

monro
1. okt 2023

Som rozvedena, mali sme uz vencek a aktualne sa chystame na stuzkovu. Na venceku sme boli s exmanzelom a dcerou a tak ideme aj na stuzkovu. Obaja mame svojich novych partnerov a ti ostavaju doma. Nebudeme spolu tancovat ale pri stole spolu vydrzime a zabavime sa. Je to vecer nashi syna.

uhnakova
1. okt 2023

@huxy rozumiem, len ja v takýchto situáciách volím potlačenie svojho ega kvôli zachovaniu môjho fyzického aj psychického zdravia.

cica8
11. okt 2023

@simona20201309 nechcem nejak... Ale to dupkanie nozickou som aj ja už hm nieže pocítila ale videla.. A nie je to moc príjemné, ja ch Em hento ja chcem toto, nekúpiš? Poviem mamine... A už to má a za nič.... Takže deti podaktore áno využívajú situáciu bohužiaľ. Stužkovú ma aj môjho partnera dcéra a co nás výrazne prekvapilo ze ex chcela nech jej kúpi šaty, topánky atď aby. Sa zaskvela pred svetom... Veľká hádka samozrejme.... O nič sa nestará, a ešte jej bude šaty kupovat