Výchovy na základnej škole

18. sep 2023

Aký by ste k tomu mali postoj? Syn je výborný žiak, teraz 8 mak. Nebaví ho však výtvarná a hudobna. Na konci 7 ročníka mal 2 dvojky - jednu z výtvarnej. Teraz to má strašne nešťastne nastavené, výtvarnú majú v rozvrhu 6 tu hodinu v piatok, po dosť náročných hodinach. Píšu tam kopu poznámok, povedal mi, že to proste už fyzicky nedáva. Z hudobnej ich učiteľka núti nahlas solo spievať pred celou triedou. To odmietol, už doniesol 5. Nepáči sa mi tento systém, ešte som sa nerozhodla ako a či vôbec to idem riešiť. Berú sa na strednú školu do priemeru aj tieto známky? Pravdepodobne pôjde na gymnázium. Učí ho to tá istá učiteľka a by som povedala, že je nanho zaťažená

kvetinka75
19. sep 2023

@annm81 úplne s tebou súhlasím. Je to základná škola, takže základy by mali mať žiaci aj z týchto predmetov. Potom v budúcnosti nevytreskne takú kravinu že Mozart bol asi kuchár a Mozartove gule sú podľa neho pomenované. Ako to minule zahlásil susedin syn. Aj kvôli prehľadu a aj kvôli tomu, že ak sú niektoré deti nadané, alebo ich to baví, naučia sa aspoň základy. Nevidím dôvod, prečo by mali byť ochudobnení o tieto predmety. To je akoby mali zrušiť matiku, pretože nie každý je na matiku. Jednému ide jedno, druhému druhé. Len rodičia by chceli mať samých jednotkárov a potom niektoré predmety deťom kazia priemer. Žiaľ naša spoločnosť je veľmi zaťažená na známky. A rodičia v mnohom tlačia na to, na čo sú deťom výchovy.

lujza123
19. sep 2023

Autorka ved sa informuj u tej učiteľky. Možno je na neho zaťažená a možno ma na takéto známky dôvod.
Synovy vysvetlí že na tom gymnáziu to bude ešte ťažšie a viac učenia. Je normálne že niektoré predmety mu idú niektoré nejdú.

kvetinka75
19. sep 2023

autorka - syn chce ísť na gymnázium a nedáva to už teraz na základnej? Čo bude robiť na gymnáziu? To, že ho niečo nebaví je v poriadku. Nie každého bavia všetky predmety ale nedá sa, aby sa žiakom vyhovelo v tom, aby sa učili iba to, čo ich baví. Základný prehľad by mali mať vo všetkých predmetoch a neviem prečo všetci stále očakávate od detí samé jednotky. Ešte ten spev beriem. OK, nie je to nič príjemné, keď človek nevie spievať - to si treba poriešiť s učiteľkou, nech to rieši inak. A koľko je to kopa poznámok? Čo si ja pamätám, tiež sme si písali poznámky a mali sme aspoň základný prehľad v hudobnej oblasti, výtvarnej.

angeli121212
19. sep 2023

@kacena4 úprimne k tomu čo si písala o živote, pre mňa život ako pracujucej ženy je sto krát príjemnejší ako ta telesná výchova čo sme mali a celkovo škola. Ja som celá rada, že už robim a nemusim chodiť zase na základnú a strednú....

kvetinka75
19. sep 2023

@angeli121212 tak ja by som sa do školy aj vrátila. Mne učenie nerobilo problémy, aj kolektív bol dobrý, starosti žiadne.

simca06022011
19. sep 2023

@kaktusik007 naspievala by som pred triedou ani keby mi dvadsať 5tiek nasekala.

simca06022011
19. sep 2023

Autorka miesto riešenia ako uliate sa z vychov a synovych ponosov ze nevládze výtvarnú:D treba sa na rodicku ozvať, že takýto je problém, neprimerane spôsoby na výchova ch atd.. zozbierať sa rodicia, triedna dohovorí učiteľke prvá, a ak nepomôže budete riešiť ďalej. Už ste to mohli dávno urobiť. Nejde o známky, ale o stres a potom "zajacie" úmysly deti, neist tam...

andrejka1974
19. sep 2023

Viem sa vcítiť do tvojej kože mám tiež osmacku a minulý rok dostali na výtvarnú nejakú umelkyňu a tá im dávala písať texty a aj písomku z výtvarnej samozrejme dostala 5 však ani nevedela čo tam má písať tak mala z výtvarnej dvojku tento rok ju má tiež uvidíme čo si vymyslí a na strednú sa tieto známky nepočítajú

prasiatko30
19. sep 2023

@andrejka1974 tak ale prave to je to, ze dava moznost aj tym co nevedia tvorit a maju moznost sa naucit aj teoriu a tak ziskat znamky a ani to nie je v poriadku😅 nasi na vytvarnu robia napr prace o vytvarnych technikach a maliaroch/umeleckych zanroch/smeroch ci ako to nazvat. Na telocvik maju kazdy rok vypracovat nejaku pracu o vykonnosti ci co - ja ked som to videla prvy rok tak som len oci otvarala, ale v podstate je to sanca, ktoru dava ucitel ziakom, ktory neexceluju v telocviku ale urobi nejaku prezentaciu a ma moznost zlepsit si priemer

ivana11155
19. sep 2023

Autorka: vychovy sa do priemeru na gympel neberu, to mozes byt v klude.
Skor ma zaraza, ze dieta ocakava, ze pravidla budu podla neho a hotovo. Myslis, ze na gympli niekto bude skakat ako on piska? A unaveny na 6tej hodine? To ako vazne je toto dovod? Na gympli bude mat hodin aj 7 aj 8 a medzi tym aj nejaku volnu alebo aj nulte. A co potom? Na siedmej nebude pisat pisomku? Lebo je unaveny? U syna matikar dava pisomky zasadne na siedmej. A za kazdu cenu potrebuje mat 1 z vychov? Ved aj 2 je dobra znamka. No neviem... cele divne toto

angeli121212
19. sep 2023

@kvetinka75 ani mne nerobilo učenie problém, učila som sa na čisté jednotky, ale bol to pre mňa proste stres a ani som nevychádzala dobre so spolužiakmi, oveľa viac sa mi páči žiť reálny život, kde musím robiť sama rozhodnutia

autor
19. sep 2023

@ivana11155 bože, a odkiaľ si vyšla, že dieťa očakáva že pôjde všetko podľa neho? Na strednej bude o dva roky starší.

simca06022011
19. sep 2023

@ivana11155 podla mna nie je unaveny, podla mna je z tych vychov vystresovany, lebo maju ucitelku tapsu...

random_ucet2838
20. sep 2023

Pamatam si, ze sme na hudobnej mali robit projekt o oblubenom spevakovi/skupine. Ja som v tom case, ked som bola na druhom stupni ZS nepocuvala hudbu vobec... Urobila som projekt o maminej oblubenej skupine a bolo mi to dost trapne.

oblecenie99
20. sep 2023

Aj keď sme hudobnú, výtvarnú a telesnú nemali znamkovanu, a neboli to ani moje top obľúbené predmety, ale je férovejšia vopred neohlásena 5 minútovka z matematiky? Spomínam si, že naša matikarka to robila, prepadovky len tak neohlásene, kedy schválne dala zadanie, ktoré bolo "špeci", v štýle zadaní z matematickej olympiády za akože dobre body .. namatkovo si vybrala pár ľudí z triedy, ktorým to ohodnotila, a za tri čierne body (ak si to 3 x nezvládla) bola 5. Ja som to nenávidela, lebo som bola blbá na matiku, a bolo to totálne nefér, lebo darmo som sa učila a snažila sa to pochopiť, na tie špeciálne úlohy, ktoré sa odkláňali od konkrétneho učiva, som proste nemala, mohla som sa aj rozkrajat. Mám 33 rokov, pracujem, mám vysokoškolské vzdelanie, ale DOTERAZ ak som v strese či nestíham, tlačí ma lehota a úloha, tak vždy sa mi sníva, že som na hodine posratej matiky, budem písať písomku, učila som sa a viem, že je mi to prd platne, lebo to i tak nebudem vedieť a dopadne to zle. Znie to hnusne, ale práve pre toto som bola vyslovene vďačná za našu prísnu dejepisarku, lebo napr. dejiny som zbožňovala a v dejepise excelovala, tak som mala aj ja pocit úspechu a že v niečom som lepšia, ako iní, ktorí vynikli v prírodných vedách.

autor
21. sep 2023

@simca06022011 ale je aj vyčerpaný. Ja napríklad tiež už mám v piatok na obed v práci dosť a teším sa na víkend

simca06022011
21. sep 2023

Ale no chudacik.. 🙂

autor
21. sep 2023

@simca06022011 😀👍