icon

Čo robiť s 1 kg čerstvých višní?

22. jún 2026

Ahojte, dostala som asi 1kg višní, lekvár variť nebudem, do mrazaku sa nezmestia, čo s tým ? 😃

anonym_6820eb
22. jún 2026

Kolac, limonada

anonym_e56b2e
22. jún 2026

Bude z nich bublanina ako lusk, alebo mrezovany koláč z lineckeho cesta

avatar
akrobrab
22. jún 2026

Ak sa doma nestranite alkoholu, tak si z nich urob domacu griotku. V lete k vanilkovej zmrzke alebo ku/do kolacu je to super.

avatar
osky
22. jún 2026

A to nezjete kilo cerstvych visni????

anonym_4447a5
22. jún 2026

makovo visnovy listkovy zavin

avatar
viestta
22. jún 2026

urob presladzovane
Na kilo odkostkovanych visny nasyp pol kila cukru, strc do chladnicky a ked sa vacsina cukru rozpusti oced ich, visne naflaskuj a zalej sirupom. Zvysok sirupu mozte vypit,. Sterilizovat 10 minut vo vriacej vode.
Budes mat celu zimu do jogurtu alebo do kolacov
Alebo to po rozpusteni cukru zalejes pol litrom rumu, premiesas a odlozis bez sterilizovania

anonym_d3e6d4
22. jún 2026

som myslela že aspoň 20 kg. A to kg. 😀

anonym_b9fc7d
22. jún 2026
@osky

A to nezjete kilo cerstvych visni????

@osky tiez sa divim, kebyze 10 kg, tak nepoviem, ale kilo nam je aj malo 😅

anonym_13ad3f
22. jún 2026

@anonym_autor 1kg? Veď to zjedzte. Prípadne časť na bublaninu, závin.

avatar
bg92
22. jún 2026

Zoberem a zjem, ved naj su cerstve… 1kg by som zjedla aj sama za dva dni

avatar
tykat
22. jún 2026

kilo? to by som zjedla kym by som tuto prispevok napisala 😀

avatar
katkaseiner
22. jún 2026

chcela som pisat ze zavar...ale kilo nie je az tak vela...
Ja som vcera zvysok ceresni vykostkovala a dala po pol kg do mraznicky - bude super do bublaniny - ale teda nieco cez 2,5 kg som chystala...kilo by len moj muz zjedol 🙈

anonym_b5fb37
22. jún 2026

@anonym_autor sprav osviežujúcu nepečenú smotanovú tortu, zjedzte s jogurtom a medom, pridajte do smoothies, nočných vločiek...

anonym_6ee980
22. jún 2026

@anonym_autor naozaj by si robila (ak by sa ti chcelo) z 1 kila visni lekvar??

avatar
anos18
22. jún 2026

@anonym_autor studená višňová polievka

avatar
sisska96
22. jún 2026

Však to je nič. Spravíš závin na jeden plech a hotovo.

anonym_c60df4
22. jún 2026

to by som zjedla,ani okom by som nemrkla a nie tu vypisovať🙄

avatar
osky
22. jún 2026

Tak ono mozes to aj zmixnut ...
Ja som teraz robila malinove nanuky
Cca 300g malin,2 tvarohy a 1 pochutkova smotana,cukor...
Da sa spravit z hocakeho ovocia...

Urobila som aj mliecny kokteijl

Inak visne mozes aj odkostkovat a zmrazit.
Upec kolac alebo ako tu bolo spominane,urob nepexenu alebo napr schwarzvaldsku tortu.mnam...
Ked ich neviete zjest cerstve.